Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

eliksyr

New member
Ja muszę przyczepić się tylko do jednej rzeczy, kiedy jest zbliżenie na jakiekolwiek ubranie, materiał czy cokolwiek w wąskie paski, prążki i kratkę obraz bardzo skacze i miga. Trochę denerwujące niestety.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Ja muszę przyczepić się tylko do jednej rzeczy, kiedy jest zbliżenie na jakiekolwiek ubranie, materiał czy cokolwiek w wąskie paski, prążki i kratkę obraz bardzo skacze i miga. Trochę denerwujące niestety.

Chodzi tobie o działanie HD natural motion, takie zjawisko zachodzi gdy jest to włączone, zaczyna to działać, po kilku sekundach przestaje i znów zaczyna i tak w kółko_Obraz właśnie wtedy skacze i wygląda to słabo poprostu.
 

Paliodor

New member
Chciałbym zapytać jeszcze o waszą opinię na temat jakości dźwięku oferowanego przez ten telewizor. Czytałem, że niektórzy narzekają na słaby dźwięk bądź nawet jakieś buczenie/szumy przy wybuchach i bardziej głośnych scenach. Prawda to, że jakość dźwięku nie jest jakaś super w tych telewizorach?
No i co z tymi matrycami, bo jedni piszą, że ta od Samsunga też jest ok i że nie ma wielkiej różnicy w jakości obrazu. Jak to w końcu jest, bo tyle się już naczytałem o tym telewizorku, że głowa mała.
 

rkaniews

Member
Chciałbym zapytać jeszcze o waszą opinię na temat jakości dźwięku oferowanego przez ten telewizor. Czytałem, że niektórzy narzekają na słaby dźwięk bądź nawet jakieś buczenie/szumy przy wybuchach i bardziej głośnych scenach. Prawda to, że jakość dźwięku nie jest jakaś super w tych telewizorach?

A jaki ma być dzwięk? Przecież to nie jest kino domowe z systemem 5.1 tylko telewizor. Jak dla mnie gra wporządku, dzwięk jest czysty i mocny. Nie oczekuję basów, które wywalą flaki bo to się nie da.

O matrycach już kolejny post został napisany. Poczytaj.
 

Sierafin

New member
Chciałbym zapytać jeszcze o waszą opinię na temat jakości dźwięku oferowanego przez ten telewizor. Czytałem, że niektórzy narzekają na słaby dźwięk bądź nawet jakieś buczenie/szumy przy wybuchach i bardziej głośnych scenach. Prawda to, że jakość dźwięku nie jest jakaś super w tych telewizorach?
No i co z tymi matrycami, bo jedni piszą, że ta od Samsunga też jest ok i że nie ma wielkiej różnicy w jakości obrazu. Jak to w końcu jest, bo tyle się już naczytałem o tym telewizorku, że głowa mała.
Naczytałeś się... więc sam widzisz... zawsze znajdzie się 1 na "ileś tam" egzemplarzy który ma coś "nie tak". Jakaś plamka na matrycy, zacinające menu, słaby SmartTV, itd. itp. Dźwięk - hm... moim zdaniem jeżeli używa się urządzeń zgodnie z przeznaczeniem (i głową ;)) to nie ma problemu z ich funkcjonalnością. Dźwięk jest Dobry, po dobraniu ustawień pod siebie, rozsądne operowanie klawiszami "Volume", sprawdzi się na co dzień. Matryce są dwie, jak już wyczytałeś która lepsza... nie porównywałem - nie wypowiem się. Na matryce Sharpa (400) nie mogę złego słowa powiedzieć :smile:
Pozdrawiam.
 

Sierafin

New member

bogaty

New member
Bez reklam
Dostałem info na forum philipsa od jakiegoś ziomalka który również testował PS3 z tym philipsem i napisał że smuży podobnie jak u mnie."Sorry for the delay. And I have the same problem as in your video а.к.а. ghosting/blurring (d)effect. I did't made a clip because it would be exactly the same as yours."Teraz jeszcze czekam na odpowiedź co do tego czy ma matryce sharp czy samsung.
 

gpr

New member
Ja jeszcze coś o dźwięku napisze.
Co prawda jestem kompletnym laikiem ale dźwięk w tym telewizorze (tak jak we wszystkich innych teraz produkowanych) nie ma prawa być dobry.
"Głośniczki" zamontowane w tych telewizorach są małe a jakość = wielkość. Małe głośniczki nie grają basami ani nawet średnicą. No chyba ze odpowiednio dużo kosztują ale i nawet najdroższe małe nie zastąpią tych o większej średnicy. Poza tym żeby głośnik "zabrzmiał" musi mieć trochę miejsca a w tych obudowach ni cholery go nie ma.

Ale jest tam jakieś rozwiązanie na to.
Czytałem gdzieś że ktoś kupił sobie zestaw komputerowy 2.1 i podłączył do gniazdka słuchawkowego.
Jest całkiem możliwe że zrobie podobnie gdy za te pare dni telewizor do mnie dotrze.
Niestety mam stary amplituner więc z słuchania nici gdyż tv nie ma gniazd na cinch a podłącznie amplitunera do gniazdka słuchawkowego zakrawa na śmiech.
 

eliksyr

New member
Ja mam matrycę Sharpa. To miganie jak mówiłem jest wtedy kiedy pojawia się np krawat w gęste paski (czy to są te przeploty o których mowa była w teście? Bo test mówił o dobrych przeplotach a ja mam niezbyt). Po prostu świeci, błyszczy, nie wiem jak to nazwać. Poza tym jest wszystko OK.

TV mam podłączony optykiem do kolumn z kina domowego więc o dźwięku się nie wypowiadam. A smart tv i sieć bez zarzutów. nie mam znadania czy powinno być więcej apek czy nie, to co jest mi wystarcza. i tak uważam, że to jest dodatkowy bajer, a nie główna cecha tv.
 

mckk

New member
Ciekawe to co podrzuciłeś :wink:
Były w tym temacie kilka razy podane ustawienia, choć sam nie próbowałem.
Jesteś zadowolony z obecnych?

Sam zobacz, myślałem ze będzie OK a obraz jest zielony...Dałem na tryb obrazu Naturalny wyłączając tylko opcje Pixel HD i chyba tak zostanie, chyba, że ktoś podrzuci tutaj lepsze ustawienia to będe wdzięczny.
 

bigi1966

Member
Panowie możecie się podzielić ustawieniami obrazu nie wiem czy jeszcze lepiej można go ustawić, w tej chwili mam ustawione jak na stronie poniżej. Może macie jakieś lepsze sprawdzone ustawienia ?

http://hdportal.eu/recenzije/wp-con...-kalibracijske-postavke-Philips-40PFL5507.pdf

Mój model 40pfl5007k matryca 396
tryb obrazu-naturalny
kontrast podswietlania-65
jasnosć-50
kolor-59
ostrośc1
red szumów-wył
odcień własne
odcień personalny-czer-115, zielony 120, niebieski 90 pozostałe 0
hd nat mot-minimum
clear lcd-wł
super res..-wł
kontrast dyn-minimum
dynamiczne podswietlanie-standard
zmniejszenie usterek-minimum
wzmocnienie kolorów-wył
gamma-2 twarze bardziej naturalne i nie blade
kontrast wideo -90
czujnik światła mam wł ale to zależy od oswietlenia pomieszczenia
format obrazu -auto dopasowanie
krawedzie ekranu 4
 
Ostatnia edycja:

miet55

Member
Bez reklam
... Ja jestem zaineresowany modułami cam do tych modeli i nikt nie wypowiada się wyczerpująco na ten temat.Kiedys zadzwoniłem do philipsa by dowiedziec się o moduły to skierowali mnie do serwisu centralnego chyba w Radomiu. Po długim oczekiwaniu na to by wreszcie ktos odebrał telefon usłyszałem miły głos. Pan odpowiedział mi, że nie testowali modułu cyfrowego polsatu ale posiadają cyfrę+ i tu nie ma problemu................... Nadal interesuję się zakupem modułu cam i czekam na opinie.
Zajrzałem do tego tematy w poszukiwaniu rozwiązania problemu modelu 42PFL6007.
Wiec odpowiadam na pytanie dot. cam'ów. Pierwszy mój to Moduł Conax Neotion CAM i katra Smart HD.
Problem w tym, że nie mogłem poprawnie korzystać z funkcji "REC" i "timeshift" na częstotliwościach TVP2 HD, Polsat HD, AXN, TV6, i Polsat Sport News. Pozostałe programy OK!
Dostawcą sygnału jest Cyfrowy Polsat.
Myślałem, że coś z modułem CAM. Kupiłem inna ofertę N na kartę HD z modułem nCam i parowaną kartą N.
Dalej to samo, tyle co mogę napisać Tobie o modułach :(
 
Ostatnia edycja:

Grendel

New member
Witam.
Ostatnio miałem dwa dziwne przypadki w modelu 32PFL5007. Otóż przy wyłączonym telewizorze (zapalonej czerwonej diodzie czuwania) nagle ekran zrobił się taki niebieski, jakby załączone było podświetlanie matrycy. Musiałem włączyć tv pilotem i wyłączyć, dopiero wtedy ekran był ciemny.
Czy spotkało kogoś coś podobnego? Czym to mogło być spowodowane?
Duchy wykluczam :-D.
 

CartmanPL

New member
1) Czy ktoś ma w swoim domu powieszony tv 46pfl5507k na uchwycie? jestem w trakcie poszukiwania i nie wiem na jaką odległość od ściany się zdecydować, w przypadku naszego tv zastanawiam się nad odległością kilku cm (5-7cm) od ściany ze względu na głośniki umiejscowione z tyłu obudowy oraz dostęp z boku do wejść usb hdmi itd... z drugiej strony najchętniej powiesiłbym tv jak najbliżej ściany :)

2) czy ma ktoś jakieś doświadczenie z uchwytami firmy Maclean?

z góry dzięki za odpowiedź
 

bigi1966

Member
Zajrzałem do tego tematy w poszukiwaniu rozwiązania problemu modelu 42PFL6007.
Wiec odpowiadam na pytanie dot. cam'ów. Pierwszy mój to Moduł Conax Neotion CAM i katra Smart HD.
Problem w tym, że nie mogłem poprawnie korzystać z funkcji "REC" i "timeshift" na częstotliwościach TVP2 HD, Polsat HD, AXN, TV6, i Polsat Sport News. Pozostałe programy OK!
Dostawcą sygnału jest Cyfrowy Polsat.
Myślałem, że coś z modułem CAM. Kupiłem inna ofertę N na kartę HD z modułem nCam i parowaną kartą N.
Dalej to samo, tyle co mogę napisać Tobie o modułach :(

Zakupiłem moduł ncam hd pobrałem najnowszy soft do modułu ale na razie nie aktywowałem karty gdyż mam cyf. pol. Na kanałach FTA jest epg ale są krzaczki, język ustawiony wszędzie na polski ten sam objaw w ustawieniu epg z sieci czy od dostawcy. Masz tak samo czy to wina nie aktywowanej karty i po aktywacji będzie ok.
 

miet55

Member
Bez reklam
Zakupiłem moduł ncam hd pobrałem najnowszy soft do modułu ale na razie nie aktywowałem karty gdyż mam cyf. pol. Na kanałach FTA jest epg ale są krzaczki, język ustawiony wszędzie na polski ten sam objaw w ustawieniu epg z sieci czy od dostawcy. Masz tak samo czy to wina nie aktywowanej karty i po aktywacji będzie ok.
U mnie OK! Przy wysuniętym CAM'ie też dobrze. Jak będziesz mieć aktywną kartę, daj znać. Chodzi mi o wspomniane nagrywanie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry