Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

Plastek77

New member
ALIENS2012 nie musisz się za bardzo szarpać na 55' jeśli nie masz za wiele gotówki ...

Ja od 3 tygodni mam na ścianie zawieszonego 50VT50 a odległość od sofy z której oglądam do niego to 3,5 m i jest jak najbardziej wystarczający . Więc jeśli u ciebie jest 2,8 lub 2,5 metra to w zupełności wystarczy .

Jesli chodzi o kabel HDMI to do większości zadań wystarczy ci zwykły kabel za 30 - 50 zł --- nie ma różnicy w jakości .
Jednak jeśli chcesz nim przesyłać najwyższej jakości sygnał 3D to kup kabel z nowszych serii z oznaczeniem 1,4 --- na tym wszystko będzie śmigało i teraz i za najbliższe kilka lat .
 

rawojc

New member
Może się zdarzyć w każdym sprzęcie wada.
Moja plazma dla mnie nie ma żadnego migotania i dziesiątki osób które po prezentacjach wybrały plazmę Panasonica cieszą się wyłącznie niezwykłą jakością modelu.

Powidoki pisaliśmy - to są Short View wiec nie istotne jeśli z telewizora korzysta się jak z ... telewizora.

System 3 D....
No właśnie to niedopracowany gadżet w każdej technologii.
Ale akurat jeśli już to 3D w plazmie Panasonica i LCD Panasonica ma się dobrze.

Nasza ocena , podobnie jak twórcy plazmy czy specjalistów zebranych na ocenie najlepszych modeli na świecie jet taka sama:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...scie-jakosci-nagrode-picture-tv-shootout.html

Co do wad, to oczywiście w każdym sprzęcie mogą się takie przytrafić. Ale jak pokazują opinie osób, które nabyły TV Panasonic serii 50, to trudno trafić egzemplarz VT50 pozbawiony wad - wystarczy poczytać AVSFORUM. Nie wiem jak działa kontrola jakości Pananasonica, ale wg mnie bardzo słabo, co bardzo negatywnie wpływa na moją ocenę tej firmy. Płacąc 10k za TV mam prawo oczekiwać produktu bez wad. Na moim 55VT50 był vertical banding po prawej stronie panelu i mogłem sobie wmawiać, że przyzwyczaję się do tego i przestanę to zauważać. Ale moim zdaniem jest to oszukiwanie samego siebie. Wciąż przymierzam się do zakupu kolejnego 55VT50, ale na pewno przed zakupem dokładnie przyjrzę się konkretnemu egzemplarzowi pod kątem różnych wad typu vertical banding, green blobs, DSE, itp.
 

rawojc

New member
A ja ponawiam swoje pytanie czy odległość 2,5 - 2,8m od 50VT50 lub 55VT50 nie będzie zbyt mała?
Który wybrać?

Jeżeli masz środki, to zdecydowanie wybierz 55VT50. Ja oglądałem 55VT50 z takiej samej odległości jak Ty i uwierz mi, że po kilku godzinach nie wyobrażałem sobie mniejszego ekranu;-) HD z tej odległości wygląda wspaniale, a i SD też jest na akceptowalnym poziomie.
 

Kokoszka79

New member
Co do wad, to oczywiście w każdym sprzęcie mogą się takie przytrafić. Ale jak pokazują opinie osób, które nabyły TV Panasonic serii 50, to trudno trafić egzemplarz VT50 pozbawiony wad - wystarczy poczytać AVSFORUM. Nie wiem jak działa kontrola jakości Pananasonica, ale wg mnie bardzo słabo, co bardzo negatywnie wpływa na moją ocenę tej firmy. Płacąc 10k za TV mam prawo oczekiwać produktu bez wad. Na moim 55VT50 był vertical banding po prawej stronie panelu i mogłem sobie wmawiać, że przyzwyczaję się do tego i przestanę to zauważać. Ale moim zdaniem jest to oszukiwanie samego siebie. Wciąż przymierzam się do zakupu kolejnego 55VT50, ale na pewno przed zakupem dokładnie przyjrzę się konkretnemu egzemplarzowi pod kątem różnych wad typu vertical banding, green blobs, DSE, itp.
rawojc

Nie zgodzę się z Twoja wypowiedzią odnośnie VT50, ja mam 55VT50 i nie mam żadnego "vertical banding" po prawej stronie ekranu (tak więc jednak można trafić na egzemplarz bez tej "wady"). Z tego co czytam na forum w UK, to nie tylko ja mam taki egzemplarz, prawdę mówiąc kilka osób z tych forum miało egzemplarze gdzie widać było te linie przez cały czas, reszta to ludzie, którzy widzą je na szarych slajdach albo podczas meczy piłki nożnej (nigdzie wiecej). Jeśli miałeś taki panel, gdzie widziałeś to cały czas, to Ci współczuje (poprostu miałeś pecha), jeśli zaś jestes osobą która wyświetlala sobie szare slajdy po to , żeby widzieć te pasy, to muszę Ci powiedzieć, ze się niezle w to wkreciles (no chyba ze cały czas oglądasz mecze piłki nożnej ;) ).

Tak na marginesie, dla Twojej wiadomości, nie ma w dzisiejszych czasach idealnej technologi dzięki której mielibyśmy możliwość kupić IDEALNY TELEWIZOR, zarówno przy Plazmie jaki i LED/LCD musisz iść na kompromis.



Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja tam żadnych "Vertikali" nie widzę. Sprawdzałem już kilkadziesiąt modeli i też pudło. Więc polecam z czystym sumieniem.
 

ALIENS2012

New member
Dziękuję wszystkim za odpowiedź.Poczekam jeszcze na odpowiedzi na pytania,które KIKI mi podał.
A co do kabla HDMI 1.4 to lepiej kupić droższy (250 i więcej) czy taki za 50zł wystarczy?
I jeszcze jedno.
Jakie okulary PANASONICA polecacie do VT50?
 

otan

New member
Bez reklam
Co się dzieje z pierwszym testerem modelu 55VT50 czyli "peterka1000" ? Zaniemówił jak zobaczył obraz i możliwosci tego modelu? Ceny w necie spadły do poziomu 9300zł. Sklep z którego ja korzystałem podczas moich poprzednich zakupów zaoferował mi cenę 9100 z transportem. Sam transport na palecie to wydatek rzędu 150zł. i jeszcze kabal HDMI 1,4 3D - 1,5m dostałem gratis.
To jest rozsądna propozycja z której zamierzam skorzystać.
Alternatywy dla tego modelu nie widzę wsród konkurencji - brałem również pod uwagę LCD/LED.
W kwestii jakosci obrazu konkurencji jeszcze trochę brakuje.
W poniedziałek mam go dostać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są w dwóch rozmiarach.
Ale zaletą jest to ( nie sprawdzałem) że wg nowego systemu okulary z Panasonica będą pasowały do innych firm i odwrotnie.
 
Do góry