Panasonic TX-P50VT30E

don111

Banned
Właśnie uzgodniłem z gościem z Rybnika kalibracje mojego nowego 55VT30E o ile jutro przyjdzie w całości tym razem. Profesjonalna kalibracja nawet nie za drogo . 500 ZŁ w tym cena kalibracji i dojazd . Do mnie akurat gość ma 300 km . Ale się skusiłem , bo jak ktoś myśli że takie przepisywanie z flatpanelhd parametrów kalibracyjnych zrobionych gdzieś tam będą pasowały do naszego telewizora nawet takiego samego to się myli . Kalibracja musi być robiona w miejscu gdzie oglądamy na codzień swój telewizorek i każda matryca lekko się różni od takiej samej w takim samym modelu . Więc zobaczymy jak telewizorek się spisze przed i po kalibracji :)
masz rację z tymi matrycami, każdy tv ustawia się indywidualnie bo się różnią
co do ceny kalibracji, akurat w przypadku VT30 stanowi ona mały % wartości tv, w przypadku tanich tv byłaby chyba nieopłacalna ale można też wypożyczyć kolorymetr i zrobić to samo samemu za grosze
 

redlum

New member
Bez reklam
jakby się dało dany model skalibrować wg szablonu - to jak myślicie - czy nie były by od razu kalibrowane w fabryce?
 

wrx

New member
Bez reklam
masz rację z tymi matrycami, każdy tv ustawia się indywidualnie bo się różnią
co do ceny kalibracji, akurat w przypadku VT30 stanowi ona mały % wartości tv, w przypadku tanich tv byłaby chyba nieopłacalna ale można też wypożyczyć kolorymetr i zrobić to samo samemu za grosze
Maly? Czyli ile?
Bo mnie sie wydaje, ze 1000PLN przy TV za np. 6000 PLN, to malo nie jest....
A taka cena mnie sie obila o uszy (w pln PL).
 

don111

Banned
1k to może i przesada, ale nie wszędzie jest tak drogo
najlepsza opcja to zakup kolorymetru albo wypożyczenie bo kalibracja tv jest w zasadzie jednorazowa
sam proces kalibracji, nawet tej zaawansowanej nie jest specjalnie trudny
 

redlum

New member
Bez reklam
tylko że tanie kolorymetry - np Spydery mają duży margines błędu - a kupno dobrego za parę tyś na jeden raz mija się z celem. Jak się poszuka - to można znaleźć profesjonalna kalibrację za parę stówek + koszty dojazdu.No i nie zapominajcie że VT30 ma zaimplementowany wspomagacz kalibracji i przy odpowiednim urządzeniu trwa to parę minut.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

don111

Banned
@ Redlum, z tym błędem pomiarowym nie przesadzaj, spyder3tv ma kłopot z określeniem poziomu czerni poniżej 0,04-0,05cd/m2, do dokładnego skalibrowania tv w zupełności to wystarczy, ale do popularnego ostatnio mierzenia głębokości czerni przydałby się lepszy sprzęt
200zł za to co ustawiają (czyli pełna kalbracja) to jest uczciwa cena, nawet tanio, bo są też tacy pseudofachowcy co biorą 250zł za "kalibrację" tym oprogramowaniem standardowym od spyder3tv, tragedia... w sumie i tak najtaniej wychodzi wypożyczyć kolorymetr, przynajmniej nie płaci się kosztów dojazdu :wink:
 

Pe.te

New member
No to się przed chwilą dowiedziałem ciekawostki o 50VT30...

W jednym z większych sklepów internetowych miły Pan poinformował mnie, że modelu VT30 w rozmiarze 50 cali... już nie będzie... :roll:
Według tegoż Pana i tegoż sklepu Panasonic wycofa tą przekątną z rynku dla serii VT30...

Nie wiem ile w tym prawdy, ale nie jest to najlepsza wiadomość dzisiejszego dnia...
 
Ostatnia edycja:

claudio

Member
niby czemu mieliby wycofac

Bo maja jakas ukryta wadę?
bo za dobrze sie sprzedaja i 55 nie schodza?

:p ja tam spokojnie czekam na 50VT30 :)
 

Pe.te

New member
Też jestem zdania, że nie zabija się kury znoszącej złote jajka :wink:

Mam nadzieję, że to teoria dorobiona do spisku... ale fakt-faktem, od kilku tygodni towar praktycznie niedostępny (a przynajmniej nie w rozsądnej cenie).
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Testuje od 12 godzinki mój nowy nabytek jakim jest 55VT30E . Powiem tylko tyle ODLOT . Na początku opisze szybko wady : tak samo jak na VT20 lekki bład na 50 hz . Migotanie marginalne takie samo jak na VT20 . I to by było na tyle co do wad . Telwizorek nie skalibrowany świeci cudownie , czerń jeszcze głębsza aniżeli na VT20 . Reprodukcja kolorów poprostu mistrzostwo świata. Ma więcej ustawień obrazu aniżeli poprzednik . Np IFC tam było załączone lub wyłączone , tutaj jest jeszcze pośrednie . Powiem tylko tyle że obraz jakością zabija te śmieszne LCD LED . To się nie daje wogóle porównać . Poprostu coś niesamowitego . Już jestem zakochany w nowym telewizorku . Nie żałuje ani jednej złotówki wydanej . Co to dopiero będzie po kalibracji aż strach pomyśleć. Powiem z pełną świadomością : JEST TO NAJLEPSZY OBECNIE TELEWIZOR NA RYNKU . Do tego piękny pilot o wyglądzei samego tv nie wspomne bo to bajka poprostu . P.S fajny myk bo ma 3 wejścia na USB ale jak wyjmiecie go z pudła znajdziecie tylko 1 . Dwa są schowane pod mała naklejką na tyle tv . Oszukałem się ich parenaście minutek :) . A teraz deserek : obraz 3D lepszy , okularki mistrzostwo świata , głebia obrazu 3D lepsza od VT20. No i konwersja 2D do 3D ciekawa ale skutki o wiele mizerniejsze aniżeli prawdziwe 3D . W każdym razie na dzień dzisiejszy nie widze konkurenta . Sony HX920 może za Panasem nosić pilota ewentualnie :) . Pozdrwiam
 

claudio

Member
peterka

Ten problem 50hz i te migotanie sa czeste i uciazliwe czy praktycznie to wogole nie przeszkadza w normalnym ogladaniu?

EDIT:

peterka sprawdzales moze jeszcze odtwarzanie filmow bezposrednio z pendrive'a ?
Jakie formaty dobrze dzialaja oraz jak z filmami w 3D.
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
peterka

Ten problem 50hz i te migotanie sa czeste i uciazliwe czy praktycznie to wogole nie przeszkadza w normalnym ogladaniu?

Wogóle nie przeszkadza . O ile te 50hz jak się przyjżysz to zobaczysz o tyle migotania nie zobaczysz wogóle . Katowałem tv różnymi materiałami i tego praktycznie nie ma. Im brne dalej tym fajniejszy się tv wydaje. Ma do usuwania powidoków specjalną białą kreske , która leci od lewa do prawa . No i chyba coś jest na rzeczy bo Panas napisał że ma 3 stopniowe zabezpieczenie przed takowym wypalaniem , jak daje tutaj tabelke z filmami z twardziela to nie ma powidoków jakie były lekkie w VT20 i przez chwilke widoczne , tutaj dałem specjalnie tabelke na dłużej i nic nie widziałem .Więc wydaje się że telweizor jest chyba lepiej zabezpieczony faktycznie . Zresztą to wyjdzie w praniu .
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
A jak teraz przedstawia się porównanie do tego z5500, wciąż opinia niezmieniona że HD w panasonicu słabsze niż na sony lcd ? Swoją drogą widać po zachwytach że tv się podoba.
Względem vt20, oprócz kwestii wyglądu, myślało się że nie będzie jakiegoś postępu a tu proszę, ciekawe jaka będzie opinia po profesjonalnej kalibracji :-D
 

peterka1000

Member
Bez reklam
A jak teraz przedstawia się porównanie do tego z5500, wciąż opinia niezmieniona że HD w panasonicu słabsze niż na sony lcd ? Swoją drogą widać po zachwytach że tv się podoba.
Względem vt20, oprócz kwestii wyglądu, myślało się że nie będzie jakiegoś postępu a tu proszę, ciekawe jaka będzie opinia po profesjonalnej kalibracji :-D

Napewno głębsza czerń od VT20 . HD piękne i naturalne , nie przeostrzone jak na LCD . Kiedyś mając właśnie tego Soniaka wydawało się że obraz HD ma być taki ostry , a teraz rozumiem że jest on ostry ale sztucznie ostry i nie naturalny . Chociaż dalej uważam że Sony Z5500 jest jednym z najlepszych LCD i napewno bije na głowe obecne LCD LED . Generalnie nie wiem czy to magia wielkości samej matrycy ale fakt faktem że o ile na LCD przy 55 calach to obraz SD jest koszmarny o tyle na tym Panasie wygląda jak by nieco lepiej aniżeli na poprzedniku . A co najważniejsze nie tylko ja ale moja żona jest zachwycona :) Więc nie mam efektu prania mózgu że tyle kasy wywaliłem :)
 

Pikus

New member
Testuje od 12 godzinki mój nowy nabytek jakim jest 55VT30E

Mi przywiezli dzisiaj mojego 55VT30 o godzinie 13 :) Zdecydowanie podpisuje sie pod tym co napisal kolega peterka1000. Osobiscie jednak nie widze problemu 50hz, a ogladalem juz pilke nozna i inne programy sportowe. Dostrzeglem za to podczas ogladania blu ray drobne skoki jasnosci, o czym byla juz mowa na forum. Nie jest to jednak nic specjalnie denerwujacego. Inne telewizory maja duzo wiecej wad.

Zdecydowanie najlepszy telewizor jaki widzialem, a mialem juz miedzy innymi: Sony HX900 ( istna tragedia ), Panasonic Z1, V10, PZ85 i inne.

Polecam wszystkim niezdecydowanym.
 
Ostatnia edycja:

lamka

New member
Właśnie przywieziono mi mojego. Jego waga mnie przeraziła .Jak stary ruski RUBIN.
Prośba do wszystkich użytkowników VT30 wstawcie jakieś kalibracje.Pozdrawiam.
 

Fella

New member
petereka1000 -->
Pikus -->


No poczekajcie chociaż do nocy z tymi zachwytami! ;-) Potestujcie je trochę dłużej, a nie tak och i ach po kilku godzinach w jasny dzień! ;-)


A tak serio - GRATULUJE ZAKUPU!

Fella
 

redlum

New member
Bez reklam
Uuu, widze, ze grubo pojechales z tym projektorem!
Nie chciales 3D za taka kase? Nie bawi Cie to?
Zamierzasz TV ogladac na projektorze? Bo ja zakladam, ze do tego i dlatego te 55" jest potrzebne...

dałem za tego JVC mniej niż kosztuje 55VT30 :) a najtańszy 3D (czyli X3) kosztuje w promo cenie dwa razy tyle) - więc uważam to za dobry zakup - co do 50 czy 55 cali - może uda mi się pożyczyć od znajomego na weekend 50cali i zobaczyć czy taka wielkość mi wystarczy
 
Do góry