Panasonic TX-P50VT30E

beretto

Klub HDTV.com.pl
vip
do romano..
Prośba o opis telewizora, wrażenia, czerń itp.
Ps. jak wyżej.. trzeba pogrzebać w ustawieniach żeby pulpit wypełniał cały ekran.
 

007marc

Member
tak jak kolega wyżej ..
romano pisz jakie wrażenia ,obraz ..
głównie interesowało by mnie jak się zachowuje przy jakimś zwykłym sygnale powiedzmy SD ,DVD (na razie bez sygnału HD czy 3D) - interesuje mnie ten model i dokładnie ta sama wielkość (muszę do końca miesiąca wybrać pomiędzy Panasem ,samsungiem D7000 ewentualnie Sharpem 830E) .
 

romano12

New member
pierwsze wrażenia?

tak jak kolega wyżej ..
romano pisz jakie wrażenia ,obraz ..
głównie interesowało by mnie jak się zachowuje przy jakimś zwykłym sygnale powiedzmy SD ,DVD (na razie bez sygnału HD czy 3D) - interesuje mnie ten model i dokładnie ta sama wielkość (muszę do końca miesiąca wybrać pomiędzy Panasem ,samsungiem D7000 ewentualnie Sharpem 830E) .

pierwsze wrażenia? Oprócz tego, że jest w chooooolerę ciężki (35kg!)? :???:

Wiadomo: czarne jest czarne. próbuję dostrzec jakieś pixele na czarnym i nic: jedna tafla czarnego. :eek:

Nie mam sat-HD. Wystarcza mi zwykła tnk (dla Żonki) z SD. Resztę kina, bajki i HD mam z kompa.

Obraz SD z naprawdę kiepskich kanałów jak Polonia czy Puls jest ekstra! Czasami mam wrażenie (jasne, wiem, że fałszywe), że to sygnał prawie 720p. Ale czasami zdarza się(zależy od kanału) sztuczne przyśpieszenie i zwolnienie ruchu aktora. Domyślam się, że działanie 600Hz jest wadliwe. Ale to rzadko. I tylko przy polskich i starych filmach. A TVN SD prawie żyleta. :grin:

Transformacja 2D->3D nie robi wrażenia. Żadnego. :???: A prawdziwe 3D dopiero ściągam.

Dopiero zacząłem próby z HD z kompa i ta współpraca mnie lekko niepokoi. Ale o tym dam znać za parę dni. :(

Najlepsze to są widżety z Viera Connect. Z wszystkiego to się najdłużej tym do tej pory bawiłem.
Szczególnie super jest iplex.pl
Działa szybko, dobrej jakości filmy, za darmo i legalnie. Może nie najnowsze (góra 2005r) ale w pełni legal i ma wsparcie. Taka wideoteka ze starociami na szybko. :)

Nawet pilot jest taki jakiś inny, ciężki, ale zarazem subtelny w dotyku... :roll:
i to czerwone podświetlenie klawiszy, łał.

Resztę popróbuje w najbliższym tyg. Do nast. niedz. dam znać więcej.



p.s. jeśli myślisz o wizji pow. 48" to grubo się zastanów nad lcd. Lepsza jednak plazma przy tak dużych taflach.
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
zaczynają się pojawiać 55'' z polskiej dystrybucji - jak na razie cena kosmos 9500zł - czyli dopłata 3tyś za 5 cali
TELEWIZORY PANASONIC 3D - TX-P55VT30E Panasonic Telewizor plazmowy 3D / POLSKA DYSTRYBUCJA / 2 LATA GWARAN - Panasonic

Kolego jaki kosmos ?? . Poprostu za luksus się płaci , jak nie masz kasy kup sobie telewizorek do kuchni 42 cale i będziesz miał za 5000 zł. Wiadomo że 55 cali w góre to już dla koneserów. Właśnie zamawiam u Kikiego tylko czekam aż się pojawi . Już nie mogę się doczekać :)
 

007marc

Member
Dzięki romano ,ile dałeś za swój 50 calowy model ?
I na wszelki wypadek ;) - Twój TV stoi czy jest zawieszony (jeżeli tak to jak uchwyt ?)
 

redlum

New member
Bez reklam
Kolego jaki kosmos ?? . Poprostu za luksus się płaci , jak nie masz kasy kup sobie telewizorek do kuchni 42 cale i będziesz miał za 5000 zł. Wiadomo że 55 cali w góre to już dla koneserów. Właśnie zamawiam u Kikiego tylko czekam aż się pojawi . Już nie mogę się doczekać :)

O jakim luksusie mówisz? Czyli 50VT30 to jest typowa plazma Panasonica - a jak dodamy 5 cali - to już nagle luksus? No chyba tylko temu że za te 5 cali cena idzie w górę prawie o 50% - a cena wg ciebie jest wyznacznikiem luksusu. Jeśli cena jego nie spadnie - kupie 50 - bo niestety aż tak bardzo mnie powaliło aby wydawać 3tyś za dodatkowe 5 cali. Wolę dołożyć tą kasę do projektora.

btw jak chcesz luksus to proponuje coś takiego: http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/67614-bang-olufsen-zapowiada-85-calowy-plazmowy-3d.html
:):):)
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
O jakim luksusie mówisz? Czyli 50VT30 to jest typowa plazma Panasonica - a jak dodamy 5 cali - to już nagle luksus? No chyba tylko temu że za te 5 cali cena idzie w górę prawie o 50% - a cena wg ciebie jest wyznacznikiem luksusu. Jeśli cena jego nie spadnie - kupie 50 - bo niestety aż tak bardzo mnie powaliło aby wydawać 3tyś za dodatkowe 5 cali. Wolę dołożyć tą kasę do projektora.

btw jak chcesz luksus to proponuje coś takiego: http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/67614-bang-olufsen-zapowiada-85-calowy-plazmowy-3d.html
:):):)

Kolego czy Ci się to podoba czy nie , tak firmy traktują telewizory własnie z przedziału 55 cali w góre. Potężna różnica jest miedzy np LCD 46 , a 55 cali cenowa , a czemu taka ? O ile w plaźmie panel jest bardzo drogi w produkcji o tyle w panelach LCD panel jest taniocha przy plazmowym , to czemu różnice są jeszcze większe aniżeli między plazmami 50 a 55 calowymi ? . Tak samo popatrz jaki jest odlot cenowy między plazmą 55 VT30 , a 65VT30 , tutaj dopiero koszmar . Więc czy się Tobie podoba to czy nie , firmy w cenie sprzedają modele małe ( traktując je jako modele dla każdego ) , a te większe wyceniają w myśl zasady " jak kogoś stać to da , jak nie kupi mały ekran " . I napewno nie ma to uzasadnienia w samej wielkości matrycy , bo jak by iść tą drogą to panel 55 cali jest większy od panela 50 calowego o 10 % , więc powinien kosztować 600 zł więcej , tym bardziej że plazme większą łatwiej zrobić . Obecnie mam 50VT20EA i pomimo tego że napewno masz racje że panel 55 calowy jest przewartościowany , to dla mnie nie ma sensu się przesiadać z 50VT20 na 50VT30 , bo to dopiero była by bezsensowna wymiana , jak już mam kupować model wyższy to i większy . Pozdrawiam
 

redlum

New member
Bez reklam
bardzo upraszczasz z tymi wyliczeniami - przekątna ekranu jest większa o 10% - co nie znaczy że powierzchnia ekranu też będzie większa o 10%. Powierzchnia TV (16:9) 50cali to 1068cali kwadratowych zaś 55 to 1293 cali kwadratowych - więc ekran jest o 21% większy. Do tego można policzyć że elektronika jest taka sama w obu modelach. Więc teoretycznie cena powinna być nie większa niż te 21%. Ale pewnie coś w tym jest - że najdroższy model na rynku zawsze jest przewartościowany. trzeba czekać na wyjście większego panasa i na spadek ceny 55'' lub zadowolić się 50.

Z LEDami też słabo trafiłeś - weźmy np Samsunga serie D8000 - najniższe ceny wzięte z ceneo 46 cali kosztuje 6182zł zaś 55 cali 9849zł. Panel 46cali to jest 906 cali kwadratowych zaś 55 to 1293. Różnica w powierzchni ekranów to 43%. Jeśli 6182 powiększymy o 43% to daje nam 8840zł - co daje 1009zł jak to podałeś podatku od luksusu (co daje nam 11,4% więcej). Jeśli z ceneo byśmy wzięli najtańszego 50VT30 - a może nawet nie najtańszego - ale z tego samego sklepu co tamte samsungi - 6449zł. Po dodaniu 21% oraz 11,4% wychodzi 8840,26zł. A jak na razie cena tego modelu w tym samym sklepie to 9495,00 zł.
 

romano12

New member
na razie p50vt30 stoi mi na stojaczku (swoją drogą też fajowski, czarna talfa, połyskująca).
Zastanawiam się, czy wieszać na ścianie? Jest tak ogromny że i tak wiele wyżej nie powieszę. Przy okazji, macie jakieś linki do poradnika, na jakiej wys. powinien być TV?

cena? :) 6,4K
 

claudio

Member
romano12 odtwarzales juz jakies filmy (moze 3D?) podlaczajac pendrive'a lub jakis dysk do TV ?

Testowales 3D?

Widzisz na TV jakies zmiany jasnosci, duszki lub jakies inne przeszkadzajace w ogladaniu rzeczy?

Pozdrawiam i dzieki za odp. :)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
bardzo upraszczasz z tymi wyliczeniami - przekątna ekranu jest większa o 10% - co nie znaczy że powierzchnia ekranu też będzie większa o 10%. Powierzchnia TV (16:9) 50cali to 1068cali kwadratowych zaś 55 to 1293 cali kwadratowych - więc ekran jest o 21% większy. Do tego można policzyć że elektronika jest taka sama w obu modelach. Więc teoretycznie cena powinna być nie większa niż te 21%. Ale pewnie coś w tym jest - że najdroższy model na rynku zawsze jest przewartościowany. trzeba czekać na wyjście większego panasa i na spadek ceny 55'' lub zadowolić się 50.

Z LEDami też słabo trafiłeś - weźmy np Samsunga serie D8000 - najniższe ceny wzięte z ceneo 46 cali kosztuje 6182zł zaś 55 cali 9849zł. Panel 46cali to jest 906 cali kwadratowych zaś 55 to 1293. Różnica w powierzchni ekranów to 43%. Jeśli 6182 powiększymy o 43% to daje nam 8840zł - co daje 1009zł jak to podałeś podatku od luksusu (co daje nam 11,4% więcej). Jeśli z ceneo byśmy wzięli najtańszego 50VT30 - a może nawet nie najtańszego - ale z tego samego sklepu co tamte samsungi - 6449zł. Po dodaniu 21% oraz 11,4% wychodzi 8840,26zł. A jak na razie cena tego modelu w tym samym sklepie to 9495,00 zł.
Co z tego że Twoje liczenie jest załóżmy trafne , tak czy siak panel LCD jest taniocha , więc teoretycznie róznice w elektronice od 32 cali do 55 cali sa żadne , jak by tak liczyć na koszty samej matrycy to 55 calowy panel powinien być droższy od 32 calowego nie więcej jak 1000 zł , bo technologia produkcji samych matryc LCD jest jak już pisałem taniochą w stosunku do plazm . Więc jak by nie patrzeć płaci się sztuczny podatek od luksusu ( czytaj wielkości tv ) . :)
 

redlum

New member
Bez reklam
prawdę mówiąc to nie mam pojęcia co jest tańsze, a co droższe w produkcji - ale to zawsze plazmy przy takich samych wymiarach były tańsze - czemu? Pewnie chodzi o elektronikę gdzie przy LCD trzeba jej sporo dać aby obraz wyglądał jak na plazmach
 

peterka1000

Member
Bez reklam
prawdę mówiąc to nie mam pojęcia co jest tańsze, a co droższe w produkcji - ale to zawsze plazmy przy takich samych wymiarach były tańsze - czemu? Pewnie chodzi o elektronikę gdzie przy LCD trzeba jej sporo dać aby obraz wyglądał jak na plazmach

Nie podam Ci dokładnych kosztów panela plazmowego ale wiem na 100% że w plaźmie koszt samej matrycy to powiedzmy 80% ceny całego tv , więc jak się plazma zkaszani ( mówimy o matrycy ) to tylko wymiana , bo naprawa nie ma sensu , natomiast jak w panelu LCD padnie matryca opłaca się wymieniać bo stanowi powiedzmy 25 % ceny samego tv. Może te moje procenty są nie dokładne ale mniej więcej obrazują róznice cen paneli plazmowych i LCD. Ale w sumie może skończymy tą bezsensowną batalie o ceny telewizorków , bo i tak nie zmienimy polityki firm które takowe produkują . Pozdrawiam
 

redlum

New member
Bez reklam
no raczej nie :) - teraz tylko będę dumał czy cena 55'' spadnie w okolice 8tyś czy nie - bo taki górny limit sobie ustaliłem na TV
 

007marc

Member
He he ,ja postawiłem sobie limit za TX-P50VT30 na - 6000 ..
To jest jak narkotyk ,dziennie sprawdzam jak "stoją" ceny (tak już od co najmniej 2 tygodni) .
 

peterka1000

Member
Bez reklam
He he ,ja postawiłem sobie limit za TX-P50VT30 na - 6000 ..
To jest jak narkotyk ,dziennie sprawdzam jak "stoją" ceny (tak już od co najmniej 2 tygodni) .

Mnie tam zwisa czy zapłace 9500 czy nie , jak bym nie miał kasy to bym wogóle się tutaj nie wypowiadał tylko kupił jakąś plazme od LG 42 cale za 2500 zł i chwaliłbym ją pod niebiosa . Napewno kiedyś spadną ceny 55VT30 do 8000 i nawet mniej . Zresztą tak naprawde nie wiadomo jaka będzie cena startowa w sklepach internetowych , bo ten sklep w Gliwicach to sklep firmowy Panasa . Więc w Electro myśle że cena startowa będzie około 9000 zł nie więcej . :)
 

claudio

Member
Wiesz wielu stac.
Ale nie wszyscy sa sklonni dac 9 tys zl na telewizor..tzw pochlaniacz czasu ;)

Ja tam moge dac za tv max 6 tys zl. Wiecej za takie cos jak telewizor nie dam. Inni znowu za przeproszeniem "srają kasą" ale nie robia z siebie bogaczy..i za tv nawet 3 tys zl nie dadza.

peterka troche wiecej pokory.

Sorry za OT.


PS

"Znasz" jednego goscia i oceniasz wszystkich odrazu jako caloksztalt? Ja znam ludzi ktorzy maja samochody za 500tys ale tv sie nie przejmuja i taki 40 calowy im wystarczy za 3 tys zl :)
Zgadzam sie jak ktos ma to niech kupuje co chce i >jesli chce<.

Poprostu nie lubie jak ktos sie wywyzsza czy tam robi z siebie bogacza..tymbardziej w internecie.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Wiesz wielu stac.
Ale nie wszyscy sa sklonni dac 9 tys zl na telewizor..tzw pochlaniacz czasu ;)

Ja tam moge dac za tv max 6 tys zl. Wiecej za takie cos jak telewizor nie dam. Inni znowu za przeproszeniem "srają kasą" ale nie robia z siebie bogaczy..i za tv nawet 3 tys zl nie dadza.

peterka troche wiecej pokory.

Sorry za OT.
Kolego nie okłamuj się , jak ktoś ma kasy jak lodu to kupuje co popadnie i zawsze z najwyższej półki . Ja nie mam tyle kasy ( jestem zwykłym zjadaczem chleba , no może troszke zamożniejszym ) ale jak mam coś kupować to kupuje zawsze coś dobrego kierując się zasadą : " tanie jest drogie " . Mam okazje znać osobiście jednego z najbogatszych ludzi w Polsce producenta okapów na całą Europe i nie tylko . Jest w pierwszej 50 najbogatszych ludzi według Forbesa . I wierz mi że mając tyle kasy kupuje najnowsze modele Mercedesów które wychodzą czy mu trzeba czy nie . Ma ich z 15 sztuk i wszystkie AMG . Ma również Lamborghini Diablo i wiele innych . W domu jedna kafelka jest sprowadzana z zagranicy i kosztuje 800 zł . Więc nie mów mi takich głupot że jak kogoś stać to mu zależy na kasie . Poprostu mówisz o ludziach co maja tyle żeby dać ale maja inne ważniejsze wydatki , a to różnica . Ci co mają budżet nieograniczony nigdy nie kupują szajsu .Taka prawda . Kasa jest zawsze po to żeby ją wydawać . :)
 
Do góry