Panasonic TX-P50VT30E

redlum

New member
Bez reklam
tylko np ja się kompletnie spłukałem - bo wprowadziłem się parę dni temu do nowego domu. A żona ciągle coś wymyśla - to ogród trzeba zrobić, to szafy w całym domu wstawić - a mi tu na rzeczy pierwszej potrzeby nie starcza (czytaj TV i projektor) :) Może w następnym miesiącu jak się trochę odkuje - to zmienię ten limit na 8,5tyś :D

btw nie ma polaków wśród najbogatszych ludzi świata w pierwszej 50 - są w pierwszej 500
http://forsal.pl/grafika/494613,619...orbesa_2011_oto_najmozniejsi_tego_swiata.html
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
każdy kupuje to co uważa za stosowne. Nie trzeba przepraszać jeśli kogoś stać na Ferrari.

Wiele osób kupiło Plazmy Pioneera - były droższe niż konkurencja i są zachwyceni do dziś. I nie widzę nic zdrożnego jeśli ktoś kupi nadchodzący telewizor Toshiby 55ZL1 który będzie kosztował 18.000 zł
Kupuje bo chce.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
W sumie kolego masz racje . Zabrnołem za daleko . Ale to co pisałem to szczera prawda . Dlatego nie wieże że jak kogoś naprawde stać to kupuje cokolwiek myśląc w kategoriach czy się opłaca czy nie . :) A wracając do tematu , dzwoniłem do PANASONICA POLSKA i najprawdopodobniej termin po 17 maja z dostępem do telewizorka 55VT30E jest jak najbardziej aktualny :) . Więc szykuje już powolutku stolik pod ten telewizorek , mam nadzieje że wytrzyma wage nowego :) , różnica jest w wadze około 10 kg co do 50VT20E , a sprzedawca stolika szkalnego pod tv zarzekał się że wytrzymuje 80 kg . :) Więc mam nadzieje że nie pozbęde sie za szybko nowego cacka z powodu pęknięcia stolika :) . A do kolegi REDLUM . Kupuj odrazu na strcie 55 cali . Ja się okłamywałem zaczynając od tv 42 cale że to wystarcza :) . Potem 46 cali , 50 cali , a teraz 55 cali . I pewno się moja paranoja na tym rozmiarze nie skończy :) . Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

redlum

New member
Bez reklam
pewnie i tak zrobię - jestem przyzwyczajony do 42cali z 2,5m - a teraz mam prawie 5m - więc i te 55'' może być za mało - dobrze, że ekran 95'' już mam zamontowany - a projektor to kolejny zakup po TV

kiki - dobrze że się odezwałeś - przy okazji zapytam się kiedy będzie pełny test VT30? Najlepiej w jak największym rozmiarze. Porównania z innymi TV są dobre - ale taki pełniutki test na pewno by to wszystko uzupełnił.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Problem był z dostępnością tych modeli.
Dopiero wjadą w ciągu tego tygodnia.
Jaka wielkość na początek - 42" czy 50" ?
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Problem był z dostępnością tych modeli.
Dopiero wjadą w ciągu tego tygodnia.
Jaka wielkość na początek - 42" czy 50" ?

Kiki daj spokój z tymi pyrdkami :) . Jak już pełny test to 55VT30E :) . Plazma podobno im większa tym lepsza . Więc w porównaniach goście będą mieli 42 czy 46 o ile pamietam . A Ty zapodaj 55 odrazu , żeby zwolennicy LCD LED mieli zgryz w tym rozmiarze :) .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poczekam co inni zaproponują . No i 42" i 50" są już na rynku a 55VT 30 - na razie miały być ale nic nie słychać dokładnie kiedy.
\Ale jeśli wejdą jutro - to chętnie zacznę od 55" tym bardziej że mamy z czym porównać (Samsung 55D8000, Toshiba 55WL768, Sharp 60LE 822)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
poczekam co inni zaproponują . No i 42" i 50" są już na rynku a 55VT 30 - na razie miały być ale nic nie słychać dokładnie kiedy.
\Ale jeśli wejdą jutro - to chętnie zacznę od 55" tym bardziej że mamy z czym porównać (Samsung 55D8000, Toshiba 55WL768, Sharp 60LE 822)

Kiki , porównanie tych maluszków 42 calowych plazm z LCD Led mija się z celem , ponieważ obaj wiemy , że plazma mała to problem dla jej producenta , a LCD LED duże to problem dla producenta. Więc inny dylemat mają Ci co chca kupić mały tv , a inny mają Ci co chcą duży TV. Wiesz dobrze , że porównując małą plazme do małego LCD LED , ten drugi ma jakąś szanse zaistnieć . Ale porównując już plazme 55 cali z 55 calowym LCD LED , szanse LCD LED są znikome bo skończy go nierównomierne podświetlenie matrycy. Więc aby były to porównania obiektywne nie można porównywać małego LCD LED z dużą plazmy i viceversa. Muszą powstać porównania jednych wielkości jeśli mają być obiektywne . A co do samego pełnego testu to 55VT by się przydało , tym bardziej że w tym rozmiarze nie było nigdy plazmy VT20 . Pozdrawiam
 

wrx

New member
Bez reklam
Kolego nie okłamuj się , jak ktoś ma kasy jak lodu to kupuje co popadnie i zawsze z najwyższej półki . Ja nie mam tyle kasy ( jestem zwykłym zjadaczem chleba , no może troszke zamożniejszym ) ale jak mam coś kupować to kupuje zawsze coś dobrego kierując się zasadą : " tanie jest drogie " . Mam okazje znać osobiście jednego z najbogatszych ludzi w Polsce producenta okapów na całą Europe i nie tylko . Jest w pierwszej 50 najbogatszych ludzi według Forbesa . I wierz mi że mając tyle kasy kupuje najnowsze modele Mercedesów które wychodzą czy mu trzeba czy nie . Ma ich z 15 sztuk i wszystkie AMG . Ma również Lamborghini Diablo i wiele innych . W domu jedna kafelka jest sprowadzana z zagranicy i kosztuje 800 zł . Więc nie mów mi takich głupot że jak kogoś stać to mu zależy na kasie . Poprostu mówisz o ludziach co maja tyle żeby dać ale maja inne ważniejsze wydatki , a to różnica . Ci co mają budżet nieograniczony nigdy nie kupują szajsu .Taka prawda . Kasa jest zawsze po to żeby ją wydawać . :)
Czytam i czytam te Twoje "madrosci" i sie nadziwic nie moge.
Glupocie.

btw nie ma polaków wśród najbogatszych ludzi świata w pierwszej 50 - są w pierwszej 500
http://forsal.pl/grafika/494613,619...orbesa_2011_oto_najmozniejsi_tego_swiata.html
redlum, nie karm trolla.
Nie jestem pewien, ale zdaje sie, ze to indywiduum wczesniej napisalo cos w stylu "plazma(lcd) jest dla biedakow" - napisalem, co mysle o tym, ale mi post usunieto.
Ciekawe, czy powyzsze tez zostana usuniete.
 
Ostatnia edycja:

wrx

New member
Bez reklam
na razie p50vt30 stoi mi na stojaczku (swoją drogą też fajowski, czarna talfa, połyskująca).
Zastanawiam się, czy wieszać na ścianie? Jest tak ogromny że i tak wiele wyżej nie powieszę. Przy okazji, macie jakieś linki do poradnika, na jakiej wys. powinien być TV?

cena? :) 6,4K
Mniej wiecej srodek obrazu TV powinien byc na wysokosci Twoich oczu.
 

jgx

New member
Bez reklam
Więc szykuje już powolutku stolik pod ten telewizorek , mam nadzieje że wytrzyma wage nowego :) , różnica jest w wadze około 10 kg co do 50VT20E , a sprzedawca stolika szkalnego pod tv zarzekał się że wytrzymuje 80 kg .

jak grube masz szkło na blacie? Bo też się przymierzam na 55" i martwi mnie czy stolik wytrzyma, ile te vt30 warzy?
 

peterka1000

Member
Bez reklam
jak grube masz szkło na blacie? Bo też się przymierzam na 55" i martwi mnie czy stolik wytrzyma, ile te vt30 warzy?

Kolego według specyfikacji waga 55VT30 z podstawą to 44,5 kg. Grubość mojego blatu szklanego na stoliku to około 12 mm . Jak kupowałem stolik miał udzwignąć 80 kg . Więc to prawie połowa tej wagi . Mam nadzieje że się w nocy nie obudze z powodu potężnego huku . :)
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
Problem był z dostępnością tych modeli.
Dopiero wjadą w ciągu tego tygodnia.
Jaka wielkość na początek - 42" czy 50" ?

z tych dwóch to 50'' - ale jakbyś miał 55'' to bym też nie pogardził :)

peterka1000 - 80kg to trochę mało - wystarczy że ktoś mocniej oprze się o stolik lub TV i może być nieprzyjemnie
 

peterka1000

Member
Bez reklam
z tych dwóch to 50'' - ale jakbyś miał 55'' to bym też nie pogardził :)

peterka1000 - 80kg to trochę mało - wystarczy że ktoś mocniej oprze się o stolik lub TV i może być nieprzyjemnie

Kolego myślę że to wystarczy , bo sam waże ponad 100 i kiedyś na tym stoliku stawałem dla pewności czy wytrzyma , a moje stopy są mniejsze o wiele aniżeli stojak który trzyma całą wage tv , więc nacisk powierzchniowy na cm 2 bedzie i tak znacznie mniejszy aniżeli nacisk przy mojej wadze :) . Pozatym sam tv zajmie cały stolik więc już nie będzie można się opierać bo gdzie . :)
 

beretto

Klub HDTV.com.pl
vip
KIKI prośba o test 50" . Na 99% to mój następny TV . Po trzech latach użytkowania 37" PV8 stawiam na większy rozmiar :)
 

dandy

New member
I ja przyłączam się do prośby o test VT30 w wersji 50". Waham się jeszcze nad zakupem tej plazmy, mam nadzieję, że taki pełny test ostatecznie mnie przekona.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
I ja przyłączam się do prośby o test VT30 w wersji 50". Waham się jeszcze nad zakupem tej plazmy, mam nadzieję, że taki pełny test ostatecznie mnie przekona.

Przekona to Cię prezentacja w domu . Właśnie takową zamówiłem u Kikiego jak tylko się pojawią Panasoniki 55VT30E vs Samsung 55D8000 vs Toshiba 55WL 768 . Kupowałem już różne tv ale nikt Ci nie powie co i jak , w domu masz swoje indywidualne warunki , swój materiał porównawczy , swoje oświetlenie itp . Wtedy wybierzesz to co Ci się spodoba na bank , a nie przez przypadek . Kiki też jest omylny i może czegoś nie widzieć co Tobie będzie przeszkadzało . Różnica w sumie między taką prezentacją , a zwykłą wysyłką w sklepie internetowym to tylko 100 zł różnicy . Więc jak sie wydaje tyle kasy za tv to warto dołożyć tą stówczynkę i nie skąpić narzekając potem że nie jest tak jak sobie wyobrażałem . Pozdrawiam :) P.S między innymi chce uniknąć nierównomiernego podświetlenia matrycy w LCD LED . Bo niby do 10 dni możesz oddać ale różnie to bywa potem . A tak widze czarno na białym jak jest w realu i nie mam powodu żeby potem mieć pretensje do kogokolwiek.
 
Ostatnia edycja:
Do góry