Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz telewizor obecnie podłączony koncentrykiem to zdecydowanie gorszy. Masz analog a potrzebujesz cyfrowy z dobrym bitrate.
 

arrow

New member
Witam zacne grono forumowiczów

Ktoś się kiedyś prowadzącego testy pytał o raport z kalibracji 40PFL5007K/40PFL5507K. Są tutaj do ściągnięcia (nikt z tego nie robi wielkiej tajemnicy a wręcz przeciwnie).

Dla 40PFL5007K - Professional-25-May-12-Philips-5007
Dla 40PFL5507K
2D - Professional-Philips-5507K-2D-31-May-12
3D - Professional-Philips-5507K-3D-31-May-12

Niestety linków wstawić nie mogę ale wystarczy poszukać w sieci.


Pozdrawiam
Arrow
 
Ostatnia edycja:

lasso

New member
Zakładam, że tutaj to wujek google.
Ok raport jest, ale nie bardzo widzę użyteczność takiego raportu dla zwykłego użytkownika.
 

arrow

New member
A jak się ma porównanie 46PFL5507K/46PFL5007K do Toski 46TL933/46TL963. Wiem, że jest test tej Toski - ale trzeba zapłacić ;) Ot taka niedogodność.
 

cozaar

New member
Witam,czy ktoś mi poradzi w sprawie wad obrazu wyswietlanego w ruchu na philipsie 40pfl5507 ,cos podobnego do fałszywych konturów g30,wczesniej to opisywałem,proszę o radę czy to jest wada czy ten typ tak ma,a moze ktos z kolegów zauwarzył te anomalie z rozowymi konturam w ruchu?
Telewizor poszedł na przegląd do serwisu.Ciekawe co oni powiedzą
 

arrow

New member
Masz rację, Kiki, trochę zbyt dosadnie to określiłem. Faktem jednak jest, że w 32" matryca odbija światło mocniej niż np. w 40". Ale dzisiaj jeszcze dokładnie go sprawdzę, głównie w odniesieniu do Samsungów ES.
Swoją drogą to zaczyna to być już mało śmieszne. Pod względem odbijania światła przez matrycę LED-y są już gorsze od plazm. Do czego to doszło.


No cóż błyszczące są tańsze w produkcji niż matowe, tak samo z wafla więcej cię utnie (mniej strat) 16x9 niż 4/3. To czysta ekonomia i wmówienie nabywcy, że lustro jest lepsze od matu, ładniej wygląda i lepiej na nim widać.
Proponuję porównać matryce monitorów takich za 1k z tymi za 20k. W klasie 20k nikomu nie przyjdzie do głowy wsadzać błyszczącej matrycy. Ot i to by było na tyle.

Pozdrawiam
 

arrow

New member
Czy w 40PFL5507K/46PFL5507K można samodzielnie wpisać adres IP sieci przewodowej/Wi-Fi ? Nie używam DHCP i jakoś mnie nie ciągnie do jego używania.
Wi-Fi obsługuje tylko WPA czy może udało się komuś ustawić WPA2 ?

I ponawiam moją prośbę o porównanie 46PFL5507K z Tośką 46TL933/46TL963. Może ktoś pomoże ?
 
Ostatnia edycja:

yonasz

New member
Czy ten tv obsługuje diseqc do przełączania konwerterów sat?? Czy jest gdzies do pobrania gotowa lista kanałów do tego tv bgo wyszukiwanie to masakra strasznie długo....
 

speed18

New member
Witam wszystkich forumowiczów :)
To mój pierwszy post w tym jakże zacnym miejscu, więc proszę o wybaczenie za ewentualne pomyłki. Podobnie jak wielu innych forumowiczów jestem zainteresowany zakupem telewizora do ok 2500 zł. (jeżeli jakiś model mnie szczególnie zachwyci to jestem w stanie podwyższyć pulę do 3000zł.) Piszę w tym wątku, ponieważ jednym z obietów mojego zainteresowania jest omawiany tu model (Philips 40PFL5507/K12).

Moje preferencje:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? zazwyczaj 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? z prawej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor? CRT 21 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? HDMI (aby połączyć go z komputerem), USB (do podłączenia Pendrive/HDD, wyjście audio analogowe (mam stary wzmacniacz)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka osiedlowa - sygnał analog i cyfra w standardzie DVB-C
10 .Jakie urządzenia? Laptop, ewentualnie odtwarzacz Blu-Ray, Pendrive, HDD
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-5 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie mam zdania
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Jeżeli będzie taka możliwość to wykorzystam serwisy typu Ipla, TVN Player, otwarta przeglądarka również mile widziana
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Zamierza trochę pograć, ale to raczej raz na jakiś czas
16. Preferencje co do marki? Słyszałem, że Sharp to dobra firma, trochę boje się Philipsa, ale to tylko moje niczym nie uzasadnione osądy
17. Preferencje co do wielkości? 40 bądź 42 cale
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Clouding, wolne przełączanie pomiędzy kanałami
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Popołudniami, wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500 (max 3000)
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Jeżeli będzie miał to będzie to dodatkowy atut, ale nie przykładam do tego dużej wagi - raczej to będzie ciekawostka.

Tak jak wcześniej wspomniałem zainteresowałem się omawianym tu modelem Philipsa. Rozważam również Panasonica TX-L47ET5E. Z ciekawością prześledziłem cały post o Philipsie jak również o Panasonicu dostępnym na forum hdtv (nie mogę jeszcze wstawić linka). I niestety nigdzie nie znalazłem porównania tych dwóch modeli. Proszę w miarę możliwości o pomoc w wyborze pomiędzy tymi modelami. Wczoraj byłem w EURO RTV AGD i przyjrzałem się obu egzemplarzom. Obraz na każdym z telewizorów prezentował się ładnie (leciały jakieś reklamy). Poza tym zgodnie z radami forumowiczów nie chcę się kierować sklepowym obrazem :) Przyjrzałem się również jakości wykonania i muszę przyznać rację forumowiczom, którzy narzekają trochę na Philipsa. Ja również zauważyłem, iż ramka okalająca matrycę jest giętka i sprawia wrażęnie trochę tandetnej, plastikowej. W moim odczuciu wykonanie Panasonica stoi na wyższym poziomie - ramka sztywna, bardziej szklana (bądź szklanopodobna), w moim odczuciu porządniejsza, zrobiła na mnie lepsze wrażenie. Jednak nie oglądałem szczegółów budowy bardzo dokładnie, gdyż telewizory stały dość wysoko na półce. Jednak nie chcę wybierać TV tylko i wyłącznie pod kątem wykonania ramki, gdyż bardziej liczy się dla mnie jakość wykonania obrazu. W sąsiedztwie opisanych modeli był również Sharp 40LE630E, 730E, 540E Sony (bodajrze EX720) a także Panasonic 6606 (nie wiem czy to nowszy czy starszy model od 5505 ale jakość wykonania ramki lepsza :) ). Obraz na wszystkich prezentował się bardzo podobnie - nie przyglądałem się zbyt szczególnie. Zauważyłem jedynie, że na stojącej obok plaźmie G30 obraz jest jakiś bardziej naturalny, mniej "żarówiasty", kolory mniej żywe. Wszystkie były w podobnej cenie (ok 2500 +- 200 zł). Zaczepiłem sprzedawcę, żeby coś doradził - skreślił od razu Philipsa (bo firma dziwna), Panasonica (bo Panas to tylko plazmy) i od razy doradził Sharpa (bo całkowicie japoński). Niestety nie podał żadnego merytorycznego argumentu odnośnie obrazu.
I tu moje pytanie do forumowiczów - który mode wybrać??? A może coś jeszcze innego??? Bo przyznam szczerze, że trochę zgłupiałem już. Spodziewałem się, że za tą cenę (bo to dla mnie sporo jak na cenę za telewizor) wszystko będzie super chodziło. Natomiast po przeczytaniu postów dowiaduję się, że jeden nie czyta polskich napisów, inny ma duży clouding, inny jeszcze coś innego. Niestety nie ma róży bez kolców. Proszę o pomoc w wyborze kolców jak najmniejszych do moich potrzeb :)

Tak jak wpomniałem w preferencjach zamierzam podłączyć telewizor do trchę starszego amplitunerka Kenwooda, który nie ma niestety jeszcze cyfrowego wejścia dźwięku. W związku z tym zależy mi, aby telewizor miał możliwość podania na zewnętrzne urządzenie analogowego dźwięku (zarówno dostępnego przy oglądaniu TV jak i fimów w USB czy kompurera podłączonego poprzez HDMI). Czy miał ktoś do czynienia z takim zestawieniem? Jak to się sprawuje?
Zależy mi również na dobrym działaniu telewizorka we współpracy z komputerem - chciałbym wykorzystać go jako duży monitor do przeglądania Internetu czy innych działań jakie na komputerze się wykonuje. Sporadycznie chciałbym również pograć przy użyciu komputera, więc dobrze jakby i w tym względzie TV dobrze sobie radził.

I jeszcze pytanie na koniec: czy lepiej zamówić telewizorek w sklepie stacjonarnym czy może przez Internet? Jak to jest z oddaniem czy ewentualną wymianą TV na inny model w przypadku dużego cloudingu itp. Mieszkam w Łodzi, więc sieciowych sklepów RTV mam do dyspozycji sporo :)

Przepraszam za tak długi tekst, ale chcę jak najpepiej opisać moje potrzeby, żebyście pomogli mi wybrać najlepszy model :)
 
Ostatnia edycja:

gizmos

New member
Dojechał a i mam Philipsa bo też dziś dojechał.
Ale jutro testuję Toshibę 42VL 963 i Philipsa 46PFL 7007.
Porównanie samsung Philips mogę zrobić jutro.
Ale test Samsunga 6800 za trzy dni.


Witam chętnie bym poczytał test 6800 i jego porównanie do 5507:blagam:
Kiedy można liczyć na jakąś publikację testów:?:
 

neah

New member
Hej, mam dwa pytania co do tv:

- jak odtworzyć filmik z napisami? czy jedyną opcją jest wmontowanie do filmiku napisów srt? jeśli tak - jakim programem mogę to zrobić? próbowałem kilkoma - Aviaddxsubs, ale napisy się nie pojawiają, Sub2Divx podczas łączenia ma error - Program DivXMUX.exe przestał działać.
Subedit Player nie otwiera srt. Próbowałem też dwa inne programy, o ile dobrze pamiętam to był AviSub i Subrenamer - jeden się zawieszał, a drugi nie wyświetlał polskich znaków. Pomóżcie!

- czy Wam też, po ostatniej aktualizacji softu, dramatycznie zwolnił tv podczas zmieniania kanałów? i żeby wejść na odtwarzacz dvd musicie dwa razy go "włączyć" pilotem?
 

Rucia1

New member
Zastanawiam sie nad kupnem tego tv ale w opcji 46 ", ewntualnie Samsung UE46ES6570. Przekonajcie mnie czy dobrze wybrałam :)
 
Do góry