Panowie - nadchodzi nowy model Philips 47PFL9732D !!!!!!!

pku

New member
@jos1

Pokręć - jak dla mnie to najmniej przeskakujaca plazma, i przy tym ma taki fajny głęboki obraz (ostrośc drugiego planu), gdzies to ktoś porównał że wygląda jak 3D.

Na tym Q96 (50Q96HD) miałem mozliwość obserwować obraz specjanie chyba zrobiony po to zeby bylo widac "skakanie". Według mnie w tej "konkurencji" to najlepsza plazma. W LCD na tym samym obrazie wygrywa 9732 bez dwóch zdań. Soniaki tez bardzo przyzwoicie a np. nowe Sharpy /XL2/ już sie męczą i widać delikatne przeskakiwanie.

Ogolnie to mam takie wrażenie że niektory firmy nie poradzily sobie z przejściem na FHD w tym sensie ze modele 1366 chodzą dużo lepiej niz FHD

Dlatego np. jakoś nie mam zaufania do 50P96FD Samsunga chodziaż niby to powinno byc coś bardzo podobne do Q96

PS
U angoli jest juz chyba Q97.
 
Ostatnia edycja:

jos1

New member
Pawel ,
podzielam calkowicie Twoje zdanie HD to ogromna dawka informacji dla procka i grafiki wielu jeszcze jest na etapie raczkowania.Philips zalatwil ta sprawe super softem ktory rozpoznaje akcje na obrazie i uruchamia automatycznie specjalne filtry, jezeli moge to tak nazwac , ktore eliminuja te nieladne dla oka efekty.
Widze ze jestes zwolennikiem plasmy ,poczekaj na nowego LG kontrast 20.000:1 obiecuja super TV.

pozdrawiam
 

pku

New member
Zawsze byłem zwolennikiem LCD i czekalem na wystarczajaco dobra rozdzielczosc. Teraz poza kilkoma TV okazuje sie ze to nie tylko kwestia panelu :(

A plazma jest fajna, moze nawet byla (jest ?) lepsza /w czasach mniejszej rozdzielczosc LCD/, teraz to sie juz chyba wyrównuje....
 

jos1

New member
Ja osobiscie mialem totalne klopoty z zaakceptowaniem LCD technologii gdyz od poczatku pracowalem na Sony Black Trinitron monitorach z serii SE wiec czarny kolor , rozdzielczosc itd. klopoty z szybkoscia wyswietlania nie istnialy zalatwialem to przez wymiane karty grafiki albo budowalem nowy komputer , po problemie !!
Przed czterema laty wyzlomowalem Sony Black Trinirtony i musialem cosc postawic nowego ,ale co ? Zdecydowalem sie na Dell monitory gdyz byly w stanie czesciowo zastapic stare , Dell monitory 24 colowe sa budowane na baize Samsunga matrycy jestem z nich zadowolony ale mysle ze to raczej przyzwyczajenie ,wolalem stare Sony.
Telewizory tez mialem tylko z srii Black Trinitron poza jednym Philipsem 36 colowym ktory tez mial super czern ale bardzo slaba zbirznosc kolorow , zreszta Sony mial tez te problemy..
Mysle ze naszym problemem nie sa TV LCD tylko gowniany PAL signal z ktorym producenci LCD walcza usilujac cos z niego wykrecic. Wiekszosc LCD TV podlaczonych do dobrego zrodla sygnalu sa ok .
 
Ostatnia edycja:

wonito

New member
Witam wszystkich.
Zakupiłem philipsa 47PFL9732 D/10 jest rewelacyjny. Poprawia obraz standardowy telewizji naziemnej. Wizualnie jest duzo większy od 42. W domu ten telewizor jest naprawdę duży. Powiem jedno : nie ścigajcie najwyższych parametrów na rynku w LCD. Ten ma kontrast dynamiczny 8000:1, jasność 550 i u mnie w domu kontrast ustawiony jest na 80% ( przy dynamiczny ustawieniu - średni) a jasność na 50 %, ambilight na relaksujęcy. W sklepie jest inaczej ale w domu nie da sie patrzeć na jasność 550 i kontrast 8000:1 poprostu oczy wysiadają po godzinie oglądania. Myslę że najistotniejsze w tym LCD jest czas reakcji 3 ms i częstotliwość 100 hz i to naprawdę widać przy szybkim ruchu. Uwazam że jest to aktualnie najleprzy LCD na rynku. Tydzień oglądania z ambiligt'em i przesiadka na inny telewizor powoduje dziwne wrażenie martwego obrazu. Przy oglądaniu Dvx jakość rewelacyjna, HD jeszcze nie podłączyłem.
 

jos1

New member
wonito napisał:
kontrast ustawiony jest na 80% ( przy dynamiczny ustawieniu - średni) a jasność na 50 %, ambilight na relaksujęcy. W sklepie jest inaczej ale w domu nie da sie patrzeć na jasność 550 i kontrast 8000:1

Interesuje mnie jakosc czerni i koloru tla.Mysle ze w pomieszczeniu wieczorem gdzie jest wylaczone swiatlo ekran w tle nie jest czarny tylko siwy lub fioletowy .W sklepie tego nigdy nie mozna dorze przetestowac.Napisz prosze jak to u Ciebie wyglada tlo przy tych ustawieniach ,czy jestes w stanie przez zmiane ustawien uzyskac soczysta czern ?

Pozdrawiam
 

wonito

New member
Jeśli chodzi okąty widzenia obrazu to:
obraz idealny to około 90 stopni potem obraz robi się delikatnie bardzie matowy, ale obraz jest widoczny do 178 stopni.
Jeśli chodzi o czerń to jest to naprawdę naturalna czerń bez wybarwień fioletem, ramka telewizora jest czarna w połysku, ekran czarny matowy. Philips poradził sobie z tym znakomicie. Przy oglądaniu wersji kinowej czarne paski zupełnie nie drażnią. Nie wiem o co dokładnie pytasz w kwestii tła.
 
Ostatnia edycja:

jos1

New member
wonito napisał:
paski zupełnie nie drażnią. Nie wiem o co dokładnie pytasz w kwestii tła.

Wlasnie chodzi mi o te paski ktore pozostaja w tle ,sa czarne czy siwe ?
Upraszczajac,to jest wlasnie jakosc czerni i kontrastu. Philips 52PFL9632D/10 ma matryce Samsunga i kontrast 2000:1 tlo pozostaje czarne .Moim zdaniem jest to najlepszy do 47 cali LCD ,szkoda ze nie z matryca Samsunga.
 
Ostatnia edycja:

szmyrek

New member
wonito
gratuluję! gdzie dokonałeś zakupu? i jeśli można wiedzieć ile kosztowało to cudo ? :D Ja jeszcze się waham pomiędzy philkiem w/w a tosią z3030 oraz sony x3500
pozdrawiam szmyrek
 

cubahdtv

New member
jos1 napisał:
Wlasnie chodzi mi o te paski ktore pozostaja w tle ,sa czarne czy siwe ?
Upraszczajac,to jest wlasnie jakosc czerni i kontrastu. Philips 52PFL9632D/10 ma matryce Samsunga i kontrast 2000:1 tlo pozostaje czarne .Moim zdaniem jest to najlepszy do 47 cali LCD ,szkoda ze nie z matryca Samsunga.

Napisałeś że Philips 52 PFL 9632 D / 10 ma matryce Samsunga - możesz podać podstawę takiego twierdzenia lub linka gdzie jest to napisane.
Będę bardzo zobwiązany bo noszę się z zamiarem zakupu tego TV - lub może któryś z Panów już posiada ten TV prosiłbym o bliższe info i odczucia wizualne bo parametry ma ok tylko mnie zastanawia to 100 Hz bo w jesnym sklepie internetowym znalazłem tylko wpis że jest na innych stronach jest pominięte tak jak by go nie było.
Jeśli kotoś go już posiada ten TV to prosił bym o info.
 

wonito

New member
Witam ponownie.
Jeśli chodzi o czerń to naprwdę jest głęboka i naturalna ( a ja jestem wybredny). Philips posiada funkćję dopasowania jasności obrazu do otoczenia wiec wieczorem wysokie ustawienie nie atakują oczu. Przy ustawieniech które podałem czerń jest czysta i głęboka.
Zapkupu dokonałem w media za cenę 11999. Do cen internetowych przepłaciłem ( 10300 zł.), ale taki układ dla mnie jest opłacalny.
Co do wyboru to sonka ma lepszy kontrast, niższą jasność i fatalny czas reakcji 8 ms. Jak napisałem u mnie kontrast ustawiony jest na 80% a dynamiczny na średnią wartość co daje ok. - 5 000:1 kontrastu dynamicznego i to w domu zupełnie wystarcza, jasność ustawiona na
50 % ( max to 550 ), natomiast z czasem reakcji nie da się przesadzić gdyby było ustawienie na 1 ms, to bym tak ustawił, chodzi o ostrość w czasie szybkiego ruchu obrazu, Między 8 ms a 3 ms jest przepaść.
Sonka może wygląda efektowniej, ale ten philips w domu robi piorunujące wrażenie. Chodzi też o Ambilight - po tygodniu oglądania telewizji z ambilightem przejście na inny telewizor powoduje nieodparte wrażenie martwego obrazu.
 

jos1

New member
Edi907 napisał:
jos1


Nie wiem czy wiesz że LG Philips produkuje tylko panele LCD do 47 cali a powyżej zakupuje od Samsunga


;)
Gdzies na Forum napisalem ze mam zle zdanie o SERVICE Philipsa .Musze to jeszcze raz napisac , kpia sobie z nas ,arognorancko nieodpowiadaja albo odpowiadaja zupelnie nie na temat na zadane pytania techniczne , niedotrzymuja rowniez SERVICE na uszkodzone produkty po gwarancji.Tym razem zadalem pytanie na stronie Philips Niemcy i Philips Polska o istniejacej roznicy kontrastu miedzy LCD TV 52PFL9632D-10 a 47 PFL9732D-10 do tej pory cisza.W niemczech doradcy Philipsa na zadane pytanie o roznicy w kontrascie odpowiadali :
1.Roznica w jakosci czesci J)
2.Inna matryca J)
3.Matryce sa takie same na 100% J)
4.Musze sie dowiedziec bezposrenio u Philipsa J)
5.Ja nie widze zadnych roznic J)))))))
6.To jest sprawa gustu L((
7.Moze da sie ustawic ? J))))))
Pisze o tym gdyz jestem przekonany ze jest wielu takich jak ja ktorzy chcieliby wiedziec jaki jest silnik w tym aucie i mamy do tego prawo !!!! placac taka kase !!! Jednak nie da sie ukryc ze 47 PFL9732D zostal uznany przez EISE – AWARDS jako pierwszy TV LCD w Europie .Nie da sie ukryc ze jest genialny ale kontrast 52PFL9632D-10 ma lepszy J)

http://www.eisa-awards.eu/2007/node/716

Pozdrawiam
 

jos1

New member
jos1 napisał:
Hallo Pawel ,
bede w sobote w Braunschweigu i z cala pewnoscia pokrece galkami :grin: w Q96 serii !! dam znac co jest grane .
Witaj Pawel ,
nie poszlo mi w minionym tygodniu tak jak planowalem i nie bylem pokrecic galkami :-(( mysle ze to nastapi w nastepnych dniach ,dam znac.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Musio1968

Member
Bez reklam
wonito - GRATULACJE !!! Super że ktoś kupił tego Philka ! Może coś się ruszy i Kiki zrobi test / obiecał / ale niestety do chwili obecnej cicho ! Chyba promuje inne marki ? wonito - opisz na jakim sygnale oglądasz TV i czy na prawdę system Pixel HD poprawia wyraźnie słaby sygnał np. kablówki ? Jaki dzwięk i czy nie smuży w szybkich scenach np. tenis, siatkówka ? Dużo pytań ale jesteś pierwszym użytkownikiem tego LCD i podejrzewam że Twoja opinia pomoże innych forowiczom w wyborze Philka !!!
Jak ze skalowaniem obrazu, czy oglądasz obraz 4:3 czy 16:9 ? Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pku

New member
Musio1968 napisał:
wonito - GRATULACJE !!! Super że ktoś kupił tego Philka ! Może coś się ruszy i Kiki zrobi test / obiecał / ale niestety do chwili obecnej cicho ! Chyba promuje inne marki ? wonito - opisz na jakim sygnale oglądasz TV i czy na prawdę system Pixel HD poprawia wyraźnie słaby sygnał np. kablówki ? Jaki dzwięk i czy nie smuży w szybkich scenach np. tenis, siatkówka ? Dużo pytań ale jesteś pierwszym użytkownikiem tego LCD i podejrzewam że Twoja opinia pomoże innych forowiczom w wyborze Philka !!! Pozdrawiam :) :) :)

ja też, ja też ..... chętnie coś usłyszę/przeczytam :)
 

wonito

New member
Ja mam podłączony tuner cyfry, czyli zwyczajny sygnał SD. Uważam że telewizor dość znacznie poprawia obraz standardowego sygnału - aczkowiek stopień poprawy jest oceną subiektywną. Moim zdaniem radzi sobie rewelacyjnie, Polsat 1 i TVN (a przede wszystkim TVN) nadają bardzo dobrą rozdzielczość ( czy jakość) i jakość obrazu jest świetna. Nie można zapominać że ilość pikseli jest taka sama a ekran prawie czterokrotnie większy (powierzchnia) niż TV 25 cali, i w Philipsie obraz jest lepszy niż w normalnym TV.
Natomiast nie da się ukryć złej jakośći obrazu na TVN 4, tele 5 i w filmach z lat 80-tych, typu stary serial.
Jeśli chodzi o smużenie to właśnie częstotliwość 100 hz oraz czas reakcji 3 ms, zdecydowały o wyborze tego LCD. Po prostu nie ma żadnego efektu. Ruch jest tak dokładnie pokazany że na początku ma się wrażenie, że szybkie sceny są pokazane w mili sekundowym zwolnieniu - rewelacja.
Obcja piksel HD sama w sobie nie działa piorunująco, ale po włączeniu innych, dodatkowych obcji poprawiających jakość obrazu, nie da się tego przeoczyć.
Co do skalowania obrazu to - tuner cyfry jest ustawiony na format Auto lub 4:3 natomiast TV na format obrazu Automatyczny. I tu philips radzi sobie REWELACYJNIE. Obraz zeskalowany z 4:3 jest właściwie bez zniekształceń np. logo TVN'u na śodku ekranu jest idealnie okrągłe (ok to prawie standard w lepszych LCD) jednak małe logo w górnym prawym rogu też jest okrągłe ! i co wy na to ?
Drażni jedynie film który nadawany jest w wersji kinowej, bo pomimo 16:9 zastają czarne paski, a opcja -formatu automatycznego zniekształca obraz za bardzo go wyciągając w górę i dół. Trzeba przełączyć TV na format 16:9, i tu wada format super zoom jest do bani. Po prostu nic się nie dzieje, dalej jest 16:9 z czarnymi paskami (ale prznajmniej czerń jest idealna)
Jeszcze jedna wada ten model nie ma PIP'u , jedynie podziął na TV i telegazeta- tu zaskoczenie z mojej strony.
Pozdro.
 
Ostatnia edycja:
Do góry