Panasonic TX-P50VT30E

D

Deleted member 121090

Guest
Krempla.
Widzę że już miałeś przyjemność pobyć z 55VT30. Szukam następcy 52Z5500. Jak myślisz będzie to dla mnie krok w przód?
 

peterka1000

Member
Bez reklam
z tymi powidokami w samsungu to się ZGODZĘ. wykańczają mnie - ale znikają szybko. Ostatnio wpadłem do kumpla - ma Panasonika plazmę (sam mu doradzałem żeby brał plazmę Panasonika) - patrze - a ten nie ma monitora tlyko ta plazme ma jako monitor!!! To ja się pytam, czy nie ma powidoków - a ten się na mnie gapi... (on się w ogóle nie zna na TV) . Myślę sobie... ty głupku (w duchu) - jemu poleciłeś PAnasa, a sam kupiłeś Samsunga... a fuj. Zaznaczam, że to nie był Panas V, czy nawet G - tylko tańszy!!!.
Jeśli chodzi o Samsungi to PS50C7000 ma takie same powidoki co PS50B850. Myślałem, że nowsza technologia i mniejsze powidoki oraz lepsza czerń a tu klapa :) Także popieram przedmówców: Samsung A Panasonik to jak trabant i Bugatti Veyron.

A z tymi 50Hz to chodzi o co.. że obraz skacze przy 50Hz? W PS50c7000 wprowadzili ten motion judder canceler (czyli coś co jest, ale nalezy go wyłączyć, bo kopie obraz:) - i sami stwierdzili, że w tegorocznych warto to coś wywalić, bo nie spełnia funkcji swej :)

Oglądam nkę kanały HD i to leci w 50Hz więc mnie to trochę martwi.. Ale gorzej na VT nie powinno być niż w Samsungu :)

Pozdrawiam

Kolego powiem Ci tak . Prawda jest taka że ten problem z 50HZ jest takim troszke sztucznym problemem , a dlaczego ? Ano dlatego że mało kto to akurat widzi . Ja akurat to widze ale 5 osób które u mnie się temu przygladały , nie widziały tego wogóle tak samo jak i tego słynnego rozjaśniania się ekranu . Trzeba mieć bardzo wyczulone oko i wiedzieć na co się patrzeć w danej chwili żeby to zauważyć wogóle . To jest niuans . Powiem więcej , założe się że gdyby ludzie o tym nie wyczytali na forach internetowych to nawet nikt by na to nie zwracał uwagi . Rozdmuchali to testerzy , którzy używają do tego sprzętu specjalistycznego który wyłapuje na siłę wszystkei niedoróbki . 80 % na 100 % posiadaczy wogóle nie będą tego widzieć . Jeżeli ktoś myśli że taka firma jak Panasonic wypuściła by na rynek Europejski telewizor co kolory się rozjeżdżają na prawo i lewo , obraz skacze i migocze jak lampki na choince ? Wiadomo że są pewne wady technologii plazmowej ale one są naprawde marginalne . Więc nie zawracaj sobie tym problemem 50 Hz czy migotaniem wogóle głowy , a będziesz zdrowszy :) .
 

krempla

Member
@HQ150
Tak, jak najbardziej. W Twoim przypadku kupiłbym VT30. Ja czekam na 55HX920.

@peterka1000
Nie ma zmiłuj się. Trzeba być konsekwentnym do samego końca "mojego lub jej". Nie ma czegoś takiego, że ja widzę a ktoś nie. Wszystko musi grać ze sobą, symbioza ma być pełna a nie szczątkowa. Jeśli ty widzisz coś, co uważasz jako wadę to jak w pełni polecisz ten telewizor swojemu znajomemu a jeśli On też to zobaczy?
 

peterka1000

Member
Bez reklam
@HQ150
Tak, jak najbardziej. W Twoim przypadku kupiłbym VT30. Ja czekam na 55HX920.

@peterka1000
Nie ma zmiłuj się. Trzeba być konsekwentnym do samego końca "mojego lub jej". Nie ma czegoś takiego, że ja widzę a ktoś nie. Wszystko musi grać ze sobą, symbioza ma być pełna a nie szczątkowa. Jeśli ty widzisz coś, co uważasz jako wadę to jak w pełni polecisz ten telewizor swojemu znajomemu a jeśli On też to zobaczy?

Kolego idąc Twoją drogą myślową to nic nikomu nie polece bo : na LCD LED obraz SD kicha i kolory pastelowe blade jak alkoholik tuż przed zejściem , plazma bzyczy , ma czasami powidoki , kłopot z 50hz. Więc tak rozumując powiem znajomemu : nie kupuj wogóle telewizora , lepiej kup wędke i pojedziemy na ryby :) . P.S a tak na powaznie to zacznijmy od tego że jak tv wiekszy od 46 cali to tylko plazma . Ten Sony co chcesz kupić to taka sama kicha będzie jak poprzednik .
 

Fella

New member
Nie ma zmiłuj się. Trzeba być konsekwentnym do samego końca "mojego lub jej". Nie ma czegoś takiego, że ja widzę a ktoś nie. Wszystko musi grać ze sobą, symbioza ma być pełna a nie szczątkowa. Jeśli ty widzisz coś, co uważasz jako wadę to jak w pełni polecisz ten telewizor swojemu znajomemu a jeśli On też to zobaczy?
Dokładnie tak jest. VT30 ma te dwie wady (50Hz, FB) o czym wielokrotnie pisałem. Każdy powinien to zobaczyć i opowiedzieć sobie czy może z nimi żyć. Dla mnie to był kubeł zimnej wody przy zakupie VT30. Jak na topowy model Panasonic'ka to delikatnie mówiąc wpada.
Niestety na rynku zostaje tylko Samsung 64D8000 który też ma swoje wady, dla mnie w ogólnym rozrachunku chyba jednak mniejsze niż VT30.
I dokładnie to jest mój dylemat po pochopnej sprzedaży plazmy Pioneera... ;-)
Zostaje mi kupić któryś z tych dwóch TV (VT30, D8000) lub czekać na przyszły rok przed CRT (które wcale nie jest takie złe ;-) ). Teraz coraz częściej myślę o taniej plaźmie ~ 50" i jakimś projektorze za 10-15k


Pozdr
Fella
 

krempla

Member
@peterka1000
Po co mi plazma w której blednie obraz. Jak staniesz na ulicy i spojrzysz w niebo to ono ci blednie? Weź daj sobie na luz z tą plazmą. U mnie obraz jest mięciutki jak majonez i nie blednie, bo to jest dla mnie podstawą. Obraz może sobie blednąć na CRT a nie na plazmie. Chętnie pokazłbym ci, co potrafi mój X4500. Szczena, by ci opadła z wrażenia. Dlatego następny będzie KDL-HX920.
 

jtd

New member
Bez reklam
Ja miałem plazme KURO 60 cali, teraz mam 55X4500 ale sprzedaje bo za mało cali, pora na 64D8000 Samsunga :)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
@peterka1000
Po co mi plazma w której blednie obraz. Jak staniesz na ulicy i spojrzysz w niebo to ono ci blednie? Weź daj sobie na luz z tą plazmą. U mnie obraz jest mięciutki jak majonez i nie blednie, bo to jest dla mnie podstawą. Obraz może sobie blednąć na CRT a nie na plazmie. Chętnie pokazłbym ci, co potrafi mój X4500. Szczena, by ci opadła z wrażenia. Dlatego następny będzie KDL-HX920.

Kolego , a Ty myślisz że Twój X4500 będzie miał coś wspólnego z KDL-HX920 ? Jedyne telewizory co mogą podskoczyć do tego Panasonica VT30 to Sony X4500 oraz Toshiba SV685 oraz Pioneer Kuro . Wszystkie trzy to już zabytek nie do kupienia . Więc się nie łudź że ten Soniak to to samo albo lepiej od X4500 będzie.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Sony HX909 / HX900 review - FlatpanelsHD
Tutaj dobra recenzja HX900. Niestety widać doskonale że i ten tv też nie jest bez wad, ktoś może powiedzieć po co mu plazma która zmienia natężenie jaskrawości bieli a ja po testowaniu 9705 (również z local dimming i też BARDZO dużo recenzentów uznało ze widząc ten tv szczena opada przez głębie czerni) uznaje równie dobrze po co mi LCD z local dimmingiem skoro widzę wciąż więcej wad niż w PDP.

Ktoś podał wady vt30 w postaci zmiany natężenia bieli w zależności od powierzchni jej wyświetlania czy też wciąż nierozwiązany problem z 50Hz, osoby mające zamiar kupić ten tv na pewno wezmą to pod uwagę i będzie to w jakiś sposób pomocne powiększając świadomość tego co się kupuje ale wyolbrzymianie i sugerowanie ze przez to nie da się oglądać obrazu wydaje się przesadzone, mi już przykładowo wogóle to nie przeszkadza a sama zmiana intensywności bieli jest niewielka i tylko sprawia że obraz nie razi i nie męczy oczu. Biel jest wciąż i tak dla mnie wystarczająca. DLA MNIE więc wciąż wady lcd są bardziej uporczywe i gdybym sam zabrał się za ich wypisywanie to zabrakło by mi tu miejsca hehe :). Ja akurat wole PDP, rozumiem jednak osoby chwalące LCD i zachowując więc faktyczny obiektywizm dobrze jest przyznać że tak jak napisał Peterka, teraz nie ma tv idealnych i gdyby faktycznie iść tak skrajnym tokiem myślenia to nie powinno się polecać nikomu żadnego tv... bo też skąd do licha mamy wiedzieć które wady będą komuś bardziej przeszkadzać, te w lcd czy pdp. Peterka uznaje PDP vt30 za najlepszy odbiornik obecnie w sprzedaży, ja po doświadczeniach z v20 też jestem w stanie uznać vt30 za tv godny rekomendacji (bo też przecież model v30 jest tylko lepszy) ale wciąż jest to tylko zdanie a wiadomo że każdy ma inne, nie próbuje jednak nikomu wyperswadować na siłę LCD czy też jak kto woli przelać na kogoś swojego zdania, komuś się podoba co innego... jego zdanie i sam on wie najlepiej co się spodoba a co nie:)

Peterka, czekamy na wrażenia przy VT30, bardzo dokładnie opisujesz swoje odczucia odnośnie obrazu i takie coś będzie tu każdemu bardzo pomocne na przyszłość :), Pozdro
 
Ostatnia edycja:

krempla

Member
Panasonca P55vt30 zamówiłem 12 maja br. w Redcoon-ie. Nie miałem nic do plazmy do wczoraj. To nie jest tak, że nie jestem obiektywny. Obiektywnie (mam nadzieję) opisałem powyżej moje spotkanie z vt30. Chciałem mieć tę plazmę, naprawdę. Po prostu nie poleciłbym jej teraz nikomu. Blednięcie, czy zmiana jasności panela przypomina mi koniec lat 90 gdy miałem "walca" Sony CRT. I tyle. Zmiana jaskrawości obrazu ma duży wpływ na natężenie i intensywność koloru a to nie dla mnie. Większość skupia się tylko na czerni, co z innymi walorami? XBR-55HX920, będzie kolejnym następcą HX900, który okazał się słabszy od pierwotnych założeń. Każdemu może się przytrafić chwila słabości SONY ma to już za sobą. Jeszcze jedno. Nie sugerowałbym się żadnymi opiniami a w szczególności opiniami dziennikarzy, którzy biorą kasę za to, by dobrze lub nie opisać jakiś produkt.

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1295523238
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Panasonca P55vt30 zamówiłem 12 maja br. w Redcoon-ie. Nie miałem nic do plazmy do wczoraj. To nie jest tak, że nie jestem obiektywny. Obiektywnie (mam nadzieję) opisałem powyżej moje spotkanie z vt30. Chciałem mieć tę plazmę, naprawdę. Po prostu nie poleciłbym jej teraz nikomu. Blednięcie, czy zmiana jasności panela przypomina mi koniec lat 90 gdy miałem "walca" Sony CRT. I tyle. Zmiana jaskrawości obrazu ma duży wpływ na natężenie i intensywność koloru a to nie dla mnie. Większość skupia się tylko na czerni, co z innymi walorami? XBR-55HX920, będzie kolejnym następcą HX900, który okazał się słabszy od pierwotnych założeń. Każdemu może się przytrafić chwila słabości SONY ma to już za sobą. Jeszcze jedno. Nie sugerowałbym się żadnymi opiniami a w szczególności opiniami dziennikarzy, którzy biorą kasę za to, by dobrze lub nie opisać jakiś produkt.

Sony 2011 TV line-up - with prices - FlatpanelsHD

Kolego jak by Sony poszło w stronę rozwijania jakości obrazu w Z5500 lub X4500 z czystym sumieniem bym polecił taki telewizorek i sam oczywiście go zakupił . Niestety wszyscy obecni producenci telewizorów LCD LED odbijają sobie spadek sprzedaży i nabijają kasę na obecnych telewizorach , których innowacje polegają tylko i wyłącznie na dodaniu pierdół stylu cienka ramka , cienki sam telewizor , wifi i inne pierdoły które dla tych producentów są prawie bezwartościowe , a sprzedają się medialnie świetnie . Taka jest to prawda . Natomiast akurat firma Panasonic od poczatku swojej przygody z produkcją plazm ani razu można powiedzieć nie cofnęła się w rozwoju jeśli chodzi o jakość . Owszem mają swoje wady nie przecze ale prą cały czas do przodu . Zapewne następne pokolenie plazm będzie już spadkiem po Pioneerze Kuro i znowu Panas wyjmie asa z rękawa . Wtedy telewizory LCD SUPER LED będzie się kupować jak kalendarz zawinięte w rulonie :). Wpadniesz do domu , chlapniesz butaprenem i nakleisz na ściane . :) Pozdrawiam
 

mmm12

New member
Witam.

Jestem posiadaczem Panasonica 50vt30 czy szczęśliwym to się dopiero okaże. W zamiarze był zakup Sony HX920 ale nie chciało mi się czekać. Nie miałem czasu wcześniej przyjrzeć się obrazowi w nocy, zrobiłem to wczoraj i tu moje pytanie. Czy to jest normalne że czern tak świeci w nocy, nie widzę jakoś zbytnio różnicy w stosunku do starego Sony W5500. Może coś robię źle, ale myślałem że w nocy czern pokryje się niejako z ramką a to wygląda dosyć kiepsko. Obraz jest w trybie THX, jasność jest nawet poniżej zera, chyba -2, wszystkie dodatki powyłączane. Załączam zdjęcie zrobione na szybko, nie mniej widać różnice w czerni.
 

Attachments

  • DSC_0048 (1).jpg
    DSC_0048 (1).jpg
    392,3 KB · Wyś: 140
Ostatnia edycja:

Fella

New member
mmm12 -->

A możesz zrobić eksperyment z puszczoną czarną planszą np. z PC lub jakaś płyta kalibracyjna z BR. Tutaj pewnie jest tzw. brak sygnału a czasami to może mieć znaczenie i wygląda gorzej niż czerń na całym ekranie podczas normalnego oglądana.
Dzięki za fotkę.
 

krempla

Member
@peterka1000
Napisz proszę, czy mogłeś w pełni przetestować vt30.
W VT30-szczegółowość obrazu HD jest gorsza niż na moim SONY. (test przeprowadzony w dzień i w nocy) na tym samym materiale porównawczym po kalibracji. Czerń gorsza w SONY, supremacja pod względem bieli i jej odcienia pozostawia Panasola w tyle i mówi mu by. Kolorów nie będę oceniał, bo każdy lubi inny odcień. Od dwóch tygodni sumiennie czytałem i zapoznawałem się z opiniami zawartymi w tym wątku. Byłem powściągliwy. Wczoraj przeorałem Panasonica stąd moje subiektywne opinie. Zmiana jasności na panelu Panasola jest faktem i nic go nie zmieni. Kolejne plazmy mogą sobie wychodzić nawet do modelu VT1000. Moja decyzja to: Sony XBR-HX920 a potem, to oczywiste: OLED!
@mmm12
sprawdź na napisach końcowych filmu, skalibruj na ustawieniach profesjonalny 1 lub 2.
 
Ostatnia edycja:

mmm12

New member
Nie mam napędu BR, jedynie w VAIO ale akurat idzie do serwisu. Ten obraz jest akurat z Tvixa, probowalem w Pro1 i Pro2 bez wiekszych zmian. Czy z jasnością na zero i kontrastem też obraz nie powinien być całkowicie czarny?
 

redlum

New member
Bez reklam
redlum, znow sie "spotykamy" ;).
Napisze Ci tylko tyle, ze jest to czlowiek, ktory w innym miejscu napisal "plazmy sa dla biedakow, liczy sie tylko LCD" lub odwrotnie, wiec mu napisalem, co o tym mysle - niestety, moderator wykasowal, a szkoda, bo warto byloby to przytoczyc.
Czlowiek ma jakies emocjonalne problemy, co zreszta widac, a Ty to pieknie wylapales...:krol:

To jak, kupujesz ten TV?
Ja, jak juz sie pojawie w kraju, to chyba nie wytrzymam i zakupie!
Odpowiedziales juz sobie na pytanie, czy warto doplacac za 55"?:hmm:

Tak wiem - ale jakoś mnie poniosło z tą prowokacją.

W poniedziałek kupuje projektor (JVC RS15) - już jestem umówiony - tylko zajechać i zapłacić - więc kupno TV odkładam w czasie. Pooglądam trochę filmów na ekranie i porównam do moich 42 cali. Ale coś czuję że mając ekran 95cali i taki projektor raczej bez sensu będzie mi branie 55VT30 i kupię 50 (chociaż jeszcze tydzień temu myślałem o PS64D8000 :) )
 

krempla

Member
@mmm12
podepnij twardy dysk do USB3 zarzuć jakiś materiał w *mkv, przejedź na napisy końcowe i ustaw jasność czerni. sciemnij do końca i zacznij rozjaśniać ząbek po ząbku aż matryca się lekko rozjaśni, gdy tak się stanie cofnij do tyłu o jedną zębatkę. rób to w zupełnie ciemnym pomieszczeniu. Ja zarzucam koc na telewizor gdy nie chce mi się czekać do wieczora. Panasol czerń ma super więc się nie przejmuj, będzie OK!
 
Ostatnia edycja:
Do góry