PC po HDMI. Czy ktoś podłączał?

OmniModo

New member
romano12 napisał:
Mam ten sam problem , z ta sama grafika.

Mam Intel x4500HD i LCD (po D-Sub) z natywn 1360x768. I nie chce mi jej wywietlic. Rozciaga mi na 1024x lub 1280x.
Problem jest chyba chipset Intela?
Ktos ma pomysl?
Wszystko wskazuje na błąd karty graficznej lub jej sterowników. Na moim zestawie tak "szalały" ATI Radeon HD (a zmieniałem 3 różne) . Po prostu sterowniki nie miały możliwości wysłania do TV LCD odpowiedniego sygnału (po DVI->HDMI) Tylko nV GeForce udało mi się za każdym razem (3 różne modele) ustawić idealną rozdzielczość 1360x768 ( lub 1366x768 ) Ale mój przypadek dotyczy sygnału cyfrowego wysyłanego z DVI karty do HDMI telewizora, a jak wiadomo nie każdy TV akceptuje taki sygnał z komputera. Najczęściej po HDMI dobrze współpracują z komputerami Sharpy. Natomiast w przypadku VGA (D-sub) jest to sygnał analogowy i powinna być możliwa każda rozdziałka od minimalnej do jakieś-tam maksymalnej (limitowanej zastosowaną w TV matrycą) np. od 640x480 do 1360x768 lub więcej w przypadku niektórych fullHD) Jeśli nie ma prawidłowego obrazu przez dsub to moze jednak wina telewizora ? Oczywiście najpierw trzeba to sprawdzić podłączając inny komp i/lub zmieniając kabel połączeniowy.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
po d-sub przesyłana jest tylko rozdzielczość "komputerowa". Rozdzielczości 1366x768 i 1920x1080 nie sa zgodne ze specyfikacją złącza d-sub i nie beda przesyłane po takim złaczu. Specyfikacja każdego telewizora określa jakie rozdzielczości będą akceptowane po przesłaniu sygnału po d-sub.
 

nwzfenix

New member
Witam! mam taki problem kupilem tv Sony 40v5500 jest podlaczony do PC 8800 gts 512 w sli problem polega na smużeniu lecz nie we wszystkim np crysis wysokie ustawiena smuży na niskich nie ma problemu .Czy to może być wina taniego kabla hdmi 5m :hmm:
 

kivlov

New member
nwzfenix napisał:
Witam! mam taki problem kupilem tv Sony 40v5500 jest podlaczony do PC 8800 gts 512 w sli problem polega na smużeniu lecz nie we wszystkim np crysis wysokie ustawiena smuży na niskich nie ma problemu .Czy to może być wina taniego kabla hdmi 5m :hmm:


Jak wyjaśniła się sprawa z tym problemem?
 

pkomp

New member
Po dsub można przesłąć wszystko tylko trzeba grzebać w sterowniku albo użyć jakiegoś riva tuner.Z tymże nie każdy TV po dsub przyjmuje takie rozdzielczości a i ze względu że to analog kompletnie bym tego unikał - trafic w tym piksel w piksel jest naprawdę bardzo trudno szczególnie na słabym kablu w dużych zakłóceniach elektromagnetycznych - pomijam smużenia itp.
 
Do góry