Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

Zigor

New member
A z czego był sygnał ?

Material był wysokiej rozdzielczości (np. występ Shakiry na mundialu) ale była to ogólnie jakaś pokazówka Philipsa. Niestety do wersji 46 calowej sygnał był odłączony, a do podlączonego do niego bluraya nie było na sklepie pilota.. Trzy różne sklepy i zawsze coś nie działało, ale tylko na Philipsie :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No ale to chyba nie wina telewizora że różny sygnał, kadra nie doszkolona i brak pilotów. Dodatkowo masz u siebie w domu sygnał dedykowany.
Jeśli masz wątpliwości poproś o prezentację w domu.
 

Zigor

New member
No ale to chyba nie wina telewizora że różny sygnał, kadra nie doszkolona i brak pilotów. Dodatkowo masz u siebie w domu sygnał dedykowany.
Jeśli masz wątpliwości poproś o prezentację w domu.


Odwiedziłem kolejny sklep euro (dobrze że jest kilka w okolicy) i tym razem wszystko działało a obsługa była kompetentna ;) Telewizorek przełączyłem na sygnał który mieli na kabelku antenowym i było dostępnych kilka kanałów - jakość sygnału raczej to dobrych nie należała. Pierwsze wrażenie to dalej było widać smużenie przy ruchu (akurat leciał turniej lekkatletyczny w Londynie) i dopiero jak przełączyłem go w tryb KINO smużenie całkowicie ustało (tylko w tym trybie). Obraz w tych ustawieniach była naprawdę bardzo dobrej jakości i bez żadnych zastrzeżeń.

Pytanie tylko czy w trybie GRA (dla PS3) w domu nie wystąpi smużenie? W ustawieniach kino input lag będzie większy.

Ogólnie telewizor jest bardzo dobrze wykonany, z kątami widzenia nie ma żadnego problemu i bardzo łatwe i intuicyjne menu.
 

rumbo11

New member
po podłączeniu xboxa wyskakuje brak sygnału,podłączenie pzrez hdmi,na wszystkich portach to samo,nie działa,co to może być?
 

kriswas

Member
Bez reklam
po podłączeniu xboxa wyskakuje brak sygnału,podłączenie pzrez hdmi,na wszystkich portach to samo,nie działa,co to może być?
Brak nawyku korzystania z instrukcji! Przeczytaj wątek o podłączaniu kolejnych urządzeń, a spłynie na Ciebie jasność :D, bez urazy, było wiele razy w tym wątku w różnych konfiguracjach.
 

rumbo11

New member
Brak nawyku korzystania z instrukcji! Przeczytaj wątek o podłączaniu kolejnych urządzeń, a spłynie na Ciebie jasność :D, bez urazy, było wiele razy w tym wątku w różnych konfiguracjach.
w instrukcji jest napisane tylko,żeby konsole podłączyć za pomocą hdmi,nic wiecej.


mógłbyś podać link do tego wątku?
 

kriswas

Member
Bez reklam
w instrukcji jest napisane tylko,żeby konsole podłączyć za pomocą hdmi,nic wiecej.


mógłbyś podać link do tego wątku?

Aby na ekranie TV pojawił się sygnał z danego źródła, nie wystarczy tylko fizycznie połączyć TV i dane źródło. Należy przeprowadzić proces instalacji, nazwania źródła i na koniec przypisania konkretnego wejścia w TV danemu źródłu sygnału. U mnie w 9704 przeprowadza się to w Menu głównym i Dodaj nowy sprzęt. W 5507 masz to opisane w Instrukcji na stronie 60 TUTAJ

 

Zigor

New member
aaa,o to chodziło,od razu to zrobiłem i dale brak sygnału.


W konsoli PS3 z tego co pamiętam jak zmieniasz TV to trzeba konsolę zresetować by wykryła ekran - trzeba dłużej przytrzymać przycisk do włączenia na konsoli (powinnna wydać sygnał dźwiękowy). U mnie dawno temu przy zmianie TV było podobnie i zaskoczyła dopiero za trzecim razem ;)

P.S. Teraz doczytałem ze to xbox, ale może być podobnie ;)
 

Grendel

New member
Witam. Mam mały (pewnie banalny) problem z instalacją uchwytu do tv. Czy mocowanie uchwytu przykręcamy bezpośrednio do obudowy tv czy też trzeba dodać jakiś dystans aby uchwyt nie przylegał do obudowy? Wydaje mi się, że w miejscach przy gwintach na śruby obudowa ma większą grubość właśnie w celu swobodnego przykręcenia do niej uchwytu zeby nie było jakichś niespodzianek. Czy mam rację?

dsc02876qi.jpg



dsc02871u.jpg
 

diter4

New member
Witam. Mam mały (pewnie banalny) problem z instalacją uchwytu do tv. Czy mocowanie uchwytu przykręcamy bezpośrednio do obudowy tv czy też trzeba dodać jakiś dystans aby uchwyt nie przylegał do obudowy? Wydaje mi się, że w miejscach przy gwintach na śruby obudowa ma większą grubość właśnie w celu swobodnego przykręcenia do niej uchwytu zeby nie było jakichś niespodzianek. Czy mam rację?

dsc02876qi.jpg



dsc02871u.jpg
Ja mam napewno dystanse ale z tego co pamietam (jestem w pracy teraz ) to chyba tylko na 2 z 4 śrub ma dystanse i to było w instrukcji uchwytu lub instrukcji TV.
 

flooder

New member
Witam posiadaczy tego telewizora jak i tych którzy chcą go zakupić lub inny podobny model.

Z dwójki 42ET5E i 40PFL5507.

Dodam że oba TV pasują do moich warunków domowych. Gdyby nie aktywne 3D i 2" mniej brałbym Philipsa bez zastanowienia bo tak tu słodzicie nad tym Philipsem.
Lecz zamówiłem Panasa (dziś odbiór) ale zawsze mogę się wycofać. Tylko w czym Philips jest lepszy od Panasa?
 

GSJP

New member
Pytnko do użytkowników Philipsa - który z modeli 5507 czy 6007 - oba w 55 calach.
5507 ma aktywne 3D ale nie ma ambilightu
6007 ma ambilight ale pasywne 3D.
Nie miałem do tej pory tv3d więc nie wiem na ile w praktyce się tego używa.
Philipsa z ambilightem też nie, ale jakoś tak przez skórę czuję, że zachwyt 3d będzię trwał parę tygodni a potem okulary będą się kurzyć, a że na tv oglądam głównie seriale w nocy to ambilight brzmi kusząco.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak myślałem . Wystarczy jak zmienisz na sygnał cyfrowy. Weź od operatora Tuner cyfrowy. Jakość podskoczy o kilkadziesiąt procent.
Sprawdź na DVBT z anteny dachowej i już będziesz zdziwiony.
 
Do góry