Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

micp360

New member
Pytanie do posiadaczy wersji 46 calowych.
Czy skalowanie sygnału z DVB-T (sygnał dobry/ bardzo dobry) jest na tyle dobre, ze jest możliwe oglądanie telewizji z odległości 2,2m? To że HD pójdzie bez większego problemu to oczywiste, ale co z resztą?
Niestety jest tak, że zakupu muszę dokonać na już (stary wyzionął ducha) a jeszcze przez ponad rok warunki lokalowe nie pozwolą na ustawienie telewizora w innej lokalizacji

Mam ten tv od kilku dni i powiem Ci że że skalowaniem jest różnie. Zależy od kanału i programu, filmu. Np. polsat czy tvn i 1hd wyglądają dobrze ale reszta z oferty dvbt już gorzej. Ja oglądam z 2,5m i myślę że teraz wziął bym 42 cale zamiast tych 46.

Wysłane z mojego GT-N7000
 

b3rs_pl

New member
Mam ten tv od kilku dni i powiem Ci że że skalowaniem jest różnie. Zależy od kanału i programu, filmu. Np. polsat czy tvn i 1hd wyglądają dobrze ale reszta z oferty dvbt już gorzej. Ja oglądam z 2,5m i myślę że teraz wziął bym 42 cale zamiast tych 46.

Wysłane z mojego GT-N7000

Na 40" raczej nie jest lepiej. TVN siedem wygląda tragicznie. Wystarczy włączyć obraz nieskalowany żeby zobaczyć jaka jest tego przyczyna...
 

-Zefir-

New member
Cześć, należę do tych co przeczytali te 238 stron. Jestem zainteresowany kupnem 46cali. Nie powiedział bym że ktoś z matrycą samsunga opisuje potwierdza te problemy "While this TV was initially given a five-star review, we've since learned that a second version of the Philips PFL5507 is now being sold loaded with a different screen panel. Technology has been switched from UV²A to PVA in this new version, giving it lower contrast, slightly less impressive 3D and much more clouding. " Pytanie czy ci testerzy robili testy na tej matrycy czy tylko tak napisali jak się dowiedzieli że jest matryca samsunga. Kolega kiki też chyba bez testów na matrycy samsunga piszę że nie widzi różnic pomiędzy dwoma matrycami. Pojawiały się jednostkowe głosy że coś smuży itp ale to najczęściej do momentu jak któryś z wyłączenai polepszacze obrazu.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Cześć, należę do tych co przeczytali te 238 stron. Jestem zainteresowany kupnem 46cali. Nie powiedział bym że ktoś z matrycą samsunga opisuje potwierdza te problemy "While this TV was initially given a five-star review, we've since learned that a second version of the Philips PFL5507 is now being sold loaded with a different screen panel. Technology has been switched from UV²A to PVA in this new version, giving it lower contrast, slightly less impressive 3D and much more clouding. " Pytanie czy ci testerzy robili testy na tej matrycy czy tylko tak napisali jak się dowiedzieli że jest matryca samsunga. Kolega kiki też chyba bez testów na matrycy samsunga piszę że nie widzi różnic pomiędzy dwoma matrycami. Pojawiały się jednostkowe głosy że coś smuży itp ale to najczęściej do momentu jak któryś z wyłączenai polepszacze obrazu.

W 46 masz samsunga PSA, PVA to wersja 40 calowa.Ogólnie to PSA wypada najlepiej z tych trzech typów, bardziej wyrównane parametry, mniej wyżyłowana, przez mniejszy kontrast, także smużenie na PSA powinno być najmniejsze.Teraz żałuję, zamiast 40 5507, mogłem brać 46 5007.Okazuje się że 3D nie jest mi zbytnio potrzebne, okulary leżą i się kurzą.
 
Ostatnia edycja:

bigi1966

Member
Cześć, należę do tych co przeczytali te 238 stron. Jestem zainteresowany kupnem 46cali. Nie powiedział bym że ktoś z matrycą samsunga opisuje potwierdza te problemy "While this TV was initially given a five-star review, we've since learned that a second version of the Philips PFL5507 is now being sold loaded with a different screen panel. Technology has been switched from UV²A to PVA in this new version, giving it lower contrast, slightly less impressive 3D and much more clouding. " Pytanie czy ci testerzy robili testy na tej matrycy czy tylko tak napisali jak się dowiedzieli że jest matryca samsunga. Kolega kiki też chyba bez testów na matrycy samsunga piszę że nie widzi różnic pomiędzy dwoma matrycami. Pojawiały się jednostkowe głosy że coś smuży itp ale to najczęściej do momentu jak któryś z wyłączenai polepszacze obrazu.

Nie popieram nikogo, nawet kikiego Każdy ma swoje zdanie ale paru kolegów ma interes w tym by promowac dany model. Ja jestem zaineresowany modułami cam do tych modeli i nikt nie wypowiada się wyczerpująco na ten temat.Kiedys zadzwoniłem do philipsa by dowiedziec się o moduły to skierowali mnie do serwisu centralnego chyba w Radomiu. Po długim oczekiwaniu na to by wreszcie ktos odebrał telefon usłyszałem miły głos. Pan odpowiedział mi, że nie testowali modułu cyfrowego polsatu ale posiadają cyfrę+ i tu nie ma problemu. Zagadnołem go o tzw kalibracje telewiaora a on na to, że ludzie to robiący chcą przy okazji zarobić parę groszy>450> zł, i w ten sposób skorzystać na ludzkiej naiwności. Powiedział też , że ulepszacze są dla sygnału naziemnego, a w satelitarnym można powyłączać. Poczytajcie posty tych co niby dali sobie skalibrować i dojdziecie do wniosku, że są mocno powiązani w ten czy inny sposób z producentami i co chwila zachwalaja inne modele tv. Jest też wielu którzy piszą głupoty by zaszkodzić marce i tym samym poprawić swoja sprzedaż. Ja osobiście miałem pewną kwotę którą zamierzałem wydać i ją wydałem na 40pfl5007k i jestem zadowolony bo mam to czego oczekiwałem. Jest to mój trzeci philips, ale pierwszy lcd. Nadal interesuję się zakupem modułu cam i czekam na opinie.
 

madzer

New member
ja mam moduł cam z osiedlowej telewizji - ogladam dzieki temu kanały HD...i działa u mnie bez problemu...zadnych zwiech i innych przypadłości... mam pfl 46 5507 i programy hd typu National Geografic czy nPremium wygladaja naprawde miodzio...a obraz ustawilem sobie sam po wielu godzinach czytania tego wątku i wybrania najlepszej opcji dla mnie...
 

Piti11

New member
Skoro w philipsie są jakieś jaja z matrycami to znów zacząłem brać pod uwagę panasonica et5.. A w tym panasonicu bardzo często trafiają się felerne egzemplarze :( I co tu kupić :/
 

bogaty

New member
Bez reklam
Chyba wrócę do PDP, forum philipsa milczy, nikt tam na nic nie odpowie, wydadzą kolejny FW który nic nie naprawi.Muszę poczekać na ofertę panasonica i zakupić jakąś plazmę, możliwe że będzie to ST60.
 
Ostatnia edycja:

bigi1966

Member
ja mam moduł cam z osiedlowej telewizji - ogladam dzieki temu kanały HD...i działa u mnie bez problemu...zadnych zwiech i innych przypadłości... mam pfl 46 5507 i programy hd typu National Geografic czy nPremium wygladaja naprawde miodzio...a obraz ustawilem sobie sam po wielu godzinach czytania tego wątku i wybrania najlepszej opcji dla mnie...

Popieram każdy powinien sobie ustawić obraz wedle swojego widzimisie, bo te które są na tym forum w ogóle nie przypadły mi do gustu.
 

gpr

New member
Przepraszam że nie czytam tych 270stron ale mam kilka pytań odnośnie obsługi internetu:

Jak wygląda przeglądanie stron typu gazeta, interia, onet, tvn24 itp? Da się?
Co z wyskakującymi tam reklamami? Przeszkadzają? Da się je zamknąć?
Jak z szybkością na tych stronach które sa przecież przeładowane flashem i obciążają procesor?
Czy telewizor ten działa z myszkami i klawiaturami bezprzewodowymi?


Podłączyłem do niego pendrive i niestety flv nie czytał a w sklepie internetu nie maja więc nie ma jak sprawdzić.
Zakładam ze taką podstawową funkcje jak oglądanie youtube ma opanowaną w dobrym stopniu.

jak by ktoś miał to niech zapoda screen lub zdjęcie z włączonym internetem
 

-Zefir-

New member
Cześć, kolega mariusz5891 moim zdaniem w złym świetle przedstawił ten TV powołując się w głównej mierze na portal digitalversus. Na tym samym portalu mamy test docelowego modelu 46 z matrycą samsunga, widać po tym jak pojechali Philipsowi że zmienił matrycę nie jątrzyli że szajsungowa jest zła , a zrobili test i wyszło miodzio jak na tą półkę cenową. Nie mogę dodawać linków wpiszcie na digitalversus 46pfl5507h
Została dobrze oceniona na 4 gwiazdki, problem z ghostingiem pokazany na linkach w youtube wynika najpewniej z powłączanych ulepszaczy obrazu, na innych testach które są pokazane w youtube nie ma tego efektu a też mówimy o matrycy samsunga w 46calach. Plusem jest bardzo niski input lag - opisali od 0-33ms to już nieodczuwalne różnice.
Pozdrawiam
Zefir
 

b3rs_pl

New member
Cześć, kolega mariusz5891 moim zdaniem w złym świetle przedstawił ten TV powołując się w głównej mierze na portal digitalversus. Na tym samym portalu mamy test docelowego modelu 46 z matrycą samsunga, widać po tym jak pojechali Philipsowi że zmienił matrycę nie jątrzyli że szajsungowa jest zła , a zrobili test i wyszło miodzio jak na tą półkę cenową. Nie mogę dodawać linków wpiszcie na digitalversus 46pfl5507h
Została dobrze oceniona na 4 gwiazdki, problem z ghostingiem pokazany na linkach w youtube wynika najpewniej z powłączanych ulepszaczy obrazu, na innych testach które są pokazane w youtube nie ma tego efektu a też mówimy o matrycy samsunga w 46calach. Plusem jest bardzo niski input lag - opisali od 0-33ms to już nieodczuwalne różnice.
Pozdrawiam
Zefir

Co innego jak produkują od początku i cała reszta komponentów jest zaprojektowana pod tę matrycę, a co innego jak, chcąc zapchać pułki, na prędce zamieniają matryce na inną. Oczywiście mogę się mylić ale jak dla mnie takie tłumaczenie jest logiczne.
 

lasso

New member
Może bułki? Korzystajcie ludzie z Firefoxa, będzie wam pomagał.

Telewizor broni się sam. Wszystkie opisane usterki są, ale naprawdę... popatrzcie na konkurencję w tej same cenie, jest to samo, tylko gorzej. Pamiętam widziałem za 3.5k (wtedy) Samsunga, w momencie gdy płaciłem za 40PFL5007 2.5, z niesamowicie święcącym rogiem. Stały takie 2 obok siebie i po prostu nie dawało się tego znieść. Do tego dochodził granatowy czarny. A pan z Samsunga twierdził, że nie jest to wadą, bo nie jest to matryca klasy I. I że wymyślam problemy... No i oczywiście błyszcząca matryca.

Sharp LE830 nie chciał czytać żadnego pendrive'a, a próbowałem 4. Nie widział też przenośnego dysku twardego, więc mimo fajnego obrazu i matowej matrycy odpadł.

Czy widzę clouding? Widzę jak się przyglądam konkretnym miejscom na ekranie. Podczas oglądania filmu trzeba się na tym skupić, a nie ma sensu bo telewizor po prostu gra pięknie.
 

b3rs_pl

New member
Chodziło mi tylko i wyłącznie o to, że problem, jeżeli już występuje, to dotyczy tylko wersji 40", w której matryca samsunga została zastosowana "awaryjnie".
 
Do góry