Philips 32PF7411 - pierwsze wrażenia

pandzik

Member
Bez reklam
aleksanderd napisał:
Jestem posiadaczem 7411 od kilku tygodni i jestem zadowolony. Dzisiaj jednak wypowiedziąłme umowę CYFRZE PLUS i kupiłem telewizję N.

Ogólnie mogę podsumowac że n-ka jest zdecydowanie lepsza niz C+ na kanałach nie HD, natomiast na kanałach HD to jest już poezja.
TELEWIZOR REWELACJA działa z N-ką rewelacyjnie, bez problemów instalacja łatwa intuicyjna. W innych postach widziąłem że z innymi LCD-kami innych firm były jakięs kłopoty z podłączneniem n-ki po HDMI ale w PHILIPSIKU to bajka. Przyszedł sąsiad dzisiaj do mnie i zobaczył obraz na moim Philusiu to mu kopara opadła. On ma jakiegoś SAMSUNGA.
Polecam więc 7411 z n-ką.

ile masz na niego gwarancji?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Błagam - nie opowiadajcie o czerni w tym LCd.
sorry.
Mam modele wyższe i konkurencja dokłada im jak chce.
W dzień jeszcze ok. Ale wieczorem - niestety już nie.
Ale najważniejsze że wam się podoba.
pozdrawiam
 

pandzik

Member
Bez reklam
A o gwarancji nikt nie pisze.... :)
Nic to otrzymałm dziś odpowiedź z Philips Polska ...

Niestety, jest to tylko okres 12 miesięcy. Jak dla mnie to trochę mało...
 

iqpablo

New member
pandzik napisał:
A o gwarancji nikt nie pisze.... :)
Nic to otrzymałm dziś odpowiedź z Philips Polska ...

Niestety, jest to tylko okres 12 miesięcy. Jak dla mnie to trochę mało...

od wczoraj jestm posiadaczem tego modelu i w avansie powiedzieli mi ze mam 2 lata gwarancji.

a tak swoja droga to jakosc obrazu jest extra :p:p:p:p:p
 

yen

New member
z całym szacunkiem kiki, ale przemawia przez Ciebie biznes a nie obiektywny profesjonalizm. Jak wiadomo nie macie w ofercie Philipsa więc z założenia ta marka jest be, w przeciwieństwie do marek którymi handlujecie....
 

apple

New member
Gwarancja "powiedziana" :)

iqpablo napisał:
od wczoraj jestm posiadaczem tego modelu i w avansie powiedzieli mi ze mam 2 lata gwarancji.

a tak swoja droga to jakosc obrazu jest extra :p:p:p:p:p

Please, nie rozbrajaj mnie. Gwarancja to prawo potwierdzone pisemnie. W Avansie mogą Ci "mówić" nawet o 10-cioletniej gwarancji ale przy naprawie i tak sprawdza się kartę i PISEMNIE potwierdzone warunki... Ile masz tam wpisane? Tylko tam jest wiążący termin.
 

iqpablo

New member
owszem rok gwarancji i drugi rok renkojmi. rekojmie daju juz sprzedawca (musi bo jest takie prawo w polsce ze jest 2 lata gwarancji na taki sprzet). jak sie nie znata to nie gadajta :p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
yen - nie przypisuj mi czegoś czego nie powiedziałem.
Oczywiscie że ten i inne LCD również w tej klasie nie mają należytej czerni - obojętnie jakie firmy byś nie wymienił.
Z tym że jedne robią to lepiej inne gorzej.
Więc nie opowiadaj że jedynie Ty masz czerń.
 

jaqmd

New member
pandzik napisał:
A o gwarancji nikt nie pisze.... :)
Nic to otrzymałm dziś odpowiedź z Philips Polska ...

Niestety, jest to tylko okres 12 miesięcy. Jak dla mnie to trochę mało...

Philips umożliwia przedłużenie gwarancji o 3lata. Ucieszyłem się z tego jedynie na chwilę, okazało się, że kosztuje to 10% wartości TV. Sporo, nie...?

Za tę podniesioną cenę można kupić droższy model innej marki.
 

awujotka

New member
Bez reklam
Ludzie, czy wy czytać ze zrozumieniem nie potraficie?:p Przyczepiliście się do słowa gwarancja jak rzep. Jak już wyżej podałam w Polsce obowiązuje ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. I to do WAS należy wybór, czy chcecie korzystać z gwarancji producenta (który może dać równie dobrze np. 1 m-c) lub korzystacie z praw ustawy i wtedy to SPRZEDAWCA przez 24 m-ce odpowiada za zgodność towaru z umową (w pojęciu ogólnym - to właśnie gwarancja). Tak więc nie bójcie się papierowych "gwarancji" producentów, bo jeśli zechcecie to one są nic nie warte, pod jednym wszakże warunkiem: NIE WOLNO ANI RAZU Z OWEJ GWARANCJI SKORZYSTAĆ. Bo jeżeli choć raz oddacie sprzęt bez udziału sklepu/sprzedawcy do serwisu to niejako automatycznie wybieracie gwarancję papierową producenta. Lecz jeśli od razu będziecie załatwiać reklamację poprzez sprzedawcę, mówicie, że korzystacie z ochrony prawnej, jaką daje ustawa i sprzedawca zgodnie z obowiązującym prawem przez 2 lata ponosi odpowiedzialność za zakupiony u niego sprzęt (patrz wyżej art. 10 ustawy). Dlatego czasami lepiej kupować u wiarygodnego sprzedawcy...
 

jaqmd

New member
Ostatecznie wybierając pomiędzy 32'' Philips PF 7411, Panasonic LX60, LX600, Sharp GA9, JVC X70BU, Samsung N71 - wybrałem ten ostatni. Nie wiem czy dokonałem właściwego wyboru, ale jak na razie jestem bardzo zadowolony. Jakość obrazu (ze zwykłej anteny na razie) dużo lepsza niż oczekiwałem. TV wspaniale się prezentuje. Kupiłem w cenie 3999PLN.

Dziękuję wszystkim forumowiczom za cenne uwagi.

Serdecznie pozdrawiam.
 

ghost

New member
lexoduspk napisał:
Witam. Od dwoch dni jestem posiadaczem Philips'a 32PF7411 i chciałem się podzielić moimi wrażeniami związanymi z tym telewizorem. Po pierwsze obraz z kablówki jest o wiele bardziej szczegółowy i ma lepsze kolory niż na CRT-ku który miałem dotychczas (Samsung 4:3 28" 100 Hz). A dzięki funkcji Pixel Plus nie widać smużenia np. na ścianach co jest dość widoczne przy słabym sygnale na innych telewizorach LCD (bez funkcji Pixel Plus), w stosunku do nich polprawia się także nasycenie i ilość odwzorowywanych kolorów, a także szczegółowość obrazu. Obraz z DVD po Euro także jest lepszy niż na moim starym telewizorze i innych telewizorach LCD (przedewszystkim jest bardziej szczegółowy i lepsze nasycenie kolorów). Natomiast obraz z DVD po Componencie lub HDMI jest już doskonały, niesamowicie szczegółowy, nasycony kolorami i krystalicznie czysty (witać nawet zacieki farby na ścianach). Ogólnie telewizor ma niesamowitą głębię, czerń, nasycenie kolorów, szczególowość obrazu i kąty widzenia. Na plus zaskoczyła mnie także jakość dźwięku, Dolby Virtual robi naprawdę dobre wrażenie (biorąc pod uwagę że dźwięk przestrzenny jest reprodukowany wyłącznie z dwóch kanałów), w CRT-ku także miałem Dolby Virtual, ale dawało ono o wiele słabszy efekt niż w PF7411. W dodatku telewizor ma piękny wygląd (czarne szkło chartowane robi niesamowite wrażenie) i dużo przydatnych funkcji: Pixel Plus, PIP (z płynną regulacją położenia okienka i dobrze dopasowanymi wielkościami), redukcję szumów (działa ona naprawdę dobrze, nawet bardzo słaby sygnał pozbawia smużenia i śmieci). Podsumowując, moim zdaniem jakość obrazu na tym telewizorze jest niesamowita, aż strach pomyśleć co to będzie jak zamówię N-kę i włączę Discovery Hd :)

od 2 dni mam 32pf7331 (w zasadzie to samo co 7411) i całkowicie się zgadzam z powyższym opisem funkcji i jakości obrazu. Korzystam z kablówki i canal+ z dekodera, DVD Samsung na razie tylko po euro złączu ale i tak jest ok
pozdr
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Po długim testowaniu tego Phila w sklepie , dzięki uprzejmości sprzedawcy;) powiem tylko tyle - bardzo dobry stosunek jakości sprzętu do ceny.Już chyba wiem co stanie w dużym pokoju:cool:
 
philips 32pf7411

hey. Nie chce zakładać nowego wątku więc dopne sie do tego,
mam pytanie gdzie można najtaniej kupić ww model, tylko chodzi mi o zwykłe sklepy, gdyż nie chce korzystać ze sklepów internetowych
chodzi mi raczej o południową część polski(mieszkam w woj. świętokrzyskim)
I jeszcze jedno pytanie do właścicieli ww modelu, czy jesteście zadowoleni z zakupu?czy ewentualnie wolelibyście wymienić go na jakiś inny model
Z góry dziękuje za odpowiedź
 
dzięki, ale dzisiaj udało mi się znaleźć sklep, w którym mają mi sprowadzić ten telewizorek do końca tygodnia za 3300zł, wydaje mi się, że to super cena:Dwięc już w weekend powinienem się nim cieszyć(mam nadzieje)
jeszcze tylko "n" i jakieś fajne kino domowe(jeszcze nie zdecydowałem co to będzie) i będzie wypasik:)
 

Dable

New member
Ukryte funkcje

Posiadam telewizor Philips 32pf3320\10 i mam pytanie czy ma on ukryte funkcje menu.dlaczego w menu HD funkje kontrast.HR,instalacja są niedostępne.
w trybie HD na ekranie pojawia się napis HD a gdy włączę tuner Humax 2000 napis zmienia sie na HD-A .podłaczny jest DVI-component bo HDMI ten model nie posiada.czy są różne tryby HD w tym TV?
 

konklon

New member
32pf7331 jest w saturnie za 3.200. dziwna sprawa- samsung jest podłączony do najlepszych rzeczy jakie się da- philipsy są do zwykłego kabla. nawet nie ma swojego "palika" podświetlanego miejsce gdzie są philipsy podczas gdy modele sony, samsung czy panasonic mają. philips jakoś nie dba o swoje sprawy? ostatnio doszedłem do wniosku, że właśnie ten model w cenie około 3.000 najbardziej mi odpowiada- bo samsung w tej cenie ma jedno hdmi- poza tym ostatnio dochodzę do wniosku, że samsung dbając o wygląg zapomina o jakości (jak jego ostatni piękny niestety tylko wizualnie zestaw kolumn HT-XQ100). boję się tylko wadliwości tych sprzętów znanych firm. wiele razy mi się to zdarzyło. tymczasem monitor hyundai działa od dwóch lat pięknie.
 
Do góry