Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Dodatkowo radzę założyć wątek w dziale serwis z opisem jakości serwisu danej firmy(opisać dość szczegółowo sytuację), mając kilka opinii będzie można być może coś zdziałać w centrali philips'a.

pozdrawiam
 

OmeN2501

New member
Nie no stary nie ma bata zeby taka starszna plama byla " w standardzie"
Ja mam idelana czerwien na calym kineskopie - i nie daj sobie wcisnac nic innego. Biel moze miec lieciutkie przebarwienia - u mnie to naprawde ledwo co widoczne - bez calego bialego ekranu zupenie nie widac. Ale takie cyrki?

To nawet nie wyglada na rozmagensowanie czy cos... ewidentne uszkodzenie.
Serwisowac i tyle - chocby do samej centrali dzwonic
 

Maniaczek

New member
Piotr_the napisał:
a jeszcze zauważyłem minimalne mruganie po prawej i lewej krawędzi ekranu nie wiem czy to winna taniego kabla czy tak już jest no i zapuściłem nokia test i rzeczywiście trafił mi się egzemplarz z zwaloną geometrią pionowe linie wpadaja w cilinder :-( .
Mam to samo tyle, że ja używam Xbox'a po komponencie. U mnie widoczne jest lekkie mruganie przy dolnej lewej krawędzi. Niestety trzeba z tym żyć. Serwis raczej mi tego nie obejmie zważywszy, że na większe wady Philips ma zawsze wymówkę :/.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
No i co powiecie na to:

75_1154333637.gif
 

kukes

New member
też z nimi miałem przeboje z serwisem ,oczywiście serwisowany był mega awaryjny Philips 9520( jeśli Philips ma takie normy to ja dziekuję w przyszłości tej firmie )
 

kg2000

Member
Jasne, zmniejszyć kontrast - najlepiej do zera, wtedy na pewno nie będzie przebarwień.:-?
Ciekawostka - fragment wypowiedzi kolesi z Philipsa na jednym z forum o TV w wątku o domingu (jak to jest po polsku ?)
Permanently setting the contrast lower is not a real cure because the customer might not like such a dark picture. A better picture tube (Invar shadow mask) *is* a good cure (in most cases) but there is the cost price increase. (This is mainly due to the fact that Invar metal is harder to etch.)
A może pomyliły się im kineskopy i dali te zaprojektowane dla zachodniej półkuli ?;)
 

Piotr_the

New member
ciekawe jak nazwał by moje białe tło które mam troche czerwonawe troche niebieskawe napewno maska nie nagrzewa sie w dwóch różnych kolorach:) a może?
 

kolunio

New member
Witam
Rowniez z jakis miesiac temu zakupilem ten telewizor...jak narazie wwszystko ok po za przewijaniem obrazu od dolu do srodka ale z tego co sie oriwentuje wszyscy tak maja ;) albo wiekszosc no i jeszcze zauwazylem ze niestety ale po lewej stronie jak sie da an obraz 4:3 lub mniejszy 16:9 to linia nie jest idealnie prosta tylko gorny rog zalamuje sie do srodka...sprobuje to wyregulowac w menu serwisowym a najlepiej bybylo jakby ktos kto ma idealna geometrie spisal swoje ustawienia i je tutaj wkleil ;)
Pozdr
Pawel
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Rozumiem z powyższego wątku, do czego pijesz. TV dotałem ORYGINALNIE zapakowany, a nie sądzę, że był z "trefnej" serii, którą od razu uznali za shit (oczywiście spełniający normy jakościowe firmy Philips ;d).
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Masta, nie chce mi się dyskutować, tym bardziej, że nie o tym jest temat...
Oto odpowiedź mojej teraz już ulubionej firmy:

"Szanowny Panie,

Dziekujemy za kontakt z firma Philips.

Jest nam niezmiernie przykro z powodu trudnosci, jakie napotkal Pan podczas uzytkowania produktu naszej firmy.

Otrzymalismy od Pana ekspertyze z serwisu NIKU z Poznania w ktorej wyjasniono problem wystepowania zabarwien w telewizorze 29PT9521/12


Z powazaniem
Biuro obslugi Klienta"

BEZ KOMENTARZA...
Polecam wszystkim telewizory marki Philips!
 

rati

New member
Nabyłem jakiś czas temu rzeczony tv, początkowo podłączyłem do DVD przez najtańszy, nieekranowany kabel Euro. Jednak było widać zakłócenia, szczególnie na czarnym tle, przebiegające szare pasy. Kupiłem więc polecany kabelek Prolinka -- zakłócenia zniknęły. Najpierw podłączyłem DVD do Ext2, potem wyczytałem, że urządzenia potrafiące wysyłać RGB powinny być podłączane do Ext1, co też zrobiłem, jako że moje DVD obsługuje RGB. No i faktycznie, gołym okiem widać, że RGB daje większą głębię kolorów, czarny to czarny, a nie szary, lepszy jest kontrast etc. ALE: ku swojemu zaskoczeniu stwierdziłem, że obraz ma delikatne zakłócenia, taki śnieg/morkę, czego nie ma na Ext2. Czy ktoś z Was zauważył to samo? Ew. wie jaka może być przczyna?
 

Piotr_the

New member
morę to akurat mają wszystkie chyba tv philipsa ale ten model bardzo małą ja nie mam takiego zjawiska bynajmniej nie zuważyłem a teraz jade na component i obraz jest jeszcze lepszy niz rgb o dziwo progresive już nie jest tak super trochę jakby rwał ale to pewnie wina dvd manta 3 :)
Prosił bym też kogoś kto ma idealna geometrię, żeby podał dane bo mi sie wydaje, że nie mogę jednak idealnie ustawi albo wina tv albo źle to ustawiam?
 

rati

New member
Co do ustawień geometrii, to doszedłem u siebie do w miarę satysfakocjonującego rezultatu, aczkolwiek może nie będę podawał, bo wcale idealny nie jest. Zauważyłem, że dopasowanie geometrii w jednym trybie obrazu (np. 16:9) trochę psuje ustawienia w innych. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale jak ustawiałem sobie pod "Szeroki ekran", bo ten tryb jest najlepszy do DVD, to z kolei trochę schrzanił się "Superszeroki", na którym oglądam tv.
 
Do góry