Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

lasso

New member
Wiem, ale chciałem zapytać się ludzi posiadających konkretnie ten TV i dobrą antenę, dlatego tutaj pytam.
Nieważne - proszę o pomoc na PW.
 
Ostatnia edycja:

rumbo11

New member
mam problem z tym tv,w wersji 46',dzisiaj go odebrałem,na razie mam tylko kablówkę osiedlową i na niektórych kanałach brak dzwięku,jaka może być przyczyna?
 

rumbo11

New member
w instalacji kanałów mam wybór -Antena(DVB-T) i Kabel(DVB-C),np na tv7 jest głos gdy zaznacze Kabel(DVB-C),a niema przy Antena(DVB-T),na tvp1 niema głosu przy obu opcjach
 

jery--

New member
Bez reklam
w instalacji kanałów mam wybór -Antena(DVB-T) i Kabel(DVB-C),np na tv7 jest głos gdy zaznacze Kabel(DVB-C),a niema przy Antena(DVB-T),na tvp1 niema głosu przy obu opcjach

Ktoś tu miał podobny problem do Twojego i okazało się że wina była po stronie dekodera od kablówki. Technicy wymienili dekoder, czy też oprogramowanie - nie pamiętam dokładnie. Czy było to w tym wątku, czy innym z Philipsa też nie pamiętam - spróbuj poszukać a najlepiej skontaktuj się z kablówką, zgłoś problem i zobacz co powiedzą.

Pozdrawiam
 

rumbo11

New member
Ktoś tu miał podobny problem do Twojego i okazało się że wina była po stronie dekodera od kablówki. Technicy wymienili dekoder, czy też oprogramowanie - nie pamiętam dokładnie. Czy było to w tym wątku, czy innym z Philipsa też nie pamiętam - spróbuj poszukać a najlepiej skontaktuj się z kablówką, zgłoś problem i zobacz co powiedzą.

Pozdrawiam

niema dekodera,to jest taka osiedlówka,samo gniazdko,w innym pokoju mam dekoder upc,a w tym tylko stare gniazdko.


problem rozwiązany

na wszystkich kanałach bez dzwieku trzeba było ręcznie pozmieniać system z zachodniego na wschodni
 
Ostatnia edycja:

Cineos

New member
Mam mały problem. Zakupiony telewizor z tematu oraz ampli Pionner VSX-422. Dekoder telewizji UPC. Podłączyłem dekoder do ampli kablem HDMI oraz ampli do telewizora również kablem HDMI. Jednak w takim wypadku obraz jest w jak najlepszym porządku natomiast nie ma dźwięku jeżeli chcę oglądać i słuchać telewizję przez kolumny.

Bawił się już ktoś w opcjach tego telewizora razem z ampli? Mógłby ktoś poradzić? Czy bez kabla optycznego do samego dźwięku się nie obejdzie?
 

jery--

New member
Bez reklam
Mam mały problem. Zakupiony telewizor z tematu oraz ampli Pionner VSX-422. Dekoder telewizji UPC. Podłączyłem dekoder do ampli kablem HDMI oraz ampli do telewizora również kablem HDMI. Jednak w takim wypadku obraz jest w jak najlepszym porządku natomiast nie ma dźwięku jeżeli chcę oglądać i słuchać telewizję przez kolumny.

Bawił się już ktoś w opcjach tego telewizora razem z ampli? Mógłby ktoś poradzić? Czy bez kabla optycznego do samego dźwięku się nie obejdzie?

Dźwięku nie ma jak puszczasz kanały z dekodera kablówki, czy jak oglądasz TV z anteny naziemnej?
 

Cineos

New member
Jak puszczam z dekodera UPC. Włącza mi się informacja - Wzmacniacz włączony ale dźwięku nie ma.

Problem rozwiązałem połowicznie. Muszę zmienić sygnał na HDMI1 jak chce oglądać BD lub HDMI2 jak chcę oglądać telewizję. W przypadku oglądania telewizji włączam w ampli jako źródło TV, a nie jak chciałem zrobić na początku SAT/CBL (chcąc podłączyć wszystko do ampli a wyjście od ampli do telewizora - w tym wypadku nie musiałbym zmienić źródła w telewizorze z HDMI1 na HDMI2 i odwrotnie, ale musiałbym mieć włączone ampli aby móc oglądać w ogóle telewizję).

W takim wypadku jak ktoś kombinuje i ma jakiś lepszy pomysł proszę o radę. W innym wypadku uważam problem za rozwiązany :)
 

cozaar

New member
Witam,kupilem w czerwcu philipsa 40pfl5507 i od jakiegoś czasu zacząłem zauwarzać fioletowo-brązowe linie wokół obiektów szybko poruszajacych na tv,coś podobnego jak fałszywe kontury na plazmie G30,prosze o pomoc
 

cozaar

New member
Na dvb-t i na n-ce ,najbardziej widoczne jest to na bardzo czarnych włosach wyswietlanych na tv,kolor czarny rozpływa sie jakby troche na nieowłosiona skórę twarzy.Dzieje sie tez tak jak na oczach osoba ma czarne okulary przeciw szłoneczne,czerń z tych okularów rozpływa sie nieznacznie na twarz człowieka oczywiscie przy ruchach twarzy,jednego dnia jest to widoczne bardzo a nieraz prawie niezauważalne
 

TomToms

New member
Praktycznie byłem zdecydowany na 55PFL5507, ale żeby uniknąć niespodzianek zamówiłem sobie prezentację tv do domu. Prezentowana była jeszcze plazma Panasonic 50" ST50 i lcd Shart 52" LE830.
Napiszę krótko: po postawieniu obok siebie Philipsa i Panasonica, i podłączeniu ich do mojego sygnału (naziemna cyfrówka UPC) zarówno na kanałach SD jak i HD Panasonic wygrywał zdecydowanie. Dodatkowo w Panasie jest bardzo dobra powłoka antyrefleksyjna, wydawało mi się (przynajmniej przy oświetlaniu jakie miałem), że Philips bardziej odbija światło.
Wybrałem Panasonica i generalnie jestem bardzo zadowolony (chodź oczywiście też ma swoje wady), więc jeśli ktoś się jeszcze zastanawia nad wyborem TV radzę wziąć również pod uwagę ST50 :)

Pozdrawiam
 

Xisiek

New member
Na dvb-t i na n-ce ,najbardziej widoczne jest to na bardzo czarnych włosach wyswietlanych na tv,kolor czarny rozpływa sie jakby troche na nieowłosiona skórę twarzy.

Sprobuj zmienic tryb wyswietlanego obrazu na np. standardowy.
Wylacz takze menu w ktorym jest optymalny obraz, optymalne zasilanie (jesli dobrze pamietam) plus oczywiscie wszytkie cuda z hd pixel plus czy jak to sie zwie u philipsa (kontrast dynamiczni tez na off).
Daj znac czy cokolwiek sie zmienilo.
 

Xisiek

New member
Praktycznie byłem zdecydowany na 55PFL5507, ale żeby uniknąć niespodzianek zamówiłem sobie prezentację tv do domu. Prezentowana była jeszcze plazma Panasonic 50" ST50 i lcd Shart 52" LE830.
Napiszę krótko: po postawieniu obok siebie Philipsa i Panasonica, i podłączeniu ich do mojego sygnału (naziemna cyfrówka UPC) zarówno na kanałach SD jak i HD Panasonic wygrywał zdecydowanie.

Pozdrawiam

A z jakiej odleglosci kolega testowal jesli mozna spytac to takze ciekaw jestem przy jakim oswietleniu i jak umieszczonym.
ps. a co to jest naziemna cyfrowka upc bo przyznam, ze sie nie spotkalem.
 

mrugolek

New member
Witam
Od tygodnia posiadam model 40pfl5007k jestem z niego niego zadowolony, choć mam problem z odtwarzaniem filmów przez USB jak i przez DLNA . Używam laptopa z win7 bez żadnych dodatkowych serwerów.
Przy próbie przesłania filmu, TV pokazuje NIEOBSŁUGIWANA ROZDZIELCZOŚĆ.
Próbowałem różnymi programami przerabiać filmy i nic.
Filmy są z domowych zbiorów nagrywane kamerą.
TV ma najnowszy soft ...088... z 02-07-2012r.
Jaka jest prawidłowa rozdzielczość? Filmy bez problemy odtwarzam na starym THOMPSONIE.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

cozaar

New member
Sprobuj zmienic tryb wyswietlanego obrazu na np. standardowy.
Wylacz takze menu w ktorym jest optymalny obraz, optymalne zasilanie (jesli dobrze pamietam) plus oczywiscie wszytkie cuda z hd pixel plus czy jak to sie zwie u philipsa (kontrast dynamiczni tez na off).
Daj znac czy cokolwiek sie zmienilo.
Próbowałem wszystkich możliwych kombinacji i nic to nie pomaga.
Nie wiem czy zglosić to serwisowi?
 
Do góry