Philips 32 PFL 7862 - opinie

viValdi

New member
Bez reklam
A to ci numer:eek:

Jak podasz, że jesteś niemcem to telewizorek widzi programy cyfrowe; jak jesteś polakiem to nie widzi ???

Ciekawe że poprawnie identyfikuje programy AVC (oczywiście jak podasz, że jesteś niemcem).

Może jednak istotnie w menu serwisowym jest opcja włączenie MPEG4 ??? (osobiście nie mam zielonego pojęcia jak się dostać do tego menu serwisowego)
I po przełączeniu na MPEG4 ON telewizorek przejży na oczy i pokaże obrazek??? Who knows.
 

swnw

New member
viValdi napisał:
A to ci numer:eek:

Jak podasz, że jesteś niemcem to telewizorek widzi programy cyfrowe; jak jesteś polakiem to nie widzi ???

Ciekawe że poprawnie identyfikuje programy AVC (oczywiście jak podasz, że jesteś niemcem).

Może jednak istotnie w menu serwisowym jest opcja włączenie MPEG4 ??? (osobiście nie mam zielonego pojęcia jak się dostać do tego menu serwisowego)
I po przełączeniu na MPEG4 ON telewizorek przejży na oczy i pokaże obrazek??? Who knows.

Z tyłu telewizorka jest tabelka z ktorej wynika, że w Polsce nie ma DVB T - pewnie wiadomości o naszych cyfrowych sukcesach nie dotarły jeszcze do Philips Polska no i pewnie dlatego muszę Niemca udawać ;).

Do menu serwisowego droga jest prosta:
właczasz telewizor
wprowadzasz "062596" następnie wciskasz klawisz "i+"
jeśli kanały sie zmieniają nie szkodzi
i jesteś w menu
jeśli sie nie udało od początku

Mój test był na bardzo kiepskiej antenie, dziś w MM wypatrzyłem nieźle wyglądającą - jak mały notebook lub ksiązka firmy Vivanco, ale ostatni podrapany egzemplarz za 70 zł.
Jak ją dostanę przeprowadzę poważniejszą próbę.

Powodzenia, swnw.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Dla transmisji DVB-T 6km to prysz - powinno chodzić na spinaczu wsadzonym w gniazdko antenowe. Widocznie moc z anteny jest niska. Również z odbiciami DVB-T powinna radzić sobie bez problemu.
W Śremie k. Poznania zasięg jest ok. 100km przy 50kW mocy.

swnw

czy możesz zrobić przegląd menu serwisowego na okoliczność występowania funkcji MPEG4 on/off?
 

insomnia

New member
Czekam na kolejnego Philipsa :(

Tak czekam Czekam na kolejnego Philipsa bo po co przepłącać za coś z czego się nie bedzie korzystać - DVD-T mpeg-2 pewnie niedługo zniknie w Polsce, tak więc obawiam się że Philips nie posiada MPEG-4, bo jeśli by posiadał to by o tym trąbił wszem i wobec, bo to dobra reklama kiedy w Polsce jeszcze odbiorniki z dvb-t posiadają tylko MPEG-2. Dla przykładu wpisując w google mpeg-4 dvbt wyskakuje tylko droga marka Loewe...
 

swnw

New member
viValdi napisał:
Dla transmisji DVB-T 6km to prysz - powinno chodzić na spinaczu wsadzonym w gniazdko antenowe. Widocznie moc z anteny jest niska. Również z odbiciami DVB-T powinna radzić sobie bez problemu.
W Śremie k. Poznania zasięg jest ok. 100km przy 50kW mocy.

swnw

czy możesz zrobić przegląd menu serwisowego na okoliczność występowania funkcji MPEG4 on/off?

W Menu Miscellaneous DVBT MPEG4 dostępne opcje ON i OFF, domyślnie jest na OFF.

Powodzenia, swnw.
 
Ostatnia edycja:

swnw

New member
insomnia napisał:
Tak czekam Czekam na kolejnego Philipsa bo po co przepłącać za coś z czego się nie bedzie korzystać - DVD-T mpeg-2 pewnie niedługo zniknie w Polsce, tak więc obawiam się że Philips nie posiada MPEG-4, bo jeśli by posiadał to by o tym trąbił wszem i wobec, bo to dobra reklama kiedy w Polsce jeszcze odbiorniki z dvb-t posiadają tylko MPEG-2. Dla przykładu wpisując w google mpeg-4 dvbt wyskakuje tylko droga marka Loewe...

Jak MPEG 2 zniknie to kupisz to "http://www.dvb-t.cz/detail.php?sid=473115d47e91b&wid=nempeg4" i w ten sposób unikniesz bolesnego okresu czekania :).

swnw.
 

viValdi

New member
Bez reklam
No co ty, swnw - przecież to ty masz dostęp do tego telewizora i jak już wiemy od ciebie że można przełączyć MPEG4 to go

PRZEŁĄCZ

i napisz nam co się dzieje, czy jest odbiór???

A Philipsa w Polsce nikt jeszcze nie poinformował, że w Polsce jest DVB-T (no bo go oficjalnie nie ma) i dlatego nie reklamują czegoś, czego nikt nie będzie w stanie wykorzystać :confused:
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
Philips ma modele z MPEG-4. To telewizor 42 calowy 42PFL9742D/19, a model 37 calowy to: Philips Cineos flat HDTV 37PFL9642D 37" LCD DVB-T MPEG4 with Perfect Pixel HD and Ambilight 2 channel.
Jak na razie dostępne we Francji i Belgii.
 

viValdi

New member
Bez reklam
@xw9

to wiemy, ale jest podejżenie, że w zależności od rynku włączane są konkretne opcje które występują we wszystkich wariantach danego modelu.

Dkladnie jak w tym przypadku - jak twój TV ustawisz jako niemiecki to DVB jest, jak jako polski to DVB nie ma. Jest gdzieś w oprogramowaniu prztyczek który decyduje co wyświetlać na jakim rynku.

Kolega napisał że w tym TV jest prztyczek MPEG4.

PO CO on istnieje i co się stanie jak go przełączymy?

Oto jest pytanie.
 

rob01

New member
Rgb

Witam, w końcu kupiłem i ja to cudo :)
W sumie robi dobre wrażenie, trzeba się jeszcze tylko przyzwyczaić do szerszego formatu.
Ale mam dużą prośbę do wszystkich posiadaczy, a właściwie dwa pytania.

1. Próbowałem dwóch kabli, na każdym jest to samo - otóż mam podpiętą cyfrową kablówkę przez SCART i po przejściu na dekoderze w tryb RGB obraz staje się ciemny i mało żywy. Co jest nie halo? Tak powinno być? Myślałem, że po przejściu na RGB zdziwię się na plus.

2. Czy komuś udało się ustawić ten tv tak, żeby nie dawał po oczach aż tak mocno (czujnik światła czasem pomaga, ale chciałoby się bardziej zmniejszyć podświetlenie matrycy). Oczywiście manipulacje jasnością i kontrastem już przetestowałem w różnych konfiguracjach, ale albo jest za ciemno, albo za mocno świeci. A może to po prostu taka cecha lcd.
Oczywiście próbowałem już ustawień z tego i innych forów.

Z góry dzięki.
 

swnw

New member
rob01 napisał:
Witam, w końcu kupiłem i ja to cudo :)
W sumie robi dobre wrażenie, trzeba się jeszcze tylko przyzwyczaić do szerszego formatu.
Ale mam dużą prośbę do wszystkich posiadaczy, a właściwie dwa pytania.

1. Próbowałem dwóch kabli, na każdym jest to samo - otóż mam podpiętą cyfrową kablówkę przez SCART i po przejściu na dekoderze w tryb RGB obraz staje się ciemny i mało żywy. Co jest nie halo? Tak powinno być? Myślałem, że po przejściu na RGB zdziwię się na plus.

2. Czy komuś udało się ustawić ten tv tak, żeby nie dawał po oczach aż tak mocno (czujnik światła czasem pomaga, ale chciałoby się bardziej zmniejszyć podświetlenie matrycy). Oczywiście manipulacje jasnością i kontrastem już przetestowałem w różnych konfiguracjach, ale albo jest za ciemno, albo za mocno świeci. A może to po prostu taka cecha lcd.
Oczywiście próbowałem już ustawień z tego i innych forów.

Z góry dzięki.

Witam,

ad. 1
Ja mam Aster z - nazywam to naładką cyfrową, kupiłem takie rozwiązanie dla dźwieku stereo.
Na niektórych kanałach obserwuję coś podobnego, na innych obraz bez zarzutu. Podobnie na kanałach, które ogladam bez dekodera. Dziś rano patrzyłem kilka minut na Australian Open w Eurosport - obraz był przepiękny : kolor, kontrast, nasycenie kolorów, ostrość zbliżone do dobrego cyfrowego zdjęcia.

ad. 2 Myślę, że to twoja indywidualna wrażliwość. Monitor czy telewizor LCD pracują na dużo wiekszym kontraście niż klasyczny CRT. Możliwości regulacji w tym telewizorze są wielkie, może łagodna lampa zapalona w pobliżu ułatwi ci przystosowanie się.

Pozdrowienia, swnw.
 

997marek

New member
Witam wszystkich właśnie nabyłem wczoraj PHILIPSA 32PFL7862D
Mam pytanie do znawców tematu
wchodząć do menu serwisowego zobaczyłem opcje on off Perfect pixel HD a wiadomo że "normalnie" telewizor ma tylko pixel plus 2HD czy tak naprawde można to włączyć czy to coś da poprawi pogorszy lub zepsuje tv Proszę o odpowiedź :eek:k:
 

Przemas0

New member
witam wszystkich :D właśnei zakupiełem ten PHILIPSA i jestem z niego bardzo zadowolony(początkowo miałem brać Sony Bravia 32D3000, ale się na tego zdecydowałem). Obraz ze zwykłej anteny działa niemalże lepiej niż ze starego LCD PHILIPSA. Jak podłączyłem go pod PS3 też bardzo ładnie chodzi. Dźwięk ma czysty i nawet niezłe basy. Ale mam takie małe pytanko. Jak go skalibrować, żeby najładniej wyświetlał??? Bo mi się nie chce grzebać:p
 

swnw

New member
viValdi napisał:
@xw9

to wiemy, ale jest podejżenie, że w zależności od rynku włączane są konkretne opcje które występują we wszystkich wariantach danego modelu.

Dkladnie jak w tym przypadku - jak twój TV ustawisz jako niemiecki to DVB jest, jak jako polski to DVB nie ma. Jest gdzieś w oprogramowaniu prztyczek który decyduje co wyświetlać na jakim rynku.

Kolega napisał że w tym TV jest prztyczek MPEG4.

PO CO on istnieje i co się stanie jak go przełączymy?

Oto jest pytanie.

A oto odpowiedź Philipsa.

Dear Mr/Ms,

Thank you for your recent e-mail.

Please accept our sincerest apologies for the time taken to answer your
query.

Due to high levels of enquiries, we have been unable to respond to customer
e-mails within the stipulated 48 hours.

In answer to your query unfortunately model 32PFL7862D/10 will not be able
to support MPEG4 format. It only supports MPEG2 format at the moment. As
MPEG4 is a new format it is not available on Philips TV's at the moment but
will be in on our forthcoming models.

We thank you for your patience and trust that the information provided will
be of assistance.


Kind regards,

Philips Customer Care

Nie tłumacze bo większość, jak sie zorientowałem zna angielski w sposób skuteczny. Dla tych co nie znają, istotny fragment "Ponieważ MPEG 4 jest nowym formatem w tej chwili nie ma go w odbiornikach Philipsa ale będzie w przyszłych modelach"

Odpowiedź przyszła po 5 listach i czekałem na nią około 3 tygodni.

swnw
 

viValdi

New member
Bez reklam
Typowa bzdura - taką odpowiedź może wygenerować automat. Poza tym nie odpowiada na pytanie PO CO JEST TEN PRZTYCZEK?
 

jureczek

New member
Witam,
mam 42pfl7862D/10 i właśnie wykonałem próby. Włączyłem funkcję Mpeg4 w menu serwisowym i na kanałech MPEG4 obrazu brak :( pojawił się dodatkowy niebieski napis:
"Official Release MPEG4 firmware/main SW version mismatch!"
oraz standardowo "Nie wspomagany format wizji" / dzwięk na tych kanałach jest.
Oprogramowanie mam z 14/12/2007 (ostatnio aktualizowałem).

Może to kwestia czasu ???

Czekam na sugestie co dalej.

Pozdrawiam,
Jurek

P.s. sygnał odbieram w Warszawie jakieś 15 km od PKiN na antenie zewnętrznej szerokopasmowej. (poziom sygnału jak podaje TV: dobry jakieś 50-60%)
 

insomnia

New member
"ja wiedziałem, ze tak będzie..."

Wychodzi na to że klient w Polsce zapłaci za coś czego nie bedzie uzywał (mpeg-2), wiec pytam się czy jest model Philipsa o identycznych parametrach ale bez DVB-T, bo po co przepłacać?

i 2. Czy ktoś coś wie kiedy bedą Philipsy z mpeg-4?
 

viValdi

New member
Bez reklam
Już są, ale nie w Polsce:

"Philips 42PFL9742D : Passez à l'expérience visuelle supérieure avec Perfect Pixel HD et Ambilight

Plongez au coeur de l'action grâce à ce téléviseur Flat TV Philips Cineos équipé d'un récepteur TVHD MPEG-4, de Perfect Pixel HD Engine, de Ambilight Surround, d'un écran Full HD 1080p et de la technologie Clear LCD 100 Hz.

Expérience visuelle intense
• Écran LCD Full HD 1920 x 1080p
• TVHD avec MPEG4

• Perfect Pixel HD Engine pour une netteté et une clarté inégalées
• Clear LCD 100 Hz pour des mouvements d'une netteté incroyable (3 ms)
• Ambilight Surround pour une expérience visuelle intense
• HD Natural Motion pour des images 1080p sans saccade

Quand les détails révèlent la beauté...
• Support pivotant assorti

Qualité optimale pour vos photos numériques
• Port USB et logement carte pour la lecture instantanée de contenu multimédia

Performances avancées
• Entrée HDMI double pour une connexion haute définition numérique intégrale "
 

krzyszt0f

New member
Psiadam ten TV i mam pytanie czy p[odczas przelaczania programow brzecza wam glosniki? brzecza tez na niskim poziomie glosnosci. czy to wada w moim tv czy ogolnie tak jest
 

jacek.ok66

New member
krzyszt0f napisał:
Psiadam ten TV i mam pytanie czy p[odczas przelaczania programow brzecza wam glosniki? brzecza tez na niskim poziomie glosnosci. czy to wada w moim tv czy ogolnie tak jest

Brzecza....U mnie tez to jest...Ale to ma zwiazek z czestotliwoscia...U mnie przy przelaczeniu na gniazda tez slychac....
 
Do góry