Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

tommmik

New member
Panowie mam prośbę. Interesuję sie zakupem tego tv od jakiegos czasu. Chciałem przeczytać cały ten temat ale po pierwszych 21 stronach doszedlem do wniosku ze zajmie mi to miesiac.
Czy ktoś kto zna wiekszosc zagadnien dotyczących tego TV moze podsumowac:
-co warto wiedziec przed zakupem
-z jakimi problamami najczesciej spotykają się kupujący ten tv

Na poczatku powiem ze chce kupic ten model w wersji 46 calowej
Z tego co udalo mi sie dowiedziec prosilbym o potwierdzenie i info w sprawie:
1)podobno wystepują te tv z roznymi ekranami/matrycami. W jaki sposób je rozróżnic-której szukac?
2)czy okulary są w zestawie czy nie? W wiekszosci sklepów internetowych pisza że ich nie ma, jednak spotkałem sie z opiniami ze ludzie kupują a tam w srodku okulary. Podobno przy ekranach do 40 cali dawali 2 sztuki a powyzej 4 sztuki
3)za ile najtaniej udaje sie kupic ten TV-tzn jaka cena tego TV jest atrakcyjna. W tej chwili w euor-rty-agd jest ten TV za 2999zl.
4)Jak wygląda kwestia zasilania okularów...podobno jest tam bateryjka 2032 która do najtanszych nie nalezy i której nie mozna ładować...na jak długo wytarcza taka bateryjka? Jedna sztuka w okularach? Czy warto inwetowac w drozszy model okularów?
5)jaki jest ekran-matowy? szkło?
 
Ostatnia edycja:

bigi1966

Member
Zaraz zaraz ,
Jaki jack? Taki normalny? od słuchawek?
Ja przez euro złącze mam satelite podpiętą.

Źle podał kolega, jest przejściówka na euro zakończona z jednej strony płaskim wtykiem, a z drugiej gniazdem euro. Jest też przejściówka zakończona dżekiem z przejściem na YPbPr które obsługuje format HD.Dżek taki niby normalny ale zastosowany do czego innego.
 

b3cz

New member
Czy ktoś kto zna wiekszosc zagadnien dotyczących tego TV moze podsumowac:
-co warto wiedziec przed zakupem
-z jakimi problamami najczesciej spotykają się kupujący ten tv


Jestem posiadaczem tego TV w wersji 46 cali od miesiąca.

1. Jeżeli chodzi o zakup, to znalazłem w internecie informacje, że wszystkie 46" mają matrycę Samsunga.
2-4. Ja kupiłem w sklepie internetowym po bardzo okazyjnej cenie bez okularów.
Pasują do niego okulary PTA 507(aku)/508(bat)/517(aku)/518(aku). Modele PTA 507/508 są aktualnie w gazetce NeoNet po 99zł/szt. Używam okularów PTA508, które podobno działają na baterii do 35 godzin. Cena baterii CR2032 to na allegro 6zł za 5szt z wysyłką...
5. Ekran jest matowy.

TV świeci bardzo dobrze - mam porównanie do kolegi który ma Samsunga 46es6800 i moim zdaniem u mnie jest lepiej...

Minusy Philipsa to tragiczne menu. Czasami TV muli przy przełączaniu kanałów, ma problem z niektórymi dekoderami dźwięku i filmy z USB nie chcą działać. Żeby oglądać film 3D z PC, trzeba przełączyć port HDMI, do którego jest podpięty komputer w tryb Blue-Ray. Smart TV działa powoli i brakuje aplikacji, które ma konkurencja TVNPlayer, OnetVOD.


Wiem, że inne modele konkurencji również nie są pozbawione wad, dlatego polecam głównie ze względu na jakość obrazu i aluminiową ramkę.
 

gpr

New member
Źle podał kolega, jest przejściówka na euro zakończona z jednej strony płaskim wtykiem, a z drugiej gniazdem euro. Jest też przejściówka zakończona dżekiem z przejściem na YPbPr które obsługuje format HD.Dżek taki niby normalny ale zastosowany do czego innego.

Myślisz ze to do kablówki specjalnie jest? Będzie działać? Mam TOYA Łódź.

ps. Po cholere zmienili wejście? Jakby nie mogli dać normalnego euro
 

tommmik

New member
Jestem posiadaczem tego TV w wersji 46 cali od miesiąca.

1. Jeżeli chodzi o zakup, to znalazłem w internecie informacje, że wszystkie 46" mają matrycę Samsunga.
2-4. Ja kupiłem w sklepie internetowym po bardzo okazyjnej cenie bez okularów.
Pasują do niego okulary PTA 507(aku)/508(bat)/517(aku)/518(aku). Modele PTA 507/508 są aktualnie w gazetce NeoNet po 99zł/szt. Używam okularów PTA508, które podobno działają na baterii do 35 godzin. Cena baterii CR2032 to na allegro 6zł za 5szt z wysyłką...
5. Ekran jest matowy.

Wiem, że inne modele konkurencji również nie są pozbawione wad, dlatego polecam głównie ze względu na jakość obrazu i aluminiową ramkę.
b3cz wielkie dzieki za odpowiedź. Mógłbyś jeszcze tylko doprezowac:
1)matrye wszystkie są samsunga-czy wiadomo cos na temat aby w tych matrycach w 46 calach był problem jaki zauważono w 40 calach?
2)mozesz zdradzic jaka jest atrakcyjna cena w przypadki tego tv?
 

b3cz

New member
b3cz wielkie dzieki za odpowiedź. Mógłbyś jeszcze tylko doprezowac:
1)matrye wszystkie są samsunga-czy wiadomo cos na temat aby w tych matrycach w 46 calach był problem jaki zauważono w 40 calach?
2)mozesz zdradzic jaka jest atrakcyjna cena w przypadki tego tv?

1. Nie zauważyłem smużenia, ani ghostingu, więc uważam, że matryca jest ok.
2. Ja kupiłem TV z wypalonym 1 pikselem w dolnym lewym rogu ekranu za 2000 zł (jeżeli stanę dalej niż 1m od TV piksel "znika")...
 

bigi1966

Member
Myślisz ze to do kablówki specjalnie jest? Będzie działać? Mam TOYA Łódź.

ps. Po cholere zmienili wejście? Jakby nie mogli dać normalnego euro

Myślę, że po to tak zrobili bo obudowa jest cienka a gniazdo ma swoje nie małe wymiary, lub dla tych co wieszaja na scianie by mogli wszystko ukryć we wnęce za tv.Zauważyłeś, że wszyscy przechodzą na hdmi i powoli rezygnują z euro.Do kablówki możesz dostać od operatora moduł cam i masz wtedy jeden pilot. Polecam poczytać więcej postów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ważne że jest przejściówka. Ale przecież sygnał cyfrowy poprawia jakość obrazu o 50% , to po co się pchać w analog ?
 

gpr

New member
Ważne że jest przejściówka. Ale przecież sygnał cyfrowy poprawia jakość obrazu o 50% , to po co się pchać w analog ?

Pcham sie dlatego bo w mojej kablówce mam upust. Jak zmienie dekoder na inny będe musiał dopłacać 30zł więcej miesięcznie do interesu. Nie opłaca mi się to.
Kablówki innej też nie che bo mam w niej TV internet i telefon razem. Już zastanawiam się nawet za LG 620 jak to wcześniej robiłem. Dziś przyjeżdża do mnie kolejna dostawa z innego sklepu. Jestem ciekaw jaka matryca przyjedzie.

Niestety wyczytałem że wejście CVBS jest najgorszym z możliwych (kompozytowym). Stoi 2 piętra niżej niż euro czyli przejściówka będzie raczej do dupy. Poza tym podobno to wejście służy tylko do obrazu a w instrukcji obsługi pisze że do obrazu i dźwięku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sorry ale nie rozumiem .
Kupiłeś telewizor full hd i chcesz oglądać najgorszą jakość sygnału ?
Przecież w każdej kablówce dopłata do wymiany tunera cyfrowego to są grosze.
Jak coś to wystaw antenę dachową i już będzie extra .
 

tommmik

New member
1. Nie zauważyłem smużenia, ani ghostingu, więc uważam, że matryca jest ok.
.
Zastanawiają mnie dwie rzeczy:
1)Jezeli w tescie z matrycą sharpa ten tv wypadl tak dobrze, to chyba wcale nie powiedziane ze tak dobrze tez wypada ten tv z matrycą samsunga...Gdzies w tym temacie wyczytalem ze w ten tv z matrycą sharpa w jakims angielskim tescie dostal ocene 5 na 5 mozliwych. Natomiast z matryca samsunga 3/5. Oczywiscie mowa byla o 40 calach a ja chce kupic 46...
2)Zastanawiam sie czy warto placic za ten tv 3200zl (z okularami) jesli za 2400 (z okularami) mozna miec samsung UE46EH6030
 

bogaty

New member
Bez reklam
Zastanawiają mnie dwie rzeczy:
1)Jezeli w tescie z matrycą sharpa ten tv wypadl tak dobrze, to chyba wcale nie powiedziane ze tak dobrze tez wypada ten tv z matrycą samsunga...Gdzies w tym temacie wyczytalem ze w ten tv z matrycą sharpa w jakims angielskim tescie dostal ocene 5 na 5 mozliwych. Natomiast z matryca samsunga 3/5. Oczywiscie mowa byla o 40 calach a ja chce kupic 46...
2)Zastanawiam sie czy warto placic za ten tv 3200zl (z okularami) jesli za 2400 (z okularami) mozna miec samsung UE46EH6030

Tak dostał mniejsza ocenę, jako minusy podali że samsung ma większy clouding, kolory również bardziej odbiegają od wzorca.Po kalibracji większość tych minusów przestaje istnieć.Jeden i drugi typ panelu ma najgorszą z możliwych wad, smużą w szybkich grach.
 

marcel747

New member
Witam,
z dniem dzisiejszym nabyłem tytułowy TV. Szczerze mówiąc, parę osób napisało obraz żyleta, na czym mi najbardziej zależało. Mam cyfrę +, myślałem że kanały w HD będą naprawdę dobre, dla mnie to jest taki szum, mak, nie widzę w tym żadnego szału, czy tak właśnie kanały w HD maja wyglądać ?? Czy nie da się z tego nic więcej wycisnąć.

Drugą rzecz która mnie zmartwiła, to tak jakby obraz raz był mocno jaśniejszy, raz ciemniejszy, widać to np po napisie wyboru źródła HDMI 2.

Smart działa wolno, ale z tym sie liczyłem.
 

gpr

New member
Sorry ale nie rozumiem .
Kupiłeś telewizor full hd i chcesz oglądać najgorszą jakość sygnału ?
Przecież w każdej kablówce dopłata do wymiany tunera cyfrowego to są grosze.
Jak coś to wystaw antenę dachową i już będzie extra .

Płace teraz starą taryfę. Wraz ze zmianą tunera ze złączem hdmi musiał bym płacić nową czego nie zamierzam robić. Jesli telewizor ten odbiera dobrze kablówkę przez wtyk antenowy to równie dobrze powinien sobie radzić z cyfrówką przez SCART. Jeśli tak nie jest to jest dla mnie do ***.
Obecnie mam jeden z topowych CRT SONY i zmieniam tylko dlatego bo się już psuje.

Tylko kurde co to jest za złącze wreszcie bo tak czytam,czytam i sam już nie wiem. Wiki porównuje to do starych cinchy i mówi że to obraz a Phillips że obraz z dźwiękiem. Obraz z dźwiękiem przy jakimś dziwnym wejściu które nie dość że małe to jeszcze nie ma osobnych pinów. Coś czuje że zakłócenia jak nic lub rozmyty obraz będzie.

ps. Dziś kolejna odwałana dostawa 5007. Jutro mam ostatnią. Jeśli nie będzie właściwej matrycy to sobie chyba daruje ten model.
 

lukasz22st

New member
witam, czy to normalne że podczas oglądania meczu pilki noznej linie boiska robią wrażenie jakby szybko migały. Obraz tvp1 hd jak i c+sport hd, na obu to samo. Ewentualnie jak to poprawić, bo obraz kalibrowala mi firma
 

mckk

New member
Mi w tym meczu nic nie miga, ale zauważam to jak oglądam jakiś serial np. migające krawędzie, żaluzje. Może miga ci z powodu Cyfry+ ja mam Multimedie. Jak ktoś wie jak wyłączyć miganie to proszę pomóc.
 
Ostatnia edycja:
Do góry