Panasonic TX-P50VT30E

luzak34

New member
A czy ktos ma tego Panasa w normlany dziennym pokoju? u mnie popludniami to naprawde dosc jasno jest a w srodku lata to sloneczko przy zachodzi pada prosto na TV. i tak sie zastanwiam czy nie poczekac na KDL 65HX920 (na jesieni ma byc)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
przestań truć tylko kup wreście ten tv - skoro masz uwaloną zetke bierz kase i kupuj 55vt30 i napisz czy dobrze zrobiłeś bo mam 52z5500 i też się zastanawiam nad wymianą na 55vt30 :) - moim zdaniem z obrazu będziesz zadowolony jedyna rzecz która może cię wku...ć do białości po zetce to bzzzzbzbzbzzz które usłyszysz z plazmy :)
pozdro

Powiem Wam szczerze , że wogóle nie wiem o co chodzi z tym bzyczeniem plazm . Ani mój Panasonic 50VT20E potem 50VT20EA , a teraz 55VT30E nie bzyczał ani nie bzyczy , nawet jak ucho przytkne do telewizora . Więc nie rozumiem wogóle tego problemu . Co do Z5500 jeszcze raz powtarzam ,że obraz HD jest porównywalny z tym PANASEM oczywiście przeostrzony ale obraz SD na Panasie miażdży wszystkie LCD bez względu na marke . Pozdrawiam
 

jgx

New member
Bez reklam
Powiem Wam szczerze , że wogóle nie wiem o co chodzi z tym bzyczeniem plazm . Ani mój Panasonic 50VT20E potem 50VT20EA , a teraz 55VT30E nie bzyczał ani nie bzyczy , nawet jak ucho przytkne do telewizora . Więc nie rozumiem wogóle tego problemu .
powiem krótko - NIE WIERZE CI!!! Bez urazy ale albo należysz do ludzi którzy nigdy nie powiedzą że to ci kupili jest bee albo jesteś przygłuchy - słuchałem już wiele plazm i nigdy nie było tak żeby było całkowicie cicho, niestety ale ta technologia tak ma w większym lub mniejszym stopniu, ludzie na całym śiwecie się na to skarżą a Ty akurat trafiłeś 3 egzemplarze pod rząd bez tej wady :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin:
 

Pikus

New member
powiem krótko - NIE WIERZE CI!!!

Duża grupa ludzi nie słyszy dźwięków o pewnych częstotliwościach. Np. mój ojciec nigdy nie był w stanie usłyszeć brzęczenia plazm. Nawet gdy kiedyś jeden uszkodzony egzemplarz brzęczał tak, że ja go słyszałem w pokoju obok. Dlatego jestem w stanie uwierzyć koledze.
 

masloww

New member
Bez reklam
Dlatego jestem w stanie uwierzyć koledze.
uwierzyć, w co?
w to że jego plazmy nie brzęczą czy w to że on nie słyszy?

"... nie bzyczał ani nie bzyczy , nawet jak ucho przytkne do telewizora"
a jeśli on ma taki wyczulony wzrok jak słuch to jak traktować jego opinie na temat jakości obrazu i wad 50Hz, FB?

jak czytam że jakiś sprzęt "zamiata" czy "miażdży" konkurencję to odpuszczam sobie takie opinie, bo nawiedzeni tylko tak piszą
 

peterka1000

Member
Bez reklam
uwierzyć, w co?
w to że jego plazmy nie brzęczą czy w to że on nie słyszy?

"... nie bzyczał ani nie bzyczy , nawet jak ucho przytkne do telewizora"
a jeśli on ma taki wyczulony wzrok jak słuch to jak traktować jego opinie na temat jakości obrazu i wad 50Hz, FB?

jak czytam że jakiś sprzęt "zamiata" czy "miażdży" konkurencję to odpuszczam sobie takie opinie, bo nawiedzeni tylko tak piszą

Masloww. W przeciewieństwie zapewne do ciebie wszystkie opisy sprzetów jakie miałem i mam , są oparte na własnym doświadczeniu z danym sprzętem . Ty pewno jedynie znasz cokolwiek z opisów internetowych . Czytasz , czytasz i czekasz aż coś kupisz może po opisach jakie w necie znalazłeś . Potem okazuje sie ze są nowe modele i znowu czytasz i czytasz i znowu czekasz . W domu masz pewno starego LCD ka lub plazme , a wypowiadasz się jak wielki znawca. Tacy pseudo HD maniacy jak ty mnie rozśmieszają . Życzyłbym każdemu żeby miał tak wyczulony wzrok jak ja na wszelkie niedoróbki obrazu telewizyjnego . Słuch też mam nie najgorszy . Conajmniej 10 osób oglądało u mnie zawsze moje telewizory i sam prosiłem aby swoje spostrzeżenia wypowiadali na temat obrazu , właśnie tych kłopotów z 50 HZ itp . I na 10 osób jedna zauważyła kolory rozjeżdżające się na VT20 i to tylko dlatego że poprostu jej to pokazałem . Natomiast co do bzyczenia plazm jakie miałem ani jedna nie stwierdziła takowego o migotaniu i zmianie jasności nie wspomne wogóle bo tego to już nikt nawet nie brał pod uwage. Więc moje wypowiedzi są jak najbardziej obiektywne , w przeciwiństwie do twoich . Dodam ci do tego że nie jestem typowym posiadaczem co zawsze pieje z zachwytu z zakupionego sprzętu z powodu tego że wydał ostatni grosz i musi teraz chwalić . Moje zakupy są zawsze przemyślane i nie kierowane ani ceną ani czyimiś opiniami . Krótko mówiąc jak bym uważał że Panasonic 55VT30E nie jest najlepszym telewizorem jaki widziałem to bym miał inny a tego sprzedał . A TAK NA MARGINESIE NIE DYSKUTUJ NA TEMAT KOGOŚ KOGO NIE ZNASZ. Ty mnie nie znasz , a ja za to znam Panasa VT30 więc ja moge pisać o tym co widze , a ty o mnie nie .Pozdrawiam
 

Fella

New member
Faktycznie i mnie zdziwił entuzjazm w opisie TV po kilku godzinach użytkowania, ale to normalne... ...każdy się cieszy po zakupie.

Ja zawsze takie opinie traktuje z przymrużeniem oka, trzeba troszkę poczekać jak emocje opadną, przybywa więcej użytkowników i wtedy wyłania się w miarę prawdziwy obraz danego modelu z jego zaletami i wadami. Oczywiście wszystko trzeba zweryfikować i zobaczyć samemu.

Panasonic Vt30 faktycznie jest jednym z najlepszych modeli w tym roku, ale czy lepszy np. od Samsunga 64D800 - to już każdy musi sobie sam odpowiedzieć, w zależności od jego upodobań.

Pisałem o tym w tym wątku post #348
http://www.hdtv.com.pl/forum/658494-post348.html

F.
 

muddy

New member
A czy ktos ma tego Panasa w normlany dziennym pokoju? u mnie popludniami to naprawde dosc jasno jest a w srodku lata to sloneczko przy zachodzi pada prosto na TV. i tak sie zastanwiam czy nie poczekac na KDL 65HX920 (na jesieni ma byc)

nie wiem, czy mam "normalny", ale na pewno jest jasny - drzwi balkonowe wydchodzące na południowo-zachodnią stronę (precyzyjniej, to więcej południa).
czy się odbijaja postaci-tak, czy przeszkadza-mi osobiście nie, bo nie oglądam mrocznych horrorów, a w ciemnych scenach odbicie jest bardziej zauważalne (normalka).
Podsumowując, szyba nie dyskwalifikuje VT30 w dziennym oglądaniu audycji, czy filmów.

Ale jest jeden szczegół, który mnie wkurza. Do tego TV kurz lgnie jak muchy do kupy; do szyby, ale przede wszystkim do podstawy. Masakra. Poprzednio miałem LCD 7862D i pełen komfort. Wystarczyło zetrzeć raz w tygodniu szmatką, a przy VT30 trzeba to robić co dwa dni.
 

jgx

New member
Bez reklam
uwierzyć, w co?
w to że jego plazmy nie brzęczą czy w to że on nie słyszy?

"... nie bzyczał ani nie bzyczy , nawet jak ucho przytkne do telewizora"
a jeśli on ma taki wyczulony wzrok jak słuch to jak traktować jego opinie na temat jakości obrazu i wad 50Hz, FB?

jak czytam że jakiś sprzęt "zamiata" czy "miażdży" konkurencję to odpuszczam sobie takie opinie, bo nawiedzeni tylko tak piszą
nic dodać nic ująć :-D
 

Pikus

New member
Najbardziej rzetelne źródło jakie można znaleźć w internecie, czyli recenzenci portalu avforums.com stwierdzili, że VT30 to obecnie najlepszy telewizor jaki można kupić. To powinno zakończyć temat, ale przecież tutaj jest wielu dużo lepszych ekspertów...

Swoja droga ja nie mam pojęcia jak można w ogóle porównywać coś takiego jak Samsung z VT30, przecież to jest jak trabant i mercedes...Niestety Polska jest nadal krajem gdzie srebrna cienka ramka obudowy telewizora powoduje, że w oczach większości to najlepszy telewizor jaki mógł kiedykolwiek powstać i nigdy nie dadzą sobie wytłumaczyć, że jest inaczej...
 

Raihkim

New member
peterka1000 piszę o tym co ma/miał w domu widział używał testował. Koledzy jego krytykanci piszą o rzeczach o których wyczytali w internecie. Nie rozumiem was koledzy czemu krytykujecie peterka1000 ? Jeżeli już chcecie dyskredytować opinie i recenzje peterka1000 to proszę napiszcie co wy używacie w domu a nie opierajcie się na artykułach, często sponsorowanych w różnych "branżowych" portalach.
 

tomekb19

Member
peterka1000 piszę o tym co ma/miał w domu widział używał testował. Koledzy jego krytykanci piszą o rzeczach o których wyczytali w internecie. Nie rozumiem was koledzy czemu krytykujecie peterka1000 ? Jeżeli już chcecie dyskredytować opinie i recenzje peterka1000 to proszę napiszcie co wy używacie w domu a nie opierajcie się na artykułach, często sponsorowanych w różnych "branżowych" portalach.

Nie rozumiem Twojego zdziwienia, przecież niektórych zwyczajnie boli to, że ktoś jest zadowolony ze swojego wyboru i nie czuje potrzeby w doszukiwaniu się wad na siłę.
Sam mam samsunga ps64d8000 od jakiegoś czasu i gdybym jeszcze raz kupował TV to bez wahania bym go znowu wybrał ... a śmiesznych ludzi z teoriami o trabantach i mercach pozdrawiam szczerym uśmiechem :mrgreen:
 

masloww

New member
Bez reklam
prawdopodobnie VT30 jest najlepszym tv na rynku; ale ludzie, trochę umiaru, bez orgazmów;
on też ma wady na które co poniektórzy są uczuleni i jeśli ktoś ich nie dostrzega to niech pisze że ich nie widzi a nie że ten tv ich nie ma;
jak ktoś pisze że przystawia głowę do odbiornika - w domu - i nic nie słyszy to wybaczcie, ja jeszcze nie spotkałem tv (nie ważne czy plazma, lcd czy crt), którego bym nie słyszał z bliska
 

Fella

New member
Najbardziej rzetelne źródło jakie można znaleźć w internecie, czyli recenzenci portalu avforums.com stwierdzili, że VT30 to obecnie najlepszy telewizor jaki można kupić. To powinno zakończyć temat, ale przecież tutaj jest wielu dużo lepszych ekspertów...

Swoja droga ja nie mam pojęcia jak można w ogóle porównywać coś takiego jak Samsung z VT30, przecież to jest jak trabant i mercedes...Niestety Polska jest nadal krajem gdzie srebrna cienka ramka obudowy telewizora powoduje, że w oczach większości to najlepszy telewizor jaki mógł kiedykolwiek powstać i nigdy nie dadzą sobie wytłumaczyć, że jest inaczej...

Właśnie takie uogólnianie mnie osłabia

Panasonic - mercedes
Samsung - trabant

Plazma Samsunga 64D8000 jest dobra w tym roku, dla niektórych lepsza od VT30 i to jest fakt. Również na avforum (jeśli czytasz to wiesz, że nie było jeszcze testu 64D8000) i avsforum, i highdefjunkies gdzie Chad B - gościu który naprawdę zna się na telewizorach/kalibracji na chwilę obecną uznał wyższość 64D8000 nad VT30 i to jest również fakt.
Google Tłumacz
W związku z tym mówienie, "że coś takiego jak Samsung" jest trabant/kiepski świadczy o Twojej ignorancji w tym temacie.

Ja stoję przed wyborem TV. Widziałem już obraz VT30 i 64D8000 i wybór dla mnie jest trudny. To dobre telewizory, które mają swoje wady. Z pisaniem o cienkiej ramce też trafiłeś w moim przypadku jak kulą w płot - bo bardziej podoba mi się VT30.:)
Ciekawy jestem, czy Ty chociaż widziałeś te telewizory przed kupnem? Tylko się domyślam.... No, ale najłatwiej napisać Samsung trabant, Panasonic mercedes... Ehhhhh.....
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego Fella ! Widzisz , znowu się różnimy , Ty jesteś wiecznym teoretycznym kupcem , szukającym w koło , ja między czasie kupie 5 modeli i sam sobie wyrobie o nich zdanie , a Ty jak większość tutaj będziesz wybierał czy jajko czy kura . Widze że na tym forum jest coraz więcej krytyków teoretyków , kiedyś tacy łazili po giełdach samochodowych i krytykowali każde auto że za drogie , że bite itp , a sami nie mieli nawet na jedną opone. Kup wreszcie tego Samsunga co go tak chwalisz i napisz o Swoich doznaniach , bo widze że napisałeś na forum już tyle postów że powstanie za niedługo encyklopedia. Jak się Ty zdecydujesz to już w sprzedaży będzie Samsung 65H8000 i Panasonic 65 VT60E :) .Pozdrawiam
 

Pikus

New member
Plazma Samsunga 64D8000 jest dobra w tym roku, dla niektórych lepsza od VT30 i to jest fakt.

Samsung to koreańska firma, która robi masowo i tanim kosztem chyba wszystko co się da. Niedługo pojawią się pampersy marki samsung...
Oczywiście, że dla niektórych Samsung będzie lepszy od Panasonica i to nawet dla większości. Napisałem w poprzednim poście, że wystarczy dać ładną srebrną ramkę i Polacy ( chociaż nie tylko ) będą się zabijali za te telewizory...taki rodzaj marketingu dla mas. Do tego niska cena, możliwość wejścia na facebooka i już w ogóle najlepszy sprzęt na świecie...
Dla mnie ich jakość jest na poziomie zerowym.
Kiedyś dałem się namówić na kupno najwyższego modelu plazmy LG którą tak się ludzie na tym forum zachwycali. Jak podłączyłem ją w domu to zrobiło mi się słabo...od razu wróciła do sklepu.

Taka KIA dała 7 lat gwarancji, niską cenę i już dla niektórych jest motoryzacyjnym ideałem, a jak to się ma do rzeczywistości...
 

Fella

New member
Kolego Fella ! Widzisz , znowu się różnimy , Ty jesteś wiecznym teoretycznym kupcem , szukającym w koło , ja między czasie kupie 5 modeli i sam sobie wyrobie o nich zdanie , a Ty jak większość tutaj będziesz wybierał czy jajko czy kura . Widze że na tym forum jest coraz więcej krytyków teoretyków , kiedyś tacy łazili po giełdach samochodowych i krytykowali każde auto że za drogie , że bite itp , a sami nie mieli nawet na jedną opone. Kup wreszcie tego Samsunga co go tak chwalisz i napisz o Swoich doznaniach , bo widze że napisałeś na forum już tyle postów że powstanie za niedługo encyklopedia. Jak się Ty zdecydujesz to już w sprzedaży będzie Samsung 65H8000 i Panasonic 65 VT60E :) .Pozdrawiam

peterka1000 --> przestań gadać od rzeczy. Jaki teoretyczny kupiec? Miałem już tego trochę (LED, plazma), a ostatni był Pioneer 50" który służył mi dobrze klika lat. Sprzedałem go 1.5 miesiąca temu i chcę kupić TV. Widziałem już jak gra Vt30 i d8000 jednak żaden mnie nie przekonał w 100%. Ja nie mówię że Samsung jest lepszy, i nie mówię że Panasonic jest górą. Zawsze mówiłem, że to dobre TV. Może wybiorę któryś z nich a może nie.
A encyklopedie to piszesz Ty - raz mówiąc, że plazma to syf w HD , a raz że LCD jest do bani w HD, innym razem pisząc, że plazma jest dla biedaków czy jakoś tak...

To pisałeś Ty kilka dni temu!!!!!!!!!!
"Napisał peterka1000
Kolego nie jest to takie oczywiste jak piszesz z tymi plazmami . Mam obecnie Plazme Panasonica 50VT20EA i pomimo tego zamówiłem u Kikiego prezentacje w domu Toshiby 55 WL768 oraz Samsunga 55UED8000 . Jak nie wypali to kupie Panasonica 55VT30E ale póki co nie przesądzam bo : po pierwsze obraz czy FULL HD czy HD z satki LCD wyświetla lepiej , po drugie co do zużywania prądu to kolejna nieprawda , bo np Samsung D8000 w 55 calach zużywa średnio 82 waty ( po kalibracji ), a Panasonic 55VT30E wedłóg producenta zużywa średnio 230 wat ( też po kalibracji ) , więc 3 razy więcej przy tej samej przekątnej . Plazma jest lekko lepsza przy obrazie SD ale to już tylko różnica w niuansach ( ale nie po to się kupuje w sumie telewizor FULL HD aby oglądać obrazy SD ) . Kąty owszem ma lepsze plazma ale nikt normalny nie ogląda jak w kołchozie telewizora w 15 osób , ja oglądam w pokoju idelanie na wprost , więc problem kątów nie istnieje . Za to plazma ma powidoki i nikt mi tego nie powie że nie , to mój drugi Panasonic serii VT20 i na tamtym i na tym mam już ładniutkie logo TVN 24 widoczne , więc bajeczki że nie jest to problemem już w nowych plazmach to mity . Do tego Panasonic jak już wiele wspomniano ma problem w 50 HZ i da sie to zauważyć nawet nie będąc expertem . Więc nie mów mi że plazma to miodek , a LCD LED to kupa złomu , bo tak nie jest wcale . Dla mnie sam wygląd się praktycznie nie liczy ale jak tutaj porównywać to przepaść również na korzyść LCD LED . Więc takie osądy że tylko plazma są wyssane z palca , a wiem co mówie bo miałem i Pioneera Kuro i teraz Panasonica VT20 i jak by to był miodek miałbym nadal te tv i nie myślał o zmianach . pozdrawiam"

"Napisał peterka1000
viewpost.gif


Po pierwsze nie mam żadnego pecha , tylko to norma w plazmach , u mnie tv śmiga 14 godzinek dziennie , bo na zmiane ogladam albo ja jak mam czas albo żona albo synek bajeczki , co w sumie daje około 14 godzinek dziennie . Ustawienia mam bardzo delikatne bo dla mnie obraz musi być naturalny a nie świecący po oczach kolorami i kontrastem i nawet to nie pomogło w powidokach . A co się tyczy telewizorków od Kikiegi to są skalibrowane i jak kupujesz u niego płacisz tylko dodatkowo 100 zł do ceny tv , więc też kolejna nieprawda że to krocie kosztuje . Maiałem wcześniej przed Panasonikiem VT20 Soniaka LCD Z5500 i uważam że telewizor jest od tej plazmy lepszy o klase w obrazie HD i tylko dlatego kupiłęm tego Panasa bo się napaliłem na 3D , a teraz wiem że to gówno do kwadratu , więc ten aspekt plazmy Panasa też jest nieistotny . Więc dlatego chce powrócić do LCD . A jak już pisałem jak nie wypali to kupie Panasa 55VT30E i po sprawie . Pozdrawiam"

Proszę Cię litości, gdzie tu wiarygodność w Twoich wypowiedziach...... Zaprzeczasz sam sobie! Przecież to Ty nie widziałeś nawet wcześniej VT30 a już wiedziaeś, ze jest najlepszy na rynku (nawet jak był zepsuty - hahaha) A mi mówisz wieczny kupiec i krytyk teoretyk - przecież ja widziałem te telewizory a bez telewizora HD jestem 1.5 miesiąca...

Więc wyluzuj i ciesz się swoim telewizorem no chyba że już go sprzedajesz ... :twisted:
 
Ostatnia edycja:
Do góry