Philips 32PF7411 - pierwsze wrażenia

Przemysław S.

New member
Witam wszystkich serdecznie.

Mam pytanie odniośnie modelu będącego przedmiotem tego tematu (modelu 32PF7411).
Chodzi mi mianowicie o funkcję PIP.
Z różnych specyfikacji technicznych na necie wynika, iż model w tą funkcję nie jest wyposażony. Byłem jednakż dzisiaj w Domarze gdzie model ten stał, a z dołączonego opisu wynikało, że funkcja PIP jest w nim dostępna.

Ponieważ jestem zainteresowany zakupem tego LCDeka, a przyznam czuję do PIPa przywiązanie, jest dla mnie istotne czy funkcja w tym modelu wystepuje czy nie.

Z góry dziekuję za informacje.
 

student

New member
funkcja PIP wystepuje w tym modelu na 100%, jednakze jest ona dostepna tylko dla lacza HDMI, dlaczego tak jest - nie wiem, mysle ze chodzi tu oto zeby obraz w przypadku podzialu mial jak najlepsza jakosc...
 

darcun

New member
Bez reklam
Konsul- to dlaczego wziąłeś PF5331? a nam zachwalasz PF7411?czy Ci się coś nie pomyliło z tymi ocenami? Ja wolę też PF7411 .Brałbym to co bym chwalił!
 

konsul

New member
5331 a 7411

Darcun,

Kupiłem 5331, bo jest tańszy, a za różnicę kupiłem DVD (DVP 5960) i kabel HDMI. Zadecydowały moje ograniczone zasoby finansowe oraz niezłomna postawa żony ;) Jak się okazało miałem rację optując za 7411, bo po podłączeniu 5331 nawet moja racjonalna żonka uznała, że ten droższy wart byłby tej dopłaty, bo ładniej wygląda, ma fajniejszego pilota no i obraz też lepszy. Dlatego bardziej chwalę to co chciałbym mieć niż to co aktualnie posiadam :D

Ale modelowi PF5331 też nie mam wiele do zarzucenia: nie ma PixelPlus, ale obraz jest OK, jak któryś kanał ma lepszy sygnał to naprawdę ładnie wygląda. DVD i divxy - super (dodatkowy plus: TV i DVD można obsługiwać jednym pilotem). Dobry TV za bardzo rozsądną cenę, polecam.

A jak ktoś ma cztery stówy więcej, polecam PF7411 :p
 

elrubio

New member
Urzekł mnie 7411, świetny obraz. Dziś widziałem jego 'zastępce' 7332, obraz zbliżony jakościowo, ale wygląd nieco gorszy, za to ma chyba dodatkowo wejście USB, niby lepszy kontrast i Pixel Plus 2. Będąc w sklepie RTV MIX AGD (www.zadowolenie.pl) koleś mi powiedział że modelu 7411 nie ma już w hurtowniach. Teraz widzę że na ich stronie już nie ma w ofercie 7332, a był niedawno z ceną nieznaną.
 
Ostatnia edycja:

mario30wrc

New member
Własnie zamowiłem tego lcd w sklepie internetowym,i mam do was pytanie . moj notebook ma tylko VGA . czy istnieje mozliwosc podłaczenia go ,a jak tak to w jaki sposób ? prosze o pomoc
 

bajt_

New member
Witam

Czytajac to forum zdecydowalem sie na zakup 7411. Do konca nie bylem przekonany czy nie bede rozczarowany jakoscia obrazu. Do tej pory uzywalem monitora LCD 19" z wbudowanym tunerem tv i jakosc obraz z kablowki byla srednia. Dalo sie ogladac ale obawialem sie jak obraz tej jakosci bedzie wygladal na 32".
Troche zdopingowal mnie sprzedawca w MM, ktory stwierdzil ze telewizory maja duzo lepsze tunery niz monitory z tunerami.
Po zakupie stwierdzam ze obraz w porownaniu z poprzednim "telewizorem" jest rewelacyjny. Rzeczywiscie podczas wlaczania i wylaczania widac ze ekran nie daje smolistej czerni ale w tej kategorii cenowej pewnie ciezko byloby znalezc telewizor ktory dawalby lepsza czern i nie byl gorszy np. w jakosci obrazu.
Zrodlem sygnalu jest kablowka i dvd (composite RGB). Jestem pozytywnie zaskoczony jakoscia obrazu. Kolory sa zywe, nie widac smuzenia. Demo PixelPlusa sugeruje ze ze PP drastycznie poprawia jakosc ale wydaje mi sie ze to chyba cos jest przejaskrawione ;-)
Jak dla mnie wolalbym zeby menu bylo wieksze. Z kilku metrow mam klopot czasem z odczytaniem napisow w menu, ale moze to znak ze czas odwiedzic okuliste ;-)
Troche rozczarowal mnie pilot. Czytalem tutaj ze jest bardzo ladny itd. Moze ladny jest ale jest jak dla mnie zbyt cienki i zbyt lekki. Mam czasem klopot z podnoszeniem go ze stolu ;-) Poza tym wole czuc ze cos mam w rece lub ze cos lezy mi na kolanie, ale to sa subiektywne odczucia wiec to taka sobie dygresyjka ;-) Pomiedzy kursorami jest okienko co moze wyglada bajerancko ale brakuje w tym miejscu klawisza 'OK' ktory jest gdzie indziej i nie jest to ergonomiczne. Brakuje klawisza ktorym daloby sie zmienic uzywane wejscie bez uzywania kursorow
Nawiazujac do postu wyzej: probowalem podlaczyc laptopa z wyjsciem vga do telewizora. Kupilem na allegro kabel vga-> composite RGB. Obraz uzyskuje tylko podczas startu windowsa i zamykania systemu. Przypomialem sobie ze rok temu chcialem kupic kabel vga->euro ale takie kable nie dzialaja z niektorymi zintegrowanymi kartami graficznymi a ja mam taka z tych niedzialajacych ;-) Byc moze z tego powodu kabel vga->composite RGB nie dziala.
Zdecydowalem sie zakupic konwerter: http://allegro.pl/item178481037__tv_out_konwerter_obrazu_z_sygnalu_vga_super_.html
(jeszcze nie kupilem). Troche drogo, ale kabel tez kosztuje a to rozwiazanie chyba bedzie dzialalo a poza tym jest tez chyba bardziej uniwersalne.
Mam pytanie do znawcow tematu: czym rozni sie (nie technicznie ale tym co bedzie widac) zastosowanie upscalera (np. nagrywarka stacjonarna dvd) od obrazu SD ktory telewizor sam 'rozciagnie' do wybranego przeze mnie formatu?
Pozdrawiam
 

bajt_

New member
Witam

Czytajac to forum zdecydowalem sie na zakup 7411. Do konca nie bylem przekonany czy nie bede rozczarowany jakoscia obrazu. Do tej pory uzywalem monitora LCD 19" z wbudowanym tunerem tv i jakosc obraz z kablowki byla srednia. Dalo sie ogladac ale obawialem sie jak obraz tej jakosci bedzie wygladal na 32".
Troche zdopingowal mnie sprzedawca w MM, ktory stwierdzil ze telewizory maja duzo lepsze tunery niz monitory z tunerami.
Po zakupie stwierdzam ze obraz w porownaniu z poprzednim "telewizorem" jest rewelacyjny. Rzeczywiscie podczas wlaczania i wylaczania widac ze ekran nie daje smolistej czerni ale w tej kategorii cenowej pewnie ciezko byloby znalezc telewizor ktory dawalby lepsza czern i nie byl gorszy np. w jakosci obrazu.
Zrodlem sygnalu jest kablowka i dvd (composite RGB). Jestem pozytywnie zaskoczony jakoscia obrazu. Kolory sa zywe, nie widac smuzenia. Demo PixelPlusa sugeruje ze ze PP drastycznie poprawia jakosc ale wydaje mi sie ze to chyba cos jest przejaskrawione ;-)
Jak dla mnie wolalbym zeby menu bylo wieksze. Z kilku metrow mam klopot czasem z odczytaniem napisow w menu, ale moze to znak ze czas odwiedzic okuliste ;-)
Troche rozczarowal mnie pilot. Czytalem tutaj ze jest bardzo ladny itd. Moze ladny jest ale jest jak dla mnie zbyt cienki i zbyt lekki. Mam czasem klopot z podnoszeniem go ze stolu ;-) Poza tym wole czuc ze cos mam w rece lub ze cos lezy mi na kolanie, ale to sa subiektywne odczucia wiec to taka sobie dygresyjka ;-) Pomiedzy kursorami jest okienko co moze wyglada bajerancko ale brakuje w tym miejscu klawisza 'OK' ktory jest gdzie indziej i nie jest to ergonomiczne. Brakuje klawisza ktorym daloby sie zmienic uzywane wejscie bez uzywania kursorow
Nawiazujac do postu wyzej: probowalem podlaczyc laptopa z wyjsciem vga do telewizora. Kupilem na allegro kabel vga-> composite RGB. Obraz uzyskuje tylko podczas startu windowsa i zamykania systemu. Przypomialem sobie ze rok temu chcialem kupic kabel vga->euro ale takie kable nie dzialaja z niektorymi zintegrowanymi kartami graficznymi a ja mam taka z tych niedzialajacych ;-) Byc moze z tego powodu kabel vga->composite RGB nie dziala.
Zdecydowalem sie zakupic konwerter: http://allegro.pl/item178481037__tv_out_konwerter_obrazu_z_sygnalu_vga_super_.html
(jeszcze nie kupilem). Troche drogo, ale kabel tez kosztuje a to rozwiazanie chyba bedzie dzialalo a poza tym jest tez chyba bardziej uniwersalne.
Mam pytanie do znawcow tematu: czym rozni sie (nie technicznie ale tym co bedzie widac) zastosowanie upscalera (np. nagrywarka stacjonarna dvd) od obrazu SD ktory telewizor sam 'rozciagnie' do wybranego przeze mnie formatu?
Pozdrawiam
 

thomas03

New member
Witam , jestem nowy na forum , sorry od razu , że pisze po 4 miesiacach ciszy w temacie ale to jest dla mnie bardzo ważne.Więc tak : Byłem w kilku sklepach , porównywałem i jak na tę chwilę uważam ten tv za jeden z najlepszych w cenie 2800 zł więc z tego co widziałem obraz ma bardzo dobry !;)
Ale nie o to mi chodzi.Chcę kupić ten TV w 70 % dla XBOXA 360 a w 30 % dla filmów na DVD.Jedyna kwestia jaka mnie martwi to to , że ten TV nie ma wejścia VGA tylko component no i HDMI , wiele osób twierdzi , że obraz przez VGA jest o wiele lepszy niż przez component ale ten TV nie ma wejścia VGA ale za to ma HDMI więc moje pytanie brzmi:
Czy jest jakakolwiek (a jeśli tak to jaka) różnica jeśli podepne konsole do tv przez kabel HDMI a nie VGA.Innymi słowy : Warto kupić Elite'a z HDMI i go podpiąć tymże kablem czy może obraz na componencie będzie spoko ?
Bardzo proszę o szybką odpowiedź ponieważ muszę dokonać wyboru w ciągu 2 dni więc musze to zrobić bardzo szybko.Byłbym choleeeeeeeeernie wdzięczny.:-DNo , to tyle , zależy mi jedynie na tym czy jest różnica jeśli podepnie sie HDMI a nie komponentem czy VGA.
 
Do góry