Panasonic TX-P50VT30E

keszelski

New member
jak jest z nagrywaniem w VT30 - tj. czy jest możliwość zaprogramowania terminu nagrania np. pod nieobecność w domu w czasie określonej audycji tv, czy jest tylko nagrywanie "na bieżąco"?
 

Pe.te

New member
Jest możliwość zaprogramowania.
Można to zrobić konwencjonalnie (ustawiając datę, godzinę, kanał) lub z wykorzystanie GUIDE, co muszę przyznać - jest bardzo wygodne :)
 

keszelski

New member
dzięki za odpowiedź - oczekiwałem takiej właśnie funkcjonalności - wygodne i praktyczne.

I jeszcze pytanie - coś na temat matryc - czy tylko jeden typ matryc wstawiany jest do VT (czy są tu jakieś warianty), jaka firma produkuje.
Mile widziany byłby link na temat matryc m.in. na temat producentów matryc pdp,lcd, led (może być angielski).

Nie jest to może najważniejsze, ale pewne moje zdziwienie wzbudziły informacje, jakie wyczytałem w dziale LCD, na temat różnorodności matryc wstawianych do Samsunga D6500 i chciałem się zorientować czy taki sam proceder jest w plazmach Panasa.
 

medvet

New member
Witam. Przez Viera Cast można już pobrać nowy soft 1800 do VT30. Po zainstalowaniu wyraźnych różnic nie zauważam. Może ktoś coś zobaczy...
 

Attachments

  • P1050653.jpg
    P1050653.jpg
    478,9 KB · Wyś: 47
  • P1050654.jpg
    P1050654.jpg
    441,4 KB · Wyś: 51
Ostatnia edycja:

Walenhovv

New member
Witam Państwa, :twisted:
Jestem nowy na forum, lecz już od jakiegoś czasu śledzę forum, w szczególności topik poświęcony VT30, Powoli się przekonuję o wyższości tego modelu (P50VT30E) nad Samsungiem UE46D8000 LED.
Oczywiście moje odczucia są subiektywne... Wczoraj byłem w Galerii handlowej gdzie na sklepie (RTVAGD) stał właśnie Panasonic 50' VT30. Zaniepokoiła mnie tylko jedna rzecz, mianowicie obraz na samplu Avatara zapierał dech w piersiach ale wszystko poza nim migotało niemiłosiernie w okularach (może dlatego, że w sklepie było bardzo jasno?). Czy w warunkach domowych jest to uciążliwe, czy niewidoczny np. przy zgaszonym świetle? Ostatnie moje pytanko, może prozaicznie proste ale bardzo mnie intryguje... Czy trzeba się obawiać w dzisiejszych plazmach, że matryca się wypali, że żywotność ma krótką? :roll:

Dzięki za odpowiedź :)
 

unvee

New member
Witam wszystkich, 50vt30 zawitał również u mnie, i w związku z tym mam pytanie, czy kalibracja jest w stanie sprawić by biały był biały i czarny był czarny, ale inne kolory pozostały naturalne? Czy poprostu biały jest śnieżnobiały jak się podkręci ustawienia (jednocześnie psując inne parametry).
Jakość obrazu jest rewelacyjna w vt30 jednak jak patrze na samsunga A956 to brakuje mi tej bieli i czerni. Zatem proszę o jakieś informacje osób po kalibracji jak to wygląda.

Dodatkowo mam pytanie na czym polega automatyczna kalibracja panasonica w CalMAN? Gdzieś przeczytałem, że można jej dokonać bez kolorymetru, co jest troche sprzeczne?
 

max501

New member
witam, od 3 dni próbuję ustawić nowego 42vt30 i nie bardzo jestem zadowolony z obrazu. przeglądnąłem te wszystkie 112 stron i przytoczone 3 rózne parametry kalibracji niestety nie bardzo mi pasują , zarówno biały jak i czarny oraz inne kolory nie zachwycają, thx to u mnie porażka, czy ktoś pomoże plis, chciałbym trochę podostrzyć abyobraz nie był taki mdły i blady a trochę bardziej wyraźny i ostry ( i nie chodzi o to aby świecił jak w led samsung) . Proszę podajcie swoje parametry
 

cureman

Active member
Bez reklam
witam, od 3 dni próbuję ustawić nowego 42vt30 i nie bardzo jestem zadowolony z obrazu. przeglądnąłem te wszystkie 112 stron i przytoczone 3 rózne parametry kalibracji niestety nie bardzo mi pasują , zarówno biały jak i czarny oraz inne kolory nie zachwycają, thx to u mnie porażka, czy ktoś pomoże plis, chciałbym trochę podostrzyć abyobraz nie był taki mdły i blady a trochę bardziej wyraźny i ostry ( i nie chodzi o to aby świecił jak w led samsung) . Proszę podajcie swoje parametry

Kolego tryb TXH nie jest do NORMALNEGO ogladania programow z satki!.To tryb do ogladania filmow nagranych w systemie THX np .GWIEZDNE WOJNY na B.R. A jesli chcesz aby ci kolory swiecily to plazma nie jest dla ciebie.:hihi:
 

max501

New member
dzięki kolego cureman, ale napisłaem , że nie ma świecić jak LED ... chcę tylko uzyskać ciut większy kontrast itd. a mnogość ustawień narazie mnie przeraża, czy możesz się podzielić swoimi parametrami obrazu :)
 

codaco

New member
Co do trybu THX mam dokładnie takie samo zdanie jak kolega CUREMAN, ale wiele osób z tego forum pisze "włącz tryb THX i po problemie kalibracji". Dla mnie ten tryb przy "normalnych" kanałach SD to porażka, wyprane kolory bez dobrego kontrastu (czasem zdarza się produkcja, że idzie ten tryb użyć ale to rzadkość). Owszem przy produkcjach HD oznaczonych certyfikatem THX jest rewelacyjnie ale pisanie, że tryb THX nadaje się do codziennego oglądania wszystkiego co jest w TV nadawane jest lekką przesadą.
 

Zulus

Member
Ja mam wlaczony tryb normalny. Ustawilem sobie tylko dla wlasnych potrzeb kolory i kontrast. Wyłączylem calkowicie redukcję szumów, a ostrosci ustawiona na 5. Więcej do szcześcia nie jest mi nic potrzebne. Ostatnie aktualizacje poprawily wszystko co potrzeba ( nie ma juz wachań jasności) Plazma bedzie sluzyla rok, dwa, trz, a pozniej wymiana na inna lepsza:) Takie życie!
 

new

New member
A ja kupiłem u KIKI-ego skalibrowany i jestem super zadowolony. Co prawda liczyłem że kalibrację przeprowadza sie całego tv ale kiki twierdzi że wszędzie sie ustawia tylko kinowy .Tak więc kinowy mam ustawiony pod zaciemniony pokój a z internetu ustawiłem profesjonalnego i jest super . Sygnał Nka.
Zapomniałbym potwierdzić fakt że ten tv jednak buczy - ale mnie to nie przeszkadza .
 

pr30@tlen.pl

New member
witam, od 3 dni próbuję ustawić nowego 42vt30 i nie bardzo jestem zadowolony z obrazu. przeglądnąłem te wszystkie 112 stron i przytoczone 3 rózne parametry kalibracji niestety nie bardzo mi pasują , zarówno biały jak i czarny oraz inne kolory nie zachwycają, thx to u mnie porażka, czy ktoś pomoże plis, chciałbym trochę podostrzyć abyobraz nie był taki mdły i blady a trochę bardziej wyraźny i ostry ( i nie chodzi o to aby świecił jak w led samsung) . Proszę podajcie swoje parametry

Spróbuj tak (do oglądania wieczorem):

TRYB: NORMALNY
1. kontrast - 26-28
2. nasycenie - 25-26
3. jasność (bez zmian)
4. ostrość -5
5. intensywne kolory - wyłączone
6. odcień kolorów - zimny (!!!)
7. ECO - wyłączone (ważne !!!)

U mnie ww. sprawdza się dokonale, jako "uniwersalne" ustawienie do oglądania n-ki.

pozdrawiam,
PR
 

claudio

Member
Wczoraj przyszedl 50VT30 :)

Rozmiar..moja kobieta sie na poczatku za glowe chwycila hehe no nie powiem cos duzy :D Ogladam z 2,8-3 metrow. Trzeba sie przyzwyczaic.

Pierwsze co mnie zalamalo..przy trybie normal w czasie ogladania meczu na C+SportHD ewidentne przycinanie obrazu..ale podszedlem do tego spokojnie. Zmienilem na THX i o dziwo niema przycinania. Ale..pojawily sie duszki(litosci) pogrzebalem troche w opcjach i ani przycinania narazie niema ani duszkow i meczyk mozna spokojnie ogladac :) Wachania jasnosci tez zauwazylem moze z 2 razy.
Najgrosze jest to ze jakbym nie czytal tego forum to bym nawet tego nie zauwazyl..:p Moja kobieta nic nie widziala dopiero jak jej powiedzialem.

Ogolnie TV ma bardzo dobre naturalne kolory. Za duzo w opcjach nie grzebalem ale lekko zmodyfikowalem THX i jest bardzo fajnie.

Wgram jeszcze nowego softa(ale neta w domu bede mial dopiero za tydzien :/) teraz mam wersje 1700 czy cos takiego.

Kurcze on jest naprawde duzy :p Mam nadzieje ze za miesiac juz nie bedzie mi to "przeszkadzac" :)

3D fajnie chodzi. Wygodne jest wlaczanie z pilota jednym przyciskiem.
Jak narazie jest ok. Tv kupilem za niecale 6tys zl.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Wczoraj przyszedl 50VT30 :)

Rozmiar..moja kobieta sie na poczatku za glowe chwycila hehe no nie powiem cos duzy :D Ogladam z 2,8-3 metrow. Trzeba sie przyzwyczaic.

Pierwsze co mnie zalamalo..przy trybie normal w czasie ogladania meczu na C+SportHD ewidentne przycinanie obrazu..ale podszedlem do tego spokojnie. Zmienilem na THX i o dziwo niema przycinania. Ale..pojawily sie duszki(litosci) pogrzebalem troche w opcjach i ani przycinania narazie niema ani duszkow i meczyk mozna spokojnie ogladac :) Wachania jasnosci tez zauwazylem moze z 2 razy.
Najgrosze jest to ze jakbym nie czytal tego forum to bym nawet tego nie zauwazyl..:p Moja kobieta nic nie widziala dopiero jak jej powiedzialem.

Ogolnie TV ma bardzo dobre naturalne kolory. Za duzo w opcjach nie grzebalem ale lekko zmodyfikowalem THX i jest bardzo fajnie.

Wgram jeszcze nowego softa(ale neta w domu bede mial dopiero za tydzien :/) teraz mam wersje 1700 czy cos takiego.

Kurcze on jest naprawde duzy :p Mam nadzieje ze za miesiac juz nie bedzie mi to "przeszkadzac" :)

3D fajnie chodzi. Wygodne jest wlaczanie z pilota jednym przyciskiem.
Jak narazie jest ok. Tv kupilem za niecale 6tys zl.
Ja ma 55VT30 już parę miesięcy.
Jedyną rzeczą która mnie czasami ale jednak denerwuje to rwanie obrazu. Widzę że u Ciebie pomogło przejście na tryb THX. Ale większość użytkowników twierdzi że THX jest do materiału dostarczonego jako THX. Czy może ktoś wie jak przy trybie normalnym zlikwidować całkowicie rwanie obrazu?
 
Do góry