Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

Staszek

Member
Robin1 napisał:
Najlepiej zaobserwować falę przy oglądaniu sygnału przez zwykłe wejście antenowe przy włączonej opcji cyfrowej : podwojenie linii i w trybie rozszerzenia obrazu innym niż 4:3 i szeroki ekran. (najlepiej ustawić tryb superszeroki i fala powinna się pojawiać w odstępach około 2-3 minut choć dokładnie tego nie mierzyłem)
Gdybyś tej fali nie zaobserwował to daj znać.
Pozdrawiam

Dzięki Robin1. Oni w sklepie nie mają anteny, bo hurtownia. Ale coś załatwię, żeby to sprawdzić przy nich i ewentualnie wziąć dobrą sztukę.

Pozdrawiam
 

Robin1

New member
Staszek napisał:
Dzięki Robin1. Oni w sklepie nie mają anteny, bo hurtownia. Ale coś załatwię, żeby to sprawdzić przy nich i ewentualnie wziąć dobrą sztukę.

Pozdrawiam

Ja mam jeszcze n-box i wtedy przy podpięciu zarówno przez component i HDMI fala występuje także tak samo przy trybach rozszerzenia obrazu innych niż 4:3 i szeroki ekran
 

Staszek

Member
Robin1 napisał:
Ja mam jeszcze n-box i wtedy przy podpięciu zarówno przez component i HDMI fala występuje także tak samo przy trybach rozszerzenia obrazu innych niż 4:3 i szeroki ekran

Ktoś może ma nagrany kontrolny obraz z jakiegoś programu?
To bym sobie wypalił na DVD i zabrał do sklepu, zapuścił i sprawdził.
 

Emhabe

New member
Panowie (i Panie;) poszukuje jakichś świeżych wieści w kwestii podłączenia po HDMI bo ja już zgłupiałem - mój 9551 od początku nie chciał gadac z n-boxem (albo raczej na odwrót), potem po którejś aktualizacji softu n-ki nagle problemy ustapiły, wszystko zaczęło grać elegancio, aż tu jakiś miesiąc temu znowu sie spier***ło - objawy takie jak wcześniej tzn zrywa obraz i po krótkim czasie durne komunikaty o HDCP (nie wiem czy ma to coś wspólnego z HWDP:p....) ale zgłupiałem kompletnie, tez ktoś tak ma? A może uwstecznili soft w n-boksie bo ludzie za dobrze zaczynali mieć...
 

Staszek

Member
Czy ktoś z kolegów może wie skąd ściągnąć materiał do przetestowania obrazu. Coś słyszałem, że robi się to programem Nokii.

Pozdrawiam
 

Staszek

Member
Emhabe napisał:
Panowie (i Panie;) poszukuje jakichś świeżych wieści w kwestii podłączenia po HDMI bo ja już zgłupiałem - mój 9551 od początku nie chciał gadac z n-boxem (albo raczej na odwrót), potem po którejś aktualizacji softu n-ki nagle problemy ustapiły, wszystko zaczęło grać elegancio, aż tu jakiś miesiąc temu znowu sie spier***ło - objawy takie jak wcześniej tzn zrywa obraz i po krótkim czasie durne komunikaty o HDCP (nie wiem czy ma to coś wspólnego z HWDP:p....) ale zgłupiałem kompletnie, tez ktoś tak ma? A może uwstecznili soft w n-boksie bo ludzie za dobrze zaczynali mieć...


Czy masz u siebie też tą falę o której się tu tyle mówi? W poniedziałek odbieram swój nowy TV i nie chcę dać się zbyć w sklepie zdawkowymi słowami.

Pozdrawiam
 

Emhabe

New member
Staszek napisał:
Czy masz u siebie też tą falę o której się tu tyle mówi? W poniedziałek odbieram swój nowy TV i nie chcę dać się zbyć w sklepie zdawkowymi słowami.

Pozdrawiam

U mnie tez występuje ale prawde mówiąc żadziej ją obserwuję niż inni - po prostu raz na jakiś czas, albo juz tak się przyzwyczaiłem że powoli jej nie rejestruję, w każdym razie jakoś niespecjalnie mi to przeszkadza, najczęściej oglądam w trybie 14:9 lub szeroki ekran.
 

Robin1

New member
Emhabe napisał:
Panowie (i Panie;) poszukuje jakichś świeżych wieści w kwestii podłączenia po HDMI bo ja już zgłupiałem - mój 9551 od początku nie chciał gadac z n-boxem (albo raczej na odwrót), potem po którejś aktualizacji softu n-ki nagle problemy ustapiły, wszystko zaczęło grać elegancio, aż tu jakiś miesiąc temu znowu sie spier***ło - objawy takie jak wcześniej tzn zrywa obraz i po krótkim czasie durne komunikaty o HDCP (nie wiem czy ma to coś wspólnego z HWDP:p....) ale zgłupiałem kompletnie, tez ktoś tak ma? A może uwstecznili soft w n-boksie bo ludzie za dobrze zaczynali mieć...

U mnie cały czas działa po HDMI.
Pozdrawiam
 

jacek37

New member
Witam. Napiszcie czy tą falę można wyeliminować? A może można reklamować towar, ale mam go już prawie rok?
 

Staszek

Member
Wlaśnie kupiłem model 9551. Ku mojemu zdziwieniu, na kablówce nie dostrzegłem żadnej fali (chyba, że nie wiem, jak ona wygląda). Mam wersję 1.5. Wpatrywałem się chyba ze 2 h. Na super szerokim i szerokim włączałem podwójne linie. Głównie chodzi na Pixel Plus. Pięknie chodzą niemieckie programy. Jeszcze nie używałem hdmi i component np w połączeniu DVD>TV.
Przebarwień nie miałem możliwości dokładnie sprawdzić, ale chyba są, bo jak była biała plansza na reklamach, to po bokach wchodził niezauważalnie w inny kolor. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Dalsze doświadczenia z czasem

Pozdrawiam
 

Staszek

Member
Czy ktoś mógłby powiedzieć jak najlepiej podłączyć DVD? (Jeszcze go nie kupiłem) Czy przez RGB po super kablu Euro? Kupiłem za ponad 100 zł firma Mars. Gruby to on jest i silidnie zrobiony. Ponoć te fale to wina niedopracowanych przewodów nawet tych pseudo dobrych, które powdują wyładowania. Choć trudno do końca w to uwierzyć. Po HDMI będzie migotało, bo załączy się wyższa rozdzialczość. Jedynie zostaje komponent i RGB z polepszaczami. A skaler uruchomić w odtwarzaczu DVD

Pozdrawiam
 

Robin1

New member
Staszek napisał:
Czy ktoś mógłby powiedzieć jak najlepiej podłączyć DVD? (Jeszcze go nie kupiłem) Czy przez RGB po super kablu Euro? Kupiłem za ponad 100 zł firma Mars. Gruby to on jest i silidnie zrobiony. Ponoć te fale to wina niedopracowanych przewodów nawet tych pseudo dobrych, które powdują wyładowania. Choć trudno do końca w to uwierzyć. Po HDMI będzie migotało, bo załączy się wyższa rozdzialczość. Jedynie zostaje komponent i RGB z polepszaczami. A skaler uruchomić w odtwarzaczu DVD

Pozdrawiam

A skąd ta informacja, że "fale" to wina przewodów? To niestety czysta bzdura gdyż niejednokrotnie była poruszana kwestia fali i jak powszechnie wiadomo to zjawisko występuje w konkretnych trybach oglądania, a w innych nie występuje mimo tego że połączenia są identyczne.
Pozdrawiam.
 

jacek37

New member
no włośnie ja dopiero po prawie roku się skapnąłem, że obraz można w trybie 4:3 rozciągnąć do wielkości ekranu. Efekt fali w tym trybie murowany!!!!!!!!!!!!!
:mrgreen:
 

chatka

New member
Fala

Ludzie filmujcie te fale, bo niewiem jak ona wygląda. Z tego co tu czytam, to coś jest, ktoś to ma, ale nikt tego nie widział.Może to UFO.:confused:
 

Robin1

New member
chatka napisał:
Ludzie filmujcie te fale, bo niewiem jak ona wygląda. Z tego co tu czytam, to coś jest, ktoś to ma, ale nikt tego nie widział.Może to UFO.:confused:

Co to znaczy nikt tego nie widział? Ja widziałem pewnie z 1000 razy. Niestety nie mam możliwości sfilmowania. Nawiasem mówiac to w centrali philipsa również chcieli abym przesłał im film z tą falą. (Czyżby kolega chatka pracował w philipsie?)
 

Paweł Dziuba

New member
PYTANIE :
Co dostaliście w paczce w raz z PW9551 , bo MI brak - jak wynika z kartki
' obok instr. obsł. - kabla ant. - prosze szczegolowo, jesli mozna .
 

luk12-21

New member
Witam.Już miałem zamawiać tego Philipsa ale po przeczytaniu tego tematu zgłupiałem.Czy po podłączeniu tunera sat lub jakiegoś żródła HD będę widział tą falę. Jeżeli tak to nie bardzo widze sens kupowania czegoś co ma jakąś wade i jeżeli jest to wada fabryczna to dlaczego tv jest sprzedawany jako w pełni sprawny. Szkoda bo napaliłem się na ten model a wybierać za bardzo niema z czego jeżeli chodzi o CRT z HD.
 

Robin1

New member
Witam forumowiczów po kilkudniowej przerwie.
Jakiś czas temu był poruszany temat tabeli z danymi, którą tv wyświetla po wstukaniu na pilocie cyfr 123654. W drugiej linijce tej tabeli po zakupie telewizora miałem:
CODES 0 0 0 0 0 .
Wtedy ktoś z forumowiczów odpisał mi, że linijka ta pokazuje jakie ostatnie błędy wykrył tv. (zera oznaczają brak błędów). W tym momencie w tej linijce tv wyświetla mi :
CODES 3 15 0 0 0.
Czyżby to oznaczało że z telewizorem jest coś nie tak?. Bardzo proszę wszystkich którzy mogą coś na ten temat powiedzieć o odpowiedź. Pytam o to dlatego ponieważ od trzech dni mam jakiś gorszy obraz niż przedtem. (przez 9 miesięcy było super.) Kolory są jakieś mdłe i niewyraźne ( n-box po HDMI + siatka + xbox po componencie). Dopiero jak się da kontrast na 100% to jest trochę lepiej. (A kiedyś przy takim kontraście to nie dało się oglądać). Zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz. Gdy tv jest w trybie czuwania to potrafi się sam bez powodu włączyć (takie male perpetum mobile), ale to jest pikuś. Najgorszy ten obraz. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
 
Do góry