PC po HDMI. Czy ktoś podłączał?

szuldek

New member
Piotrek_PP napisał:
>szuldek
A jak sterownik karty graficznej rozpoznaje Ci ów odbiornik? Jako HDTV monitor czy HDTV TV. W każdym razie powinieneś wymóc na nim by podłączoego do DVI Samsunga traktował jako telewizor a nie monitor lcd.

w panelu windy nic nie pisze tylko monitor plug and plauy
a w własciwościach CATALIST controler center jako: SAMUNG [single]

co radzicie?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
czyli karta graf znalazła twój LCD
musisz znależc zakładkę w stylu - Panel kontrolny lub jak jest w nVidia
Panel Sterowania nVidia
tu znalezc zakladkę "Video i TV" albo podobnie.
następnie - kreator TV - wyszukiwanie TV itp ewentualnie Kreatora Wielu Ekranów
tam - Zmienic Format sygnału

przykro mi ale zgaduję co jest lub może być w Ati
na pewno jest to w menu zaawansowanym karty graficznej

ps
karty raczej nie musisz zmieniac gdyż jest dobra - trzeba tylko znalezc odpowiednią zakłądkę
przydałoby się poszukać najnowszych sterowników

pozd
 

ipkiss

New member
p00h napisał:
Aaa. To teraz rozumiem. Mam Panasa PV60, który też ma max 1024x768 zgodnie ze specsami. Wyższe rozdzielczości chodzą ale bardzo dziwnie.
Po prostu - TV ma ograniczoną częstotliwość konwertera AD i to wina TV a nie kabla (zresztą producent podał uczciwą wartość w specsach). Przy PV60 jest to OK, bo to jest natywna rozdzielczość matrycy, ale jak widać niestety niektórzy producenci TV nie pozwalają na puszczenie przez VGA sygnału 1:1. .

ok. to dlaczego na kablu 1,8m chodzily wysokie rozdzialki (natywna i 720p) ? No i drugi problem to czemu przez kabelek DVI-HDMI nie moge odpalic natywnej rozdzialki ? W opcjach standardowo sa typowe HD rozdzialki czyli 720p i 1080i, ktore chodza, ale nawet po wlaczeniu niestandardowych i ustawieniu 1366x768 nie chodzi....
 

szuldek

New member
szuldek napisał:
zaraz sciągne najnowsze stery i zobaczymy

no i tak jak sie obawialem
0 zmian,jest niby funkcja wyswietlaj na tv obraz hdtv i sapodane rózne rozdzielczosci ale to nic nie zminienia,nadal jest dziwnie nie wyraźny obraz:(

chyba musze zostac przy pod VGA(d-sub)
 

pmcomp

New member
Poszukaj na drugim forum.
Ostatnio był post w tej sprawie.
Sprawę załątwia odpowiedni zbiór inf oraz PowerStrip.

Pozdro
 

szuldek

New member
pmcomp napisał:
Poszukaj na drugim forum.
Ostatnio był post w tej sprawie.
Sprawę załątwia odpowiedni zbiór inf oraz PowerStrip.

Pozdro

mozesz mi podpowiedzic na jakim II forum?

nie moge sie doszukac
z góry thx za pomoc
 

koala33

New member
witam mam pytanie: zamieżam podłączyć kompa pod lcd samsunga 32' i zastanawiam sie jaki kabel kupic- hdmi-->dvi czy d-sub. Na LCD bedę w ten sposób oglądał standardowe filmy czyli divXy oraz czasami coś w HD (np seriale) w gry raczej baardzo sporadycznie. I teraz nie wiem co wybrać :/ czy d-sub w tych warunkach oferuje warunki obrazu gorsze niż hdmi? Ponadto w jakiej cenie brac kable? ja potrzebuje taki ok 2 m i np hdmi na allego http://allegro.pl/show_item.php?item=138003445
czy też d-sub http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11718

aha i oczywiście max jaka rozdziałka dla HD mnie dotyczy to 720p, telewizor ma bodajze 1366xileś tam rozdziałke max :)
 

szuldek

New member
koala33 napisał:
witam mam pytanie: zamieżam podłączyć kompa pod lcd samsunga 32' i zastanawiam sie jaki kabel kupic- hdmi-->dvi czy d-sub. Na LCD bedę w ten sposób oglądał standardowe filmy czyli divXy oraz czasami coś w HD (np seriale) w gry raczej baardzo sporadycznie. I teraz nie wiem co wybrać :/ czy d-sub w tych warunkach oferuje warunki obrazu gorsze niż hdmi? Ponadto w jakiej cenie brac kable? ja potrzebuje taki ok 2 m i np hdmi na allego http://allegro.pl/show_item.php?item=138003445
czy też d-sub http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11718

aha i oczywiście max jaka rozdziałka dla HD mnie dotyczy to 720p, telewizor ma bodajze 1366xileś tam rozdziałke max :)

tez mam lcd samsunga 32"
podlaczylem go anrazie przez D-sub (vga)>tem LCD ma wejsc PC
i jest obraz spoko co do kabla hdmi -dsub to nie polecam bo to bez sensu (lepij vga>vga)
a hdmi>dvi tutaj ja osobiscie mam problem> podłoczyc podałczylem ale jest dziwny obraz. dziwan ostraosc,koledzyz tego forum r adzili mi stery nowe zainstalowac>zrobilem tak , nie pomoglo+ po ustawiac cos w sterach, bez zadnego rezultatu
poddalem sie narazie>powalcze jak wiecej osbó bedzie miał oz tym problem(w kupie raxniej:)p.s mam radeona x1600 pro,pozdr.
 

PioSpec

New member
Witam,

Zrobilem w koncu testy, o ktore mi chodzilo.

Pytalem o podlaczenie przez HDMI, poniewaz postawilem Media Center i jest docelowo postawione pod TV w salonie, podlaczone do sieci domowej abym mogl ogladac wszystko ze wszystkich kompow, ktore mam w domu.

Telewizor LCD Sony Bravia 32''
I tak:
- podlaczenie przez HDMI z Geforce (z wyjsciem HDMI) - chodzi dobrze, ustawia sie standardowo na 1080i, ale wystepuje co pare linii brak kilku linii w tekscie, co sprawia wrazenie braku ostrosci.
Przy ustawieniu 1080i, mozna zmienic rozdzielczosc w dol do 1600x1200, ponizej tej przedzialki przelancza sie na 720p. Przy ustawieniu wlasnej rozdzielczosci 1360x768, obraz kiepski.
najlepszy obraz przy 720p, ale aby byl caly na ekranie, rozdzielczosc spada do 1168x760 (jakos tak).

- podlaczenie przez YPbPr, - ciut gorsze kolory, obraz prawie identyczny jak na HDMI. te same zachowania przy roznych rozdzielczosciach, oprocz tego ze jest problem z ustawieniem aby caly pulpit idealnie pokrywal ekran.

- podczalenie przez Dsub - jeszcze nie sprawdzilem, ale jesli Sony pociagnie pelna rozdzialke 1366x768 to pewnie bedzie najlepszy obraz.

Suma sumarum, do ogladania filmow przez Media Center, podlaczenie HDMI jest bardzo dobre, ale do przegladania netu, lub odpisywania na maile - niestety glowa boli - z braku ostrosci.

Na szczescie udalo mi sie odpalic napisy do divix'ow pod Media Center, wiec nie musze juz przenosic plikow pomiedzy kompami, a po prostu siedzac wygodnie w fotelu z pilotem, przegladam wszystko co mi wchodzi do sieci.
 

PioSpec

New member
Dodam jeszcze, ze jest to wedlug mnie najlepszy dostepny odtwarzacz mediow na rynku. (zadne Kiss'y tego nie przebija).

Moge przegladac:
- wszystkie formaty HD (mpg2 HD, H264 itd)
- wszystkie formaty SD
- zdjecia
- muzyke

moge nagrac na plytke, cokolwiek zechce, wlacznie z DVD+menu, wszystko pracujac tylko z pilotem w rece.

Cokolwiek nie chce pojsc, moge doinstalowac kodek w sekunde.

A do tego wszystkiego jeszcze pograc w najnowsze gierki ( nie potrzebuje zadnych konsol)

Do tego tuner cyfrowy z cyfra +, moge nagrywac programy, timeshift.

Nie ma innego rozwiazania na rynku, ktore zapewnia tak pelny serwis.
 

be-jot

New member
moje trzy grosiki

nabyłem samsunga 26" (który i tak stoi na biurku w odległości ok. 1.5m i wypala mi oczy z tyłu głowy) i podłączanie pc po hdmi jest w instrukcji nawet odradzane.

co nie omieszkałem i tak przeprowadzić. po hdmi nie da się (przynajmniej na nvidii 7600 ze sterownikami 93.71) odpalić natywnej rozdzielczości matrycy, śmiga co najwyżej downsize do tysiąc-coś na 768, przez co obraz nie należy do extraklasy, jest lekko nieostry, kolory trochę "płyną", siada czytelność niektórych tekstów.
natomiast po d-sub wszystko jest bardzo cacy, obraz żyleta (może nawet aż za bardzo przy tym rozmiarze i odległości :) )
 

koala33

New member
Ja od jakiegoś czasu rozwiązałem sprawe z podłaczeniem LCD do kompa wiec moge cos napisać. Podłączenie poprzez d-sub-->d-sub/DVI ( karta GF 66ooGT AGP z dwoma DVI stąd użycie przejściówki). Kabel Hama za 30 zł 1,5 m cholernie gruby :).
Nie wiem czy to jest tak zawsze czy nie w każdym razie winde musze ładować w trybie VGA bo innaczej nie mam sygnału z kompa :/
Ale jak już załaduje w VGA to jest ok. Kolejna przeszkoda to brak możliwości ustawienia 1280x720 czyli 720p - pojawia sie monit na LCD, że nie ma sygnału. Z tego też powodu używam 1280x768 i obraz żyleta :) Oglądanie seriali w HD jest czystą przyjemnością :D
 

marttino

New member
Ja podłączyłem mojego PC'ta (Gigabyte GeForce 6600 128MB Silent Pipe) łaczem DVI ==> HDMI, LCD to LG LC26LC2R, wszystko chodzi świetnie poza jedną rzeczą .. nie umiem ustawic karty graficznej, tak żeby Windows mieścił się w kadrze LCD'ka szanowni koledzy na forum podpowiadają że to tylko kwesta ustawiem jak na razie odstawiłem na bok ten problem.

Chciałem powiedzieć, że LG 26LC2r można podlaczyć DVI ==>HDMI i jest świetny ostry obraz.
 

blaade

New member
Ok podsumowujac:
Przy podlaczeniu kompa do LCD Samsunga poprzez DVI --> HDMI obraz jest ucinany o ok.5%, poniewaz TV nie otrzymuje natywnej rozdzielczosci ( tzn. 1360x768 ). A wiec rozumiem, ze wyjsciem z tej sytuacji moze byc ustawienie natywnej rozdzielczosci w komputerze za pomoca np. Powerstripa tak? Jesli tak to moze komus sie to udalo i by to opisal?
p.s. Pamietam, ze kiedys czytalem na jakims forum o tym, ze sie komus to udalo takze wiem, ze jest to mozliwe...
p.s.2 Osobiscie bede wlasnie probowal dojsc do tego za pomoca LCD Samsung 32 LER71B i laptopa ze zlaczem DVI.
 
Ostatnia edycja:

lipa_ml

New member
ja mam kompa podpietego z gf 6150 z dvi na hdmi do lc2r 37 i przy normalnej rozdziałce 1360x768 lekko obciete są boki ale naprawde minimalnie jak w powerstripie ustawie 1368x768 jest na całym lcd obraz. po hdmi obraz żyleta duzo lepszy niz po d-sub. kabelek no name
 

Golgota

New member
Witam
Może ktos z was będzie wiedział jaki uzyskam obraz kablem RCA 10m z karty GF 7800GTX ta karta ma właśnie wyjście HDTV przez RCA, telewizor PV 60 Panasonic
Pozdrawiam
 

brutus76

New member
Witam

Bardzo uważnie przeczytałem cały wątek związany z problemem podłączenia PC'ta do LCD kabelkiem HDMI ale nadal nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Mam bardzo podobny problem jak część Was. Moją kartą jast GF 7600 GS która jednak na pokładzie posiada wyjścia HDMI, DVI i Component (ma wsparcie HDCP). Oczywiście długo polowałem na tą kartę bo byłem przekonany, że jak kupię sobie LCD'ka z wejściem HDMI to obraz będzie wymiatał - a tu beret!
Obraz, jak pisali poprzednicy, nieostry, z przebarwieniami (głównie widocznymi w tekstach) i w ogóle ikonki na pulpicie jakieś takie tandetnie prezentujące się ! :(
Mam w kompie kartę sat. TT 3200 (czyli dedykowaną pod HDTV) i w sumie efekt mnie nie zadawala. Przyznaje, że nie próbowałem jeszcze podłaczyć kompa przez inne wyjścia ale zastanawiam się które z rozwiązań na pewno będzie najlepsze? Nie mam zamiaru wywalać kasy na drogie kable (DVI czy komponent) bez pewności że poprawi się jakość. Z tego co przeczytałem to chyba najlepiej będzie wyść z DVI a wejść do TV D-Sub'em?? Czy dobrze myślę?
Faktem jest, że podłaczając kompa przez HDMI nie ustawia się on w natywnej rozdzielczości 1360x768, a obraz nie mieści się w kadrze. Akceptowana rozdzielczość to jakieś 11XX x 7xx nie pamiętam dokładnie.
Przy ustawieniach zaawansowanych karty gdy wymuszę rozdzielczość TV to obraz staje się jakiś podłużny i dwuczęściowy - totalna kicha!!
Dziwie się, że karta dedykowana pod HDMI tak niesatysfakcjonująco zachowuje się z TV LCD Samsung R72 26" po HDMI :(
Mam Windowsa MCE i pod Media Center to nawet to jakoś wygląda, ale pulpit, explorer i inne okienka to porażka:(

I tu mam kilka pytań do Was drodzy forumowicze:
Czy ktoś z Was ma podobną grafikę i jakieś doświadczenia, porady w tym zakresie?
Jakie rozwiązanie podłaczenia do TV będzie najlepsze jakościowo?

Oraz pytanie do kolegi PioSpec jak zmusił WMC do czytania napisów w divixach oraz jaką kartę TV na pod kontrolą tego systemu? Mam z tym spory problem!

Oczekuję pomocy i szybkiej odpowiedzi, serdecznie z góry dziękując.

P.S - Wywaliłem kupę kasy na stworzenie fajnego Media Centrum, a żona chce mnie teraz z domu z tym wywalić bo myśli, że jej naściemniałem :)
 

Hotest

New member
brutus76 napisał:
Oraz pytanie do kolegi PioSpec jak zmusił WMC do czytania napisów w divixach ...

Zainstaluj kodek ACEMCP603PRO bedzie Ci odtwarzal napisy (jezeli bedziesz mial je w tym samym katalogu co film)

Innym rozwiazaniem jest filtr odpowiadajacy za wyswietlanie napisow DivX G400.

Pzdr
 
Do góry