Panasonic TX-P50VT30E

kubotek

New member
Witam! Zamierzam zakupic Panasa VT30 ale mam dylemat jaki rozmiar brac. Moj pokoik jest bardzo maly, ogladam tv z odleglosci 1,5-2 metry. Moim zdaniem 42 cale bedzie idealne ale wole sie poradzic. Kolejna sprawa o ktora chcialem zpytac to jak sprawuje sie podlaczone PS3 do tego tv, chodzi mi oczywiscie o gry. Czytalem gdzies jakies wypowiedzi, ze ten tv nie posiada wejscia RGB do podlaczenia komputera czy to jest prawda? Moj laptop nie posiada HDMI wiec jest to bardzo istotna wiadomosc dla mnie. Posiadam w tej chwili Samsunga LCD Full HD (ten z wisniowa ramka) z seri 6, czy zmiana na tego Panasa bedzie dla mnie przelomem? Dziekuje i pozdrawiam!
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Witam! Zamierzam zakupic Panasa VT30 ale mam dylemat jaki rozmiar brac. Moj pokoik jest bardzo maly, ogladam tv z odleglosci 1,5-2 metry. Moim zdaniem 42 cale bedzie idealne ale wole sie poradzic. Kolejna sprawa o ktora chcialem zpytac to jak sprawuje sie podlaczone PS3 do tego tv, chodzi mi oczywiscie o gry. Czytalem gdzies jakies wypowiedzi, ze ten tv nie posiada wejscia RGB do podlaczenia komputera czy to jest prawda? Moj laptop nie posiada HDMI wiec jest to bardzo istotna wiadomosc dla mnie. Posiadam w tej chwili Samsunga LCD Full HD (ten z wisniowa ramka) z seri 6, czy zmiana na tego Panasa bedzie dla mnie przelomem? Dziekuje i pozdrawiam!

Kolego, powiem Ci tylko tyle że to nie telewizory są za wielkie tylko za mało kasy się ma w kieszeni. :) Zaczołem od tv 42 calowego Pioneera Kuro bo mi się wydawało że to kolos wielkości , sprzedałem po około roku i kupiłem Soniaka Z5500 46 calowego myśląc że to już będzie to co do wielkości ale nie minął rok i kupiłem Panasonica 50VT20EA 50 calowego i po pół roku jego posiadania , będe powoli zamawiał u Kikiego najprawdopodobniej , Panasonica 55VT30E , czyli 55 cali . Mój pokój gdzie tv oglądam też jest mały i odległość jak leże wygodnie na rogówce ( bo właśnie przeważnie oglądam z niej w nocy filmy :) ) wynosi około 3 do 3,5 metra od tv. Ale w dzień jak się złoży rogówke to odległość od telewizora niekiedy jak się usiądzie na skraju jest od metra do 1,5 i pomimo tego wierz mi że nie wygląda ten tv że jest za wielki . Do tego plazma o wiele lepiej się nadaje do kanałów SD i zapewne nie będziesz żałował swojego wyboru . A co do wielkości u Ciebie Twojego tv jak masz kase bierz minimum 46 cali lub 50 , bo po pierwsze do obrazu 3D to nawet z 1,5 metra do plazmy 65 calowej nie jest za mało , a po drugie unikniesz tego co ja , czyli zmiany na coraz to większe tv . Na moim 50 calowcu czasami grywam w gry czy to 2D czy 3D i zapewniam Cię że pomimo że gram z odległości głownie od metra do 1,5 to tv wcale nie jest za duży . Tak się ludzie czasami okłamują , że mnie to wystarczy 32 cale . Teraz to ja do kuchni żonie zainstaluje chyba 32 cale :) . Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zadałeś trudne pytania.
Czy zmiana będzie na korzyść .
Z ochotą należałoby zakrzyknąć - oczywiście. I większość zdecydowana będzie miała takie odczycie. Ale zależy jak daleko zintegrowałeś się (przyzwyczaiłeś się ) z technologią lcd. To łatwo sprawdzisz w sklepie.
Teraz ważne jest jaki miałeś do tej pory telewizor - chodzi o wielkość ?
peterka 1000 - ma zdecydowanie rację - ale ...........
Właśnie ale mówi o tym że będziesz się przesiadał na ekran 42 przeznaczony do tej odległości przy sygnałach SD . A przy HD możesz brać nawet 65" .
Jaki masz sygnał , ile kanałów HD , co najczęściej oglądasz?
Komp - przejściówka załatwia sprawę.
 

kubotek

New member
Moj Samsung to malenstwo 32 cale ale ma piekne kolory i wciaz daje rade:) To co mnie interesuje to PS3 (sporo gram po pracy), w dalszej kolejnosci to telewizja. Posiadam full pakiet cyfry+, wiec masa kanalow HD. Kocham pilke nozna wiec to dla mnie priorytet(oczywiscie HD), ogladam tez duzo przyrody w HD. Kanaly SD nie sa dla mnie szczegolnie wazne, nie przeszkadza mi nawet ogladanie na LCD. Dziekuje za pomoc!
 

peterka1000

Member
Bez reklam
" Moj Samsung to malenstwo 32 cale ale ma piekne kolory i wciaz daje rade " . Kolego zapewniam Cię że nie widziałeś pięknych kolorków na tv . Zapewne TwójSamsung 32 calowy to model pewno kilkuletni . Kilka lat temu np 3 czy 4 do 5 , to LCD jakie by nie było wyświetlało obraz całkowicie sztuczny i pastelowy . Więc jak się przesiądziesz czy to na topowy model LCD LED czy to na tą plazme VT30 czy to 42 czy to 46 calową , odnowa zaczniesz postrzegać wymiar telewizji i to właśnie HD . Jak na SD Ci nie zależy to bierz minimum 46 cali . Pozdrawiam :)
 

kubotek

New member
Czyli rozumiem, ze ten VT30 to jednak dobry wybor. Jak sie domyslacie to inwestycja na przyszlosc wiec nie chce sobie strzelic samoboja hehe. Narobiliscie mi ochoty na tego 50 cali, tylko jak patrze na moje biurko na ktorym ma stac to nie wiem czy go upchne:) Ewentualnie do sciany ale mieszkam w UK a tutejsze domy nie slyna z solidnych scian:) Jeszcze raz dziekuje za porady:)
 

Zulus

Member
Czy ktoś mi powie jakiego routera uzywac do tego modelu plazmy. Czy Netgear bedzie odpowiedni i jaki z tej firmy model?
 

turzol

Member
Już było, na samej górze tej strony :)

Swoją drogą fajny test, bo zawiera bardzo dużo szczegółowych zdjęć.
Ale... na tych zdjęciach i filmach VT30 wygląda na niezłe lustro... Jak to jest z tą powłoką...?

Polecam także wątek z forum naszych niemieckich sąsiadów, gdzie są opisane wrażenie z użytkowania VT30 i sporo zdjęć samego TV - jak widać powłoka antyrefleksyjna w tym modelu mogłaby być lepsza


LINK
 

pro_car

New member
Widzę, że zainteresowanie kolegów VT30 spadło. Czyżby już wszyscy kupili?.
Ja czekam aż cena 50vt30 zjedzie poniżej 6 tys. Na razie cena spada z szybkością 10 zł/tydzień. Konkurencja nic nowego nie pokazuje, więc ruch jest słaby.
 

krempla

Member
Napiszcie proszę, co z blednięciem obrazu np. gdy na tle obrazu pojawia się biała ściana jednym słowem czy w tym czasie reszta obrazu blednie, czy plazma daje radę.
 

fish_dvb

New member
Napiszcie proszę, co z blednięciem obrazu np. gdy na tle obrazu pojawia się biała ściana jednym słowem czy w tym czasie reszta obrazu blednie, czy plazma daje radę.


Rozumiem, że ta ściana, to część obrazu w tv? Jeśli tak, to VT30 daje radę, nawet jestem zdziwiony jak dobrze.
 

pro_car

New member
Brak jakichkolwiek opinii. Ma tylko jedną parę okularów (Panasonic dwie pary) i jest tańszy od Panasa o ponad tysiąc zł. Zauważyłem, że w Polskim opisie jest tuner satelitarny (w instrukcji widać na rysunku wejście anteny satelitarnej) a np. na niemieckiej stronie w opisie taki tuner nie występuje i w instrukcji już tego wejścia nie ma.
 

romano12

New member
MAM GO!.
Od wczoraj w salonie stoi mi p50vt30. Piękny, wielki, super i takie tam.

Większość filmów puszczam nie z satelity tylko z kompa.

I tu pojawił się problem.

Komp niby wykrył, że to Panasonic, nadał rozdzielczość 1920x1080, ale:

OBRAZ JEST I TAK POWIĘKSZONY (z 5%?), IKONY I PASKI WYCHODZĄ POZA WSZYSTKIE 4 KRAWĘDZIE!

Nie wiem o co chodzi?? jakiś brak współpracy z kartą? karta może i jest zintegrowana, ale jest dedykowana do HD: Intel GMA x4500HD.
Sterowniki mam aktualne...


PROBLEM ROZWIĄZANY!
W niektórych ustawieniach OBRAZU, włączony jest domyślnie OVERLOCK, czyli powiększa obraz poza widzialny panel. Daj na WY i po kłopocie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry