Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

otan

New member
Bez reklam
Cyt- Panasonic zrobil naprawde duzy krok do przodu, swiadczyc o tym moga wszystkie nagrody i statusy referencyjne jakie zbiera na swiecie .To zart tak ?
Jaki krok do przodu ?.Tv ma mase problemow poczytaj tu z 20 stron.Ja mieszkam w De i tu na Niemieckich stronach pisza to samo co nasi Polscy koledzy.Powidoki,wachania jasnosci,biale plamy,ciemniejsze pasy po bokach matrycy no i slynny problem z 50 hz.Pisanie ze VT 50 jest taki wypasiony to mydlenie sobie oczu.Bylem posiadaczem VT 20 i VT 30 .VT 20 -powidoki ,wachania jasnosci.Brak ogladania filmow z dyskow 1tb i 2tb.A model zbieral super oceny.Potem kupilem VT 30 i co ? Odpalal juz filmy z dyskow ,wachanie jasnosci bylo ale juz mniejsze.Powidoki minimalne.A i co do filmow MKV problemy ,klatkowanie (na tanim ledzie Samsunga te same MKV smigaly bez problemu) Samsung 500euro a VT 30 dalem 3999 euro w dniu premiery.Poczytalem jak super wypasiony tv i polecialem do sklepu.Teraz jest to samo lanie wody .Za 10 mc wyjdzie pewnie VT 60 i znow sie zacznie lanie wody.Testowalem VT 50 przez 2h w sklepie i powiem ze moj stary VT30 65 cali nie wypadal wcale jak starszy model.Caly czas szukam nowego tv do salonu....

Nie musisz docierać plazmy Panasonica, tylko potem nie wypisuj bzdur na temat działania TV bo to nie wina TV tylko Twoja. Polecam kupno monitora.
 

slimak

New member
Bez reklam
Telewizory - Telewizory NeoPDP 3D - TX-P55VT50 - specifications - Panasonic Polska

Może źle to rozumiem,a może i nie...ale

Głośniki przednie (8 cm podłużne głośniki ) x 2 , Głośnik niskotonowy (ø80 mm) x 1 = 3

Wygląda na to,że na naszym rynku......jak zwykle.....

Co jak zwykle??
No chyba, że Ci chodzi o złe tłumaczenie marketingowca z Angielskiego na Polski.
Obok zakładki „specyfikacja” jest zakładka „instrukcja obsługi”, a tam jak byk jest napisane: „układ 8 głośników x2”

cureman napisał:
O co chodzi z tymi glosnikami ?

Teoretycznie najlepiej jest jak głośniki są okrągłe, a nie podłużne.
Dlatego Panasonic zastosował 8 małych okrągłych głośników (których moc się sumuje), zamiast jednego podłużnego.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
No chyba, że Ci chodzi o złe tłumaczenie marketingowca z Angielskiego na Polski.
Obok zakładki „specyfikacja” jest zakładka „instrukcja obsługi”, a tam jak byk jest napisane: „układ 8 głośników x2”

Równie dobrze może być błąd w polskiej wersji ''instrukcji obsługi''.Nie będę wnikał ile głośników jest w 2 głośnikach podłużnych ani jak to wpływa na jakość dźwięku,bo nie ma to większego znaczenia przy wyborze i nie dla niego kupuje się tv.
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
Moim zdaniem to koniecznosć dla uniknięcia stresów zwiazanych z powidokami-duszkami itd. Dobrze dotarty TV odwdzięczy nam się w przyszłosci doskonałą jakoscią obrazu. Po 1000 h plazma pokaże wszystkie swoje zalety i zadowoli najbardziej wymagających użytkowników.
ooooo - dobra dla mnie wiadomość - z racji tego że nie mam za wiele czasu i oglądam ok. 3 godz. dziennie (czasem wogóle) to po ok. roku będe miał fajny obraz - akurat jak wyjdą nowe modele i ten z fajnym obrazem będe sprzedawał nie uświadczywszy jego zalet (bo przez ten rok będe oglądał na "pół gwizdka" ale nie ma tego złego co by na dobre........, nowy właściciel będzie zadowolony :)
buauauauahahahahahhahaahhaha
 
Ostatnia edycja:

Alcatraz

New member
Clouding jest widocznych tylko w kiepskich ledach. W dobrych widać go tylko odrobinę na planszach testowych więc problem w praktyce nie istnieje. Znaleziono już sposoby na pozbycie się cloudingu na normalnym (użytkowym) obrazie - z powidokami niestety trzeba nauczyć się żyć, więc trudno mówić o wyborze...
 

Dig Dug

New member
Alcatraz - ale ile mają kosztować te Ledy, żeby clouding był marginalny ??

W wątku o HX920 było pokazane jak wygląda marginalny clouding. Lekko świeciły dolne rogi, ale tam jest wygaszanie strefowe i najwyższa półka, a cena ohhooo 8-9 tys zł w 46 calach.

Standardowy Led za 3 tysiące w 40 calach nie jest najtańszym dziadostwem, a tu clouding jest konkretny. Chodzę po sklepach i widze, właśnie najgorzej, że już w sklepie widać jak się przypatrzysz dobrze i wiesz gdzie patrzeć. I nie mówie o Ledach najprostrzysch i do tego 50Hz, tylko o średnich modelach konkurencji Sam 6500, LG LW570, Sony EX720, NX720, Phil 7606. Panasoników w Ledach nie oglądam z przekory. O domowych doświadczeniach już pisałem nie raz.

W tańszych plazmach powidoki pojawiają się jak oglądasz w specyficznych warunkach jak programy z dolnym typu TVN24 lub z pasami bocznymi jak włączysz tryb 4:3 bez rozciągania, ale normalnie oglądając i pstrykając programami powidoków nie uświadczysz, a clouding jest w Ledach co kolwiek by nie oglądał. Chyba, że oglądasz Dzień Dobry TVN, tam są same jasne sceny ze studia to nie widać cloudingu, ale pozostałe audycje niestety tak.
Co ciekawe wiedząc co i jak patrzę po starych plazmach znajomych, ojca, brata i nie widziałem jakoś powidoków u nich.

Z obserwacji mogę zaryzykować stwierdzenie, że obecne Ledy za 7-8 tys mają taki clouding jak dawne CCFL za 3-4 tysiące ( w tym samym rozmiarze).

I gdzie tu postęp ? Co z tego, że telewizor płaski i cienki jak musze go przekręcać na obrotowym wieszaku, żeby był prostopadle do oglądających, a wtedy jego cienkość traci sens, bo nie ma tego efektu. Na folderach telewizor jest "przyklejony" do ściany naprzeciwko sofy, a w rzeczywistości większość siedzi pod jakimś tam kątem. Porażka.

Na koniec odnośnie Kikiego dodam, że za darmo są testy te które są mu wygodne, czyli marketingowe. Jak sprzedawał Toschibe, to był test gratis, a test G20 był dla wybranych. Pasował Sharp to karmił urzytkowników 4 kolorowymi diodami w quatronie za darmo, reszta płatna. Teraz pasuje VT50, to jest gratis. O wpadkach z komentarzami pod innymi nickami chyba nie muszę wspominać. Ja testy Kikiego traktuję jako galerię zdjęć, jak wygląda nowy telewizor.

Nie patrząc na jego opinię, sądzę że nawet z racji pięknego wyglądu VT50 jest warta zainteresowania, czy aby nie spełni naszych wymagań. Telawizor daje na pewno dobrą czerń i super kąty, kolory, ekstra skaluje SD, a kwestie powidoków, GG, 50Hz, migotania, zmieniającej się jasności zostawiam indywidualnej ocenie, bo ja np. GG, migotania nie widzę, tylko w prezentacjach na yout.... Nie wiem co ze mną nie tak czy co. Jest jeszcze kwestia buczenia bo w G30 słyszałem i jest tragiczna.
 
Ostatnia edycja:

Alcatraz

New member
Dig Dug tylko w dzisiejszych ledach za 6-8 tys jest strefowe wygaszanie, które w niekórych modelach (pokreślam niektórych!) dopracowane jest do tego stopnia, że cloudingu nie jesteś w stanie zobaczyć (przy normalnym, czyli zgodnie z przeznaczeniem użytkowaniu telewizora). Sam jestem bardzo wyczulony na wszelkie niedoskonałości i "czepiam" się takich rzeczy dlatego wiem co mówię.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Dig Dug tylko w dzisiejszych ledach za 6-8 tys jest strefowe wygaszanie, które w niekórych modelach (pokreślam niektórych!) dopracowane jest do tego stopnia, że cloudingu nie jesteś w stanie zobaczyć (przy normalnym, czyli zgodnie z przeznaczeniem użytkowaniu telewizora). Sam jestem bardzo wyczulony na wszelkie niedoskonałości i "czepiam" się takich rzeczy dlatego wiem co mówię.

i to niektóre mają strefowe wygaszanie ale tylko częściowe... z racji oszczędnosci np. Soniacze
 

Alcatraz

New member
Nieważne jak to nazwiesz: częsciowe, strefowe itd. Liczy się efekt. A ten jest ciągle poprawiany i jak piszę w niektorych modelach osiągnął już bardzo dobre rezultaty. Tak na marginesie ciągłe zwiększanie ilości tych stref dawało odwrotny skutek, bo i tak było ich za mało. Dlatego zdecydowano się na inny kierunek. Toshiba ma więcej stref od Sony i znacznie gorsze efekty. No ale to temat o VT50 więc nie zaśmiecajmy już wątkami pobocznymi.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
chyba wole clouding co w normalnym użytkowaniu nie jest tak widoczny a powidoki niestety jak już jest to go widać, coraz gorszy mam mętlik czy plazma czy led hehe, na początku byłem uparty na led, niedawno skupiłem się na plazmach i raczej byłem skłonny na plazmę, ale teraz znowu szala się zmienia hehe
 

Alcatraz

New member
Miałem to samo FFooXX ale na szczęście już zdecydowałem. I zaznaczam, że o moim wyborze nie zdecydował rzut monetą tylko wielomiesięczna analiza tych wszystkich zjawisk, o których tutaj piszemy.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja nadal analizuje , może kiedyś przeanalizuje, najlepsze rozwiązanie to full led jak dla mnie ale cena mnie zabija, więc nadal analizuje, plazma czy zwykły led
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
ja nadal analizuje hehe, może kiedyś przeanalizuje hehe, najlepsze rozwiązanie to full led jak dla mnie ale cena mnie zabija, więc nadal analizuje, plazma czy zwykły led hehe

Kolego przestan z tym hehe..strasznie to wyglada.

Jak z Flashem w tym tv ,dzialaja wszystkie strony w necie ?.
 

Alcatraz

New member
Z tego co wiem, nie ma wsparcia dla flash, podobnie jak inne smartTV. Flash powoli zaczyna być w odwrocie na rzecz html 5, który będzie wspierany przez urządzenia mobilne i smartTV.
 

fluid

Banned
Wlasnie calkiem ox , pozytywnie to ' hehe ' wyglada , widac ze typ na luzno podchodzi , nie spina sie , nie sprawia wrazenia jak by mial sie zaraz osikac pod wplywem emocji " Boze led czy plazma Aaaaaaaaaaaaaaaa " zwyczajnie ale mega pozytywnie :) .
 

cureman

Active member
Bez reklam
Wlasnie calkiem ox , pozytywnie to ' hehe ' wyglada , widac ze typ na luzno podchodzi , nie spina sie , nie sprawia wrazenia jak by mial sie zaraz osikac pod wplywem emocji " Boze led czy plazma Aaaaaaaaaaaaaaaa " zwyczajnie ale mega pozytywnie :) .

Mega pozytywnie ??? .Oboje macie po 15 lat?. Kto tak pisze posty dzieci?.
 
Do góry