Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

tk79

New member
menu Serwisowe

Mam pytanko do szanownych forumowiczów.
Jak dostac sie do menu serwisowego tv 32PW9551/12?
Jak ustawiś w/w menu optymalnie?
Z góry dziekuje i pozdrawiam.
 

qba

New member
instrukcja serwisowa

witam wszystkich na forum,
ostatnio zakupilem tego philipsa (32pw9551/12) i musze przyznac, ze jestem z niego bardzo zadowolony. kolory idealne, dzwiek przez wlasne glosniki tez okay, prosty w obsludze - zadnych wodotryskow, ale jest w porzadku... jednak sporo do zyczenia pozostawiala geometria obrazu - gorzej niz w moim starym triluxie :) postanowilem dzialas - sciagnalem z internetu instrukcje serwisowa w pliku .pdf i wszystko dalo sie fantastycznie wyregulowac... teraz ma geometrie jak zyletka... wszystkim zainteresowanym moge przeslac fragmenty z tego pliku dotyczace wlasnie regulacji geometrii (lub caly plik). tylko prosze, piszcie na maila bo nie zawsze bede mial czas przegladac forum. oto moj mail: wojtur@prz.edu.pl.
pozdrawiam...!!!
qba
 

lesli

New member
Dlaczego nie CRT irracjolane argumenty?

Możecie mówic co chcecie ale jedynym argumentem na nie dla tego typu TV to jego waga. Poprzednio miałem 29" Sony i ten grzmot ważył ok, 45kg.
Gdy rozważałem kupno nowego to też pod pewnym jednak wrażeniem technologii CRT zacząłem od Sony i ekranu 36" a ten to już miał przewalone bo ważył 95kg no i ta głębokość , nie do ustawienia w pokoju.
Przy wadze ok 50kg i pozostałym sprzęcie stolik w częśći środkowej , dedykowany dla TV wyginał się do dołu o 5mm.
Taki może irracjonalny argument ale na pewno wielu ludzo poszło w technikę plazmy luc LCD bo przy ekranie 42-43" waga i ustawialność ekranu to żaden problem. Cóż pozostaje tylko kasa.
Znam wielu ludzi którzy uciekli z technologii CRT tylko z tego powodu.
A jakość obrazu , to niech nikt nie mówi ,że CRT jest lepszy. Tu będzie zawsze dyskusyjne bo wielu ludzi widzi tylko to co chce zobaczyć .
plazmowiec niestety,
lesli
 

hojlo1

New member
Bez reklam
lesli - zerknij tutaj:
>>Philips w ocenie praktyków testujących i LCD i PDP...
...ocena jakości obrazu diametralnie różna (od Twojej) i sprawdzana w praktyce (nie teorii).... . ;)
 

schriss

New member
No jasne, zawsze uważałem, że LCD i plazmy wprowadzili i wypromowali po to, żeby się koszty zwróciły, ale do ideału daleko i dlatego powstają nowe technologie. Pełno o tym tu i na innych forach, np Philips LCD o czasie 0.1ms i inne wynalazki.
Ja sam się przymierzam do zakupu tego Philipsa CRT, jak tylko trochę uzbieram. Monitora do komputera jeszcze długo nie zamienię na LCD, parametry mi nie odpowiadają.
 

schriss

New member
No jasne, zawsze uważałem, że LCD i plazmy wprowadzili i wypromowali po to, żeby się koszty zwróciły, ale do ideału daleko i dlatego powstają nowe technologie. Pełno o tym tu i na innych forach, np Philips LCD o czasie 0.1ms i inne wynalazki.
Ja sam się przymierzam do zakupu tego Philipsa CRT, jak tylko trochę uzbieram. Monitora do komputera jeszcze długo nie zamienię na LCD, parametry mi nie odpowiadają.
 

lesli

New member
Praktyk testujący od lat

hojlo1 napisał:
lesli - zerknij tutaj:
>>Philips w ocenie praktyków testujących i LCD i PDP...
...ocena jakości obrazu diametralnie różna (od Twojej) i sprawdzana w praktyce (nie teorii).... . ;)

A ty przyjacielu uważasz ,że jak oglądałem różne TV przez ostatnie 20 lat typu kineskop czy jak go inaczej zwą CRT to ja jestem teorytykiem.
Moje zdanie i opinia były subiektywne ,zobacz co napisałem. Ja też mógłbym podać Ci linki do innych opinii gdzie inni tzw. zawodowcy lub forumowicze nie zostawili przysłowiowej suchej nitki między innymi na Philipsie. Ale to też jest tylko inna opinia subiektywna. Czy chcesz czy nie to CRT raczej odchodzi do lamusa tak jak klasyczny magnetowid. Myśle ,że ciekawa byłaby opinia dużego sprzedawcy internetowego co teraz idzie najwięcej CRT , plazma czy LCD ale dla czystej ciekawości nie aby ciebie lub mnie przekonać , pozdrawiam , lesli
 

schriss

New member
opinia dużego internetowego sprzedawcy to jest akurat ostatnie co by mnie osobiście interesowało :D Ludzie biegna do sklepu kupic to, co przed chwilą im pokazali w reklamie.

Ja rozumiem tych co lubią LCD, przecież tego posta piszę z notebooka, gdzie mam nową błyszczącą matrycę, super kolorki (nareszcie dorównujące mojemu monitorkowi) i dobry czas reakcji, nie widzę smużenia. Ale ruszę głową w górę, w dół kilka centymetrów i widzę jak kolory się zmieniają, przeszkadza mi to.

Wracając do tematu...:D czekamy na opinie nowych właścicieli tego telewizorka :cool: Bo tego temat dotyczy.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
esli - chętnie poczytam opinie ale właśnie o tym modelu.:)

Ps - to, ze CRT "odchodzi" do lamusa nie ma związku z jakością obrazu (szczególnie obecnego). ;)

Pozdrawiam .:)
 

lesli

New member
Przepraszam Hojlo,

hojlo1 napisał:
esli - chętnie poczytam opinie ale właśnie o tym modelu.:)

Ps - to, ze CRT "odchodzi" do lamusa nie ma związku z jakością obrazu (szczególnie obecnego). ;)

Pozdrawiam .:)

Moja uwaga o Philipsach była ogólne nie akurat o tym modelu.
Nie powinienem był na tym poscie robić tej uwagi bo jest on dedykowany dla tego modelu. Zakładam ,że jest on OK bo sam rzeczywiście nie widziałem. Widziałem inne kineskopy Philipsa przez lata i niestety w wielu były kłopoty z utrzymaniem geometrii na ekranie po różnych okresach. W związku z tymi problemami geometrii mój przyjaciel wymieniał kineskop 32" na nowy po niecałym roku a nie był to przypadek odosobiony czego dotyczyła moja negatywna uwaga o Philipsach.Ale kineskop kineskopowi nierówny i ten dla 1080i może być zupełnie inny i mam nadzieje że tak jest.
Z lausem oczywiście sie zgadzam , fakt
pozdrawiam
lesli
 

tk79

New member
Zakup

Właśnie dowieziono mi tv do domku (32PW9551/12)!
Zakupiłem go w RTV/MIX/AGD za 2600zł.
Na perwszy rzut oka wszystko ok., troche ciezki ale to szczegol.
Po włączeniu, dostrojeniu, wstepnej kalibracji wszystko miodzio.
Pixel Plus 1 w zupełnosci wystarcza, do trybu podwojnych linii trzeba przywyknac.
TV - zwykła siatkowa antena - ok
Cyfra + i Polsat - wymiata, najlepsza jakość to polsat sport i polsat sport extra.
DVD - na razie tylko po euro - idealnie.
Zostały do przetestowania Component i HDMI - to wkrotce.
Geometria - wszystko na swoim miejscu, bez przechyłów, linie proste bez fal.
Więcej informacji po dłuzszym uzytkowaniu.
Wszystkim zamierzajacym kupic w/w tv polecam.
 

schriss

New member
Zazdroszczę :D Masz lustrzankę albo cyfrówkę? Zrobisz parę zdjęć?

Jak toto najlepiej podłączyć do tunera Cyfry+?
Mój Player Divx ma wyjście progressive - skąd kabelek i jak to działa/podłączyć? Daje to coś? Teraz oglądam na Euro RGB.
 
Ostatnia edycja:

jotgie

New member
Witam,

też jestem szczęśliwym posiadaczem tego telewizorka. Miałem wcześniej philipsa i sprawował się bezbłędnie, więc wybór mógł byc tylko jeden, poparty zresztą informacjami, które zdobyłem na tym forum. Jest tylko jeden szcegół, z którym nie wiem co mam zrobić - gy odtwarzam DVD lub DivX/XviD z komputera (po kablu S-Video) obraz w telewizorze automatycznie rozjaśnia się lub sciemnia, powodując wkurzające pulsowanie, w zależności od tego co jest w danej chwili wyświetlane. Tzn. jeśli na ekranie w danej chwili pojawi się coś białego, jasnego (np. zapalona lampa) obraz momentalnie ciemnieje, tak że czasem znika w ciemności to, co było widoczne, gdy na ekranie nie było lampy. Gdy lampa zniknie z ekranu, obraz momentalnie sie rozjaśnia, także czarny robi się szary. Co dziwne, jesli pod filmem jest czarny pas (w formacie 16:9 napisy) to ten pas tez się rozjasnia i pulsuje. Bardzo denerwujące - czy ktos może we co to jest i jak się tego pozbyć?
 

kolunio

New member
Witam
A ja ostatnio zamowilem kabelek component do ps2 z allegro (sklep Robson) i niestety ale po podlaczeniu nie ma zadnego obrazu tylko od czasy do czasu jakies paski przelatuja :(
czy to wejscie trzeba jakos specjalnie aktywowac w jakims menu czy jak???
czy poprostu kabel jest walniety???
Pozdr
pawel
 

marcinoko

New member
Witam !

Najpierw podłącz konsole normalnymi czinczami do tv i w konsoli zmień sygnał na komponent, wyłącz konsole i podepnij kabelek komponent i tV razem i już możesz śmigac !!

pozdrawiam !
 

arsenal

Moderator
VIP
kolunio napisał:
Witam
A ja ostatnio zamowilem kabelek component do ps2 z allegro (sklep Robson) i niestety ale po podlaczeniu nie ma zadnego obrazu tylko od czasy do czasu jakies paski przelatuja :(
czy to wejscie trzeba jakos specjalnie aktywowac w jakims menu czy jak???
czy poprostu kabel jest walniety???
Pozdr
pawel
Rozwiązanie twojego problemu jest bardzo proste. Masz konsolę przerobioną na piraty i załączony tzw. Greenfix( usuwa zielony obraz na filmach DVD). Wyjść z tej sytuacji jest kilka.
1. Wylutować przeróbkę/chip lub wymienić na nowszy pozwalający na... patrz p.2.
2. Jeśli chip pozwala na wyłączenie funkcji greenfix w trybie programowym trzeba go wyłączyć. Jak to zrobić?:szukaj:
3. Możesz też mieć greefix zrobiony osobno na płycie głównej za pomocą przylutowanego kabelka. Przeciąć kabelek i już jest ok.
 

Piotr_the

New member
jotgie napisał:
Witam,

też jestem szczęśliwym posiadaczem tego telewizorka. Miałem wcześniej philipsa i sprawował się bezbłędnie, więc wybór mógł byc tylko jeden, poparty zresztą informacjami, które zdobyłem na tym forum. Jest tylko jeden szcegół, z którym nie wiem co mam zrobić - gy odtwarzam DVD lub DivX/XviD z komputera (po kablu S-Video) obraz w telewizorze automatycznie rozjaśnia się lub sciemnia, powodując wkurzające pulsowanie, w zależności od tego co jest w danej chwili wyświetlane. Tzn. jeśli na ekranie w danej chwili pojawi się coś białego, jasnego (np. zapalona lampa) obraz momentalnie ciemnieje, tak że czasem znika w ciemności to, co było widoczne, gdy na ekranie nie było lampy. Gdy lampa zniknie z ekranu, obraz momentalnie sie rozjaśnia, także czarny robi się szary. Co dziwne, jesli pod filmem jest czarny pas (w formacie 16:9 napisy) to ten pas tez się rozjasnia i pulsuje. Bardzo denerwujące - czy ktos może we co to jest i jak się tego pozbyć?

może robi to funkcja automatycznego zjasniania i zciemniania Active Ctrl na pilocie?
 

jotgie

New member
miałem nadzieję ze to to, ale nie... przy wyłaczonym Active Ctrl też to jest (poza tym, czujnik oświetlenia w AC powinien działać w odniesieniu do oświetlenia na zewnątrz, a nie "wewnątrz":) ). Sprawdzałem ten sam film na monitorze komputera - nie ma takich "cudów" - więc pozostaje chyba tylko telewizor - mam tylko nadzieję że to nie jakaś wada, albo że "ten typ tak ma", a jedynie jakaś "zbyt inteligentna" opcja, którą można wyłączyć

chyba znalazłem: "Dynamic Contrast" - nie miałem co prawda jeszcze czasu sprawdzić, ale nazwa mi pasuje do tego, co się działo na ekranie:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry