Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

marcinoko

New member
Prawdopodobnie wina kabla, ja mój tv podłączyłem kabelkiem HDMI Profigold pgv-1002 z DVD Philips DVP-5900 i nic sie nie dzieje, obraz jest naprawde dobry i bez jakichkolwiek zakłóceń. Jak podłączyłem DVD (dla sprawdzenia czy wogóle działa odtwarzacz) przez Euro to obraz był tragiczny (żółty), ale jak przyszedł kabelek to problemy się skończyły!!

Prawde mówiąc jak kupowałem ten TV, to miałem obawy co tego telewizorka, ale teraz jestem naprawde Zadowolony !!

Będe go obserwował pod względem problemów tu wymienionych jak sie coś zacznie dziać to napisze !

Pozdrawiam !
 

kukes

New member
u mnie jest podobnie , lewy dolny róg jest zabarwiony na czerwono , prawy na niebiesko, model 9520 , takie g......o dostałem po wymianie kineskopu , jak się ktoś za tych frajerów nie weżmie to .....myślę że jest to celowa polityka Philipsa.
 

Piotr_the

New member
testowałem w sklepie pare modeli Philipsów na ten biały kolor i moge powiedzieć, że wyglada to tragicznie jak graja cały dzień to widać jedna strona magenta a druga cyan w moim to pikus ledwo to widać a na tamtych to winać ostro nawet z 4 metrów:confused: może tak wszyskie kinole philipsa mają albo te nowe?? sprawdzałem dziś geometrie programem testowym bo w telegazecie nie było idealnie i musze stwierdzić, że jest znacznie lepiej niż w Samsungach ale nie jest idealnie prawa strona na dole wpada w łuk dół poziomo leki łuk !! jeszcze potestuje płytka demo Philipsa to dam znać ale kolor to trzeba w nim na 30-35% ustawić żeby był zblizony do naturalnego;)
 

Piotr_the

New member
nie wiem czy mi się trafił jakas walnięta sztuka czy wszystkie tak mają jak oglądam np. mecz to od czasu do czasu 4-5 razy na 45 mam stopklatkę a może bardziej przycięcie jakby bufor był zamały, coś jak w trakcie gry na pc doczytanie z dysku 0,5 sekundowa stop klatka czy ktos z was też cos takiego ma??
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Piotr_the - wczoraj jakiś mecz tak był "transmitowany" (nie pamiętam, jaki i gdzie, ale efekt był taki jak opisujesz).:(

Ps - burze ostatnio były (odbieram 99% z kablówki na innym TV).
 

Piotr_the

New member
Dziś była burza jakoś mi nic nie przycinało?:eek: a jak pamietam od początku to zauważyłem więc pewnie coś z moim tv jest nie tak no i zauważyłem, że geometria w moim jest lekko mówiąc do bani może w tej promocyjnej cenie co go zakupiłem były akurat takie egzemplarze jakieś odrzuty ?? :( wady które zauważyłem:
- ta geometria zwalona
- przycinanie czasami (stop klatka)
- biały kolor nie jednolity magenta i cyan
- widoczne rozmycie obrazu nawet przy niezbyt szybkim ruchu np. na twarzach spikerów np. Polsat Sport (chyba że wszystkie philipsy tak mają przez tą ich elektronikę?).

czy ktoś wie z was jak można wejść do menu serwisowego aby spróbować geometrię skorygować? no może wie ktoś skąd pobrać jakiś obraz testowy co by można wypalić na płytę i zapodać na DVD.?
 

OmeN2501

New member
To przyciannie to bylo poruszne na jednym z forow zagranicznych na jakie sie natknalem. Ma chyba cos wspolnego z wlaczneim na raz opcji podwojne linie i filtra 100hz - ale moge sie mylic bo to jakis poganski jezyk byl :p Ale poszukaj na necie bo ktos ten temat poruszal...

A jak jestes biegly w niemieckim to zajrzyj na :
http://www.hifi-forum.de/viewthread-95-4601.html

tu cos pisza o ustawieniach menu serwisowego
 
Ostatnia edycja:

Cezarh

New member
Witam,
Jezeli chodzi o Podwojenie Linii to niekiedy wystepuje "przewijanie obrazu" o dolu ekranu do 1/3 wysokosci. Nie jest to zbyt czeste i tylko trybach zoom 14:9, zoom 16:9 i superszeroki... 4:3 (dajacy sie dynamicznie skalowac - czyt. rozciagac proporcjonalnie) i Szeroki Ekran sa wolne od tego bledu...
Geometria? moj egzeplarz jest ok... natomiast prawy pas ekranu wpada lekko w cyan. Wada podobno do usuniecia serwisowo...
Cezarh
 

Piotr_the

New member
OmeN2501 napisał:
To przyciannie to bylo poruszne na jednym z forow zagranicznych na jakie sie natknalem. Ma chyba cos wspolnego z wlaczneim na raz opcji podwojne linie i filtra 100hz - ale moge sie mylic bo to jakis poganski jezyk byl :p Ale poszukaj na necie bo ktos ten temat poruszal...

A jak jestes biegly w niemieckim to zajrzyj na :
http://www.hifi-forum.de/viewthread-95-4601.html

tu cos pisza o ustawieniach menu serwisowego

nic z tego języka nie potrafie skumać, co do podwójnych lini to by się chyba zgadzało, ale nie wiem z jaka opcją to niby razem włączoną to powstaje bo nie ma filtra 100hz?? na pixel+ wczoraj oglądałem cały mecz i nic nie przycieło!!
 

OmeN2501

New member
Ufff.. przekopalem to forum raz jeszcze i wyczytalem ze to rwanie ekranu (zwane tam "tearing problem") wystepuje tylko w przypadku uzycia podwojnych lini i jakiegos zoomu sygnalu 4:3 na format szerokoekranowy
Ale sa tez tacy co mowia ze samo uzycie podojnych lini powoduje rwanie... a u niektorych to w ogole nie wystepuje.. ogolnie dominuje przekonanie ze to jakis blad w oprogramowaniu tej funkcji :]

Wniosek - jak ci rwie podwojne linie trzymaj sie PP
 

tk79

New member
Stałem sie posiadaczem tego tv i mam pytanko????
Czym go podłączyc do dvd (pioneer dcs-333 - 2 euro), zeby obraz był żyleta. Prosze podac rowniez firme kabla.
Z gory dzieki.
 

Piotr_the

New member
jak twoje dvd nie ma wyjscia component to tylko do tv podłaczaj do Euro 1 i ustaw w dvd sygnał jako RGB, co do kalbla to jak najlepiej 0,5-1m najbrubszy jaką firme polecić nie wiem ceny są różne lepiej jakis firmowy tech-link itp.

za zaryzykowałem i zamówiłem kabel komponent 0.5m produkcji naszej pewnie przy domowej za 18zł i hdmi 2m za 39zł też takowy zobaczymy jak przyjdą to napisze czy było warto!
 

Deimos

Banned
cena 9551

Cezarh napisał:
Hej Piotr!
Jakie zrodlo TV? Sat czy kabel?
MS2006? z jakiego programu?
Ciekawostka jest ze kilkanascie pierwszych modeli tego TV (w tym moj) zostalo zbudowanych o kineskop produkcji czeskiej (wydaje mi Piotrze ze twoj takze). Obecnie Jabil montuje w nim kinole chinskie :confused: ...
Wspomnieany przez Ciebie efekt "przewijania dolnej czesci obrazu", powstaje zawsze przy "podwojeniu linii" i uzyciu jednej z opcji "rozciagania ekranu - zoom 16:9, zoom 14:9, superszeroki". Przy 4:3 i "szeroki ekran" jest ok. To najprawdopodobniej blad oprogramowania...

Co do jakosci:
LCD Samsunga R51 juz do SDTV nie uzywam... to co potrafi zrobic ten filip z dobrym sygnalem SAT to poezja... niestety tylko w trybie podwojenia linii. Z Pixel Plus nie jest juz tak dobrze. Mistrzostwa z Polsatu Sport Extra to rewelacja! ZYLETA! Czasami zerkam (z tego samego tunera) na TVP i inne programy nadajace mecze, ale nie ma porownania!

HDTV tez jest extra, ale po kilku dobrych godzinach porownan "side by side" musze przyznac, ze LCD robi to troche lepiej. Ale i tak, ktos kto do tej pory nie obcowal z HD - bedzie zachwycony... a w sumie ta opcja to zaledwie dodatek :hmm:

Filip ma jednak u mnie duzy plus... moge spokojnie z jednego zrodla z ogromna (niestety tylko 32") przyjemnoscia zerknac na SDTV, DVD, HDTV, konsole, a nawet pograc na PC :grin: , do tego kupilem go duzo taniej niz wspomniane 1899!! To sie nazywa dobry zakup...

Pozdrawiam / Cezarh
A możesz podać jakieś namiary na ten rzekomo bardzo tani zakup?
Jeżeli to nie jest jakiś kit!!!
 
Ostatnia edycja:

Piotr_the

New member
no zakupiłem kabelek hdmi-dvi za 39zł i podłączyłem kompa do tv wszysko zadzaiałało tylko coś nie tak z rozdzielczością ustawiłem 1280x720 czyli 720p i odziwo pulpit windows nie mieści się cały na tv?? na karcie ATI 9550? żeby był cały widoczy musiałem zjechać z rozdzielczoscia do 1152x648!!? kurcze czy wy też tak macie nie wiem czego to wina ??
Ogólnie obraz owiele lepszy niz po s-video tylko myślałem, ze ostrość będzie jak na monitorze komputerowym lecz brakuje jednak trochę i odziwo żeby czcionka była najlepiej widoczna to trzeba zjechać z ostrością do 0 w tv??? ogólnie próbki hdtv wygladają super szkoda tylko że to 60hz troche gały bolą od mrugania!, a jeszcze zauważyłem minimalne mruganie po prawej i lewej krawędzi ekranu nie wiem czy to winna taniego kabla czy tak już jest no i zapuściłem nokia test i rzeczywiście trafił mi się egzemplarz z zwaloną geometrią pionowe linie wpadaja w cilinder :-( .
- napiszcie jak u was z rodzielczością pod windą?
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Miałem co prawda 9521 ale jestem szcesliwy że sie go pozbyłem - to jest totalna porażka jak za te pieniądze.Kontrast był po prostu fatalny , geometria taka sobie przebarwienia na kinolu.Nigdy wiecej tej firmy.Dla mnie jest to całkowicie nie do pojęcia że płacę nie małe pieniadze , przynoszę tv do domu i musze od razu wolac serwis - to paranoja.Philips stosuje dziwna metodę wciskania ludziom kitu za niemałe pieniadze.
 

Piotr_the

New member
masz rację tv nie są chyba wcale w fabryce testowane ale to nie tylko Philipsy i Samsungi i LG i inne po prostu nie ma chyba teraz dobrych tv crt wszystkie mają jakieś niedociagnięcia ja na szczęście kupiłem swojego w promocji i za 1900zł to uważam, że się opłacało bo nprawde nie mogłem odaleźć czegoś z componentem, hdmi crt w podobnej cenie!!
 
Do góry