Philips 32 PFL 7862 - opinie

photosmart

New member
42 A 32 cale

witam!
ciekaw jestem czy wersja 42-calowa tego LCD jest aż tak dobra jak to opisujecie w przypadku 32 cali ?
Czy zastosowanie wiekszej matrycy nie powoduje wiekszego smużenia i najważniejsze - mniejszego komfortu oglądania sygnału SD ?

pozdrawiam
photosmart
 

trapezik

New member
mam taki 42"

Jestem posiadaczem takiego modelu 42" i jakość odbioru jest super. Nie miałem okazji porównywać go z 32", ale myślę, że zachowując odpowiednie proporcje odległości oglądania jakość będzie porównywalna. Jeśli chodzi o smużenie, to nie zauważyłem na swoim 42" żadnych niepokojących objawów.
 

photosmart

New member
a z jakiej odległości oglądasz TV ?
pzdr

trapezik napisał:
Jestem posiadaczem takiego modelu 42" i jakość odbioru jest super. Nie miałem okazji porównywać go z 32", ale myślę, że zachowując odpowiednie proporcje odległości oglądania jakość będzie porównywalna. Jeśli chodzi o smużenie, to nie zauważyłem na swoim 42" żadnych niepokojących objawów.
 

trapezik

New member
rzeczywiście chcę go sprzedać, ale nie dlatego, że jest z nim coś nie tak. Wręcz przeciwnie obraz jest super. Po prostu 42" okazało się ciut za duże, lepszy jak na warunki mojego pokoju będzie 37". Obraz jest jak żyleta, jednak przy dłuższym oglądaniu z 3 m wzrok się trochę męczy. Początkowo myślałem, że się przyzwyczaję, ale po miesiącu stwierdzam, że jednak przesadziłem z manią wielkości. Niestety ten telewizor występuje tylko w wersji 32" lub 42". Nie ma wersji 37". Dlatego kupiłem 42", bo 32" wydawał mi się jednak za mały... Może wygląda to dość podejrzanie, ale naprawdę nic tu nie ściemniam.
 

photosmart

New member
trapezik napisał:
rzeczywiście chcę go sprzedać, ale nie dlatego, że jest z nim coś nie tak. Wręcz przeciwnie obraz jest super. Po prostu 42" okazało się ciut za duże, lepszy jak na warunki mojego pokoju będzie 37". Obraz jest jak żyleta, jednak przy dłuższym oglądaniu z 3 m wzrok się trochę męczy. Początkowo myślałem, że się przyzwyczaję, ale po miesiącu stwierdzam, że jednak przesadziłem z manią wielkości. Niestety ten telewizor występuje tylko w wersji 32" lub 42". Nie ma wersji 37". Dlatego kupiłem 42", bo 32" wydawał mi się jednak za mały... Może wygląda to dość podejrzanie, ale naprawdę nic tu nie ściemniam.

ok, ok ;)
trochę mnie zmartwiłeś bo ja mam odległość 2,7 mb i mam zamówionego JVC 42V80 ... ale z drugiej strony mam nadzieję, iż się przyzwyczaję ... od kilku lat oglądam TV na 32 i jest dla mnie zdecydowanie za mały.
pzdr

photosmart
 

xzq

New member
jak teraz 37"

trapezik napisał:
rzeczywiście chcę go sprzedać, ale nie dlatego, że jest z nim coś nie tak. Wręcz przeciwnie obraz jest super. Po prostu 42" okazało się ciut za duże, lepszy jak na warunki mojego pokoju będzie 37". Obraz jest jak żyleta, jednak przy dłuższym oglądaniu z 3 m wzrok się trochę męczy. Początkowo myślałem, że się przyzwyczaję, ale po miesiącu stwierdzam, że jednak przesadziłem z manią wielkości. Niestety ten telewizor występuje tylko w wersji 32" lub 42". Nie ma wersji 37". Dlatego kupiłem 42", bo 32" wydawał mi się jednak za mały... Może wygląda to dość podejrzanie, ale naprawdę nic tu nie ściemniam.


Kolego Trapezik, nad czym myslisz w rozmiarze 37?

pozdro
xzq
 

raflik82

New member
gdzie dorwać ten model

witam wszytkich mam problem nie znalazłem tego modelu w żadnym większym sklepie na terenie katowic .widział może ktoś ten model w obrębie kato .Nawet w sklepach internetowych jest brak tego modelu czy jest aż tak doskonały ??
 

raflik82

New member
0p

a jak sie ten model ma do philips 32pfl7962d chadzi mi o to że wyższy model niema chyba tego 100hz clean i czy to daje wielką różnice w obrazie
 

photosmart

New member
raflik82 napisał:
witam wszytkich mam problem nie znalazłem tego modelu w żadnym większym sklepie na terenie katowic .widział może ktoś ten model w obrębie kato .Nawet w sklepach internetowych jest brak tego modelu czy jest aż tak doskonały ??

sklepy internetowe to praktycznie sklepy wirtualne ... nigdy nic nie mają.
Przerabiałem to wiele razy, dałem sobie spokój z tego typu zakupami.

pzdr
 

xzq

New member
trapezik napisał:
Mysle nad modelem 9732. Wolalbym 9632, ale ten model tez nie wsytepuje w tym formacie. Dziwna ta polityka Philipsa...

juz bym go kupil gdyby nie informacje na testeo o gwizdach i buczeniu niektórych egzemplarzy tego modelu. Troszke mnie to odstraszylo bo jestem uczulony na roznego rodzaju poddzwieki.

I w międzyczasie zainteresowałem sie toshibą regza 37z3030 (100MHz) lub odjazdowym modelem 40xf350 z cienką ramką o zewn. wielkosci typowego 40" (ale bez 100Hz).
Gdyby byl już model 37ZF (cienka ramka i 100HZ) ...:-D
 

lociec

New member
Jak podłączyć do kompa?

Zastanawiam się między tym tv a lx70, skłaniam się jednak ku philipsowi, ale mam jeden problem i w związku z tym pytanko: jak podłączyć ten tv do kompa, który ma tylko wyjście D-sub? Chciałbym podpiąć laptopa od czasu do czasu i obejrzeć jakiś filmik. Dzięki za pomoc!
 

insomnia

New member
Pytania do posiadacza

1. Jak długo trwa przełączanie między kanałami?
Słyszałem, że np. w niektórych Sharpach trwa 2-3 sek, co jest zgrozą przy dużej ilości kanałów.
2. Czy są tzw martwe piksele?
3. Ile gwarancji dali?
4. Jaki jest tuner DVB-T tzn. mpeg2 czy mpeg4 (ten ma byc prawdopodobnie w Polsce). Jeśli jest mpeg2 to czy jest jakieś gniazdo na upgrade poprzez jakąs kartę do mpeg4?[FONT=&quot][/FONT]
Z góry dziekuję.
 

majk!

New member
No to mam dylemat. Już miałem kupować JVC 32P80 (głównie dzięki rekomendacji KiKiego), ale teraz zaczynam się zastanawiać. Doszedł mi jeszcze jeden dylemat bo oprócz opisywanego tutaj modelu zainteresował mnie również 32PFL9632D. Mam tylko jedną wątpliwość. Czy jest różnica pomiędzy Perfect Pixel HD w modelu wyższym, a Pixel Plus 2 HD w testowanym tutaj? Oprócz Ambilight tylko tym się od siebie różnią. Nie wiem czy opłaca się płacić więcej za Perfect Pixel HD, czy jestem w stanie zobaczyć różnicę w codziennym użytkowaniu? Za same światełka nie mam zamiaru dopłacać. Czy ktoś z forumowiczów miał okazje porównywać oba te telewizory? A może jeszcze ktoś miał okazje porównać jeden z nich z JVC P80? Będę bardzo wdzięczny za pomoc, bo już mam straszny mętlik w głowie. Dodam, że płynność jest dla mnie bardzo istotna, bo oglądam dużo sportu.

EDIT: Sygnał z analogowej kablówki + PS3
 
Ostatnia edycja:

ouzo

New member
insomnia napisał:
1. Jak długo trwa przełączanie między kanałami?
Słyszałem, że np. w niektórych Sharpach trwa 2-3 sek, co jest zgrozą przy dużej ilości kanałów.
2. Czy są tzw martwe piksele?
3. Ile gwarancji dali?
4. Jaki jest tuner DVB-T tzn. mpeg2 czy mpeg4 (ten ma byc prawdopodobnie w Polsce). Jeśli jest mpeg2 to czy jest jakieś gniazdo na upgrade poprzez jakąs kartę do mpeg4?
Z góry dziekuję.

Podbijam :) Może znajdzie się dobra dusza która udzieli odpowiedzi? Philips niestety nie ma zwyczaju odpowiadania na maile wysłane z ich strony, a pytałem o dokładnie to samo :(
 

lociec

New member
insomnia napisał:
1. Jak długo trwa przełączanie między kanałami?
Słyszałem, że np. w niektórych Sharpach trwa 2-3 sek, co jest zgrozą przy dużej ilości kanałów.
2. Czy są tzw martwe piksele?
3. Ile gwarancji dali?
4. Jaki jest tuner DVB-T tzn. mpeg2 czy mpeg4 (ten ma byc prawdopodobnie w Polsce). Jeśli jest mpeg2 to czy jest jakieś gniazdo na upgrade poprzez jakąs kartę do mpeg4?
Z góry dziekuję.

Przełączanie trwa krótko, jeśli przełączamy P+/P-, trochę dłużej jeśli przeskakujemy wciskając jakąś cyferkę na pilocie. Co do dokładnego czasu to mogę podać koło stycznia, bo nie ma mnie w domu. Martwych pikseli nie miałem, dostałem rok gwarancji - kupowałem w MM. Nie wiem jaki jest tuner - sprawdzę. Pozdrawiam i wesołych świąt!
 

ouzo

New member
lociec napisał:
Nie wiem jaki jest tuner - sprawdzę. Pozdrawiam i wesołych świąt!

Będziemy BARDZO wdzięczni :) Nie wiem skąd jesteś, ale w Warszawie i kilku innych miastach Polski nadawane są już kanały w DVB-T z kodowaniem MPEG-4. Chodzi tylko o sprawdzenie czy ten telewizor potrafi je poprawnie zdekodować... bo jak na razie praktycznie wszystkie telewizory z tunerem DVB-T mają tylko MPEG-2, a w Polsce wejdzie najprawdopodobniej jednak MPEG-4...
 

lociec

New member
ouzo napisał:
Będziemy BARDZO wdzięczni :) Nie wiem skąd jesteś, ale w Warszawie i kilku innych miastach Polski nadawane są już kanały w DVB-T z kodowaniem MPEG-4. Chodzi tylko o sprawdzenie czy ten telewizor potrafi je poprawnie zdekodować... bo jak na razie praktycznie wszystkie telewizory z tunerem DVB-T mają tylko MPEG-2, a w Polsce wejdzie najprawdopodobniej jednak MPEG-4...

Jestem z Poznania...jakbyś mógł mi jeszcze napisać jak mogę to sprawdzić. Czy będzie to gdzieś napisane czy trzeba jakiś teścik przeprowadzać?
 
Do góry