Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

ks29

New member
Witam!! Pojawil sie niestety nastepny problem. Telewizor mam podpiety z komputerem kablem hdmi-dvi. Po instalacji sterownikow karty graficznej telewizor nie moze zlapac sygnalu .Probowalem zmieniac rozdzielczosc ale to nic nie pomaga. Moj poprzedni telewizor ktorego uzywalem jako monitor do pc dzialal zawsze bez problemu (samsung) Po usunieciu sterownikow telewizor wyswietla obraz ale w najnizszej rozdzielczosci itp. Po zainstalowaniu sterownikow obraz znika i pisze ze nie ma sygnalu i tak w kolko. Po podpieciu samsunga obraz normalnie jest wyswietlany. I jeszcze jedno. W philipsie po podpieciu z komputerem nie ukazuje sie nigdy ekran startu systemu wyswietla sie tylko obraz wtedy jak nastepuje juz logowanie do systemu (Tylko wtedy jak sa odinstalowane sterowniki karty graficznej w przeciwnym razie wogole juz nie ma obrazu nawet w systemie) Pomoze ktos??
 

frantz1971

New member
Witam,
czy ktoś z posiadaczy Philipsa 55PFL5507 może się odnieść do testu Kikiego - chodzi głównie o jakość obrazu 2D. Z tego, co wiem, to w modelu 55" jest matryca Samsunga. W modelu, który testował Kiki dostawcą matrycy jest Sharp.

Ponawiam prośbę do Kikiego, aby testował również większe przekątne LCD > 50".

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przetestuję z przyjemnością. Szczerze to zapomniałem ale jutro zamówię do testów.
 

ks29

New member
Karta geforce 6200 probowalem rozne tryby i zaden nie dziala. Tryb pc rowniez nie chce sie wlaczyc i nie wiem dlaczego(Poprostu jest na szarym tle i nie da sie nic zmienic) Telewizor chce uzywac jako monitor i pod tym kontem chcialbym go skonfigurowac. Narazie nie daje rady. tak jak mowie moj samsung po podlaczeniu idzie pieknie philips na tych samych ustawieniach nie chce nawet znalezsc sygnalu. Musze najpierw podlaczyc samsunga zeby znalazl sygnal pozniej podpinam philipsa zeby zalapal. To wszystko bez sterownikow. Jesli zainstaluje sterowniki philips wogule nie rusza samsung dziala wysmienicie. Dzis zmienilem karte na ati hd5770 i inny kabel i nadal to samo.Nawet po podpieciu kablem vga philips nie znajduje sygnalu. Bardzo prosilbym o rade. I czy jest jakies specjalne wejscie hdmi dedykowane wlasnie dla trybu pc?? Bardzo bylbym wdzieczny za pomoc
 

ks29

New member
Zrobilem wlasnie format dysku. Juz jest troche lepiej. Zainstalowalem sterowniki nvidi bez problemu.Nie ma jeszcze okna logowania tylko obraz pokazuje sie juz w systemie. Problem jest nadal taki ze obraz jest tylko w rozdzielczosci 1024x768 i za chiny nie da sie go zmienic na full hd. Dopiero jak podepne samsunga i na nim wykryje rozdzielczosc full hd przelacze na philipsa to pozostaje na philipsie obraz full hd ale po restarcie znow znika i wraca do postaci 1024. I wiem chyba w czym tkwi problem. System poprostu nie rozpoznaje philipsa (samsunga bez problemu rozpoznaje i dlatego jest mozliwosc zmiany rozdzielczosci) Da sie cos z tym zrobic?? Jakies sterowniki czy opogramowanie do philipsa zeby mogl go wkoncu system rozpoznac??
 
I

ivaar

Guest
To mój pierwszy post na forum, więc najpierw witam wszystkich.

Stojąc aktualnie przed zakupem telewizora, zacząłem czytać różne wątki na hdtv.com.pl, aby wyrobić sobie jakąś opinię na temat różnych modeli. Szybko przyszło jednak rozczarowanie. Okazalo się bowiem, że dzisiaj to co najbardziej interesuje ludzi w telewizorach to "inputlagi", formaty napisów, dźwięk dts w mkv itd. Oczywiście mocno przesadziłem, ale dla człowieka zainteresowanego głównie obrazem w TV - czytanie wątków zdominowanych przez takie kwestie, to jednak męczarnia.
Postanowiłem więc wytypować kilka interesuących - z mojego punktu widzenia - modeli w oparciu o strony internetowe producentów, na podstawie suchych danych technicznych. Nie interesuje mnie 3D i internet a odtwarzanie plików z USB też właściwie nie ma znaczenia, bo niedawno zakupiłem odtwarzacz Asus, który odtwarza wszystko.
Wytypowałem następujące modele (podaję również poziom minimalnych cen z netu):
Philips 46PFL5007K/12 - 3200
Panasonic TX-L47E5E - 3450
Panasonic TX-L47ET5E - 3900
Sony KDL-46EX650 - 3600
Oczywiście brałem pod uwagę również inne firmy i modele, ale żeby poszukiwaniom nadać konkrety wymiar ograniczyłem się do tych czterech. Chodziło też o to, aby były to nowe modele. W tym momencie powróciłem do opinii i na początek trafiłem na test modelu 40PFL5507K/12 zrobiony przez @kiki. Wobec konkluzji tego testu i innych opini znalezionych w necie, wybór stał się oczywisty - zakupię 46PFL5007K/12.
Przeczytałem cały ten wątek i widzę, że mocno jest tutaj kontestowana metodologia kiki'ego. Mnie osobiście ona odpowiada, również z tego powodu, że jest obarczona subiektywizmem. Ja nie mam zamiaru liczyć ile gwiazd widać na czarnym tle, na 1 cm2 w poszczegółnych modelach, chociaż rozumiem ludzi, którzy chcą żeby wszystko było policzone i naniesione na skalę bezwzględną. Wracając do moich modeli, przy okazji Euro2012, chciałbym zaproponować trochę inny test TV a mianowicie "test Ronaldo". Oglądamy rzut wolny w wykonaniu Ronaldo (zakładam, że czytający widzieli jak to wygląda :)), następnie powtórki z różnych kątów i w zwolnieniu. Koniec sceny. No i pytanie na koniec mojego długiego wywodu; czy 46PFL5007K/12 zapewni mi właściwy komfort oglądania takiej sceny, czy może inny model - ale tylko z listy powyżej - odwzorowałby ją lepiej?
 

lasso

New member
Jakies sterowniki czy opogramowanie do philipsa zeby mogl go wkoncu system rozpoznac??

A jaki system? Tak z ciekawości... bo z zainteresowaniem obserwuję sytuację. Mam Fergiego do odtwarzania, ale obraz z PC może się przydać. A próbowałeś jakiś soft do DLNA? Czy po prostu jako dodatkowy pulpit?

EDIT: Z innego topica wypowiedz Kikiego:
"Philips będzie miał aktualizację w sprawie czytania txt."
Robi się ciekawie...
 
Ostatnia edycja:

ks29

New member
System Windows 7. Telewizor chce jako glowny monitor pod Pc. Nie chce za kazdym razem podpinac innego monitora czy cos i to przez niego przelanczac obraz na philipsa. Chcialbym aby philips automatycznie wyszukiwal rozdzielczosc i automatycznie ustawial ja na full hd. Jak narazie sam znajduje tylko 1024x768 i nie moge nic z tym zrobic
 
Do góry