PC po HDMI. Czy ktoś podłączał?

Maciek P

New member
Witam wszytskich bo to mój pierwszy post na tym forum :)
Chiałem zapytać o sytuację odwrotną czyli podłącznienie monitora PC (Samsung 193p Plus) po przejściówce DVI-HDMI z tunerem n'Box.
Czy to będzie działać ? :)
 

maciek_f

New member
Maciek P napisał:
Witam wszytskich bo to mój pierwszy post na tym forum :)
Chiałem zapytać o sytuację odwrotną czyli podłącznienie monitora PC (Samsung 193p Plus) po przejściówce DVI-HDMI z tunerem n'Box.
Czy to będzie działać ? :)
Nie zadziała. Ten monitor nie ma HDCP.

maciek
 

dramich

New member
Witam ja równiez nowy pytanko mam związane z tematem
ma x1900xt po hdmi połączone z telewizorem sharp 46 XE... coś tam i mam problem ustawiam 1900x1080 i jak ustawie częstotliwość 30i jest ok jak 50Hz dramat z obrazem - poradźcie czego to wina kabla czy telewizora mam jeden kabel 15 M i nie bardzo mam jak sprawdzić na krótszym , na drugim wejściu HDMI mam DVD z upscalerem i pokazuje mi 1080p
 

MyKey

New member
dramich napisał:
Witam ja równiez nowy pytanko mam związane z tematem
ma x1900xt po hdmi połączone z telewizorem sharp 46 XE... coś tam i mam problem ustawiam 1900x1080 i jak ustawie częstotliwość 30i jest ok jak 50Hz dramat z obrazem - poradźcie czego to wina kabla czy telewizora mam jeden kabel 15 M i nie bardzo mam jak sprawdzić na krótszym , na drugim wejściu HDMI mam DVD z upscalerem i pokazuje mi 1080p
Powinieneś spróbowac z krótszym kablem - gdzieś na forum jest tekst o kłopotach z przesyłem 1080p po drucie dłuższym niż 5m...
a swoją drogą - jak ogólne wrażenie? czy to jdyny problem jaki wystąpił w konfiguracji x1900xt + 46xd1e ?? (bo wydaje mi się że problem braku 50hz ma sporą szansę na rozwiązanie po podpięciu przez średniej klasy np. Profigolda o dł. np. 2m : )) ale że pewien rezultatu nie jestem - a w dodatku sam właśnie zamierzam zamienic obecny monitor (26'') na tvlcd sharpa (kingsaiz:)) - mocno ciekaw jestem wyników no i opinii o tym zestawieniu...
PozdrawiaM
 

dramich

New member
Ogólne wrażenia wiesz zamieniłem 14 cali crt na 46 lcd wiec moje odczucia są mocno subiektywne.

Natomiast takie ustawienie jakie ja sobie założyłem jest chybione (tv w salonie - komputer w sypialni) jakoś udaje mi się wyświetlić na tv obraz ale mychę mam w sypialni i weź tu operuj...., chyba czas pomyślec o jakimś odtwarzaczu dvd z karta wi-fi który by czytał filmy z zasobów komputera i dodatkowo wyświetlał w 1080p wtedy kabelek może być króciutki.
 

MyKey

New member
dramich napisał:
Ogólne wrażenia wiesz zamieniłem 14 cali crt na 46 lcd wiec moje odczucia są mocno subiektywne.

Natomiast takie ustawienie jakie ja sobie założyłem jest chybione (tv w salonie - komputer w sypialni) jakoś udaje mi się wyświetlić na tv obraz ale mychę mam w sypialni i weź tu operuj....,
Może rozwiązaniem jest... przeniesienie kompa w pobliże TV..
(po zmianie obudowy z tradycyjnej na płaską obudowę silverstone'a ('dizajnersko' wygląda jek cz.zestawu DVD:)) i zastosowaniu bezprzew. mychy i klawiatury (w razie nieużywania chowane w szufladzie:)) moja małżonka nie suszy mi już głowy że wstawiam jej następne 'odrutowane pudło' do salonu i blokuję przejscie kablem od myszki :)

A próbowałeś już może ten krótszy kabel ? bo ciekaw jestem czy to rzeczywiscie to - czy moze jakis poważniejszy problem wynikający np. z niekompatybilności radeona i sharpa ? Na sąsiednim wątku jeden z użytkowników opisywał że GF7900gs + 46xd połączone 2m kabelkiem za ok. stówkę wyświetla 60Hz bez problemu...
 

maciek-s7

New member
marttino napisał:
Ja podłączyłem mojego PC'ta (Gigabyte GeForce 6600 128MB Silent Pipe) łaczem DVI ==> HDMI, LCD to LG LC26LC2R, wszystko chodzi świetnie poza jedną rzeczą .. nie umiem ustawic karty graficznej, tak żeby Windows mieścił się w kadrze LCD'ka szanowni koledzy na forum podpowiadają że to tylko kwesta ustawiem jak na razie odstawiłem na bok ten problem.

Chciałem powiedzieć, że LG 26LC2r można podlaczyć DVI ==>HDMI i jest świetny ostry obraz.
Mam ten sam model telewizora i ten sam problem, ale to raczej nie wina telewizora, bo widze że zdarza się on także na innych?
Więc czy jest jakaś rada na to?

Pozatym witam wszystkich, jestem nowy;)
 

Zygander

New member
Widziałem na forum kilku posiadaczy takiego tv jaki i ja posiadam - LG 42lc51.
Nie znalazłem jednak odpowiedzi na dręczące mnie pytanie.

Przy podłączeniu pc (ati radeon 9800) DVI do tv HDMI komputer znajduje dodatkowy ekran jednak tv wyświetla "brak sygnału". Podobnie z innym komputerem.

Czy ktoś może tego próbował? Z tego co widzę, to niektóre TV maja z tym problemy ale... w tym przypadku obsługa serwisu LG polska twierdzi, że to powinno działać bez problemu.

Niestety nie mam nic innego co miałoby takie wyjście aby sprawdzić z innym sprzętem i nie wiem czy to wina tv czy wymieniać kabelek.

TV przy podłączeniu d-sub - d-sub działa bardzo dobrze. Nie wiem tylko czy mogę ustawić odświezanie większe niż 60Hz. Czy jeżeli podam większe niż dozwolone to tv tylko nie przyjmie sygnału, czy moze wiązać się to z jakimiś powazniejszymi problemami?
 
Ostatnia edycja:

draco23

New member
czesc, jednej rzeczy nie rozumiem a
boje sie zęby nie uszkodzić tv,mam sony 32d3000 o rozdzielczośći 1366 x 768
ale w instrukcji przeczytałem ze używając kabla dvi-hdmi uzyskuje 1080
czyli 1920x1080? ; i na takej rozdzielczośći mogę grać bez ryzyka uszkodzenia sprzetu? jesli tak to czy rozdzielczość 1824x1016 tez wchodzi w rachube?
 

wicked

New member
draco23 napisał:
czesc, jednej rzeczy nie rozumiem a
boje sie zęby nie uszkodzić tv,mam sony 32d3000 o rozdzielczośći 1366 x 768
ale w instrukcji przeczytałem ze używając kabla dvi-hdmi uzyskuje 1080
czyli 1920x1080? ; i na takej rozdzielczośći mogę grać bez ryzyka uszkodzenia sprzetu? jesli tak to czy rozdzielczość 1824x1016 tez wchodzi w rachube?


skoro telewizor ma rozdzielczosc 1366 x 768 to jaki jest sens ustawiania 1824x1016?? A co do instrukcji to chyba chodzi o to ze tv przyjmuje sygnal 1080, ale i tak wyswietli go w swojej rozdzielczosci
 

zullu

New member
draco23 napisał:
czesc, jednej rzeczy nie rozumiem a
boje sie zęby nie uszkodzić tv,mam sony 32d3000 o rozdzielczośći 1366 x 768
i tylko taka maksymalnie rozdzielczosc uzyskasz na tym tv bo to jest jego natywna rozdzialka. mowie ocyzwiscie tylko o polaczeniu z pc. z innych zrodel obraz i tak zostanie przeskalowany do rozdzielczosci wyswietlanej przez d3000. telewizora nie uszkodzisz zmianami rozdzielczosci, a jedynie zobaczysz tego efekty i dojdziesz do wlasciwych wnioskow.
 

Olleo

New member
Witam,

Kupilem rodzicom laptop Lenovo N500 NS74APB na Intel X4500HD i sprobowalem go podlaczyc do TV Philips PFL7403D/12 po HDMI (niestety TV nie ma portu VGA). Laptop z oporami, acz wykryl podlaczony TV (choc modelu juz wykryc nie raczyl) i udostepnil mi pelna game rozdzielczosci do ustawiania. Dzialaja takie rozdzielczosci, jak 1024x768 (bez over/downscalingu, czyli 1 to 1, ale na niepelnym ekranie) oraz rozne az do 1920x1080 (wszystkie z over/downscalingiem), ale natywnej (chyba natywnej - 1360x768 ) TV nie przyjmuje.

Takich rozdzielczosci, jak 1366x768 nie ma do wyboru. Wydaje mi sie, ze to wszystko zawiera sie w rozdzielczosciach komputerowych, a przewidzianych standardem HDTV (w szczegolnosci 720p) w ogole nie mam do wyboru. Moze nie wiem, jak sie przelaczyc na takie rozdzielczosci, albo drivery preinstalowane przez Lenovo tego nie udostepniaja? Zalezy mi na ustawieniu rozdzielczosci takiej, aby obraz zajmowal 100% ekranu i ani grama wiecej, a rozdzielczosc byla 1 do 1 z rozdzielczoscia matrycy.

Jest mi w stanie ktos podpowiedziec?

Mam jeszcze drugi problem z HDMI - czy ktokolwiek mial problemy z dzwiekiem na TV LCD? TV zaczal wydawac jakies podejrzane trzaski z glosnikow (na laptopowych glosniczkach tego nie ma), a po puszczeniu muzyczki te trzaski prowadza nawet do chwilowego zanikania dzwieku. Jakby byl problem z dekodowaniem, albo cos w tym guscie. Ma ktos pomysl?

Pozdrawiam
 

Olleo

New member
Mam jeszcze drugi problem z HDMI - czy ktokolwiek mial problemy z dzwiekiem na TV LCD? TV zaczal wydawac jakies podejrzane trzaski z glosnikow (na laptopowych glosniczkach tego nie ma), a po puszczeniu muzyczki te trzaski prowadza nawet do chwilowego zanikania dzwieku. Jakby byl problem z dekodowaniem, albo cos w tym guscie. Ma ktos pomysl?
Problem nie wystepuje na zasilaniu z baterii - tylko gdy z sieci. Myslicie, ze to blad konstrukcyjny, czy moze wada akurat tego egzemplarza?
 

marzenam

New member
Czytam i czytam i nic nie wyczytałam.
Problem jak powyżej. Wydana kasa na tvka, wydana kasa na karte graficzna, kabelek, a efekt - porażka. Gdzie ta żyleta??

tv - TOSHIBA 26AV500P
grafika - Radeon 4350 Gigabyte 512MB 2xDVI (PCI-E) OC
Połączenie - kabel dvi-hdmi DUAL LINK 2m firmy vivanco, pozłacane końcówki, ekranowany itp.


Przy największej rozdzielczości 1920×1080 windows wygląda jak totalna porażka :/. Litery są nieczytelne, pomaga jedynie zwiększenie rozmiaru czcionki, ale nie we wszystkich programach da sie to zrobić.
Przy 1280×720 dużo lepiej, ale jakoś też nie najlepsza.
Gry i filmy ok, ale windows bije po oczach :/.
Nie da sie nic z tym zrobić?

POMOCY!:niewiem:
 

dnc

Moderator
VIP
A kto Ci powiedział, że każdy TV jest dobry do podłączenia do PC i w Widnowsie pulpit będzie super wyglądać? Tylko monitor PC bedzie miał najlepszy obraz. TV, jak sama nazwa wskazuje służy do oglądania telewizji i pochodnych (DVD, BD i filmów z PC). Podłączałeś TV po łaczu D-Sub? Jeśli jest.
 

marzenam

New member
Kupowałamtego tv z myślą o tym, aby go podpiąć pod komputer (malo miejsca w pokoju na tv-ka i monitor). Gość w sklepie polecał ten model. Cena nie grała roli, chciałam po prostu, aby dobrze chodzi pod kompem.
Widze, że nie tylko ja mam taki problem.
 

ivf

New member
Olleo, nie znam sterowników do kart graficznych intela. jeśli w ich ustawieniach nie daje się wymusić wyświetlenia rozdzielczości natywnej tv, to spróbuj jak najbardziej podobną.. zachowaną dokładnie przynajmniej w pionie.. zawsze to coś..

marzenam, Twój tv ma rozdzielczość natywną 1366x768 i TYLKO w tej rozdzielczości czcionka z komputera będzie wyświetlona jak przysłowiowa żyleta ;) zastosowanie KAŻDEJ innej rozdzielczości spowoduje przeskalowanie obrazu, czego efektem będzie zniekształcenie wszystkiego włącznie z omawianą czcionką. tak jest niestety z KAŻDYM TV. ustaw wspomnianą rozdzielczość (jeśli sprzęt pozwala) i będziesz zadowolona na 100% ;)
 

a4tech

New member
@marzenam


Ja na 37 calach z odległości 3m pracuję na 1360x768.
I to jest optymalna roździałka do codziennej pracy na PC. Nie wiem jak to będzie z Twoją 26-ką.

1920x1080 używam wyłącznie do filmów, sporadycznie do gier.
Do zwykłej pracy na PC, ta roździałka poprostu się nie nadaje. No chyba, że z lornetką lub nosem w matrycy ;)

Moja karta - GF7600 GT + Kabel DVI-HDMI.


Od kiedy posiadam swojego LCD + kabelek, mój monitor (LG 19-ka) całkowicie poszedł w odstawkę :D
Klawiatura z myszą (bezprzewodowe) na stałe już zawitały na stoliku przed TV-kiem :)


Pozdro.
 
Do góry