Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

kini0

New member
Bez reklam
Plazmy Panasa nigdy mi się nie podobały, podobnie jak LCD Sharpa... Nigdy nie rozumiałem tych pochwalnych peanów.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Dokładnie modelu sony 55HX750, szczerze mówiąc tv był przeznaczony na wystawę, możliwe że ci od sony podpicowali obraz ale żeby aż tak ? Nie przypominam sobie by na v20 panasa, (którą miałem) obraz tak mi się podobał, miał podobne kolory ale nie miał tej ostrości/jasności/wyrazistości.

Kolego , podobają mi się Twoje opisy bo Twoje postrzeganie obrazu przypomina moje :) . Dokładnie takei miałem odczucia w stosunku do modeli Sony serii 720 , 820 ,920 . Totalna kicha . Obraz rodem z malowanki pastelowej . Kto zna tą technike malarską wie o czym pisze . Hm , muszę sie chyba wybrać do jakiegoś sklepu i poczaić co i jak z tymi Soniakami , bo jak tak faktycznie świeci ładnie HX750 to może Sony HX850 pokaże dopiero co potrafi . Osbiście mnie nie pasują telewizory LCD FULL LED bo mają efekt Halo , a to dla mnie kompletna kicha o wiele bardziej dotkliwa aniżeli chmurki na Edgach LED . Więc jak czerń będzie dobra na HX850 i do tego prawie zero chmurek to pewno się skuszę . Ale dla własnego spokoju zamówie raczej prezentacje jak zykle u Kikiego . Przywiezie mi SONIAKA HX850 , Panasonica 55VT50 i powiedzmy LG 55LM860V i z tych trzech coś wybiorę na bank . :)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Ktoś tu chyba przesadza .
Nikt nie jest ślepy aby nie zauważyć 3 cm rozchodzących się kolorów w kształcie tęczy. Takich efektów ten telewizor z całą pewnością nie ma.
Dla wymagających telewizor jest - i nazywa się Toshiba 55ZL2
008_P1380177.JPG


Płynność marzenie.

011_P1380216.JPG


Czerń super.
Chyba nie ma efektu 50Hz ( ja tego nie widzę ) bo inni nie piszą.

002_P1380169.JPG

Rozdzielczość 4K

010_P1380100.JPG


super skalowanie

008_P1380059.JPG

3D bez okularów gratis.

Kiki z taką propozycją to pojechałeś po bandzie . :) Tylko xxxxxxxxxxxxx dadzą za telewizor 28000 zł , to po pierwsze . Pozatym czytałem na innym forum opinie o tym właśnie telewizorze i gośc napisał że przełomu jak nie było tak nie ma , wady swojej technologi również są . To po pierwsze , a po drugie to nie uważasz że świat w cenniku telewizorów wogóle oszalał . Nawet w czasach królowania SONY TRINITRONA którego zresztą miałem , jego cena w 28 calach nie była kosmiczna , a jakość obrazu tak . A dzisiaj byle firma żada za szmaciany obraz krocie , mydląc ślepia potencjalnym nabywcą pierdołami w stylu internet , obsługą telewizora gestami , czy rozmową z pilotem jak to robi LG . Tak naprawde telewizory od siebie powinny się tylko różnić marką i rozmiarem . Niczym innym . Czyli każdy telewizor powinien wyświetlać obraz wzorowo , bo nikt nie wymaga od telewizora czego innego . Mnie kawe żona zaparzy i telewizor tego nie musi już robić :) . Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
kini0- Co do sharpa przyznaje Ci racje... ale panas co by nie mówić to ich modele plazm są bardzo dobrymi tv, choć nie idealnymi (idealne to będą pewnie oled).

peterka1000- Przeczytałem recke HX750 na sąsiednim, "niebieskim forum", nie podam tylko linku bo a nuż widelec zostanę tu jeszcze za to ukarany.. a członkostwo w klubie HDTV jeszcze aktywne :D. Okazało się że to nowa seria na ten rok ma nowy procesor, obrazki przedstawiające działanie tego proca w stu procentach odzwierciedlają to co widziałem. Uważam ze dobrze zrobisz biorąc na prezentacje tego HX850, może być ciekawe porównanie :-D

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście słowo gościa który widział telewizor jest znacznie ważniejsze od innych słów gości..
A to niby dlaczego ? Że jakiś gość patrząc na telewizor wysnuł expertyzę wg Ciebie.
Dla mnie jest to jedynie ocena człowieka który widział telewizor.
Z pewnością go nie testował.
Toshiba 55ZL2: oto następca najlepszego telewizora - Onet Technowinki - ja raczej skłaniam się za oceną tego co przynajmniej widział i testował - podobnie jak ja.
Nie widzę też powodu do obrażania ludzi za to ze stać ich na telewizor wcale nie najdroższy , bo Oledy będą kosztować więcej i kupią je ludzi którzy chcą.
Proszę hamować emocję z obrażaniem innych za to że ich stać.

Modele Sony będą wkrótce też testowane wszystkie u nas.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
kini0- Co do sharpa przyznaje Ci racje... ale panas co by nie mówić to ich modele plazm są bardzo dobrymi tv, choć nie idealnymi (idealne to będą pewnie oled).

peterka1000- Przeczytałem recke HX750 na sąsiednim, "niebieskim forum", nie podam tylko linku bo a nuż widelec zostanę tu jeszcze za to ukarany.. a członkostwo w klubie HDTV jeszcze aktywne :D. Okazało się że to nowa seria na ten rok ma nowy procesor, obrazki przedstawiające działanie tego proca w stu procentach odzwierciedlają to co widziałem. Uważam ze dobrze zrobisz biorąc na prezentacje tego HX850, może być ciekawe porównanie :-D

Pozdrawiam
Na tym forum już jestem zarejestrowany jeszcze dłużej aniżeli na tym :) . Więc tą recke już od dawna znam odkąd się ukazała . Ale tam akurat gloryfikowali i gloryfikują od dawna produkty Sony , więc nie biorę za bardzo pod uwagę takich opini .Ale nie zmienia to faktu że jak Kiki pisał w Newsach , że Sony ponoć się puknęło w łeb i stawia znowu jakość obrazu ponad wszystko , więc może i właśnie są to pierwsze efekty takiego podejścia w modelach serii 750 czy 850 czas pokaże . W każdym razie początkiem maja już kumpel bierze mojego 55VT30 i zostane bez tv , więc muszę coś kupić . A jak kupie to napisze co i jak . Bo tak jak pisałem aby się upewnić czy dobrze robię to będe u mnie w domu testował to co mi się podoba , po kupowanie w oparciu o sklepy czy testy mija się z celem . Testy tylko jedynie pomagają z lekka wybrać kilka najlepszych teoretycznie modeli pod uwagę . Taka prezentacja to 300 zł , czyli teoretycznie około 200 zł drożej aniżeli zamówić tv w necie , a mamy w domu kawe na ławe. Jak nic nie weźmiemy to 500 zł za fatyge . Ale wole wywalić 500 zł i nic nawet nie kupić aniżeli patrzeć przez kilka lat na jakioegoś drogiego knota :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie tak jest testy mają za zadanie zwrócić uwagę na realizowane potrzeby i oczekiwania.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kiki może nie łądnie to zabrzmiało ale pomimo tego właśnie że jak bym chciał to i te 28000 zł bym wydał i kupił . Ale nawet taki maniak jak ja uważam że 10000 zł za tv to już suma bajońska , więc nawet siebie bym uważał za idiote jak bym kupił taki telewizor :) A tak na poważnie mam do Ciebie pytanko : Jak myslisz , będziesz w stanie wykombinować na testy u mnie w domu tak na max 15 maja 3 telewizorki żebym mógł sobie coś kupić czyli : Panasonic 55VT50 , Sony 55HX850 i LG 55LM860V ?
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Kiki może nie łądnie to zabrzmiało ale pomimo tego właśnie że jak bym chciał to i te 28000 zł bym wydał i kupił . Ale nawet taki maniak jak ja uważam że 10000 zł za tv to już suma bajońska , więc nawet siebie bym uważał za idiote jak bym kupił taki telewizor :) A tak na poważnie mam do Ciebie pytanko : Jak myslisz , będziesz w stanie wykombinować na testy u mnie w domu tak na max 15 maja 3 telewizorki żebym mógł sobie coś kupić czyli : Panasonic 55VT50 , Sony 55HX850 i LG 55LM860V ?


może na priva sobie to ustal... od tego on jest :popcorn:
 

Byrd66

New member
Ja powiem szczerze, że jak ktoś chce duży i dobry tv to tylko laserowe Mitsubishi - 24 bitowe przetwarzanie i wcale nie odstraszająca cena.
 

redlum

New member
Bez reklam
co do cen - to znam ludzie co wydaja setki tyś na samochód - a telewizor maja gorszy niż ja (55VT30) bo nie będą przepłacać
 

Alcatraz

New member
Na tym forum już jestem zarejestrowany jeszcze dłużej aniżeli na tym :) . Więc tą recke już od dawna znam odkąd się ukazała . Ale tam akurat gloryfikowali i gloryfikują od dawna produkty Sony , więc nie biorę za bardzo pod uwagę takich opini.
Ja tez czytałem tamten test i nie widzę gloryfikowania. Może chodziło Tobie raczej o to, że tam testują najwięcej Sony (a nie glowyfikują). Idąc tym tropem można napisać, że "tutaj gloryfikują Toshibę, Sharpa i Panasonica":wink:

W każdym razie początkiem maja już kumpel bierze mojego 55VT30 i zostane bez tv , więc muszę coś kupić.
A co jest złego w VT30, że tak szybko się go pozbywasz? Pytam z ciekawości.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Ja tez czytałem tamten test i nie widzę gloryfikowania. Może chodziło Tobie raczej o to, że tam testują najwięcej Sony (a nie glowyfikują). Idąc tym tropem można napisać, że "tutaj gloryfikują Toshibę, Sharpa i Panasonica":wink:


A co jest złego w VT30, że tak szybko się go pozbywasz? Pytam z ciekawości.

To nie chodzi o coś złego w 55VT30E , tylko jak już to złego wogóle w technologii plazmowej . Powidoki mnie dobijają , a czary goryczy dopełnia bład w 50 Hz . Przed Panasem testowałem wszystkie pozostałe plazmy topowe czy to LG czy to Samsunga i tamto to dopiero padło w kwestii powidoków . Więc zdając sobie sprawe że mam ograniczony wybór bo praktycznie nic nie zagra tak dobrze jak VT30 , chcę się przesiąść na telewizor w innej technologii . Jak już kiedyś na forum pisałem miałem Soniaka Z5500 i pomimo tego że czerń nie była porównywalna z Panasem , to bardzo byłem zadowolony . Oglądałem co i kiedy chciałem i pasowało mi to oraz rodzince . Zachciało mi się potem 3D i tak się zaczęła przygoda z Panasonicami . Ale jak widzę ostatnio że nei mogę sobie komfortowo pooglądać tenisa ziemnego , który to uwielbiam , bo linie z boiska są potem przez dwie godzinki widoczne , to powoli powiedziałem dość . Telewizor jest dla mnie , a nie ja dla telewizora . Czerń nie jest najważniejsza . A pamiętając czasy mojej Z-ki kiedy to kanały HD były nie do pobicia w jakości i ostrości , tęskni mi się za takim telewizorkiem . Tym bardziej że ogladam telewizor dokładnie na wprost i kąty mnie nie interesują . Owszem dla porządku pooglądam jeszcze 55VT50 żeby nie żałować że nie ogladałem ale powoli celuje już w Sony HX850 lub jakiś inny dobry w miarę LCD .Więc żadnej teorii spiskowej co do VT30 nie ma . Poprostu wady plazm i nic więcej .
 

Alcatraz

New member
Widzisz, to ciekawe ponieważ za takie same opinie już kilka razy mnie tu linczowano:) "Jakie powidoki" powiadają "wszystkowiedzący"? Nie widziałeś, nie masz i głupoty opowiadasz... A okazuje się, że jednak są i to są na tyle wyraźne i denerwujące, że skłoniły Cię do zmany telewizora i co więcej, zmiany technologii! Obecnie jestem na tym samym etapie co Ty, czyli etapie zakupów. Zobaczę VT50, a co z HX920?
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Widzisz, to ciekawe ponieważ za takie same opinie już kilka razy mnie tu linczowano:) "Jakie powidoki" powiadają "wszystkowiedzący"? Nie widziałeś, nie masz i głupoty opowiadasz... A okazuje się, że jednak są i to są na tyle wyraźne i denerwujące, że skłoniły Cię do zmany telewizora i co więcej, zmiany technologii! Obecnie jestem na tym samym etapie co Ty, czyli etapie zakupów. Zobaczę VT50, a co z HX920?

Sony 55HX920 miałem sposobność bardzo długo testować i u siebie . Dla mnie praktycznie każdy telewizor LCD full led jest dennym telewizorem dlatego że jeszcze nikt nie zlikwidował problemu Halo i nie zlikwiduje . Ludzie nie zdają sobie sprawy że samą czernią się nie żyje . Co z tego że HX920 ma czerń smolistą , jak jest to sztuczna czerń która gubi szczegóły ? A o ile nierównomierność podświetlania matrycy widać na dobrych topowych Edge LED tylko na tablicach testowych , których normalny człowiek nie ogląda bo ogląda filmy , telewizje itd , a nie tablice testowe . To za to efekt Halo widać zawsze i wszędzie i nie ma mowy o oglądaniu komfortowym czego kolwiek . Jak mam wybierać efekt Halo to już wolę powidoki plazm . Jak kiedyś się pojawi model co będzie miał tyle diod co pikseli wtedy będe go nazywał full led . A te dzisiejsze dziwolągi jak minn HX920 się powinien nazywać LCD FULL LED ZABIEDZONY :) A to jak w reklamie piwa : prawie bezalkoholowe , prawie ale jaka różnica . :) Pozdrawiam
 
Do góry