Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

Cineos

New member
Telewizor mam od tygodnia. Sygnał UPC (m.im. rozszerzenie sportowe HD oraz HBO HD) - obraz rewelacyjny. Nawet skalowanie na kanałach cyfrowych nie hd - super. Uspokajam co do paska na tvn24, u mnie nic się nie rozmazuje.

Z paru rzeczy o które sam się dopominałem, a nikt nie sprawdził (nie sprawdził, kiedy miałem zamiar kupić telewizor):
- telewizor czyta dysk USB 3.0 na partycji NTFS o pojemności 1TB,
- nie widzi żadnych plików .txt (przewijało się temacie),
- nie odtwarza 3d sbs z nośnika (pozwijało się w temacie).
Co do szybkości działania smart tv - bez zastrzeżeń (wiadomo wprowadzanie literek z pilota to jedyne zastrzeżenie :) ). Strony wczytują się w mig poprzez wi-fi.

Za tę kwotę szczerze polecam.
PS: Tenis w HD, cud, miód i malina.
 

diter4

New member
Kupiłem wczoraj model 5007, wszystko fajnie tylko opcja SMART TV nie chce mi sie aktywować,
wczytuje z 5 min i pisze że żądana strona nie może byc załadowana.
podłączenie do neta jest OK bo ipla w "przewodnik telewizyjny" działa.
Macie jakiś pomysł?
 

Since

New member
Kupiłem wczoraj model 5007, wszystko fajnie tylko opcja SMART TV nie chce mi sie aktywować,
wczytuje z 5 min i pisze że żądana strona nie może byc załadowana.
podłączenie do neta jest OK bo ipla w "przewodnik telewizyjny" działa.
Macie jakiś pomysł?

ustawienia fabryczne daj na OK.
 

favorek

New member
Mam problem z filmami z USB w rozdzielczości np:1280x544 na tym telewizorze. Gdy format zmienię na "nieskalowany" to film wyświetlany jest w oknie, każdy inny format rozciąga obraz na pełny ekran co powoduje rozciągnięcie obrazu w pionie. Czy można ustawić aby telewizor skalował obraz o niższej rozdzielczości do pełnego ekranu ale z zachowaniem oryginalnego aspect ratio, czyli z czarnymi pasami na górze i dole ekranu.
 

Patrol91

New member
Witam wszystkich!:) Jestem tutaj nowy, ale od paru dni czytam testy/recenzje telewizorów, gdyż moi rodzice chcą kupić ok. 40" telewizor o cenie maksymalnej 2500zł. Zamówiliśmy już pakiet HD z UPC, a wymagam od telewizora b.dobrego obrazu, bo wraz z ojcem uwielbiamy oglądać sport, a szczególnie żużel i piłkę nożną. Telewizora 3D raczej nie potrzebujemy, a więc mam dylemat, który telewizor wybrać?:
- Philips 40PFL5007K czy Toshiba 40TL838 czy też Toshiba 40TL933?


Z góry dziękuję za odpowiedź
 

Osato

New member
Mógłby ktoś stwierdzić czy ten Philips jest porównywalny z plazmą Panasonica ST50 ? Jeśli nie to który model Philipsa byłby odpowiednikiem ?
 

micmus

Member
Bez reklam
Mógłby ktoś stwierdzić czy ten Philips jest porównywalny z plazmą Panasonica ST50 ? Jeśli nie to który model Philipsa byłby odpowiednikiem ?

Z plazmą ST50 to raczej ten Philips nie ma co startować. Moim zdaniem odpowiednikiem mogłaby być seria Philipsa 8007 może oczko niżej.
 

dudijack

New member
INFO
Dostepna jest aktualizacja softu do modelu 40PFL5007K, byc może również i do 5507K.Data aktualizacji 06.06.2012 . Niestety nie ma informacji cóż takiego nowego wnosi.
Jesli ktokolwiek z uzytkowników modelu kalibrował ten model TV może podzieli sie informacjami co i jak?
 

electro69

New member
Witam
Po kilku problemach które pojawiły się w telewizorze LG LM660s raczej sobie go odpuszczę ... i teraz ten model jest głównym kandydatem do kupienia :] ... ewentualnie model 42pfl6007 ale jeszcze jest niedostępny i cena może być zaporowa ;/ ... mam w związku z nim kilka pytań:
1. Czy może ktoś sprawdzić z posiadaczy tego tv czy odczytuje on pliki FLV ?
2. Czy podczas oglądania np. meczów piłkarskich widać "szare pionowe pasy" na matrycy tzw. banding (właśnie ten LG ma z tym duży problem) ?
3. Wiadomo coś czy i kiedy w Smart tv będą dodane nowe aplikacje np. tvn player, iplex itp. bo na razie to chyba słabiutko z tym u Philipsa jest tylko ipla ... to mnie trochę zraża ;/
Z góry dziękuje za odpowiedzi
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Osato

New member
Widzę, że niektórzy użytkownicy mają nadzieję na aktualizację umożliwiającą czytanie polskich znaków w telewizorze. Nie mam doświadczenia z telewizorami Philipsa dlatego pytam jak wyglądała sytuacja w ubiegłorocznych modelach tv Philipsa ? Nie wiem czy tam były od początku czytane polskie czcionki i czy Philips wypuścił aktualizację itd. Nie byłoby miło gdyby ostatecznie w tym modelu telewizora polskie czcionki nie były odpowiednio czytane...
 

dudijack

New member
Panowie moze to laickie pytanie, ale jak podłaczyć kino domowe(nie posiadające złącza HDMI-arc ) tak aby mozna było słuchac muzyki z programu tv w tymze kinie?
 

Since

New member
czyli jutro muszę zadzwonić na infolinię?

a softa masz najnowszego ? ostatnio wyszedł 6.6.2012

jesli nie to zaaktualizuj.

a jesli tak, to sprobuj jeszcze bezposrednio poprzez kabel (jak korzsytasz teraz z Wifi)

i na koniec chyba co Ci zostanie, to wylacz z pradu routera i podlacz ponownie, tez czasami pomaga.
ewentualnie mozesz jeszcze po kablu skonfigurowac polaczenie recznie.
 
Ostatnia edycja:

diter4

New member
a softa masz najnowszego ? ostatnio wyszedł 6.6.2012

jesli nie to zaaktualizuj.

a jesli tak, to sprobuj jeszcze bezposrednio poprzez kabel (jak korzsytasz teraz z Wifi)

i na koniec chyba co Ci zostanie, to wylacz z pradu routera i podlacz ponownie, tez czasami pomaga.
ewentualnie mozesz jeszcze po kablu skonfigurowac polaczenie recznie.
Since - dzieki za pomoc,
aktualizację zrobiłem (ta z maja) ale ten soft z 6.6.2012 to jest dla 5507 a ja mam 5007.
wyłaczałem i włączałem router - nic nie dało.
dzis spróbuje po kablu.

Dzwoniłe dziś do philipsa i gosciu powiedział że żeby im dać czas do poniedziałku bo może byc problem z ich strony, podobno kilka dni temu nie chodziła IPLA albo you tube.
Jesli do poniedziałku nic nie pomoże, przyjada panowie z serwisu.
 

diter4

New member
a softa masz najnowszego ? ostatnio wyszedł 6.6.2012

jesli nie to zaaktualizuj.

a jesli tak, to sprobuj jeszcze bezposrednio poprzez kabel (jak korzsytasz teraz z Wifi)

i na koniec chyba co Ci zostanie, to wylacz z pradu routera i podlacz ponownie, tez czasami pomaga.
ewentualnie mozesz jeszcze po kablu skonfigurowac polaczenie recznie.

znalazłem dla 5007 aktualizację z 06/06/2012 wiec po pracy go wgram.

@Pawellek - wkleił bym linka ale nie mam napisanych 5 postów i nie mogę
jak wejdziesz na strone philipsa to daj w wyszukiwarce 5007, zalezy który otworzysz,
bo w jednym jest z 3 maja a w innym z czerwca.

Piotr
 

Osato

New member
Jak to jest z tym modelem Philipsa ? Obsługuje on Dolby Digital Plus ? Słyszałem, że PONOĆ jak ktoś będzie chciał oglądać w przyszłości DVB-T to w tym formacie dźwięku będą nadawane programy w Polsce ... nie wiem czy jak telewizor tego nie obsługuje, czy przypadkiem nie będzie wtedy dźwięku ... jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.
 

pawelekkbz

New member
@Pawellek - wkleił bym linka ale nie mam napisanych 5 postów i nie mogę
jak wejdziesz na strone philipsa to daj w wyszukiwarce 5007, zalezy który otworzysz,
bo w jednym jest z 3 maja a w innym z czerwca.
Faktycznie, znajduje w ten sposób soft opublikowany 07-06-2012, ale na ten sam numer wersji co ten z 03-05-2012
Najnowsza wersja: 000.079.004.000


Na Twoim miejscu wstrzymałbym się z tym wgrywaniem do momentu oficjalnego komunikatu na support forum. TV: Software 2012 models
Dlaczego?
 
Do góry