Philips 32PF7411 - pierwsze wrażenia

konklon

New member
warszawa- saturn w arkadii- philips 32 cale5331 po 3.200. w sklepach internetowych podobnie. gdzie ty go widzisz za taką cenę !!! w niektórych sklepach zresztą można go kupić za 2.800:
 

Serge

New member
Widzę że temat trochę zboczył bo jest o 32PF7411 a nie o 32PF5331. Jedyne co łączy te telewizory to OBUDOWA.( Więc co nas obchodzi że 5331 kosztuje 3200 zł) :?:
 

konklon

New member
racja. zatem poprawiam sie

philipsa 32PF7411 tez mozna kupic za 3.200.
wystarczy zobaczyc na stronach.
jesli spadnie cena chcialbym go miec. spadnie jeszcze?
 

robototo

New member
różnica...

witam, jestem nowy na tym forum, trochę chciałbym wiedzy zasięgnąc...zamiaruję zakupić lcd philipsa...wybór i dylemat mam miedzy 32pf7411 i tańszy o około 400zł 32pf 5331...czy ktoś może coś powiedziec na temat porównania obu modeli...czy warto dać 400zł wiecej za 7411? jak sprawa z dzwiękiem wyglada?dziekuje i pozdrawiam...:cool:
 

x-man

New member
konklon napisał:
warszawa- saturn w arkadii- philips 32 cale5331 po 3.200. w sklepach internetowych podobnie. gdzie ty go widzisz za taką cenę !!! w niektórych sklepach zresztą można go kupić za 2.800:

Konklon nie wiem o czym w końcu piszesz. Mnie nie interesowała cena 5331 tylko wcześniej pisałeś o 7331 w cenie 3200, w sklepach internetowych w woj. mazowieckim nie mają taniej niż 3700 i są niedostępne. Oczekiwanie może potrwać kilka tygodni.
Pozdrawiam
 
robototo napisał:
witam, jestem nowy na tym forum, trochę chciałbym wiedzy zasięgnąc...zamiaruję zakupić lcd philipsa...wybór i dylemat mam miedzy 32pf7411 i tańszy o około 400zł 32pf 5331...czy ktoś może coś powiedziec na temat porównania obu modeli...czy warto dać 400zł wiecej za 7411? jak sprawa z dzwiękiem wyglada?dziekuje i pozdrawiam...:cool:
hey ja od tygodnia jestem posiadaczem philipsa 32pf7441 i musze przyznać,że jestem zadowolony z zakupu,choć oczywiście dostrzegam w nim pewne wady. Wg moich informacji model 7441 rózni sie id 5331 tym, iż ten pierwszy posiada sysytem pixel plus-dla mnie jest on przereklampowany, choć są tacy co ten system zachwalają. Pytasz o dźwięk, wg mnie jest on kiepski, choć niewiem jak to wygląda u konkurencji, gdyz nie zwracałem na to uwagi (gdyz i tak dźwięk umnie idzie przez sprzęt stereo). Więc wg mnie zostaw sobie te 400zł. w kieszeni i kup ten tańszy. W moim przypadku wyszło tak, ze obydwa modele stały w sklepie w tej samej cenie-3300:)-więc oczywiście wybrałem 7441.
PS. Pilot w tych modelach jest naprawde piękny:)
 

deniro24

Member
Bez reklam
misiek1980 napisał:
hey ja od tygodnia jestem posiadaczem philipsa 32pf7441 i musze przyznać,że jestem zadowolony z zakupu,choć oczywiście dostrzegam w nim pewne wady. Wg moich informacji model 7441 rózni sie id 5331 tym, iż ten pierwszy posiada sysytem pixel plus-dla mnie jest on przereklampowany, choć są tacy co ten system zachwalają. Pytasz o dźwięk, wg mnie jest on kiepski, choć niewiem jak to wygląda u konkurencji, gdyz nie zwracałem na to uwagi (gdyz i tak dźwięk umnie idzie przez sprzęt stereo). Więc wg mnie zostaw sobie te 400zł. w kieszeni i kup ten tańszy. W moim przypadku wyszło tak, ze obydwa modele stały w sklepie w tej samej cenie-3300:)-więc oczywiście wybrałem 7441.
PS. Pilot w tych modelach jest naprawde piękny:)

Mam do Ciebie pytanie odnośnie Pixel Plus: czy naprawdę nie widac róznicy w obrazie z kablówki czy DVD z włączonym i wyłączonym PP? Zamierzam kupić Philipsa 7411 właśnie ze względu na to że słyszałem że system PP w tym Tv bardzo ładnie poprawia obraz ze słabszego źródła (kablówka, divX).

Zastanawiam sie jeszcze nad modelem 9531 z PP2HD.

Pozdrawiam.
 
różnica jest spora, tylko chodzi o to, że przy słabym sygnale obraz po pixel plus wygląda poprostu gorzej. Niewiem jak to będzie wyglądac przy dvd, choć wydaje mi sie, że przy dobrym zapisie płyty obraz będzie lepszy z tym systemem. Ja sprawdzałem obraz po kablówce i n-ce.
Zaznaczam, że są to tylko moje odczucia i kazdy powinien indywidualnie ocenić.
 
konklon napisał:
zatem czy jest szansa żeby oba modele spadły jeśli chodzi o ceny w marcu?
wiesz to jest normalna kolej rzeczy,że elektronika tanieje. Wychodzą wciąż nowe modele, więc stare tanieją. Tylko czy jest sens czekac. Prawdopodobnie tak, w marcą będa tańsze niż teraz, ale może lepiej poczekać do czerwca, wtedy napewno będą tańsze. Lub jeszcze lepiej poczekac rok wtedu będą pewnie za pół ceny:)...i tak w kółko. Jedyne co odradzam, to kupować przed świętami, bo wtedy sklepy podbijają ceny.
 

konklon

New member
pytam o marzec bo w marcu bede miał jakieś pieniądze. nie dlatego, że czekam. wiadomo, że tanieją- ale na przykład panasonic zwykle w marcu coś obniża (rok temu kupiłem tanio bardzo dobry odtwarzacz, tak dobry, że taki philips może tylko pomarzyć o tak dobrym :)- jeśli chodzi o tv jednak narazie wybieram philipsa nie panasonica- bo panasonic niby ma tv lcd ale na swojej stronie ma info na temat lcd-plazma i robi wszystko, żeby udowodnić mi, ze lcd-ki ma słabe).
ten model 7411 na przykład jest bardzo ok- chociaż jak ktoś pisał, że nie ma dużej różnicy w pixelu plus to zastanawiam się też nad 5311- zapewne portfel zadecyduje, chyba, że opuszczą do marca ładnie. albo- że ktoś poleci zupełnie inną firmę a tańszą.
 

ryrek

New member
kabel do lcd philka

Witam ja mam philka 5331 i kupiłem własnie kabel dvi /hdmi do pcc i gra super mam pare filmo w hd odbio rewelka nie wiem czy to jest pełne hd ale jest super tv n" to by była juz jazda na calego pewnie teraz mam cyfre i nie narzekam obraz spoko :)
 

lexoduspk

New member
Obraz High-Definition na tym telewizorze jest idealny

Witam. Od paru dni mam podłączony kompuer do tego telewizora przez złącze HDMI (przejściówka DVI-HDMI). Posiadam bardzo dużo zwiastunów filmów, reklamy różnych producentów (Philips,Pioneer,Panasonic,Samsung), oraz filmy ze strony Microsoft-u w formacie WMV, oczywiście to wszystko w HD. Po obejrzeniu dość dłużej ilości materiałów muszę powiedzieć że obraz jest idealny, bardzo szczegółowy, oraz niesamowicie nasycony kolorami. Widać pojedyńcze włosy na brodzie, źdźbła trawy, lub przelatujące owady. W dodatku kolory są niesamowicie nasycone, oraz głębia czerni także jest bardzo dobra. Po obejrzeniu filmów DVD na tym telewiorze stwierdziłem że obraz jest idealny, ale obraz HD w wielu momentach wygląda o wiele lepiej niż w rzeczywistości. Doskonale wyglądają także zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, charakteryzują się jakością podobną do filmów HD.
Praca w systemie, oraz z programami także wypada bardzo dobrze, litery są wyrażne nawet z odległości 2-3 metrów, dzięki czemu możemy oglądać strony WWW, oraz tworzyć dokumenty w pakiecie biurowym, grafikę 2D lub 3D bez przeszkód. Nie uruchamiałem jeszcze żadnej gry na telewizorze, ponieważ od paru lat nie gram w gry, ale tylko jak to zrobie podzielę się wrażeniami.

Odnośnie Pixel Plus, proszę przeczytać mój wcześneijszy post, nie zgadzam się że wcale nie poprawia ono jakości obrazu. Niesamowicie poprawia nasycenie kolorów, oraz ilość wyświetlanych szczegółów, dzięki czemu obraz z DVD wygląda prawie jak HD, natomiast obraz z kablówki wygląda o wiele lepiej jak na innych telewizorach (można podejść o wiele bliżej do ekranu, obraz jest dobrze nasycony kolorami, oraz szczegółowy).

p.s. wie może ktoś dlaczego ostatnio cena tego telewizora spadła nagle prawie aż o 1000 zł ?
 
Ostatnia edycja:
pazio napisał:
Czy ktoś testował ten model z laptopem?
ja mam podłączony model 7411 do laptopa przez s-video. Narazie oglądałem filmy wyłącznie w formacie dvx, więc reweleacji niema(choć oczywiście duzo to lepsze niż oglądanie na ekranie 17 calowym:)
Co do tematu pixel plus, to tak zgadzam sie, ze obraz jest bardziej szczególowy i nasycony kolorami, ale przy słabym sygnale ta podwyższona ostrośc przejawia sie tym, iż piksele rażą w oczy-chyba że ogląda sie z dużej odległości to ok, umnie jakieś 2,5 może 3 i nie wyglada to zbyt ciekawie(choć już sie przyzwyczaiłem). Przy lepszym sygnale pixel robi swoją robote nieźle.
 

Mariuszek

New member
Pixel Plus

witam
podobno Pixel Plus nie można wyłączyć w 32PF7411?
czy ktoś z posiadaczy 32PF7411 może coś o tym napisać?
czy prawdą jest, że czasami lepiej jest go wyłączyć?
 
Mariuszek napisał:
witam
podobno Pixel Plus nie można wyłączyć w 32PF7411?
czy ktoś z posiadaczy 32PF7411 może coś o tym napisać?
czy prawdą jest, że czasami lepiej jest go wyłączyć?
ja takiej opcji nie znalazłem, choć specjalnie nie studiowałem instruckji obsługi, więc może jest taka opcja-choć wątpie
no tak, czesem by sie przydało wyłączyć pixel plus
 

robototo

New member
32pf7411

witam, no i stało się...zostałem posiadaczem 32pf7411 i pierwsze wrażenia wiecej niz pozytywne....naprawdę tv jest super...kolory są przepiękne i czyste...obraz bardzo realistyczny...co do dzwieku podpiąlem pod kino domowe i super...tak że polecam...zauwazyłem jedna rzecz która mnie zastanawia , na niektórych filmach dvd po zlączu scart dzwiek mam jakby w jednym kanale w tv a drugi kanał jest bardzo wyciszony(przy wyłaczonym kinie)...czy to normalne?a druga sprawa to jak zrobić aby tv automatycznie przełaczało się w tryb dvd po łaczu scart lub komponent video(gdy sprzet jet inny niz philipsa) i jeszcze gdzie można dostac kabel do podłaczenia laptopa do tegoz telewizora po hdmi ...dziękuję z góry za rady i pozdrawiam..;)
 

konsul

New member
PF7411 a PF5331

Witam wszystkich,

Od dziś mam w domu 5331, ale przez ostatnie 2 dni, na skutek pomyłki sklepu internetowego miałem 7411, więc mam rzadką możliwość porównania obu tych modeli.
Wybrałem 5331, bo kosztował 2800 zł, a nie byłem pewny, czy warto dopłacić 400 zł za Pixel Plus, 4 zamiast 2 głośników i front z hartowanego szkła. Wszystkim którzy stoją przed takim dylematem mogę teraz powiedzieć: warto. 32PF7411 za ok. 3200 jest wart każdej złotówki i nie jest to tylko kwestia Pixel Plus. TV jest ładniejszy, pilot jest ładniejszy, a obraz (mogę mówić tylko i wyłącznie o kablówce UPC, wciąż czekam na dostawę DVD) wyraźnie lepszy.
5331 też świeci naprawdę ładnie, niektóre programy wyglądają super, szczególnie jak się ogląda z rozsądnej odległości (ja oglądam z ok. 4 metrów, nie polecem większych rozmiarów LCD do pokoju 4,3x4,3 - TV i tak wydaje się ogromny). Pewnie obraz z DVD będzie rewelacyjny. Ale z sygnałem kablówki 7411 radził sobie IMHO lepiej.

Ktoś pytał czy da się wyłączyć Pixel Plus w PF7411: nie da się, można jedynie włączyć demo, pół ekranu bez PP, a pół z PP - bardzo przekonywujący bajer ;)

Niedługo napiszę jak TV się sprawuje z DVD Philipsa DVP-5960.

Wszystkim forumowiczom dziękuję za wypowiedzi, które pomogły mi w wyborze modelu. Special thanks to januszbass.

Pozdrawiam wszystkich
k
 
Do góry