Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Z całą pewnością najlepsze Crt to sprawdzone które jeszcze są na półkach:
32"Loewe Nemos
32"Loewe Aventos
32"Thomson
32" JVC H 5
32" JVC
32 Sharp LF 96
===============
z nowych serii wyposażonych w HDMI i komponent - 32 PW 9551

pozdrawiam
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Piotr_the napisał:
ciekawe jak można firmware w TV zaktalizować może by to pomogło:) ;)

Z tego, co wyczytałem na hifi-forum.de, z tyłu jest port RS232. Najnowsza wersja firmware to 1.4 (podobno robią już 1.5). Wersję można sprawdzić wstukując kombinację 123654. Wyjście klawiszem MENU.
 

Piotr_the

New member
no niestety przy 1.2 jest też problem z podwójnymi liniami przy ustawieniu 14:9 przewijanie ekranu u dołu:( a czy może wyczytałes jak sie wchodzi do menu serwisowego tego tv??
 

Piotr_the

New member
dzięki
troche namieszałem chyba w tych ustawieniach jak by ktoś mógł spisa orginalne to bym był wdzięczny bo wszystkich nie spisałem a chyba coś przestawiłem:( i u mnie na menu compair w IAP czy compair wiesza się tryb serwisowy nie wiem do czego to jest i czemu wiesza??
 

OmeN2501

New member
Telewizor wczoraj dotarl do mnie do domu, glownie filmy z komputera ogladam wiec polaczylem go kablem DVI - HDMI (10m najtanszy z allego - zadnych problemow) no i zapuscilem sobie filmek w formacie 720p... jakosc po prostu urywa glowe! Chwilke sie pobawilem w menu serwisowym zeby popodciagac niektore rzeczy ale wiekszych problemow nie bylo.
Telewizor jak na swoja cene wyswietla po prostu rewelacyjnie, gleboka czern, dobry kontrast, naturalne zywe kolory (tu po poprawkach ). Napatrzylem sie w sklepach na wiele roznych swiecidelek i jako grafik dosyc krytycznie wylapuje wszystkie niedociagnieca, ale wiezcie mi - obraz HD czy nawet dobrej jakosci divx'ow zabija.

Oczywiscie tv ma swoje wady. No wlasciwie to jedna na razie wylapalem. Bialy kolor nie jest idealnie bialy i jednolity jak sie zapusci testowy bialy ekran. Aczkolwiek nie widac tego zupelnie przy ogladaniu filmow czy graniu, bo roznice w odcieniach sa bardzo subtelne. NIe zmienia to faktu ze bialy nie do konca jest bialy

Moge tego philipsa polecic kazdemu z czystym sumieniem - znajomym poprostu szczeka opadla na Matrixie HD. Za ta cene, w tym rozmiarze nie ma na rynku nic lepszego
 

radosuaf

New member
Bez reklam
U mnie na 9521 (4:3) działa idealnie. Wrzuca paski na górze i dole i widać calutki pulpit. Za to mam problem z uzyskaniem obrazu 4:3...
neospiderman, czy mógłbyś wrzucić ten pliczek gdzie indziej (np. megaupload), bo rapidshare nie działa niestety...

I pytanie do ekspertów. Kiedy wrzucę sobie czerwony kolorek na całym obrazie, delikatnie żółta plamka zaczyna się robić coraz bardziej żółta i coraz większa aż osiągnie rozmiary połowy (lewej) ekranu. Jeśli ekran nie jest nadmiernie molestowany czerwienią, jest w miarę OK. Podobnie, choć mniej, alergicznie TV reaguje na zielony przemianowując go na niebieski. Co to może być?
 
Ostatnia edycja:

OmeN2501

New member
U mnie 1280x720 tez jest obciete - bylo bardziej ale podreperowalem troche w menu serwisowym. Teraz brakuje ze 20-30 pixeli na gorze i na dole -nie marudze bo nie przeszkadza :D Ale co dziwne inne rozdzialki wchodza ladnie

No nie moge sie napatrzec na ten telewizor :p Podsunalem fotel 1,5m od niego i ogladam Riddicka HD :D reveeeelka
 
Ostatnia edycja:

Piotr_the

New member
radosuaf napisał:
U mnie na 9521 (4:3) działa idealnie. Wrzuca paski na górze i dole i widać calutki pulpit. Za to mam problem z uzyskaniem obrazu 4:3...
neospiderman, czy mógłbyś wrzucić ten pliczek gdzie indziej (np. megaupload), bo rapidshare nie działa niestety...

I pytanie do ekspertów. Kiedy wrzucę sobie czerwony kolorek na całym obrazie, delikatnie żółta plamka zaczyna się robić coraz bardziej żółta i coraz większa aż osiągnie rozmiary połowy (lewej) ekranu. Jeśli ekran nie jest nadmiernie molestowany czerwienią, jest w miarę OK. Podobnie, choć mniej, alergicznie TV reaguje na zielony przemianowując go na niebieski. Co to może być?

wygląda jak by się maska nagrzewała i łapało przebarwienia lub od głosników? ja nie mam takich problemów ale z białym mam nie mam jednolitego na 9521 widziałem że biały jest często niebieski ale to da się wregulowac pewnie w menu serwisowym a ja mam z lewa niebieski a z prawa czerwonawy bardziej magenta i cyan i tego już nie nie zlikwiduje w menu:(

co do tego,że nie ma całego pulpitu to mnie troche wk.. nie wiem czy to tv nie daje rady czy problem z Windowsem lub ATI???
 

marcinoko

New member
Witam !

A może ktoś ma ustawione juz poprawnie menu serwisowe i mógłby zamieścić najlepsze ustawienia tego telewizorka ???

pozdrawiam
 

Piotr_the

New member
radosuaf napisał:
W CCC są 2 opcje: Standard HDTV i Optimized HDTV - wybierz optimized i sprawdź, czy jest OK.
kurka nie wiem gdzie to jest?

co do ustawień teraz mam takie robione bez obrazu kontrolnego za pomocą pdf service i reklamy z upc! NIE JEST IDEALNIE ALE NARAZIE OK.
EWW 18
EWP 25
HSH 32
HP 6
HB 8
UCP 32
LCP 21
EWT 29
VS 39
VAM 28
VSC 21
VSH 23
NORMAL RED 37
NORMAL GREEN 32
NORMAL BLUE 35
CL 8
AGC 16
;)
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Teraz też Ci nie powiem, bo mam stery z CP w pracy, ale gdzieś w menu HDTV w Digital Panel Display 4 (tak jest przynajmniej u mnie).

Mam jeszcze pytanko do ekspertów. Oto jak wygląda mój TV po włączeniu czerwonej planszy:
22_1152519900.JPG


Dzisiaj przyszedł pan z serwisu i powiedział, że TV "służy do oglądania dynamicznych obrazów" i na czerwonych planszach zawsze się będzie coś takiego robić. Na moją sugestię, że nie po to kupowałem TV za 2000, żeby mieć teraz pół murawy niebieskiej podczas meczu, powiedział, że muszę się przyzwyczaić, bo "teraz telewizory nie takie jak kiedyś produkują" i "że on sam ma podobny i też plamę i nic się z tym nie da zrobić i w zasadzie to on woli swoje stare Sony". Po czym zjechał mi z kolorem do 30, jasność podbił do 60, ustawił szaro-bury program jakiś i stwierdził, że plamy nie ma. Jak mu powiedziałem, że mogłem sobie kupić telewizor czarno-biały i bym miał to samo, nic nie powiedział. Podobno taki telewizor "spełnia specyfikację Philipsa". To ja k***a mać dziękuję za takie produkty. Co o tym sądzicie?
 
Ostatnia edycja:

Piotr_the

New member
ja na czerwonym nie mam takiego czegoś tylko na białym z jednej strony lewej lekki niebieski z prawej czerwonawy.
Gos kupił Sharpa 21/ i maił coś podobnego po obu stroach jak dłużej przytrzymał na jednolitym tle np. telegazecie sprawdzał inne w sklepie i też tak miały czym dłużej było jednolite tło tym większe plamy sie robiły serwis mówił że wszystko jest jakiś tam normach tylko on meczu nie mógł oglada walczył dalej dzwonił do Sharp Polska i postraszył ich ostro wię zabrali tv do serwisu centralnego gdzie już był, gdzie wcześniej odrzucili jego reklamację teraz jednak mu kinola wymienili i podobno jest ok. prawie bo minimalne plamki widzi ale akceptowalne!
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...zgłaszać do naprawy i pilnowac, by wpis był (jak inaczej nie da rady - potem wymiana , lub zwrot pieniędzy...).

Dla mnie to ewidentny bubel i trzeba swoje wyegzekwować.:( :shock:
 

marcinoko

New member
Racja pilonować i nie odpuszczać, a przez takiego pseudo fachowca jakiego trafił radosuaf, to aż nie do wiary że człowiekowi taki kit wciska na bezczela "żeby sie przyzwyczaić"" heheh dobre !! Ale prawda jest taka że i tacy fachowcy tworzą wizerunek firmy ! Gościu pewnie dostał robote po znajomości i robi żeby sie nie narobić !!!

Pozdrawiam !
 
Do góry