Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

otan

New member
Bez reklam
Nie ma fizycznej możliwosci umieszczenia w TV o gr 5 cm. 8 głosników. W MM Gdańsk mają od 2 tygodni w ciągłej sprzedaży model 50VT50 za 6990zł. 55 calowego jeszcze nie mieli. Wpadłem dzisiaj i ogladałem po raz kolejny materiał demonstracyjny w 3D. Rewelacja. Okulary w miarę lekkie. Sprawdziłem nastawy w modelu 55vt30 oraz w 50VT50 - oba nastowione na obraz dynamiczny.
TV grzeją jak piece.
 

wojt88

Guest
@cureman kajś ten cytat wyczytoł?

Wystarczy wejść na stronę producenta i wsio pisze o głośniorach... pewnie w Twoim cytacie pomylili się - "8" to długość wysokotonowych.

@otan ryhtyk ta plazma to piec, mam 65VT50 i przykładowo dziś w każdym pomieszczeniu 26'C a w salonie z VT'kiem 29,5'C :D W zimię będzie gitara heh
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
@cureman kajś ten cytat wyczytoł?

Wystarczy wejść na stronę producenta i wsio pisze o głośniorach... pewnie w Twoim cytacie pomylili się - "8" to długość wysokotonowych.

@otan ryhtyk ta plazma to piec, mam 65VT50 i przykładowo dziś w każdym pomieszczeniu 26'C a w salonie z VT'kiem 29,5'C :D W zimię będzie gitara heh

Zaraz po targach widzialem reklamy ze ma 8 glosnikow .Nawet gdzies bylo wideo z tego teraz nie wiem gdzie :( .Jeszcze jedno jak radzi sobie przegladarka internetowa ?
 

jacazcienia

New member
Zaraz po targach widzialem reklamy ze ma 8 glosnikow .Nawet gdzies bylo wideo z tego teraz nie wiem gdzie :( .Jeszcze jedno jak radzi sobie przegladarka internetowa ?
Myślę że zanim się zdecydujesz na kupno tego TV to będzie lepsza alternatywa w postaci jeszcze nowszych modeli, nie kupisz modelu który będzie dobry na wszystko. To tak jak byś chciał mieć auto: do wożenia ludzi, żwiru, betonu i jeździł 300km/h miał przyspieszenie 3s/100km.
 

Alcatraz

New member
ale Kolego jaca... może bez filozofii. Cureman pytał tylko o głośniki i przeglądarkę co nie dziwi kiedy chce się wydać stosunkowo duże pieniądze na nowy tv. Może Ty kupujesz byle jak i byle co ale nie każdy musi.
 

jacazcienia

New member
ale Kolego jaca... może bez filozofii. Cureman pytał tylko o głośniki i przeglądarkę co nie dziwi kiedy chce się wydać stosunkowo duże pieniądze na nowy tv. Może Ty kupujesz byle jak i byle co ale nie każdy musi.
Też długo się zastanawiałem wybór padł na TX-P55VT50, to jak on się męczy z kupnem TV to mu współczuję. Próbuję tylko kolegę mu przyspieszyć decyzję zwłaszcza że KIKI pozytywnie wypowiada się na temat tej pięknej maszyny jakim jest PANASONIC serii VT50
 
Ostatnia edycja:

Alcatraz

New member
zwłaszcza że KIKI pozytywnie wypowiada się na temat tej pięknej maszyny jakim jest PANASONIC serii VT50
Kolego ale ten manifest naprawdę mogłeś sobie darować. Chociaż lubimy Kikiego to jednak pamiętajmy, że on jest szefem sklepu rtv a punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzienia (i nie jest to zarzut a tylko prawdziwe stwierdzenie). Tak wiec jeśli chcesz pomóc koledze w kupnie telewizora to nie opowiadaj mu o samochodach i nie wygłaszaj manifestów.
 

otan

New member
Bez reklam
Koledzy wiecej luzu! Porównanie z samochodem nie było obraźliwe. Jest faktem, że wymogi przy kupnie TV rosną i słusznie bo za to płacimy kupę kasy. Tylko dziwią mnie czasami niesłuszne stwierdzenia i pretensje forumowiczów do producenta o cos czego nie obiecywał i czego nie ma w specyfikacji technicznej. Trudno posadzać Panasonica o reklamowanie 8 głosników w modelu VT50. Ja przynajmniej nie widziałem takiej reklamy. Chodziło zapewne o głosniki 8 cm. a nie o 8 głosników, które na zdrowy rozsadek nie można by zmiescic w tak cienkiej obudowie.
Co do kompetencji Kiki-ego to nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że jest tendencyjny czy nie obiektywny w swoich testach. Pamietajmy o tym ze kiki sprzedaje nie tylko Panasonica, ale wiele innych modeli TV i nie zależy mu na tendencyjnosci co do jednej tylko marki. Jemu to zwisa jakiej marki TV sprzeda klientowi.
Opisuje rzetelnie jako doswiadczony - wieloletni sprzedawca TV swoje wrażenia i spostrzezenia mając o wiele wiekszą skalę porównawczą i możliwosci techniczne do dokonania analizy sprzetu niż każdy z nas. Cenię sobie jego recenzje i rady jakie udziela na forum.
 

Alcatraz

New member
Jemu to zwisa jakiej marki TV sprzeda klientowi
No i tu się myslisz, istnieje coś takiego jak marża i ta jest różna dla różnych produktów. Zresztą bardzo wodoczne są tutaj "fale zachwytu" - kiedyś na Sharpem, później na Toshibą a teraz nad Panasonicem. Wielokrotnie w jego opisach i testach przewijały się stwierdzenia o braku powidoków czy błedu 50Hz. A te rzeczy oczywiście nadal są obecne. Więc po po robi się takie rzeczy? Odpowiedź pozostawiam domyślnym. To do pewnego stopnia jest normalne, dopóki ktoś nie zaczyna traktować tego jak wyrocznię, bo to chore. Było już bardzo wiele wpisów na ten temat (na forum jestem już od 7 lat i dobrze wiem jak działa) - 95% wylądowało w koszu a większość użytkowników o takich poglądach dostało bana. To chyba taki tutejszy sposób na wolność dyskusji i poglądów.

Rzetelne opisy? Hmmm być może dla niektórych, dla mnie garść zdjęć (za oglądanie których trzeba dodatkowo zapłacić!!!) i powtarzane w kółko maksymy typu "jest super", "najlepszy w swojej klasie" czy "kupowac nie ma lepszego" to nie rzetelność tylko zwykły marketing. No ale każdy ma prawo wierzyć w co chce:)

I na koniec rzecz najważniejsza - jeśli ktos kupuje sprzęt na podstwaie opinii i testów innych to nigdy nie kupi niczego dobrego dla siebie. To rzecz oczywista, o której ciągle ktoś zapomina.
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
@cureman kajś ten cytat wyczytoł?

Wystarczy wejść na stronę producenta i wsio pisze o głośniorach... pewnie w Twoim cytacie pomylili się - "8" to długość wysokotonowych.

@otan ryhtyk ta plazma to piec, mam 65VT50 i przykładowo dziś w każdym pomieszczeniu 26'C a w salonie z VT'kiem 29,5'C :D W zimię będzie gitara heh

Progressive Full HD 3D
THX 3D Certified Display
2500 FFD
Infinite Black Ultra Panel
VIERA Connect Wi-Fi built-in with Web Browser
ISFccc Calibration Mode with Advanced Calibration
VIERA Touch Pad Controller
3D Real Sound with 8 train Speakers
VIERA remote App Support
Glass and Metal Design
 

otan

New member
Bez reklam
No i tu się myslisz, istnieje coś takiego jak marża i ta jest różna dla różnych produktów. Zresztą bardzo wodoczne są tutaj "fale zachwytu" - kiedyś na Sharpem, później na Toshibą a teraz nad Panasonicem. Wielokrotnie w jego opisach i testach przewijały się stwierdzenia o braku powidoków czy błedu 50Hz. A te rzeczy oczywiście nadal są obecne. Więc po po robi się takie rzeczy? Odpowiedź pozostawiam domyślnym. To do pewnego stopnia jest normalne, dopóki ktoś nie zaczyna traktować tego jak wyrocznię, bo to chore. Było już bardzo wiele wpisów na ten temat (na forum jestem już od 7 lat i dobrze wiem jak działa) - 95% wylądowało w koszu a większość użytkowników o takich poglądach dostało bana. To chyba taki tutejszy sposób na wolność dyskusji i poglądów.

Rzetelne opisy? Hmmm być może dla niektórych, dla mnie garść zdjęć (za oglądanie których trzeba dodatkowo zapłacić!!!) i powtarzane w kółko maksymy typu "jest super", "najlepszy w swojej klasie" czy "kupowac nie ma lepszego" to nie rzetelność tylko zwykły marketing. No ale każdy ma prawo wierzyć w co chce:)

I na koniec rzecz najważniejsza - jeśli ktos kupuje sprzęt na podstwaie opinii i testów innych to nigdy nie kupi niczego dobrego dla siebie. To rzecz oczywista, o której ciągle ktoś zapomina.
----------------------------------------------------------------------------------------------


Kolega "Alcatraz" zapomniał dodać jedną najistotniejszą informację w swom wywodzie: kiki nikogo nie zmusza, ani też nie namawia do kupna TV przez swoją firmę bo nie ma wpływu na wybór sklepu przez klienta. Bądzmi bardziej rozsadni i umiarkowani w swoich czasami krytycznych ocenach innych, które to oceny mogą być krzywdzące i niesprawiedliwe.
Test Panasonica VT50 i kilku innych modeli TV JEST DOSTEPNY BEZ ŻADNYCH OPŁAT. Klubowicze wnoszą opłaty, ale ja sie do nich nie zaliczam. Twoje zastrzeżenia były by zasadne gdyby kiki był przedstawicielem lub autoryzowanym dystrybutorem danej marki i piał zachwyty na temat jednego konkretnego producenta. Tak nie jest a doskonałe recezje TV Panasonica model VT50 sa zasadne.
Ja decydując sie na kupno modelu TV w tym wypadku 55VT50 opierałem sie na recenzjach i opiniach z róznych ogólnie dostepnych źródeł w tym i z testu kiki-ego oraz po dokładnym i kilkakrotnym obejrzeniu obrazu emitowanego z róznych źródeł sygnału antenowego w realu.
Dobra rada dla tych, którzy uważają, że sami juz wszystko wiedzą najlepiej - nauki i doswiadczenia nigdy za wiele. Po co uczyc sie na własnych błedach?
 

Alcatraz

New member
O niczym nie zapomniałem, moje wypowiedzi nie są też krytyczne czy krzywdzące. Przekazuje pewne swoje uwagi i doświadczenia. Kolego, WSZYSTKIE testy dostępne są wyłacznie dla klubowiczów a Ci MUSZĄ wnieść odpowiednią opłatę, żeby się nimi stać. Tak więc tym samym wszystkie testy są płatne więc nie opowiadaj, że tak nie jest. Nie chodziło mi o to, żeby ignorowac testy tylko o to, żeby ślepo w te testy nie patrzeć. A opowiadanie z jednej strony "świetny model, bez dwóch zdań najlepszy" a z drugiej "opieranie się i zachwycanie" takimi opiniami jest dla mnie śmieszne. Jak powiedziałem, każdy wierzy w co chce - ja czytajac "test" VT50 znalazłem kilka podstawowych błędów. Przykładem input lat - wg testu wynosi 50ms! a wszystkie zachodnie portale podają ok. 25ms. Te słynne testy powinny nazywac się raczej "galerią zdjęć modelu" no ale to temat na osobny rozdział.
 

cureman

Active member
Bez reklam
O niczym nie zapomniałem, moje wypowiedzi nie są też krytyczne czy krzywdzące. Przekazuje pewne swoje uwagi i doświadczenia. Kolego, WSZYSTKIE testy dostępne są wyłacznie dla klubowiczów a Ci MUSZĄ wnieść odpowiednią opłatę, żeby się nimi stać. Tak więc tym samym wszystkie testy są płatne więc nie opowiadaj, że tak nie jest. Nie chodziło mi o to, żeby ignorowac testy tylko o to, żeby ślepo w te testy nie patrzeć. A opowiadanie z jednej strony "świetny model, bez dwóch zdań najlepszy" a z drugiej "opieranie się i zachwycanie" takimi opiniami jest dla mnie śmieszne. Jak powiedziałem, każdy wierzy w co chce - ja czytajac "test" VT50 znalazłem kilka podstawowych błędów. Przykładem input lat - wg testu wynosi 50ms! a wszystkie zachodnie portale podają ok. 25ms. Te słynne testy powinny nazywac się raczej "galerią zdjęć modelu" no ale to temat na osobny rozdział.


W tych czasach PREMIUM to zawsze PREMIUM.Za wszystko placimy co dobre.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
3D Real Sound with 8 train Speakers


pq_22_img01_plasma.jpg


Osiem mikro głośników na kanał (razem 16) + bas 8cm.
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
Czy warto docierać plazmę Panasonica ?

Moim zdaniem to koniecznosć dla uniknięcia stresów zwiazanych z powidokami-duszkami itd. Dobrze dotarty TV odwdzięczy nam się w przyszłosci doskonałą jakoscią obrazu. Technologia plazmowa wymaga w poczatkowym okresie użytkowania "łagodnego" traktowania nastawów poszczególnych parametrów i pilnowania kilku podstawowych zasad eksploatacyjnych.
Opowiem jak ja docierałem swoje plazmy. Po wyjeciu z opakowania TV spędzał w pokoju 2-3h bez włączania do sieci. Chodzi o pozbycie się ewentualnej wilgoci magazynowej i dojscia do temperatury pokojowej. Po uruchomieniu przechodzę na tryb obrazu normalny i zmniejszam wszystkie nastawy fabryczne do około 40%. Obraz tylko na całym ekranie - bez pasów. Różne kanały (sport,filmy) z czestą zmianą programów. Po około 100h zwiększam nastawy do 50% ich wartosci i tak jadę do minimum 500h. Można zaobserwować jak zmienia sie na korzysć jakosć obrazu. Po 1000 h plazma pokaże wszystkie swoje zalety i zadowoli najbardziej wymagających użytkowników. Przez pierwsze 500 h nie radzę podpinać konsol z grami. W moim przypadku TV służy mi wyłącznie do ogladania programów telewizyjnych. Dobrze i równomiernie wygrzane piksele pozwolą cieszyć się przez długie lata z doskonałej jakosci obrazu. Zyska TV i zyska uzytkownik płacąc mniejsze rachunki za energię. Na pytanie czy warto stosować docieranie musi odpowiedzieć każdy uzytkownik indywidualnie. Jeden lubi stonowany obraz z pastelowymi kolorami a inny lubi efekt jarzeniówki i jaskrawosci. Każdy jest kowalem swojego losu i losu sprzętu TV jakosci obrazu) jaki ma do dyspozycji. Warto poczytać o zaletach i wadach danej technologii oraz warunkach eksploatacji zanim zdecydujemy sie na zakup konkretnego TV.
 

otan

New member
Bez reklam
Czy ja pisałem ze wypisujesz bzdury o 8 głosnikach cytując na dodatek posty których do końca nie rozumiesz. Wyluzuj ze swoimi kategorycznymi stwierdzeniami.
Nie adresuję swoich uwag z eksploatacji do Ciebie bo Ty wiesz najlepiej jak działa plazma. Dla takich delikwentów jak Ty Panasonic wprowadził pas usuwajacy powidoki z którego zapewne bedziesz czesto korzystał. Za rok kupisz nowy model i gucio.
 
Do góry