Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

enypeny

New member
Witam,
jestem tu nowy, proszę nie bić ;)

Od dwóch lat jestem posiadaczem plazmy Panasonic seria S20E 46 cali , źródło obrazu: kablówka z coraz większą ilością kanałów HD i odtwarzacz BLU-RAY Panasonic DMP-BD60. Moje pytanie - czy warto wymienić ww. tv na model 50VT50 ? W plazmie doceniam przede wszystkim głębię obrazu, rozpiętość tonalną kolorów - tego w żadnym LEDzie nie widziałem jeszcze a pracuję w sklepie RTV,- porównywałem LEDy nawet te kosztujące po 10.000zł i jak dla mnie generują obraz po prostu sztuczny .... TV mam w tej chwili powieszony na ścianie prostopadle do okna i oglądam z prawie 3 metrów ; poprzednio na przeciwko i z odległości 6m - nie było to przyjemne dla oka ze względu na spore odbicia, teraz jest całkiem dobrze. Czy wymiana na 50VT50E będzie dużym skokiem jakościowym? Warto?
 

mexxmen30

New member
Witam jestem własnie szczesliwym posiadaczem od 2 dni TX-P50VT50 jest to moja druga plazma ogólnie to jestem wniebowziety wygladem,internetem i kolorami jedno co mnie rozczarowało to 50Hz widac to niekiedy....

I tu rodzi sie moje pytanie jak ustawic w tej serii plazmy aby startował po właczeniu przykładowo z pozycji HDMI1 ????
 

TomT

New member
50VT - menu serwisowe

Witam,

Czy ktoś z forum może podzielić się ze mną sposobem wejścia do menu serwisowego w celu sprawdzenia czasu pracy telewizora. Wole to sprawdzić nim wejdę w spór, mój TV to prawdopodobnie używka albo ekspozycja.

Panasonic VT50

Dziękuję i pozdrawiam, Tom
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witam,

Czy ktoś z forum może podzielić się ze mną sposobem wejścia do menu serwisowego w celu sprawdzenia czasu pracy telewizora. Wole to sprawdzić nim wejdę w spór, mój TV to prawdopodobnie używka albo ekspozycja.

Panasonic VT50

Dziękuję i pozdrawiam, Tom


masz w tym temacie nieco wcześniej info jak to dokładnie zrobić, wystarczy spojrzeć... jak sprawdzisz podziel się efektami
 

TomT

New member
Witam,

Dziękuję Wam bardzo serdecznie za wskazowki.
Nie mialem jeszcze czasu pogrzebać w TV ponieważ wolałem spędzić weekend na rybkach, by ukoić zszargane nerwy :)

Dziś wieczorem sprawdzę parametry i dam znać co i jak.

Co do pytania powyżej od armanig - nie to był zakup niezalezny.

Pozdrawiam, Tom
 

mexxmen30

New member
a ja mam jeszcze takie pytanie:
gdzies po 3 godzinach pracy TV dotknołem sie obudowy tego aluminiowego ozdobnika i w górnych rogach był cholernie goracy, w starej plazmie ktora mam tez jet emitowane jakies ciepło przez wiatraki ale nie az takie czy to normalne ??? Dodam ze jak wyłacze głos to słychac delikatne bzyczenie z wiatrakow ktore działaja ale czy maja dobra wydajnosc skoro TV sie tak grzeje ??????
 

cureman

Active member
Bez reklam
a ja mam jeszcze takie pytanie:
gdzies po 3 godzinach pracy TV dotknołem sie obudowy tego aluminiowego ozdobnika i w górnych rogach był cholernie goracy, w starej plazmie ktora mam tez jet emitowane jakies ciepło przez wiatraki ale nie az takie czy to normalne ??? Dodam ze jak wyłacze głos to słychac delikatne bzyczenie z wiatrakow ktore działaja ale czy maja dobra wydajnosc skoro TV sie tak grzeje ??????

Ten model tak ma.Tak mocno grzeje i jest to normalne.Bez paniki.
 

radekl

New member
Mam pytanie - czy ktoś z forumowiczów miał okazję sprawdzić czy moduł Ncam HD z telewizji na kartę "N" działa prawidłowo z VT50?
 

mexxmen30

New member
Ja mam N-ke po HDMI i smiga az miło jedno co mnie wnerwia to wyjscie 50Hz, gdy wejde w ustawienia tunera to jest dostepnych pare formatow w 59,9Hz ktorych nie da sie wybrac ??? A co to jest ten moduł Ncam HD za co odpowiada moze jakos pomoge.......

A juz wiem o co ci chodzi ale nie wiem czy to TV szczyta bo nie przypominam sobie aby było gniazdo pod "F-kę" w TV.Nie lepiej kupic tuner na karte za ile se doładujesz tyle bedziesz ogladał.
 
Ostatnia edycja:

radekl

New member
Chcę uniknąć dodatkowego klocka na szafce - kombinuję żeby korzystać z tego co ma TV, tylko nigdzie nie jestem w stanie potwierdzić że to razem zadziała. Na stronie N'ki jest lista zgodnych TV ale tam same Samsungi są.
 

jacku6

New member
Chcę uniknąć dodatkowego klocka na szafce - kombinuję żeby korzystać z tego co ma TV, tylko nigdzie nie jestem w stanie potwierdzić że to razem zadziała. Na stronie N'ki jest lista zgodnych TV ale tam same Samsungi są.

ja mam uniwersalny moduł aston crypt ale z karta cyfry i wszystko smiga jak ta lala,na sto procent nie moge zapewnic ale mysle ze na 90 procent bedzie chodzil z modulem n-ki, najlepiej zadzwonic na obsluge do panasonica i ci powiedzaja tak zrobilem z astonem i potwierdzili ze w tegorocznych modelach niema zadnego problemu z modulami a byly takowe z modelami 2011 i 2010
 

maxan

New member
Bez reklam
Chcę uniknąć dodatkowego klocka na szafce - kombinuję żeby korzystać z tego co ma TV, tylko nigdzie nie jestem w stanie potwierdzić że to razem zadziała. Na stronie N'ki jest lista zgodnych TV ale tam same Samsungi są.
Akurat przy N-ce warto mieć dodatkową cegłę- o tyle o ile bierze sie dekoder z nagrywarką i wbudowanym dyskiem - na moje jedyny słuszny wybór, bardzo przydatna i wygodna rzecz.
 

radekl

New member
Nagrywanie średnio mi jest potrzebne - a jakby co to mam możliwość nagrania bezpośrednio przez TV a dysk/kartę.
Rozmawiałem z Panasonic Polska i potwierdzili że karta nCam HD działa z modelem VT50 bez problemów.
 

xeo151

New member
Bez reklam
Rozmawiałem z Panasonic Polska i potwierdzili że karta nCam HD działa z modelem VT50 bez problemów.

Problemów jest i to sporo a Panasonic niech nie wciska kitu. Największym problemem jest brak wsparcia dla polskich operatorów jakie np. ma Sony w swoich TV.
 

radekl

New member
Jak na razie widzę jeden problem - czas aktywacji karty (ale w końcu mają 48h na to), a tak poza tym wszystko poszło dobrze - karta nCam została prawidłowo wykryta, karta chipowa też, kanały zaczytało z satelity - te co są niekodowane działają dobrze.

AKTUALIZACJA: karta aktywowana, wszystko ładnie działa.
 
Ostatnia edycja:

psocik

New member
Ja również potwierdzam znaczną poprawę jakości obrazu na swoim 65VT50 - ostrości, intensywności koloru, jasności. Do pierwszych 50h obraz strasznie migotał (na jasnym tle), przy ruchu kamery rwało i rozmywało kontury. Odrazu żałowałem zakupu ale później bajka i teraz wygrzany TV raczy mnie nieziemskim obrazem! Największą różnicę widziałem po około 100h teraz mam 200 z hakiem i jest jeszcze lepiej ale już nie tak znacznie.

Jedyna wada obrazu którą widzę dalej to rozmycie kontur przy poziomym ruchu kamery (50Hz - tylko na n'ce, z innego źródła np. mkv po dlna problemu nie ma) ale po wygrzaniu rzadko zauważam... Nie na tyle by mi to przeszkadzało. Żadnych innych tu opisywanych plam, jakiś pasków, migotania nie zauważyłem.

Jak zmusiłem VT50 do odtwarzania MKV po DLNA??
Ja mam z tym problem...
Podane "pod nos" czyli na karcie SD czy pamięci USB odtwarza bez problemu a udostępniane po DLNA przy standardowym serwerze WMP nie sa nawet widoczne a jak zmieniłem server na TVersity v.2.2 to pliki sa widzane przez TV ale nie odtwarza ich :-(
 

jakubwr

New member
Witam, czy moglibyście mi pomóc w rozwikłaniu kilku tematów. P50vt50e nie daje sobie rady z odtwarzaniem dużych filmów mkv i avi. Materiał zatrzymuje się na ułamki sekund , nie da się oglądać. Nie wiem od czego to zależy bo niektóre łyka a niektóre zamula. Odtwarzanie idzie z zewnętrznego dysku USB 500gb.
Czy oprogramowanie pozwala na dostosowanie wielkości napisów? te co wyświetla są małe i nie ogląda się dość komfortowo.
Kolejna kwestia to odczyt katalogów z dysku ... jest możliwość jakoś poukładać foldery ? TV zaczytał mi materiały wideo i pomieszał katalogi w cały świat. Jak on to interpretuje ... może jakoś inaczej poprzerzucać materiały w samym dysku żeby nie były tak rozstrzelone. Czy zamiast tych dużych okien z ikonami i podglądem małych okienek można sobie ustawić listę?
Aktualizowałem oprogramowanie ale nie znalazł nowszego ... są inne strony z których można pobrać dodatkowe aplikacje do TV?
 
Do góry