Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

Flick

New member
Witam!

Ja mam takie pytanie, bo ktos pisał ze sa gdzie te informacje w temacie ale za bardzo nie mogę znaleźć :) Chodzi mnie oto, ze w media expert 46PFL5507 kosztuje dosc przystępnie cos koło 3,5tyś. Natomiast nie ma tej koncówki w modelu k/12 ktoś moze mi wytłumaczyc co to oznacza ? :)

Druga kwestia jesli ktos ma ps3/xboxa360 prosiłbym o podzielenie sie uwagami dotyczącymi odpalania gier na tym tviku. Input lag z testu widze ze ok. Bardziej chodzi mi o kolory i ogolne wrażenie :)
 

neah

New member
Witam!

Ja mam takie pytanie, bo ktos pisał ze sa gdzie te informacje w temacie ale za bardzo nie mogę znaleźć :) Chodzi mnie oto, ze w media expert 46PFL5507 kosztuje dosc przystępnie cos koło 3,5tyś. Natomiast nie ma tej koncówki w modelu k/12 ktoś moze mi wytłumaczyc co to oznacza ? :)

Druga kwestia jesli ktos ma ps3/xboxa360 prosiłbym o podzielenie sie uwagami dotyczącymi odpalania gier na tym tviku. Input lag z testu widze ze ok. Bardziej chodzi mi o kolory i ogolne wrażenie :)

Ja kupiłem dziś w Rtv Euro Agd za 3 tys zł (z dwoma parami okularów 3d). Bez okularów - 2790zł
U mnie nie było końcówki "/12", ale potem jak kupiłem to na pudełku już była. To znaczy, że jest przeznaczone do sprzedaży w Europie środkowo-wschodniej. A "K" też nie masz na końcu? To dziwne.

----------------

Mam pytanie co do tego philipsa - kupiłem go dziś, podłączyłem do swojej kablówki (multimedia) i myślałem, że obraz będzie lepszy. W scenach z przybliżeniem jest dobry (np jak pokazują twarz, albo coś z bliska), jednak z oddali (np podczas meczu) obraz jest ciut gorszy, nie ostry, jakby za delikatna mgła wszystko było. I kolory, pomimo ustawienia na najlepszy tryb, jaskrawy, nie są idealne. Czy to jest wina tego, że tv jest większy (40 cali) i dlatego kanały sd są mniej ostre i maja gorsze kolory? Szczerze mówiąc to wolałbym już oglądać na moim starym tv (32cal) bo tam jest ostrzejszy obraz i są lepsze kolory.

Niektóre kanały mają lepszą ostrość, a niektóre gorszą. Widać to zwłaszcza po logo (np TV7) albo po napisach (zwłaszcza białych) na dole lub u góry ekranu (viva, superstacja) - one się po prostu rozjeżdżają i efekt jest taki, jakbym oglądał 3d bez okularów 3d. Próbowałem jakoś dopasowywać antenę, ale czasem jeszcze gorszy obraz się robił. Dodatkowo jeśli postać się rusza, biega, czy np macha ręką, to obraz jest taki nienaturalny, nie jest płynny. Sztuczny. Tak jakby w ciut zwiększonym tempie. Masakra... Czy to jest normalne, czy wina leży po stronie kabla/anteny/czegoś innego? Do tego dźwięk jest taki przytłumiony (to chyba wina tego, że głośniki są z tyłu) i cichy.

Jeśli zmienilbym telewizję z analogowej na cyfrową (kablową lub satelitarną) to obraz byłby lepszej jakości, bardziej ostry, a kolory byłyby lepsze? Czy tylko lepsza jakość byłaby na kanałach HD?
Cyfrowe telewizje nadal mają mało kanałów HD, więc jeśli zwykłe kanały SD, pomimo zmiany na cyf. sat. nadal będą miały taką samą jakość, to szczerze mówiąc - zastanowiłbym się czy nie zwrócić tv. Bo lepiej mieć ciut mniejszy telewizor, ale lepszy obraz i lepszy dźwięk.
 

accu

New member
Bez reklam
Ja kupiłem dziś w Rtv Euro Agd za 3 tys zł (z dwoma parami okularów 3d). Bez okularów - 2790zł
U mnie nie było końcówki "/12", ale potem jak kupiłem to na pudełku już była. To znaczy, że jest przeznaczone do sprzedaży w Europie środkowo-wschodniej. A "K" też nie masz na końcu? To dziwne.

----------------

Mam pytanie co do tego philipsa - kupiłem go dziś, podłączyłem do swojej kablówki (multimedia) i myślałem, że obraz będzie lepszy. W scenach z przybliżeniem jest dobry (np jak pokazują twarz, albo coś z bliska), jednak z oddali (np podczas meczu) obraz jest ciut gorszy, nie ostry, jakby za delikatna mgła wszystko było. I kolory, pomimo ustawienia na najlepszy tryb, jaskrawy, nie są idealne. Czy to jest wina tego, że tv jest większy (40 cali) i dlatego kanały sd są mniej ostre i maja gorsze kolory? Szczerze mówiąc to wolałbym już oglądać na moim starym tv (32cal) bo tam jest ostrzejszy obraz i są lepsze kolory.

Niektóre kanały mają lepszą ostrość, a niektóre gorszą. Widać to zwłaszcza po logo (np TV7) albo po napisach (zwłaszcza białych) na dole lub u góry ekranu (viva, superstacja) - one się po prostu rozjeżdżają i efekt jest taki, jakbym oglądał 3d bez okularów 3d. Próbowałem jakoś dopasowywać antenę, ale czasem jeszcze gorszy obraz się robił. Dodatkowo jeśli postać się rusza, biega, czy np macha ręką, to obraz jest taki nienaturalny, nie jest płynny. Sztuczny. Tak jakby w ciut zwiększonym tempie. Masakra... Czy to jest normalne, czy wina leży po stronie kabla/anteny/czegoś innego? Do tego dźwięk jest taki przytłumiony (to chyba wina tego, że głośniki są z tyłu) i cichy.

Jeśli zmienilbym telewizję z analogowej na cyfrową (kablową lub satelitarną) to obraz byłby lepszej jakości, bardziej ostry, a kolory byłyby lepsze? Czy tylko lepsza jakość byłaby na kanałach HD?
Cyfrowe telewizje nadal mają mało kanałów HD, więc jeśli zwykłe kanały SD, pomimo zmiany na cyf. sat. nadal będą miały taką samą jakość, to szczerze mówiąc - zastanowiłbym się czy nie zwrócić tv. Bo lepiej mieć ciut mniejszy telewizor, ale lepszy obraz i lepszy dźwięk.
Witam,
Rzeczywiście , powinieneś przejść na "ogólnie mówiąc" telewizję cyfrową , oraz odpowiednio ustawić
ustawienia parametrów obrazu w telewizorze.( od kiedy to ustawienie trybu obrazu na jaskrawy jest najlepsze?)
Wydaje mnie się , moim skromnym zdaniem ,że powinieneś troszeczkę posiedzieć przy telewizorze i spróbować ustawić parametry obrazu jeszcze raz , po przejściu na "telewizję cyfrową".Na pewno
uzyskasz znaczącą poprawę jakości obrazu.Poczytaj trochę postów o telewizorach firmy Philips na
forum , a wielu pożytecznych wiadomości na temat ustawienia obrazu na nich się dowiesz.Obraz na
40 calowym telewizorze , o ile ma podany dobry sygnał nie jest w żadnym wypadku gorszy niż na
32 calowym ekranie , przeciwnie - jest lepszy , natomiast jeżeli sygnał podany jest słabej jakości to wtedy
rzeczywiście widać więcej błędów (artefaktów) obrazu na 40 calowym ekranie , a na ekranie 32 calowym błędów tych widzimy znacznie mniej.(są skutecznie maskowane)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

neah

New member
Sygnał jest chyba taki sam. To nawet mój drugi telewizor, jeszcze mniejszy, ma znacznie lepsze kolory i dźwięk i jest bardziej ostry. jak mam ustawić dobry sygnał? antena jest dobrze podłączona, nie wiem co mogę zrobić. jak zrobić kalibrację? pierwszy raz o czymś takim słyszę :p

Jaskrawy ustawiłem, ponieważ "ogólny" był przyciemniony. Ale szczerze mówiąc - nawet jaskrawy jest zbyt ciemny. Ogólnie obraz jest trochę ciemniejszy niż normalnie. podczas oglądania programów przez odtwarzacz dvd jest jeszcze gorzej - kolory są pożółkłe, ciemniejsze - np pomarańczowy jest bardzo ciemny, zaciemnione miejsca też są zbyt ciemne. natomiast biały kolor jest zbyt jaskrawy. Na polsat 2 dolna czesc obrazu faluje lekko.
Końcówka reklamy orange czy lumii, gdzie jest czarny obraz ze szczegółami (http://www.my-mobile.com.pl/wp-cont...ama-orange-promujaca-przeniesienie-numeru.jpg np coś takiego) jest tak ciemny, że napisów prawie wcale nie widać!

Denerwuje mnie ta sztuczność - przy ruchach, zamykaniu drzwi itp. Jest tak na Comedy central, viva, mtv, 13street itp. oraz prawie zawsze podczas reklam, np na tvn, tvn24, tvp info. wiekszosc, jesli nie wszystkie kanały mają taki sztuczny "ruch". w jednym kanale (pomerania tv) dzwiek miaj się z obrazem. Poza tym - każdy kanał ma inny tryb obrazu. Nie mogę ustawić indywidualnego trybu dla każdego kanału, tylko jeden dla wszysktich. Autodopasowanie często źle dopasowuje obraz. Jeden obraz jest w 16:9, jeden w szerokim trybie, inny jeszcze w innym.. i za każdym razem mam tak zmieniać obraz? w starym philipsie podobnie bylo, tylko, że wybór był między automatycznym i szerokim (który ustawiałem tylko dla kilku kanałach, i to kilkoma szybkimi kliknięciami). A często nie da się dobrze dopasować, np viva - szeroki jest zbyt szeroki. automatyczny po ustawieniu jest dobry, ale po kilkunastu sekundach obraz się wydłuża, nie wiedzieć czemu...

no cóż, mogę zamówić tv cyfrową, wszystko podłączyć, ale jeśli będzie tak samo - słabe kolory, sztuczna płynność ruchu (jakby w przyśpieszonym tempie), to co wtedy ? cała robota na nic.

PS: podobno powinienem wgrać jakiś soft? jaki, skąd i jak?:p
 
Ostatnia edycja:

nowiutki

New member
neah - od wczorajszego zakupu mam podobne odczucia. SD wygląda tragicznie. HD pięknie.

Jakby to kogoś interesowało testuje właśnie te nieszczęsne napisy i już na wstępnie pojawił się poważny problem - TV nie czyta mp4 x264 1080p z USB. Plik widzi ale ładuje go bez końca. Zaraz sprawdzę inną wersję na mkv.
 

neah

New member
a jaką masz telewizję? cyfrowa? czyli nawet po zmianie na cyfrowke to i tak kanał sd beda do kitu? no to nie wiem czy jest sens sie w to bawic - nadal jest bardzo mało kanałów w HD, a jesli mam ogladac SD tak jak teraz to to jest koszmar.

ps: czy też masz problemy z płynnością ruchu czy tylko z kolorami i ostrością?
 

mistrzb

Member
Wczoraj zakupilem w media expert za 3499 46pfl5507/K12 (jest tuner sat) + 2x okulary 3D. Pierwsze wrazenia: WOW! Nie powiem, ze sie nie spodziewalem super obrazu, bo mam juz phila z serii 7605, ale taki duzy tv NIE MA cloudingu! Plynnosc extra, kolory super, ogolnie rewelacja. Za takie pieniadze nie spodziewalem sie czegos takiego. Jednym slowem polecam, bo znowu jestem super zadowolony z phila :)


Witam!

Ja mam takie pytanie, bo ktos pisał ze sa gdzie te informacje w temacie ale za bardzo nie mogę znaleźć :) Chodzi mnie oto, ze w media expert 46PFL5507 kosztuje dosc przystępnie cos koło 3,5tyś. Natomiast nie ma tej koncówki w modelu k/12 ktoś moze mi wytłumaczyc co to oznacza ? :)

Druga kwestia jesli ktos ma ps3/xboxa360 prosiłbym o podzielenie sie uwagami dotyczącymi odpalania gier na tym tviku. Input lag z testu widze ze ok. Bardziej chodzi mi o kolory i ogolne wrażenie :)
 

cykmada

New member
Mam 46pfl5507K/12 od wczoraj i muszę się przyznać, że się rozczarowałem sygnałem SD. Co ciekawe czy skalowanie wykonuje TV, czy dekoder UPC to obraz SD pozostawia trochę do życzenia. Występują u mnie dwie przypadłości:
1. wokół liter często pojawiają się zniekształcenia
2. ruchomy obraz co jakiś czas przechodzi "fale pikselozy", np. rybka na MiniMini po zakończeniu nadawania. W przypadku MiniMini nawet jeśli i dekoder i TV nie przeskalowuje obrazu to i tak obraz, pomimo tego, że jest wyświetlany mały i tak ma liczne zniekształcenia.
Jedynie przy odtwarzaniu DVD z Blu-raya Panasonica jest dużo lepiej, ale i tutaj jest dziwnie. Jeśli np. jest przybliżenie na duże elementy, np. twarz to obraz jest super szczegółowy. Ale jeśli jest wiele drobnych szczegółów to co jakiś czas pojawiają się zakłócenia.
Próbowałem już różnych ustawień, ale nie udało mi się dojść do obrazu jakiego spodziewałem się po recenzji Kikiego.
Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc, a zwłaszcza opis ustawień osób, u których wszystko jest ok.
 

nowiutki

New member
Mam 46pfl5507K/12 od wczoraj i muszę się przyznać, że się rozczarowałem sygnałem SD. Co ciekawe czy skalowanie wykonuje TV, czy dekoder UPC to obraz SD pozostawia trochę do życzenia. Występują u mnie dwie przypadłości:
1. wokół liter często pojawiają się zniekształcenia

No właśnie u mnie jest identycznie i też mam UPC. O ile wczorajsze mecze w HD oglądało się z przyjemnością to potem powrót do programów na SD daje po oczach kiespką ostrością obrazu.

Testów z filmami ciąg dalszy i tak: mp4 x264 1080p AAC nie chciało uruchomić ale wersja mkv x264 1080p AC3 poszła już bezproblemowo.

Polskich czcionek w napisach .srt nie czyta i to jest dla mnie skandal!
Według ichniej pomocy TV czyta tylko kodowanie windows-1252 i iso-8859-1 a gdzie UTF-8 ? Mam nadzieję że to prędko poprawią. Póki co pozostaje napisy wrzucać do filmu albo podłączać lapka i puszczać filmy z best playera. Absurd.
 

mistrzb

Member
Mam 46pfl5507K/12. Co do obrazu SD to uwazam, ze bardzo dobrze skaluje. Oczywiscie zawsze sie mozna czegos przyczepic, bo kazda firma ma inne algorytmy. Wiekszosc produkuje artefakty jak opisujesz, ale np. sony produkuje ziarnistosc. Ani jedno ani drugie nie jest idealne, ale przeciez musza jakos rozciagnac ekran. Bezposrednie rozciagniecie bez obrobki wygladalo by na rozmycie, a tego przeciez nie chcemy.
Przed chwila przetestowalem to co mowisz. Widac lekkie artefakty z bliska przy literach na jasnym tle (tryb naturalny), ale juz z 2 metrow nie widac znieksztalcen. Poza tym sprobuj trybu kino i zobacz jak tam to wyglada, jest duzo lepiej i po dobrej kalibracji powinno byc super. Wystarczy zjechac z ostroscia albo kontrastem nienaturalnie podbitym i bedzie lepiej. Dokladnie tak samo dzialaja programy graficzne, gdzie przy zwiekszaniu ostrosci pojawiaja sie artefakty ;)
Mysle, ze w tym watku, podobnie jak np w watku sharpa le830, sprobujemy RAZEM skalibrowac nasze tv, zeby kazdy byl zadowolony :)
 

Xisiek

New member
kupiłem go dziś, podłączyłem do swojej kablówki (multimedia) i myślałem, że obraz będzie lepszy.
(...)Niektóre kanały mają lepszą ostrość, a niektóre gorszą. (...)Dodatkowo jeśli postać się rusza, biega, czy np macha ręką, to obraz jest taki nienaturalny, nie jest płynny. Sztuczny. Tak jakby w ciut zwiększonym tempie. Masakra... Czy to jest normalne, czy wina leży po stronie kabla/anteny/czegoś innego? Do tego dźwięk jest taki przytłumiony (to chyba wina tego, że głośniki są z tyłu) i cichy.

Jeśli zmienilbym telewizję z analogowej na cyfrową (kablową lub satelitarną) to obraz byłby lepszej jakości, bardziej ostry, a kolory byłyby lepsze? Czy tylko lepsza jakość byłaby na kanałach HD?

Z duzym prawdopodobienstwem ma kolega zrypana instalacje tv. To niestety przy slabym sygnale kladzie frajde ogladania tv lcd praktycznie w kazdym rozmiarze (a ludzie tak chetnie kupuja duze lcd zamiast pdp). Na nieszczescie Philips w serii 5007 czy 5507 ma beznadziejnie ustawiony balans bieli (kolory/obraz wpadaja w fiolet/purpure) co dodatkowo fatalnie sie uwidocznia przy slabszym sygnale i szczerze mowiac dla zwyklego uzytkownika jest bardzo ciezkie (o ile w ogole mozliwe) do zminimalizowania/usuniecia.

A co do dzwieku to moim zdaniem (sprawdzalem dokladnie 32') to jeden z bardziej badziewnych dzwiekow wsrod lcd - syczaca gora , brak dobrej srednicy i basu (dla porownania przyrownany byl maly 24' samsung model 2011).

Zdecydowanie poprawa nastapi po zmiane tv na satelitarna/cyfrowa.
Zwlaszcza przy kanalach HD bedzie milo ogladac.

PS> Z jakiej odleglosci kolega oglada?
 
Ostatnia edycja:

Xisiek

New member
Mam 46pfl5507K/12. Co do obrazu SD to uwazam, ze bardzo dobrze skaluje.

Potwierdzam przy dobrym/gestym sygnale (np cyfrowa naziemna) skalowanie bardzo efektywne i obraz naprawde 1 klasa.
Niestety przy slabym/slabszym np. kablowka czy sat np. CP kanaly z mniejszym bitrate obraz wyglada delikatnie mowiac nieszczegolnie a momentami (duzo ruchu) wprost nieciekawie (ale to juz przypadlosc wielu lcd).
 

neah

New member
Xisiek - normalnie oglądam z odleglości mniej więcej 1,5-3 metry, zależy jak usiądę na kanapie, ale z reguły tak 2-2,5m.

teraz oglądam z 1-1,5m, bo jeszcze starego tv nie wyrzuciłem.

sygnał chyba mam dobry, nie wiem. na starym philipsie (32") ostrość i kolory były znacznie lepsze i nie było problemów z płynnością ruchu. a co dopiero na jeszcze starszym philipsie ctr - tam to 100 razy lepiej niż teraz. ale to chyba wina analogowej kablówki....
kolory są wyblakłe, jest pikseloza, brak płynności przy szybszych ruchach. podobno to wina tv i to jest jakiś "efekt teatru", ale można to podobno wyłączyć przez wyłączenie hz motion

zastanawiam się czy oddać tv czy zmienić tv na cyfrową/satelitarną. jak już zmienię na sat, a potem sie okaze ze problemy nie zniknely, to cala robota pojdzie na nic... a na oddanie tv mam 9 dni.
 
Ostatnia edycja:

cykmada

New member
Wyłączenie Natural Motion albo chociaż ustawienie w pozycji min trochę poprawia. Drugą poprawę uzyskałem .. siadając dalej :).
Jest jedna rzecz która mnie szokuje, pozytywnie - pobór prądu. Zużycie na poziomie 40-50W przy takiej wielości ekranu to jest coś.
Zdradzi ktoś jakie najistotniejsze zmiany w ustawieniu wprowadził i jest teraz zadowolony z tego TV ?
 

neah

New member
a jak można to wyłączyć? nie mogę znaleźć

właśnie oglądam mecz, i chyba tvp1 ma najlepszą jakość ze wszystkich kanałów sd. i nie ma tutaj żadnych problemów z płynnością ruchu, nie wiem czemu :)
co prawda gdy kamera jest w dali to obraz nie jest bardzo ostry, ale jak już przybliżą to jest bardzo dobrze.

teraz muszę tylko skalibrować tv, bo kolory mam blade, wyblakłe. podejrzę potem na ustawienia starego phillipsa - tam kolory są żywe, ciepłe. może ciut sztuczne, ale lepsze takie niż blade.
 
Do góry