Panasonic TX-P50VT30E

peterka1000

Member
Bez reklam
Patrząc na minusy to moim zdaniem wygląda przeciętnie. Najdroższa plazma na rynku, flagowy model panasonica a problemy z roku na roku wciąż te same.

Kolego, biadolenie nic tutaj nie pomoże , tak samo jak na dzień dzisiejszy za graniczną szybkość absolutną uważa się prędkość światła , tak samo obawiam się że w danej technologii są takie a nie inne ograniczenia , dopiero całkiem inna technologia , a taką jest np oled może coś zmieni na lepsze . Więc się nie spodziewaj że za nawet niższą kase za nowe modele VT30 aniżeli w zeszłym roku na starcie za modele VT20 otrzymasz tv z jakimś kosmicznym przełomem . Obecnie mam 50VT20EA i uważam że na dzień dzisiejszy pomimo swoich wad ( oprócz nowych VT30 oczywiście ) nie ma nic lepszego na całym rynku telewizyjnym .Testowałem topowe LCD LED i nie LED , wszystkie inne plazmy i powiem tyle że w 50 calach i więcej nie ma sensu zakupu czego kolwiek innego jak plazma .Tak do 42 cali jeszcze LCD ledy się nadają ale do większych rozmiarów ich wady jak nierównomierne podświetlanie matryc wyłazi boleśnie i inne bolączki . W plaźmie wielkość jest atutem . Reasumując zmieniam mojego 50VT20EA na 55VT30E , bo na samą zamiane w tej samej wielkości pewno bym się nie zdecydował , bo wygląd tv jest dla mnie sprawą drugorzędną , więc jak już zmieniać to odrazu na inny model ale większy model . Dlatego dzwoniłem do Kikiego i czekam na 55VT30E :)) . Pozdrawiam
 

kaukaz

New member
Bez reklam
TESTY i rozbieżne wyniki:roll: w FLATPANELS VT30 ma znacznie lepszą czerń i kontrast od VT20 a w HDtest jest odwrotnie :confused: i jak tu nie wierzyć własnym :shock:. Z tymi wadami w tescie jest tak ze jak 50 będziesz oglądał z 1metra to cos ujrzysz szumy itd, ze zwykłego dystansu 2,5 3m juz raczej będzie lustro:mrgreen:
 

tomekb19

Member
Od TV, który jest 6k droższy od konkurencji oczekuje czegoś więcej niż trochę lepsza czerń. Designu tu nie wliczam, bo jest to kwestia indywidualna.

To co dla Ciebie jest lepsze niz 50vt30 na dzien dzisiejszy ? Co Ty bys kupil ???

Zastanawiam się nad 65VT30 lub PS64D8000. Im więcej testów czytam tym bardziej jestem przekonany, że nie warto przepłacać.
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Od TV, który jest 6k droższy od konkurencji oczekuje czegoś więcej niż trochę lepsza czerń. Designu tu nie wliczam, bo jest to kwestia indywidualna.



Zastanawiam się nad 65VT30 lub PS64D8000. Im więcej testów czytam tym bardziej jestem przekonany, że nie warto przepłacać.

Kolego , a który to tv jest o 6000 zł droższy od konkurencji ? Ja 55VT30E wydre za około 9000 zł . 50VT30E kosztuje 6600 zł . To co Ty gadasz za głupoty ? Z tego co widze to Panasonic VT30 jest w danym rozmiarze droższy od innych plazm ( czytaj LG lub SAMSUNG ) o kilka stówek lub w cenie porównywalnej . A weź sobie LG czy Samsunga I porównaj , to zmienisz zdanie . Rozmwiałem z goścmi co mają już Samsungi i te nowe LG PZ i nic się nie zmieniło co do wad tych telewizorów z poprzedniego roku . Jak odbijały światło jak lustro tak odbijają , jak powidoki się pojawiały w 5 minut na obrazie statecznym tak się pojawiają . Czerń też gorsza . Więc w sumie poza samym wyglądem którym nadrabiają , reszta leży .
 

tomekb19

Member
Najtańszy PS64D8000 jest za 10k 65VT30 za 17k, mam ci to może narysować?
Co do powidoków i gorszej czerni w LG to się nie wypowiadam bo mnie to zupełnie nie interesuje. Natomiast Samsung 64" w pomiarze czerni wypadł poniżej czułości urządzenia jakim facet z forum HDJ testował (Chroma 5 metter), co do powidoków to jestem w kontakcie z właścicielem tej plazmy i nic takiego jeszcze nie zauważył.
 

Fella

New member
Mam dokładnie taki sam dylemat jak tomekb 19, tylko mniejszy o jeden numer ;-) Myślę o 55VT30 i 59PND8000. Nie dość, że taki sam dylemat to właściwie takie same przemyślenia i wnioski.

Coraz częściej myślę o Samsungu 59PND8000. Moim faworytem był 55VT30, ale szczerze mówiąc jestem trochę rozczarowany tym jak Panasonic podszedł do znanych błędów z 2010. Wygląda na to, że nic nie wyeliminował w 100% i przyrost jakości obrazu wcale nie jest taki duży.
Test Kikiego (w załączonym linku), przelał czarę goryczy. Fakt, że to małe matryce i większych jest zawsze lepiej, ale VT30 powinien takie V20 wciągnąć nosem, tymczasem wynik nie jest taki oczywisty. No i słabsza czerń niż w V20 (wg Kikiego)

http://www.hdtv.com.pl/forum/pdp-pl...c-tx-p42v20-porownanie-modeli.html#post647293

W Samsungach z 2011 jest zdecydowana poprawa w porównaniu do modeli 2010, Chadowi z HDJ faktycznie zabrakło czułości sprzętu dla 64". Myślę że 59" ma podobny poziom.
Na chwilę obecną wygląda na to, że Samsung ma mniej wad ,co staję się jego zaletą. Jakość obrazu wyśmienita no i 4" więcej.

Kiedyś człowiek nie miał problemów. Chciałeś najlepszą jakość obrazu? Kupowałeś Pioneera! Ja swojego sprzedałem i chyba zaczynam żałować tej decyzji...


Pozdro
Fella
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Mam dokładnie taki sam dylemat jak tomekb 19, tylko mniejszy o jeden numer ;-) Myślę o 55VT30 i 59PND8000. Nie dość, że taki sam dylemat to właściwie takie same przemyślenia i wnioski.

Coraz częściej myślę o Samsungu 59PND8000. Moim faworytem był 55VT30, ale szczerze mówiąc jestem trochę rozczarowany tym jak Panasonic podszedł do znanych błędów z 2010. Wygląda na to, że nic nie wyeliminował w 100% i przyrost jakości obrazu wcale nie jest taki duży.
Test Kikiego (w załączonym linku), przelał czarę goryczy. Fakt, że to małe matryce i większych jest zawsze lepiej, ale VT30 powinien takie V20 wciągnąć nosem, tymczasem wynik nie jest taki oczywisty. No i słabsza czerń niż w V20 (wg Kikiego)

http://www.hdtv.com.pl/forum/pdp-pl...c-tx-p42v20-porownanie-modeli.html#post647293

W Samsungach z 2011 jest zdecydowana poprawa w porównaniu do modeli 2010, Chadowi z HDJ faktycznie zabrakło czułości sprzętu dla 64". Myślę że 59" ma podobny poziom.
Na chwilę obecną wygląda na to, że Samsung ma mniej wad ,co staję się jego zaletą. Jakość obrazu wyśmienita no i 4" więcej.

Kiedyś człowiek nie miał problemów. Chciałeś najlepszą jakość obrazu? Kupowałeś Pioneera! Ja swojego sprzedałem i chyba zaczynam żałować tej decyzji...


Pozdro
Fella
Kolego może i miałbym ten sam dylemat co i Ty czyli wybór między 55 calami Panasa , a 59 calami Samsunga. Ale rozmawiałem dzisiaj z Kikim i z tego co on mi mówił będzie Samsung tylko 51 lub 64 . Na stronie Samsunga nie ma modelu PS59D8000 . No chyba że takowy model się pojawi . Być może na USA takowy jest . Wpisałem w googlach i nie znalazło nic . A 64 i 51 odrazu .
 

Fella

New member
Kolego może i miałbym ten sam dylemat co i Ty czyli wybór między 55 calami Panasa , a 59 calami Samsunga. Ale rozmawiałem dzisiaj z Kikim i z tego co on mi mówił będzie Samsung tylko 51 lub 64 . Na stronie Samsunga nie ma modelu PS59D8000 . No chyba że takowy model się pojawi . Być może na USA takowy jest . Wpisałem w googlach i nie znalazło nic . A 64 i 51 odrazu .

Witam kolego i pozdrawiam! Wydaje mi się, że już się spotkaliśmy na sympatycznych pogadankach na tym forum w 2007roku. Niestety moje stare konto zawieruszyło się gdzieś tam w mrokach... ;-) Jako szczęśliwy użytkownik Pioneera nie miałem potrzeby zaglądać na forum. Z całym szacunkiem dla forumowiczów, ale chyba po tym można poznać zadowolonego użytkownika - przestaje szukać! ;-)

W każdym razie w Stanach są już zadowoleni użytkownicy PN59D8000. Mam nadzieję, że będą w Europie. W poprzednim poście źle napisałem symbol. Może to Cię zmyliło.

Przykładowy link do 59"
Samsung PN59D8000 Review - Watch CNET's Video Review

pozdro
Fella
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Witam kolego i pozdrawiam! Wydaje mi się, że już się spotkaliśmy na sympatycznych pogadankach na tym forum w 2007roku. Niestety moje stare konto zawieruszyło się gdzieś tam w mrokach... ;-) Jako szczęśliwy użytkownik Pioneera nie miałem potrzeby zaglądać na forum. Z całym szacunkiem dla forumowiczów, ale chyba po tym można poznać zadowolonego użytkownika - przestaje szukać! ;-)

W każdym razie w Stanach są już zadowoleni użytkownicy PN59D8000. Mam nadzieję, że będą w Europie. W poprzednim poście źle napisałem symbol. Może to Cię zmyliło.

Przykładowy link do 59"
Samsung PN59D8000 Review - Watch CNET's Video Review

pozdro
Fella
Kolego może i na USA jest ten model ale na Europe nazywa się nie PN tylko PS i nie ma go w 59 calach , tylko na stronie Samsunga jest PS51D8000 i PS64D8000 . Więc seria PN mnie nie interesuje . Może się pojawi seria PS59D8000 wtedy się zastanowie jak na własne ślepka zobacze jak śmiga niby to cudo :)) . Pozdrawiam
 

Fella

New member
Kolego może i na USA jest ten model ale na Europe nazywa się nie PN tylko PS i nie ma go w 59 calach , tylko na stronie Samsunga jest PS51D8000 i PS64D8000 . Więc seria PN mnie nie interesuje . Może się pojawi seria PS59D8000 wtedy się zastanowie jak na własne ślepka zobacze jak śmiga niby to cudo :)) . Pozdrawiam[/QUOTE

Wszędzie we wczesnych doniesieniach z targów itd. oznaczenie serii plazmowej D8000 było PN, nie zwróciłem uwagi, że w Europie jest inaczej. Jako że najwięcej informacji o tej serii można odszukać na forach w US stąd moje uporczywe PN. ;-) W każdym razie dzięki za uświadomienie ;-)

Moim zdaniem szansa, że się pojawi jest bardzo duża skoro Stanach seria D8000 jest w wielkościach 51, 59 i 64 cali. Kwestia czasu... Jeżeli nie będzie 59" (w co nie wierzę) rozważę 64D8000 vs 55VT30. Cenowo pewnie będzie to samo. Wszystko zależy od tego jak będzie świecił 55VT30 - oby jak najlepiej!

Fella
 

claudio

Member
no musze przyznac ze cena 51D8000 jest atrakcyjna. A slyszalem ze to dobry TV.

Fella pewnie wiesz o nim conieco. Czym on takim sie wyroznia? Jak z obrazem. Przedewszystkim chodzi mi o porownanie z topowymi modelami Panasonica.
 

Fella

New member
no musze przyznac ze cena 51D8000 jest atrakcyjna. A slyszalem ze to dobry TV.

Fella pewnie wiesz o nim conieco. Czym on takim sie wyroznia? Jak z obrazem. Przedewszystkim chodzi mi o porownanie z topowymi modelami Panasonica.


Nie chcę zaśmiecać wątku o VT30. Na szybko proszę link który Ci wiele rozjaśni

Review: Samsung PN51D8000 and PN64D8000 Plasmas

jeżeli jesteś "na bakier" z angielskim użyj opcji "tłumaczenie strony". Trochę śmieszne rzeczy mogą wyjść, ale zrozumiesz! ;-)

Szczerze mówiąc z całego serca kibicuje 55VT30, zobaczymy jak będzie bo na razie "czarne chmury" nad tą serią. A może to po prostu moje zbyt duże oczekiwania?

Fella
 

jgx

New member
Bez reklam
Kolego może i na USA jest ten model ale na Europe nazywa się nie PN tylko PS i nie ma go w 59 calach , tylko na stronie Samsunga jest PS51D8000 i PS64D8000 . Więc seria PN mnie nie interesuje . Może się pojawi seria PS59D8000 wtedy się zastanowie jak na własne ślepka zobacze jak śmiga niby to cudo :)) . Pozdrawiam
samsung jak większość firm traktuje rynek europejski jako rynek drugiej kategorii względem np. USA więc wzorem ubiegłego roku gdzie oferta była w EU zubożona modelu 59 nie będzie!!!! Nie wiedzieć czemu zaściankowy europejczyk nie może kupić pośredniej matrycy między 51 a największą
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
VT 20 - tak się złożyło.
VT 30 - będzie pełen test w przyszłym tygodniu.
 
Do góry