Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

KoNsulton

New member
Co do odstających plastików - lepsze to niż zgniatane ekrany przez obudowę, dające chmury na krawędziach.

Musiałbyś to widzieć, nie sądzę wówczas by to stwierdzenie padło.

Ale co ciekawe widzialem w sklepie jak jakis czlowiek probuje w rozny sposob sprawdzic chinska jakosc, odrywac, naginac plastiki philipsa, zwlaszcza z boku. Juz kiedys padlo na tym forum stwierdzenie o odchodzacej ramce i moge tylko przypuszczac, ze to jeden z forumowiczow tak testowal ten model Jesli pierwszemu nie udalo sie oderwac, to moze piatemu, dziesiatemu...

P.S. Prosimy o zdjecia felernych egzemplarzy

Mistrzb zdjęć niestety nie zrobiłem, ale następnym razem nie omieszkam strzelić foty. Tymczasem dla ciekawych wrażeń polecam:
1) Media Markt Gdańsk Al. Grunwaldzka 270. Tu zarówno w PFL5507K jak i modelu serii 6000 z ramką dzieje się coś niedobrego. Stan na dzień 30.06.2012
2) Euro Rtv Agd Gdańsk - Park handlowy Matarnia. Tu w modelu 47PFL5507K rameczka hardcorowo odłazi z prawej strony. Stan na dzień 25.06.2012.
3) Euro Rtv Agd Gdańsk Morena - Centrum Handlowe. Tu model 47PFL5507K ma obudowę bez większych zastrzeżeń.

Ja nie twierdzę, że wszystkie modele mają chorobę odłażenia plastiku, ale może świadczyć to o słabej jakość zastosowanych materiałów i niedokładnego spasowania. Chciałem się podzielić wrażeniami z przyszłymi kupcami tego modelu - uczulić ich na ewentualne problemy.
Proszę nie myślcie, że jestem z konkurencyjnej firmy i prowadzę tutaj działania sabotażowe.
Jestem myśliwym, który te kilka tysięcy chce ulokować dobrze w sprzęcie, który ma służyć parę lat.
 
Ostatnia edycja:

MmMmMn

New member
yuy

Mam dwa modele....SONY 40 ex 725 i PHILIPS 40 PFL 5507 K...... mógłby ktoś doradzić który kupić ??? z góry dzięki...
 

Grendel

New member
Chyba 40" z tego modelu to wyjątek, gdzie wsadzają matową matrycę Sharpa, reszta ma gładkie. Teraz to z matowych pozostają tylko właśnie Sharpy lub z ich matrycą jak np. zeszłoroczny Philips serii 6.

Ale 46 cali też wyglądał lepiej niż 32. Gdybym miał starszy telewizor w salonie to 46" zagościłby w nim. A tak to musi się jeszcze trochę "zamortyzować" 3-letni Sharp.
Byłem godzinę temu w sklepie jeszcze raz i wygląda na to, że jednak skuszę się na Philipsa. Nie jest tak źle z tą matrycą jak mi się wydawało po pierwszym obejrzeniu sprzętu. Poza tym po prostu konkurencja nie ma nic lepszego w tej cenie i rozmiarze matrycy do zaoferowania. Większy mat oferuje tylko Panas E30E ale on jakoś nie przemawia do mnie.
PFL5007 rzeczywiście ma lekko plastikowy wygląd, ale mnie to gilga, tv ma grać a dopiero później wyglądać. Zresztą nie oznacza to, że jest słabo wykonany. Nic z tych rzeczy. Niewielkie mankamenty w wykonaniu widać dopiero po dokładnym przyjrzeniu się obudowie, moim zdaniem nie warto sobie tym zawracać głowy.
 

Marrf

New member
w moim 46pfl5507 minimalnie nie spasowany na górze ramki srebrna z czarna, ale to mi nie przeszkadza zbytnio. ogólnie nie dopatrzyłem się jakiś większych odchyłków.
Dziś poluzowałem troszkę śrubki obudowy zobaczymy w jakim stopniu wpłynie to na moje "chmurki", nie są one jakoś szczególnie mocne ale może sie cos polepszy :razz:

Jeżeli chodzi o matryce to w moim jest to pół mat i w dzień tak średnio się ogląda, spodziewałem się bardziej matowej matrycy.;-)
 

qbakos

New member
Wie ktoś może czy Philips 5507 wypuszcza na wyjściu optycznym pełny sygnał DTS? Że przez USB nie odtworzę plików MKV z DTS-em już wiem, ale jeśli podłącze laptopa przez HDMI i dostarczam do TV sygnał z DTS-em to na chłopski rozum TV powinien wypuścić czysty DTS przez opticala i dalej do wzmacniacza kina domowego... ale czy na pewno? Z tego co tu czytam niektóre TV wykonują w tym miejscu jakąś dziwną konwersję do 2.0
 

qbakos

New member
Pewnie że tak byłoby najlepiej, ale ampli nie ma wejść HDMI, a znów laptop poza HDMI nie ma wyjść cyfrowego dźwięku :( Szkoda że większość MKV jest właśnie z DTS-em...

Ale... przyglądałem się dokładniej konfiguracji filtrów w moim Media Player Classic i jest tam wyraźnie napisane że dekoder DTS wypuszcza dźwięk w formacie PCM 16-bit i można ustawić głośniki laptopa lub S/PDIF czyli że to właśnie powinien wysłać po HDMI, a nie czysty DTS, czy dobrze rozumiem? Na stronce z FAQ Philipsa, którą wysłał Osato piszą, że PCM pociągnie bez problemu.
Wiem że może trochę za bardzo techniczne pytanie, ale wolę sprawdzić sprawę połączeń przed zakupem.

I żeby nie było że nie piszę nic o samym telewozorku... oglądałem go już z każdej strony, bawiłem się w sklepie aplikacjami, obrazem i jest naprawdę niezły. Wolne menu to jakaś bzdura - może nie jest to szczyt prędkości, ale bawiłem się też jakimś modelem Samsunga w podobnym pułapie cenowym i wcale nie było wiele lepiej. Jedyne do czego można się przyczepić (poza omawianym problemem z DTS-em) to obudowa. Niestety miejscami odstaje, ta w Samsungu przylegała idealnie.
 

Dvdmax93

New member
Jeśli można proszę o pomoc.

Czy ten TV będzie miał super jakość przy x360 HDMI?
Odpala mkv? jeśli tak jaka jakość przy 1080p
Czy przy blu ray jakość jest dobra?
 

Audsajder

New member
Dvdmax93, Jeśli chodzi o mkv w 1080p to tv radzi sobie z nim całkiem nieźle. Obraz jest bardzo fajny. A co do reszty to niestety nie wiem, brak Xboxa i blue ray.
 

FireX

New member
Kupiłem ten TV głównie pod xboxa bo ma mały input lag i wizualnie jest bdb ,badzo ładnie wyświetla kolory.

TV odtwarza filmy full hd mkv bdb ,ale nie czyta polskich znaków oraz kodeku DTS wiec albo ręcznie sie konwertuje dzwiek do aac albo kupuje sie odtwarzacz bluray
 

armator

New member
Jeśli można proszę o pomoc.

Czy ten TV będzie miał super jakość przy x360 HDMI?
Odpala mkv? jeśli tak jaka jakość przy 1080p
Czy przy blu ray jakość jest dobra?

1 Wrażenia rewelacyjne przy 55" i podłączonym x360 przez hdmi
2 mkv dziala i nie tnie przy 1080p natomiast brak DTS skutkuje tym ze njlepiej przekonwertowac samemu do ac3 chociazby i wszystko gra.
3 blu ray - nie sprawdzalem.
 

lasso

New member
Panowie i Panie... potrzebuję do tego cudeńka (40PFL5007) antenki do dvb-t, znajomy coś mówił, że ma być panelowa ze wzmacniaczem. Niestety nie znam się, a jak mam iść i kupić to wolałbym nie kupić jakiego złomu. Ktoś może coś poradzić? Generalnie nie chciałbym tego wyrzucać na zewn. tylko postawić / położyć na parapecie.
 

jarjar82

New member
lasso...Nie chce Cię odsyłać na forum Cyfrowej Telewizji Naziemnej ( spędziłem tam sporo czasu :p ) ( Jaka antena do DVB-T Test anten DVB-T anteny do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB T. Antena NTC. )

Ale to wszystko zależy od miejsca zamieszkania. Jak daleko masz do nadajnika i czy występują przeszkody ( domy, bloki góry ...las ) na linii prostej między nadajnikiem a twoja anteną panelową. Anteny panelowe są małe a co za tym idzie eleganckie. Zamiast chować to na parapecie , przykręcić obok okna i po kłopocie. Anteny pokojowe to wielka loteria :( przy załamaniu pogody, typu obfite opady śniegu, możesz mieć mizerie na ekranie.

Osobiście mam antenę typu krokodyl / yagi o bardzo dużym zysku ( pomimo bloku na linii pomiędzy nadajnikiem a miejscem montażu, jakość obrazu nie spada poniżej 70%) kupiłem Opticuma 1000 w Carrefour za 65 zł kiedy podobne w MM sa za 120 zł :/ gdybyś potrzebował innych inf z tym związanych pisz na priv :)
 

Wołek 1967

New member
Moje doświadczenia z antena są takie.Mieszkam na wsi na lekkim wzniesieniu ,ja przed Euro kupiłem Tv Led do sypialni (dokupiłem też małą najtańszą antenę zewnętrzną bez wzmacniacza i nowy kabel ).Wszystko poskręcałem i antenę położyłem za komodą bo byłem ciekawy czy tv coś już znajdzie i ku mojemu zdziwieniu poszukał ok.30 kanałów (oczywiście się powtarzały)16 kanałów z nadajnika oddalonego ok.10 km i z nadajników oddalonych ok.70 km !!!!! ode mnie .Programy z tych oddalony o 70 km nadajników mają siłę i jakość ok.90 -50 % na tej antenie bez wzmacniacza. Wniosek z tego że z odbiorem sygnału to loteria.
 

lasso

New member
Mieszkam w Lublinie, do nadajnika lubelskiego: Lublin Raabego (k.25 506 MHz 0,7 kW) mam jakieś 5-6km, budynki są na 100% po drodze. Do Piask jakieś 30km. (Lublin Piaski k.33 570 MHz 100 kW k.21 474 MHz 100 kW)
Jestem raczej w wyższej części Lublina, ale niestety tylko 2gie piętro, więc na 100% jestem otoczony wyższymi budynkami / przeszkodami. Nie chce mi się wiercić nowych okien, dlatego wspomniałem o wersji wewn.
 

kriswas

Member
Bez reklam
lasso...Nie chce Cię odsyłać na forum Cyfrowej Telewizji Naziemnej ( spędziłem tam sporo czasu :p ) ( Jaka antena do DVB-T Test anten DVB-T anteny do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB T. Antena NTC. )

Ale to wszystko zależy od miejsca zamieszkania. Jak daleko masz do nadajnika i czy występują przeszkody ( domy, bloki góry ...las ) na linii prostej między nadajnikiem a twoja anteną panelową. Anteny panelowe są małe a co za tym idzie eleganckie. Zamiast chować to na parapecie , przykręcić obok okna i po kłopocie. Anteny pokojowe to wielka loteria :( przy załamaniu pogody, typu obfite opady śniegu, możesz mieć mizerie na ekranie.

Osobiście mam antenę typu krokodyl / yagi o bardzo dużym zysku ( pomimo bloku na linii pomiędzy nadajnikiem a miejscem montażu, jakość obrazu nie spada poniżej 70%) kupiłem Opticuma 1000 w Carrefour za 65 zł kiedy podobne w MM sa za 120 zł :/ gdybyś potrzebował innych inf z tym związanych pisz na priv :)

Panowie, chyba zbyt swobodnie podchodzicie do tematu. Istnieją naprawdę porządne fora nt. DVB-T, jak napisał kolega powyżej. Temat odbioru DVB-T jest tak zindywidualizowany, że zaśmieca główny wątek tego tematu. Bez urazy.
 

kriswas

Member
Bez reklam
lasso
Nie chce mi się wiercić nowych okien, dlatego wspomniałem o wersji wewn.

Ludzkość ma i na takie rzeczy sposoby :D Po co zaraz wiercić okna?:eek:k: :fool:
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    194,5 KB · Wyś: 127
  • 2.jpg
    2.jpg
    113,5 KB · Wyś: 1386
  • 3.jpg
    3.jpg
    10,3 KB · Wyś: 1346
  • 4.jpg
    4.jpg
    13,9 KB · Wyś: 1341
Do góry