Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

Cineos

New member
Cały czas nie mogę włączyć hbbtv podczas meczów. Udało się to komuś? Soft nowy z 21.06.

@ Kiki wysyłałem PW, odbierz jak będziesz miał czas :)
 

MmMmMn

New member
rrrrrrrr

:smile::smile::smile:
Witam serdecznie,
Od wczoraj i ja jestem posiadaczem telewizora jak w temacie. Postaram się opisać moje pierwsze wrażenia, głownie porównując go do mojego poprzednika Sonego KDL-40V5500, którego używałem przez ponad 2 lata.

Zacznę może od najważniejszej rzeczy, mianowicie obrazu. I tu przestroga na samym początku, nigdy, ale przenigdy, nie sugerujcie się jakością obrazu w sklepach. W każdym sklepie, obraz na tym telewizorze odbiegał od jakichkolwiek norm, coraz bardziej przekonując mnie, ze nie jest on dla mnie. Nawet w jednym sklepie obraz był nadawany z telewizji „N”, wyglądał naprawdę nieciekawie. Loga na programach (TVP1 oraz TVP2) „drżały”, „skakały”, obraz strasznie zaszumiany, jednym słowem – masakra. Oczywiście sprzedawca zapewniał, ze tak niestety jest i lepszego obrazu już nie będę miał. Na szczęście obok stal LG oraz Panasonic i obraz na nich wyglądał dokładnie tak samo… wiec już byłem pewien, ze to wina nadawanego sygnału. Postanowiłem więc sprawdzić film w jakości HD, format mkv z pendriva. Odczytał go bez żadnego problemu, obraz bardzo ładny, aczkolwiek na telewizorze LG 47LW5500 również bardzo przyzwoicie to wyglądało. W zasadzie ja nie zauważyłem żadnych różnic. Skoro nie ma żadnych różnic, w testach Philips wypada dobrze, wiec decyzja była prosta. Ledwo się zmieścił do samochodu, ale udało się. 
Pierwsze rozpakowanie.. super ramka (aczkolwiek po czarnej trzeba się przyzywczaic, trochę „kuje” w oczy), lekki, łatwy montaż.. włączenie, szybka kalibracja dostosowująca obraz do naszych potrzeb (później w opcjach jak najbardziej można zmienić) i wyszukanie kanałów z cyfrowej naziemnej telewizji. Czekałem na jakość obrazu z niepokojem.. udało się, pojawiła się TVP1 HD i mile zaskoczenie. Obraz znacznie, podkreślam, znacznie lepszy niż oglądane w sklepach. Jakość jak dla mnie bardzo dobra, loga stabilne, bez szumów, naprawdę super. Kolory wyraziste, trwa zielona, koszulki białe.. mecz super się oglądało. Głos też jak najbardziej porządku. Nic nie buczy, nie charczy, jest naprawdę ok. 

Wiadomo, obraz najważniejszy, ale inne rzeczy „mniej ważne” potrafią też trochę denerwować. Zacznę od pilota, trochę plastikowy, ale dobrze trzyma się w dłoni. Jak dla mnie trochę złe rozmieszczenie klawiszów oraz kilka dodatkowych brakuje. Poprzedni Sony był o niebo lepszy, bardziej masywny, lepiej spasowany, a co najważniejsze posiadał klawisz EPG. Dosyć często tego używam, a tutaj trzeba wejść w menu niestety, aby zobaczyć przewodnik telewizyjny. Druga sprawa, po włączeniu EPG, sygnał zostaje wyłączony. Może założeniem programisty było to, aby skupić się na przeglądaniu programu telewizyjnego, ale jak dla mnie to kiepskie rozwiązanie.
Serwisy internetowe jak Ipla, YouTube chodzą płynnie (łącze 4Mb), przełączanie pomiędzy aplikacje trochę wolne, ale zbytnio to nie przeszkadza. Jakość bardzo dobra.
Telewizor włącza się około 5sekund, wiec nie jest źle. Jedynie klepsydra oraz logo PHILIPS podczas włączania trochę „badziewnie” wygląda. Lepiej jakby już nic nie było (jak w SONY).
Najbardziej jednak mnie zaskoczył czas przełączania pomiędzy kanałami. Powiem tak, przełącza się wolniej niż w 2 letnim Sonym. Naprawdę trzeba sporo czekać, do tego najpierw pojawia się napis programu, potem glos, a na samym końcu obraz. Oj, ciężko będzie się do tego przestawić.
Kolejna rzeczą jest brak podstawowych informacje
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pilot stał się lżejszy na wyraźne żądanie konsumentów.
Logo powinno być wyłączone z poziomu menu.
Przełączanie dłuższe bo obecne telewizor mają do wykonania kilka tysięcy operacji Smart TV , więc muszą dokonać analizy. To też dobrze świadczy o telewizorze. Znaczy że jest produkowany na dużą liczbę krajów i dokonuje analizy systemowej.
Dlaczego dobrze?
Dlatego że kiedyś na Europę Wschodnia robiono inne telewizory który nie wymagały takich rygorów jak te z zachodu. Na szczęście to się zmieniło.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Już jedzie ES 6800. Ma być jutro, wiec porównam

Dojechał już ES6800? Kiedy można spodziewać się porównania do 5507 i testu? Już tylko te dwa TV zostały na moim placu boju. A! Znalazłem tego eESa w 55" za 5900. Także jeśli chodzi o tą wielkość różnica się zaciera.

Pozdrawiam z Torunia
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dojechał a i mam Philipsa bo też dziś dojechał.
Ale jutro testuję Toshibę 42VL 963 i Philipsa 46PFL 7007.
Porównanie samsung Philips mogę zrobić jutro.
Ale test Samsunga 6800 za trzy dni.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Dojechał a i mam Philipsa bo też dziś dojechał.
Ale jutro testuję Toshibę 42VL 963 i Philipsa 46PFL 7007.
Porównanie samsung Philips mogę zrobić jutro.
Ale test Samsunga 6800 za trzy dni.
Samsunga i Philipsa masz w 55"?
Co do czasu... Mnie się nie spieszy. Już tak długo czekam z zakupem to te kilka dni mnie nie zbawi ;)


Pozdrawiam z Torunia
 

pablo diablo

New member
w końcu kupiłem tego filipka w 46 calach :)
na razie mogę tylko powiedzieć że ładny jest bo w garażu stoi w pudle dopóki montażu na ścianę nie kupię.. dzieci w domu - jak sięgną to będzie słabo ;)
podzielę się info w ciągu paru dni :) (3800 z dostawą, gwarancją 5 lat i 2 parami okularów w electro.pl)
 

KoNsulton

New member
Cześć. Stojąc przed wyborem telewizora postanowiłem przyjrzeć się bliżej chwalnemu modelowi PFL5507 w wersji 46". Pojechałem do sklepu oglądać. Na pierwszy rzut oka całkiem nieźle (kąty, chmurki, czerń). Pierwszy zgrzyt to matowa matryca, w której całkiem dokładnie widziałem swoją postać... No trudno myślę sobie nie ma róży bez kolców. Oglądam dalej dotykam obudowy trochę tandetna, ale trzyma się kupy. Ogólnie fajny "dezajn". Pojechałem do innego sklepu oglądać tym razem plazmę panasonica, ale patrze jest i PFL5507. Myślę sobie: "a co tam jeszcze raz go obejrzę". Zdębiałem jak podszedłem bliżej. Moim oczom ukazał się widok pięknie odłażącej ramki z prawej strony telewizora (wersja 46"). Mówię do siebie co za ku..a tandeta? Dotykam trzeszczy i wygina się, przyciskam odstaje około 4 do 5mm na całej długości prawego boku. Pytam sprzedawcę: "Co to ma być kopaliście w ten telewizor?" Facet wzruszył ramionami i odpowiedział krótko one takie są...
Podszedłem do jakiegoś telewizora samsung, lg naciskam wbijam pazury w łączenie ramki ciągnę - nic! Oglądam plazmę panasonica GT30E pięknie wykonana obudowa z elementami aluminium chyba albo innego szajsmetalu. Nieważne, nic nie odstaje i nie trzeszczy! Pewnie moja dygresja spotka się z falą sprzeciwu. Ktoś napiszę liczy się jakość obrazu! Owszem do obrazu przyczepić się nie mogłem może dlatego, że na oczy wlazł pryzmat tandetnej obudowy. Strach kupić to coś. Co będzie gdy obudowa się nagrzeje, może słoneczko poświeci? Czyżby ramka chciała pójść na spacer. Piszę to by przyszli nabywcy tego tv zwrócili szczególną uwagę na obudowę również. Jak napisałem wyżej pierwszy oglądany model był ok drugi był fatalny pod względem obudowy.
 

Grendel

New member
A ja byłem /jestem?/ zainteresowany wersją 32". Ale, no właśnie. Model 40 calowy miał ładną, prawie matową matrycę. Jednak w modelu 32" już się błyszczała dość znacznie, trochę mocniej od Samsungów serii ES. Pojechałem do innego sklepu i to samo. 40 cali ok, 32 cale bardziej błyszcząca. Chyba mnie to wyleczyło. Telewizora potrzebuję dla syna do dość słonecznego pokoju, więc w grę wchodzi jak najgłębszy mat.
 

Grendel

New member
Jutro jadę oglądać Toshibę 32RL838/RL933, ewentualnie TL838, choć na 3D mi nie zależy. Jak znajdę gdzieś w pobliżu to obadam też Panasa. Szkoda trochę tego Philipsa, bo całkiem nieźle się prezentował, ale wolę nie ryzykować zakupu lusterka. Z drugiej strony to dość zadziwiająca polityka producentów tv, tak duże rozbieżności w poszczególnych modelach. Ale skoro rynek się rozkręca z roku na rok to można klienta traktować trochę mniej poważnie, no i u konkurencji wcale nie jest lepiej.
 

mistrzb

Member
Moim oczom ukazał się widok pięknie odłażącej ramki z prawej strony telewizora (wersja 46"). Mówię do siebie co za ku..a tandeta? Dotykam trzeszczy i wygina się, przyciskam odstaje około 4 do 5mm na całej długości prawego boku.

Cos mi tu smierdzi, bo przypatrzylem sie mojemu egzemplarzowi i nie wiem co mialoby tak odchodzic. Przed kupnem obejrzalem klikanascie egzemplarzy w roznych sklepach i zawsze patrzylem na wykonanie. Nigdzie nie mialem zastrzezen, wiec jesli rzeczywiscie tak bylo, to musialo cos sie wydarzyc w tym sklepie. Ale co ciekawe widzialem w sklepie jak jakis czlowiek probuje w rozny sposob sprawdzic chinska jakosc, odrywac, naginac plastiki philipsa, zwlaszcza z boku. Juz kiedys padlo na tym forum stwierdzenie o odchodzacej ramce i moge tylko przypuszczac, ze to jeden z forumowiczow tak testowal ten model ;) Jesli pierwszemu nie udalo sie oderwac, to moze piatemu, dziesiatemu...

P.S. Prosimy o zdjecia felernych egzemplarzy
 

Grendel

New member
To nie jest lusterko - będziesz w sklepie to lepiej sprawdź.

Masz rację, Kiki, trochę zbyt dosadnie to określiłem. Faktem jednak jest, że w 32" matryca odbija światło mocniej niż np. w 40". Ale dzisiaj jeszcze dokładnie go sprawdzę, głównie w odniesieniu do Samsungów ES.
Swoją drogą to zaczyna to być już mało śmieszne. Pod względem odbijania światła przez matrycę LED-y są już gorsze od plazm. Do czego to doszło.
 
Ostatnia edycja:

kleksiq

New member
Stałem się szczęśliwym posiadaczem w/w tv w wersji 40' i mam jedno zastrzeżenie. Czasem obraz tak jakby przyśpiesza czego nie zauważam na moim 23' lg E2370. Wygląda to bardzo nienaturalnie, czego to może być przyczyna ?
 

dominlesne

New member
Masz rację, Kiki, trochę zbyt dosadnie to określiłem. Faktem jednak jest, że w 32" matryca odbija światło mocniej niż np. w 40". Ale dzisiaj jeszcze dokładnie go sprawdzę, głównie w odniesieniu do Samsungów ES.
Swoją drogą to zaczyna to być już mało śmieszne. Pod względem odbijania światła przez matrycę LED-y są już gorsze od plazm. Do czego to doszło.

Chyba 40" z tego modelu to wyjątek, gdzie wsadzają matową matrycę Sharpa, reszta ma gładkie. Teraz to z matowych pozostają tylko właśnie Sharpy lub z ich matrycą jak np. zeszłoroczny Philips serii 6.
Co do odstających plastików - lepsze to niż zgniatane ekrany przez obudowę, dające chmury na krawędziach.
 
Do góry