Philips 32 PFL 7862 - opinie

ouzo

New member
lociec napisał:
Jestem z Poznania...jakbyś mógł mi jeszcze napisać jak mogę to sprawdzić. Czy będzie to gdzieś napisane czy trzeba jakiś teścik przeprowadzać?

Wygląda na to że z nieba nam spadłeś :) Z nadajnika w miejscowości Śrem powinieneś bez problemu złapać Polsat, TVN i TV4 w MPEG-4 na kanale 23.
Wejdź w menu konfiguracji telewizora, odnajdź wyszukiwanie kanałów, tam pewnie trzeba będzie zaznaczyć gdzieś "tuner cyfrowy" i daj wyszukiwanie albo ręcznie wpisz kanał 23. Powinno znaleźć te 3 stacje. Jeżeli pojawi się obraz - to znaczy że Philek 7862 obsługuje MPEG-4 :)

Z góry wielkie dzięki za test i relację... Kiedy mogę się jej spodziewać? :)
 

paulinezrulez2

New member
ouzo napisał:
Wygląda na to że z nieba nam spadłeś :) Z nadajnika w miejscowości Śrem powinieneś bez problemu złapać Polsat, TVN i TV4 w MPEG-4 na kanale 23.
Wejdź w menu konfiguracji telewizora, odnajdź wyszukiwanie kanałów, tam pewnie trzeba będzie zaznaczyć gdzieś "tuner cyfrowy" i daj wyszukiwanie albo ręcznie wpisz kanał 23. Powinno znaleźć te 3 stacje. Jeżeli pojawi się obraz - to znaczy że Philek 7862 obsługuje MPEG-4 :)

Z góry wielkie dzięki za test i relację... Kiedy mogę się jej spodziewać? :)

Wydaje mi się, że na kanale 23 (POT) transmisja jest nadawana w MPEG-2
Aby odebrać MPEG-4 z Śremu trzeba ustawić kanał 39 (EMITEL).
Ja nie mam co prawda tego modelu Philipsa tylko 32PFL7332 i odbieram obydwa strumienie tzn. kanały 23 i 39. Na na programach z kanału 23 (TVN, TV4, POLSAT) mam obraz i dzwięk wiec to nie może być MPEG-4 tylko MPEG-2 bo mój telewizorek podobno nie odbierze MPEG-4 (chyba, że trzeba coś przestawić w menu serwisowym a ja o tym nie wiem). Zaś na programach z kanału 39 mam tylko głos, brak obrazu.
Więc sprawdzać MPEG-4 z Śremu trzeba chyba na strumieniu z kanału 39

Pozdr.
 

ouzo

New member
paulinezrulez2 napisał:
Wydaje mi się, że na kanale 23 (POT) transmisja jest nadawana w MPEG-2
Aby odebrać MPEG-4 z Śremu trzeba ustawić kanał 39 (EMITEL).
Ja nie mam co prawda tego modelu Philipsa tylko 32PFL7332 i odbieram obydwa strumienie tzn. kanały 23 i 39. Na na programach z kanału 23 (TVN, TV4, POLSAT) mam obraz i dzwięk wiec to nie może być MPEG-4 tylko MPEG-2 bo mój telewizorek podobno nie odbierze MPEG-4 (chyba, że trzeba coś przestawić w menu serwisowym a ja o tym nie wiem). Zaś na programach z kanału 39 mam tylko głos, brak obrazu.
Więc sprawdzać MPEG-4 z Śremu trzeba chyba na strumieniu z kanału 39

Pozdr.
OK, mea culpa :) Bazowałem na widać nieaktualnych informacjach z netu.
Znalazłem wątek o nadajniku w Śremie - tutaj.

EDIT:

Na jeszcze innym forum znalazłem dane sprzed miesiąca:

na kanale 23 testy POT -- TVN, POLSAT, TV4 w mpeg 2

NA KANALE 39 testy telewizji Polskiej : TVP1, TVP2,TVP KULTURA ,TVP HISTORIA,TVP SPORT ,TVP INFO POZNAŃ w mpeg 4
 
Ostatnia edycja:

ouzo

New member
viValdi napisał:
Testy DVB-T można robić również w Warszawie. Info na forum Emitel
http://www.emitel.pl/forum-dyskusyjne

Jestem zainteresowany który Philips ma wbudowany i działający dekoder MPEG4.

W innym wątku już pisałem: Philips Polska twierdzi, że 32PFL7862D produkowany na rynek polski posiada MPEG-4 i MPEG-2 i teoretycznie nie ma żadnych problemów z odbiorem obu warszawskich multipleksów.
Jednakże osobiście tego nie widziałem - telewizora jeszcze nie kupiłem :)
 

jacek.ok66

New member
Pojechalem dzis do M.M. aby zobaczyc ten model na zywo...I niezwyke sie rozczarowalem....Przedni panel jeszcze wyglada ok, ale juz tyl to jakby model sprzed 2 lat...Jako jedyny ma taka kratke wentylacyjna (?) jak kiedys mialy CRT. Jest przez to znacznie grubszy niz inne modele Philipsa i prezentuje sie niestety jak model z przeszlosci...Szkoda, bo poza jakoscia przydalaby sie tez estetyka chocby z innych modeli Philipsa....
 

lociec

New member
Próbowałem przetestować odbiór cyfrowy, ale chyba nie jest to u mnie możliwe...chciałem nadmienic, że korzystam ze zwykłej osiedlowej kablówki i u mnie w menu nie pojawia się opcja odbioru cyfrowego.

Ktoś wcześniej pytał o czas przełączania kanałów. Jeśli robimy to stosując przycik P+/- to trwa to nieco poniżej 1s, natomiast wklepując cyferkę zajmuje to jakieś 3s. Telewizor z trybu czuwania uruchamia się 13s.
 

insomnia

New member
lociec napisał:
Ktoś wcześniej pytał o czas przełączania kanałów. Jeśli robimy to stosując przycik P+/- to trwa to nieco poniżej 1s, natomiast wklepując cyferkę zajmuje to jakieś 3s. Telewizor z trybu czuwania uruchamia się 13s.
Dzięki za odp.
A swoją drogą 13s na uruchomienie to długo ale idzie z tym żyć zwłaszcza, że przełączanie między kanałami relatywnie krótkie (w porównaniu z konkurencją).
Pozostaje jeszcze odpowiedź czy napewno jest tam tuner mpeg4 i jeśli wierząc philipsowi to niewarto kupować tv poza oficjalnym kanałem dystrybucji skoro jest specjalna wersja dla polski z mpeg4 ale może poczekajmy na odpowiedź użytkowników.
 

viValdi

New member
Bez reklam
@lociec

mnie się zdaje, że test należy przeprowadzić w następujący sposób:

- wejść do menu serwisowego i włączyć MPEG4 ON (jeśli ta opcja tam istotnie jest)
- podłączyć jakąś antenę pokojową (nie kablówkę)
- w Poznaniu wstroić się w kanał 39, w Warszawie kanał 55
- pomodlić się, żeby coś się pokazało na ekranie :mrgreen:
- poinformować na forum o rezultatach

Może inne TV philipsa mają tuner MPEG4. Ja byłbym zainteresowany 9632.
 

viValdi

New member
Bez reklam
to ouzo napisał, że w tym tv jest mpeg4. a w forum szarp ipsze, że odbiera oba warszawskie multiplexy w mpeg4.

ouzo - napisz jak tego dokonałeś
 

pado

New member
ouzo napisał:
W innym wątku już pisałem: Philips Polska twierdzi, że 32PFL7862D produkowany na rynek polski posiada MPEG-4 i MPEG-2 i teoretycznie nie ma żadnych problemów z odbiorem obu warszawskich multipleksów.
Jednakże osobiście tego nie widziałem - telewizora jeszcze nie kupiłem :)


ja dzwoniłem do Philipsa i odpowiedzieli, ze ten tv nie ma MPEG4...
 

pawelshd

New member
Mam ten telewizor od ponad miesiąca.
Z instrukcji wynika, że ustawienia w Menu dla DVB-T sa dostępne wówczas gdy mamy zainstalowany chociaż jeden kanał cyfrowy. Telewizor (jak każdy inny) przeszukuje dostępne kanały, zarówno analogowe jak i cyfrowe i je zapamiętuje.
W instrukcji jest napisane:
"odbiornik telewizji naziemnej DVB-T (patrz wybrane kraje na tabliczce znamionowej telewizora)" a tam jest, że w Polsce nie można odbierać i d...
Szkoda, że przed zakupem tego nie sprawdziłem.

Kiedyś znalazłem informację w internecie, że jeśli telewizor odbiera DVB-T w MPEG-2 a nadawany jest system MPEG-4 wówczas poprzez moduł CAM możemy odbierać DVB-T. Niestety nie znam szczegółów i nie pamiętam gdzie ta informacja była. Jak odnajdę dam namiar.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Nie musisz szukać - telewizor ma złącze CI i w to złącze wpinasz transcoder z MPEG4 na MPEG2.
Na rynku są dwa transcodery. Kosztuje toto ok 300PLN.
Więcej info na forum www.emitel.pl który nadaje te programy.

Natomiast gdyby MPEG4 był już w telewizorze, moduł transkodujący nie byłby potrzebny. Za jakość obrazu "odpowiadałby" jeden dostawca - producent telewizora.
 
Ostatnia edycja:

rob01

New member
Mógłby mnie ktoś z posiadaczy tego TV uspokoić, bo chcę kupić go w najbliższym czasie. W Saturnie nie udało mi się doprosić pilota, a chodzi mi o to czy jest mozliwość takiego ustawienia, żeby obraz nie był taki ostry. W porównaniu do innych sąsiadujących tv, jakie oglądałem, philips wyróżniał się bardziej ostrym obrazem, ale dla mnie to zdecydowana wada. Sony na przykład był bardziej stonowany. Nie wiem czy w philipsie za tę ostrość odpowiada układ Pixel Plus 2 HD i to ma stanowić o jego przewadze nad innymi tv (w innych modelach philipsa też to występowało). Mnie się to nie podoba, ale może to po prostu jakieś ustawienie demo. Dlatego proszę o potwierdzenie, że możliwe jest ustawienie łagodniejsze - mniej kontrastu, mniej ostrości. Dzięki.
 

swnw

New member
rob01 napisał:
Mógłby mnie ktoś z posiadaczy tego TV uspokoić, bo chcę kupić go w najbliższym czasie. W Saturnie nie udało mi się doprosić pilota, a chodzi mi o to czy jest mozliwość takiego ustawienia, żeby obraz nie był taki ostry. W porównaniu do innych sąsiadujących tv, jakie oglądałem, philips wyróżniał się bardziej ostrym obrazem, ale dla mnie to zdecydowana wada. Sony na przykład był bardziej stonowany. Nie wiem czy w philipsie za tę ostrość odpowiada układ Pixel Plus 2 HD i to ma stanowić o jego przewadze nad innymi tv (w innych modelach philipsa też to występowało). Mnie się to nie podoba, ale może to po prostu jakieś ustawienie demo. Dlatego proszę o potwierdzenie, że możliwe jest ustawienie łagodniejsze - mniej kontrastu, mniej ostrości. Dzięki.
Kupiłem wczoraj, nie ma problemu z regulacją ostrości, kontrastu, jasności nawet nasycenia jeśli sygnał to NTSC. W sklepach zawsze tak robią, żeby obraz walił po oczach - taka moda. Jestem pozytywnie zaskoczony, przy moim sygnale - kablówka Aster, sygnał analogowy i cyfrowy (żadne HDTV) obraz na wielu kanałach jest bardzo dobry na niektórych doskonały, są też kiepskie kanały ale takie były w moim poprzednim telewizorze. Dźwięk z wbudowanych głośników dobry - słucha sie z przyjemnością.Ogólnie - duża poprawa w stosunku do Philipsa CRT jakiego miałem do tej pory. Przywiozłem go późnym popołudniem, więc poza instalacją najnowszego oprogramowania i kanałów oraz wstępną regulacją obrazu i dźwięku niczego więcej nie dokonałem.
Ostrość i kontrast poszły na pierwszy ogień :).

Pozdrowienia, swnw.
 

pawelshd

New member
A jak u Was działa automatyczna regulacja głośności?
U mnie nie ma różnicy zarówno z włączoną jak i nie. Reklamy jak huczały tak huczą. Zastanawiam się czy tego nie reklamować. A może zaktualizować oprogramowanie? Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam
 

swnw

New member
pawelshd napisał:
A jak u Was działa automatyczna regulacja głośności?
U mnie nie ma różnicy zarówno z włączoną jak i nie. Reklamy jak huczały tak huczą. Zastanawiam się czy tego nie reklamować. A może zaktualizować oprogramowanie? Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam

Oprogramowanie uaktualniłem natychmiast, mam to właczone, reklamy mnie nie ogłuszają - chyba działa.
Przyznam, że nie wsłuchiwałem się szczególnie dokładnie ale nic mnie nie razi.

swnw.
 

swnw

New member
pawelshd napisał:
Mam ten telewizor od ponad miesiąca.
Z instrukcji wynika, że ustawienia w Menu dla DVB-T sa dostępne wówczas gdy mamy zainstalowany chociaż jeden kanał cyfrowy. Telewizor (jak każdy inny) przeszukuje dostępne kanały, zarówno analogowe jak i cyfrowe i je zapamiętuje.
W instrukcji jest napisane:
"odbiornik telewizji naziemnej DVB-T (patrz wybrane kraje na tabliczce znamionowej telewizora)" a tam jest, że w Polsce nie można odbierać i d...
Szkoda, że przed zakupem tego nie sprawdziłem.

Kiedyś znalazłem informację w internecie, że jeśli telewizor odbiera DVB-T w MPEG-2 a nadawany jest system MPEG-4 wówczas poprzez moduł CAM możemy odbierać DVB-T. Niestety nie znam szczegółów i nie pamiętam gdzie ta informacja była. Jak odnajdę dam namiar.
Witam,

Dwa dni temu przeprowadziłem eksperyment z DVBT. Na zwykłej teleskopowej antenie, którą trzymałem w ręku,a potem postawiłem, wykorzystując podstawę telewizora. Patrząc na Pałac Kultury - widok z okna -około 6 km. Po przestawieniu kraju na Niemcy (napisy polskie) - przy ustawieniu Polska Philips nie szukał z tej anteny kanałów cyfrowych, odbiornik zlokalizował (instalacja kanałów):

6 kanałów z rozszerzeniem _AVC np. "TV4_AVC przy próbie dostrojenia komunikat "Nie wspomagany format wizji" i po chwili próbuje wyświetlać coś w rodzaju puzzli złożonych z fragmentów obrazu.

3 bez tego rozszerzenia przy próbie dostrojenia obraz lepszy niż w sklepie ale rozpadający się na fragmenty i wtedy komunikat "Nie wspomagany format wizji", po jakimś czasie obraz "możliwy do oglądania" okresowo rozpadający się.

Tryb cyfrowy odbiór testowy opcja telewizora)

Jakość sygnału - przeciętny

Poziom sygnału - troche więcej niż 1/3 poziomego wskaźnika


3 radiowe: PR1,PR2, PR3 - ikonka podobna do małego radia odbiór bardzo dobry

7 analogowych - ikonka A przed numerem programu odbiór różny ogólnie kiepski

Z tego co wiem AVC to "H.264 is a standard for video compression. It is also known as MPEG-4 Part 10, or AVC (for Advanced Video Coding)."

Wnioskuję, że 32PFL7862 nie odbiera MPEG 4 :(

Dobra wiadomość są moduły CI transkodujące MPEG4 do MPEG2 za około 300 zł. :)

Poszukałem trochę w Google i dowiedziaem się, że na razie sygnał jest bardzo słaby w fazie eksperymentów i moc nadajnika wkrótce ma być większa.

Jakieś sugestie? swnw
 
Ostatnia edycja:
Do góry