Panasonic TX-P42GT20

krisder

New member
Bez reklam
Posiadam co prawda model G20 i z czystym sumieniem mogę polecić. Oba modele posiadają w zasadzie te same komponenty i parametry mają jednakowe. Do GT20 dodano jedynie układ elektroniczny odpowiedzialny za efekt 3D. Na pewno model VT byłby lepszy ale i sporo droższy. Modele GT są obecnie do kupienia w promocyjnej cenie (około 3400pln) i dochodzi do takiej paranoi że są tańsze od G20 tej samej wielkości. Osobiście kupił bym GT20 bez zastanowienia gdyby występował w rozmiarze 46", 42" jak na moje warunki to trochę mało.
 

sezam

New member
Kurcze, czy ktoś użytkuje ten TV i może mi coś więcej napisać. Oglądałem go w sklepie i ogólne wrażenie jest dobre(nie wali na kolana wyglądem) lecz cóż on ma ładnie i bezawaryjnie grać. Interesuje mnie obraz 3D bo po to go kupuje. Dlatego powtórzę pytanie do właścicieli tego TV. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

krisder :) Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź, przybliżyła mnie o 10% do kupna TV.
 

maderos

Member
Bez reklam
Hehe. Jak tylko znajdziesz ten TV w dobrej cenie to nie ma się co zastanawiać. Ja miałem tez sporo obaw, ale po zakupie, okazało się ze niepotrzebnie sie martwiłem. TV gra i huczy. Pytasz o 3D: ja powiem tak, zależy od materiału. Mam Avatara w 3D i parę innych filmów. Najlepiej wspominam bajkę Żółwik sammy. Przeróżne stworzonka "wychodzą" z ekranu. Jak dla mnie to jest, póki co wzorcowy materiał w 3D. Avatar, rewelacja jeśli chodzi o jakość obrazu.
 

sezam

New member
Oj, jutro w takim razie jadę do sklepu i na będę go drogą kupna za 3499zł wraz z jedną parą okularów.
 

maderos

Member
Bez reklam
Za podobna cenę kupiłem zaraz po Nowym roku w Euro...od tamtej pory już sporo obejrzałem...jeśli tylko wielkość Ci nie przeszkadza, to jest to dobry wybór.
 

krisder

New member
Bez reklam
Jeżeli zależy Ci na 3D to tylko plazmy Panasa. Z tego co wiem to te plazmy jako jedyne nie maja problemów z przenikaniem obrazów w 3D.
 

sezam

New member
Kurcze akurat nie mam gdzie powiesić w mieszkaniu(jeżeli chodzi o wieszak). Byłem dzisiaj w RTV i już miałem go nabyć drogą kupna ale zbrakło mi informacji na temat czy czyta napisy Divix.
zgrałem film Divix z napisami oraz Avatara 3D na dysk twardy i materiał na pendraka w 3D i zapuszczę go sobie w sklepie.
Jeżeli tylko go nabędę na pewno nie omieszkam się pochwalić i opisać swoje pierwsze wrażenia.
 

dodo106

New member
Kurcze akurat nie mam gdzie powiesić w mieszkaniu(jeżeli chodzi o wieszak). Byłem dzisiaj w RTV i już miałem go nabyć drogą kupna ale zbrakło mi informacji na temat czy czyta napisy Divix.
zgrałem film Divix z napisami oraz Avatara 3D na dysk twardy i materiał na pendraka w 3D i zapuszczę go sobie w sklepie.
Jeżeli tylko go nabędę na pewno nie omieszkam się pochwalić i opisać swoje pierwsze wrażenia.

Wieszak zawsze może zostać w szafie na później czy do sprzedania, na pewno monter go zostawi.
A filmy z pena czyta ( na pewno AVI) czy napisy? tego nie wiem nie sprawdzałem.
 

sezam

New member
Stałem się szczęśliwym posiadaczem 42GT20E, jak na razie nie mogę nic więcej napisać jaka jakość obrazu itp. musi się dotrzeć dlatego ustawienia są mizerne na 50% nie więcej. Efekt 3D super sprawdzałem na kawałku "Thriller" Michela Jackson. Dostęp do sieci po kablu bez problemowy, ruter wykrył i zainstalował TV. Czyta Divix z napisami ale brak polskiej czcionki, pliki MKV czyta nawet z pendraka. Dysk twardy 500G wykryty ale nie widoczny(brak możliwości odczytu filmów). Jak ktoś będzie zainteresowany a już będę wiedział więcej na temat TV to opiszę.
 

maderos

Member
Bez reklam
Dysk tylko do 128GB ( partycja)...szkoda, ze nie ma tak jak w Samsungu, w zaleznosci jak podzielimy dysk ( 2-3 partycje ) tak sa widziane. Ale i tak bajka. Wlasnie sie bawie serwerem multimedialnym. Filmy, zdjecia itd z kompa...roznie to chodzi,a le wiekszosc mkv bez problemu. Napisy tez sa...
 

sezam

New member
Moje dalsze wypociny na temat TV:
1. nie wiem jak ustawić TV na początek: normalny? czy THX?
2. oczywiście namieszałem już w serwisowym :(
3. 3D rewelacja na kawałku Thillera M. Jacksona
4. internet bez zarzutu (ale mam 24 MB łącze) Ipla.pl żadnych zacięć
5. obraz HD na niektórych kanałach (przede wszystkim National Geographic) szczególnie zdjęcia podwodne powalają na kolana
6. mkv z USB bez problemu
7. Divix z USB bez problemu napisy niestety bez polskiej czcionki(lub nie wiem jak ustawić
8. PC(kablem) łał, idzie jak burza ale kabel z dźwiękiem trzeba mieć jack-czincz.
9. sieć domowa ustawienia na win7 bez problemu sam znajduje win XP przerósł mnie i nie mogę udostępnić plików.

Zapomniałem napisać, uruchomiłem satelitę w TV kurcze muszę tylko dokupić moduł do C+ bo mam full pakiet.
I tu moje pytanie czy ten tuner jest HD bo nie mogę nigdzie doczytać.
Dość na dzisiaj jak coś to proszę pisać ja :) nawet śpię z instrukcją obsługi pod poduszką.
 
Ostatnia edycja:

marmiz86

New member
Stałem się szczęśliwym posiadaczem 42GT20E, jak na razie nie mogę nic więcej napisać jaka jakość obrazu itp. musi się dotrzeć dlatego ustawienia są mizerne na 50% nie więcej. Efekt 3D super sprawdzałem na kawałku "Thriller" Michela Jackson. Dostęp do sieci po kablu bez problemowy, ruter wykrył i zainstalował TV. Czyta Divix z napisami ale brak polskiej czcionki, pliki MKV czyta nawet z pendraka. Dysk twardy 500G wykryty ale nie widoczny(brak możliwości odczytu filmów). Jak ktoś będzie zainteresowany a już będę wiedział więcej na temat TV to opiszę.

wasze "docieranie" plazmy itak nic nie daje...jeżeli niechcesz mieć powidoków to kup LCD a nie plazme...to są brednie...ustawianie parametrów poniżej 50% to jest smieszne... wiem bo od września mam GT20 i wiem co ona potrafi, co się dzieje i wogóle... także ustaw sobie tv na normalnych parametrach i ciesz się jakościa a nie "docieraniem" bo Ci to nic nie da...
 

sezam

New member
wasze "docieranie" plazmy itak nic nie daje...jeżeli niechcesz mieć powidoków to kup LCD a nie plazme...to są brednie...ustawianie parametrów poniżej 50% to jest smieszne... wiem bo od września mam GT20 i wiem co ona potrafi, co się dzieje i wogóle... także ustaw sobie tv na normalnych parametrach i ciesz się jakościa a nie "docieraniem" bo Ci to nic nie da...

Fakt, wzrok się męczy i efekt mizerny przy tzw. docieraniu. Tylko jak ustawić najlepsze parametry bo kombinuje jak koń pod górę i za każdym razem coś jest nie tak.
 

sezam

New member
Mam ponowne pytanie, o jakoś nie mogę tego doczytać. Czy tuner DVBs jest HD czy zwykły nie mogę znaleść informacji na ten temat.
 

sezam

New member
No i stało się zakupiłem moduł C+ HD włożyłem do czytnika i od razu cyferka zadziała. Czeka mnie teraz żmudne wyszukiwanie i układanie kanałów.
Na wstępie napiszę, że Canal + HD działa, HBO HD działa, Eurosport 1 i 2 HD działa. AXN :( nie działa, muszę poszukać chyba inny AXN.
Więcej napiszę w przyszłym tygodniu po ułożeniu kanałów tak ja w oryginalnym dekoderku (kwestia przyzwyczajenia)
 

basa

New member
Posiadam GT20 od dwóch miesięcy , jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu , dobrego 3d , ale jest jedna rzecz ktora mnie irytuje od pocz atku , nie wiem czy tylko ja tak mam czy może mam zbyt przeczulone ucho.
Chodzi o nieszczęsne syczenie plazmy zwłaszcza przy jaśniejszych scenach, strasznie lubi mój tv posyczeć nie zawsze ale jednak w wiekszości przypadków. Już kilka razy przechadzałem się po sklepach podsłuchując inne modele na wystawie i na nich tego nie słychac co u mnie. Nie wiem czy jest to podstawa do reklamacji czy może musi się tv dotrzeć :>

W każdymbadź razie strasznie mnie irytuje kiedy chcę sobie ciszej posłuchac tv a tu słysze te "bzyczenie". Może da sie tego jakoś pozbyć? , mimo wszystko wysyłanie go do serwisu nie bardzo mi sie uśmiecha raz że przykręcony mocno w ścianę dwa ze ciężki , ledwo co go do domu wniosłem nie mówiąc już o katuszach przy wieszaniu :)

Co do minusów to jeszcze bym uznał brak NTFS w obsłudze dysków USB - to już tak na marginesie
 
Ostatnia edycja:
Do góry