Panasonic TX-P42GT20

jack005

New member
witam czy ktos próbował upgradowac soft w GT20,czy sa jakies zmiany na plus.Wczoraj okazalo sie ze tv nie przepuszcza dd 5.1 z laptopa po HDMI zostaje tylko SPDIF i kabel optyczny ze specialna przelotka mini jack optyczny działa!!!.Uwaga! TV odtwaza i przepuszcza dzwiek DD 5.1 do amplitunera z dysku USB ale filmy musza miec taką wgrana sciezke!!.Czy ktos rozwiazał problem napisow MKS przez internet!!![SERWER mULTYMEDIALNY//
 

sarinek

New member
mam wersje beta gry crysis 2 ma opcje #d SBS ale rowniez na niej widac to co pisalem wczesniej na lewej stronie prawa i wicewersa. moze ktos probował ? czy tylko jest tak u mnie ?

ja mam ten sam problem co ty. na ps3 crysis2 czasami podwaja obiekty. troche to niewygodne.. zastanawia msie czy to nie jest wina kabla bo w sumie nie mam pojęcia czy mam hdmi 1.4 czy inny i nie wiem jak to sprawdzic :-(

panowie mam pytanie jak współpraca z konsolami (x360,ps3)?

strasznie kiepsko. tzw. false contour daje po oczach i jest naprawde okropnie. kto nie wie co to to chodzi o efekt zostającego obrazu przy szybszym poruszaniu kamerą. jest to uciążliwe i nie umiem znaleźć nigdzie na żadnych forach pomocy jak to badziewo wyeliminować. przełączenia na 600hz nie załatwia sprawy bo np. jak jest celownik jakiś to obraz jest okropny bo jakieś krzaczki się robią. Jak gra jest w 60fps to jest ok. ale wiekszość jest w 30fps :/ Może tu mi ktoś pomoże jak to zniwelowac?
 
Ostatnia edycja:

SpeeDyLOCO

New member
Panowie jak chcecie grać w grę 3D to jak kolega wcześniej pisał ważny jest kabel żeby nie było żadnych niespodzianek. Sam pożyczę od brata i sprawdzę w najbliższym czasie. Do szybkiego testowania obrazu polecam program Eizo-test. Tu w prosty sposób możecie sprawdzić czy wasz kabel HDMI daje sobie radę z poprawnym przesyłaniem sygnału (u mnie na 8 i 9 teście na kablu słabszej jakości przy generowaniu linii pojawiały się artefakty w okół myszki i dziwne zmiany w wyświetlanym obrazie) programik można porównać sobie np na monitorze od laptopa czy kompa.

Dodatkowo nie pamiętam czy pisałem w kwestii głośności TV od razu pierwszego dnia roboczego zgłosiłem się do serwisu i umówiono technika na wymianę zasilacza. Niestety nowy zasilacz pracował jeszcze gorzej; / głośniej piszczał. Oprócz zasilacza są jeszcze boczne moduły które generują buczenie ale mnie najbardziej denerwuje ten wysoki pisk dźwięk wydobywa się niestety z zasilacza. Koledze również wymienili zasilacz(razem kupowaliśmy TV) jest on jednak mniej czuły na ten dźwięk jednak stwierdził że teraz czuje się bardziej komfortowo. Sprawdzę i zreferuje;)

Z testów mogę jeszcze powiedzieć kilka moich uwag które mnie denerwują.

Np. wyłączenie czasowe i oglądanie filmów z Virea Tools.
- Mianowicie wyłączenie czasowe można włączyć tylko gdy konfiguracja w menu głównym jest dostępna. I teraz problem w tym że nie jest dostępna jak oglądamy film z viera cast wiec jeżeli włączyliście sobie automatyczne wyłączenie TV i oglądacie film to liczcie się z tym że jeżeli nie uśniecie przed automatycznym wyłączeniem się tv a chcecie oglądać dalej to trzeba wyłączyć film wyjść z Viera cast wyłączyć opcję automatycznego wyłączenia tv i właśnie 2 wkurzająca rzecz w tej usłudze
- obsługa filmów z Viera cast bardzo łatwo jest wyłączyć film a jak wiecie pozycja odtwarzania nie jest zapamiętywana wiec przewijacie do miejsca gdzie skończyliście i jak się zapomnicie i naciśniecie back:D to znowu wyłączycie film i od nowa;D
Mam nadzieje że są to funkcje programowalne i dało by radę to poprawić w nowszym oprogramowaniu.

Nie znalazłem jednak stronki gdzie byłyby opisane wersje FW i ich zmiany. Ja mam najnowsze 2.601 [2601-10300] (przynajmniej tak mówi TV przy próbie aktualizacji:)
 

sarinek

New member
biohemmet.se To jest strona z której ściągniesz sobie filmiki reklamowe w 3D side by side i pamiętaj rozszerzenie takiego filmu musi być MKV inaczej nie pójdzie z karty SD lub pendraka.

a jak ty to ściągasz? bo ja wogłóle nie umię. Zapisz jako ściąga plik co ma pare kB. Coś tam marudzą o konice premium. W jaki sposób ty to ściągasz?
 

sezam

New member
No i pęknie zaczęło się świerszczenie w moim Panasonicu, wczoraj podczas oglądania Avatara w 3D zalęgł się świerszcz z tyłu TV. Objawy są takie że tylko podczas oglądania filmów w 3D(sprawdziłem przed chwilą) są objawy świerszczenia, przy normalnym oglądaniu TV jest cichutko.
 

SpeeDyLOCO

New member
a oglądasz z dysku podłączonego pod USB w TV czy komputer po HDMI/inny odtwarzacz? Ja zaobserwowałem ze po podłączeniu kieszeni usb 3.0 z dyskiem HDD prawdopodobnie układ odpowiedzialny za zasilanie USB zaczyna piszczeć;/ po odłączeniu dźwięk znika. Same penki pod usb nie dają takiego efektu.
 

shuto

New member
witam,

mam problem. Zgrałem na HDD film 3D, który składa się z 2 plików (lewa i prawa strona).

The.Universe.7.Wonders.of.the.Solar.System.2010.Left.1080p.Blu-ray.DTS.x264-ViSTA.mkv
The.Universe.7.Wonders.of.the.Solar.System.2010.Right.1080p.Blu-ray.DTS.x264-ViSTA.mkv

Nie wiem jak odpalić 2 pliki na raz. Mam też playstation 3, ale tam też nie wiem jak to uruchomić.
Pliki są na szczęście mniejsze niż 4GB więc na dysk w FAT.
Filmy są widoczne i przez telewizor, oraz przez PS3.

TYLKO JAK to odpalić??
 

sezam

New member
a oglądasz z dysku podłączonego pod USB w TV czy komputer po HDMI/inny odtwarzacz? Ja zaobserwowałem ze po podłączeniu kieszeni usb 3.0 z dyskiem HDD prawdopodobnie układ odpowiedzialny za zasilanie USB zaczyna piszczeć;/ po odłączeniu dźwięk znika. Same penki pod usb nie dają takiego efektu.


Fakt, oglądam z dysku poprzez USB. Jutro sprawdzę czy jest to samo jak podłączę pendraka.
 

basa

New member
witam,

mam problem. Zgrałem na HDD film 3D, który składa się z 2 plików (lewa i prawa strona).

The.Universe.7.Wonders.of.the.Solar.System.2010.Left.1080p.Blu-ray.DTS.x264-ViSTA.mkv
The.Universe.7.Wonders.of.the.Solar.System.2010.Right.1080p.Blu-ray.DTS.x264-ViSTA.mkv

Nie wiem jak odpalić 2 pliki na raz. Mam też playstation 3, ale tam też nie wiem jak to uruchomić.
Pliki są na szczęście mniejsze niż 4GB więc na dysk w FAT.
Filmy są widoczne i przez telewizor, oraz przez PS3.

TYLKO JAK to odpalić??

Te pliki sam TV nie odtworzy , pliki mozesz odpalic pod PC w programie stereoscopic player aby zrobil z nich side by side i rzucic obraz z pc na tv
 

basa

New member
dzięki za odpowiedź. A czy film orginalny na blue-ray z obrazem frame seqency pod ps3 odpali się?

Orginalny powinien bo ps3 od firmware 3.50 ma support 3D (i raczej nie tylko do gier ale i filmow BR) , nagrywany raczej nie bynajmniej mi sie nie udalo zadnego odpalic z BD-RE. Jak testniesz z oryginala to daj znac bo jestem ciekaw.
 

maderos

Member
Bez reklam
Ok...chyba coś się zaczęło dziać z moja plazma nie tak jak powinno być. Ostatnio jak oglądałem koncert na BD Jeffa Becka, zauważyłem, ze na ostro oświetlonych obiektach ( w tym przypadku gitara ) pojawiają się takie jakby dziwne zielone przebicia. Kurcze, nie wiem dokładnie jak to opisać. Wyobraźcie sobie gitarę i na korpusie pojawia się w pewnym momencie zielonkawy obrys. To samo tez pojawiło sie w momencie jak występowała jedna z wokalistek. A dzisiaj zobaczyłem podobny efekt na jednej z bajek, którą moje dzieciaki właśnie oglądają. W momencie pojawienia się bardzo mocno oświetlonej postaci ( twarz na słońcu ) widać takie "zielonkawe" mazaje. Nie mylić z GG...Zaczynam się denerwować. Poczekam jeszcze trochę i po Świętach będę się kontaktował z serwisem...
P.S. Zauważyłem to najbardziej w trybie obrazu Profesjonalny1...Po zmianie na THX nie zauważam ( albo nie ma problemu )
P.S.2. Bajka "Zaplatani", tryby Pro 1 i 2 masakra, tryb Prawdziwe kino i Kinowy tez krzaczy :/. W slangu komputerowców, obraz "sypie artami"
 
Ostatnia edycja:

SpeeDyLOCO

New member
Hmm ja bym w pierwszej kolejności sprawdził kabel HDMI bo to nie koniecznie wina TV, spróbowałbym też z innego źródła ten sam sygnał puścić.
 

maderos

Member
Bez reklam
Hmm...ok. Kiki, a co Ty na to, ze puszczam te filmy, koncerty na defaultowych ustawieniach? Zero kombinacji. Co do kabla itd...tak się dzieje bez znaczenia z jakiego źródła podaje sygnał. Tzn...koncert z blu-raya, do tej pory wszystko szlo bez problemów, problem zauważony na ustawieniach Pro1 ( wklepałem parametry z testu GT20 z jednej ze stron ). Bajki ( problem zauważony na Megamocnym ) i to tylko na tej bajce ( na każdym z ustawień obrazu ). Ale...wcześniej śmigała bez błędów. Bajki puszczane przez siec z kompa. Oglądałem wczoraj "Jak ukraść księżyc" i bez problemów.
P.S. Dzisiaj Megamocny bez błędów. Nie kumam już tego...
 
Ostatnia edycja:

TomRom

New member
Witam,

mam problem z odtwarzaniem streamingu na tv.
Myślałem, że wystarczy:
- podłączyć tv do sieci (podłączyłem kablem)
- odpalić serwer streamujący
- wybrać na pilocie AV, a potem Serwer medialny jako źródło

Ale u mnie tv zawsze wypisuje "Nie znaleziono serwera".
Jak serwer próbowałem z laptopa: Windows Media Player i dedykowany soft o nazwie TVersity.
Próbowałem też z telefonu: oryginalny soft HTC, oprócz tego iMediaShare oraz Skifta.
Żaden z nich nie jest wykrywany przez telewizor. W przypadku Skifty i TVersity, zaraz po wybraniu opcji Serwer medialny na ekranie tv pojawiła się nazwa serwera ale chwilę później zniknęłą i lista była pusta.

Co robię źle?

Dziękuję za wszystkie sugestie.

--
TomekR
 
Do góry