Panasonic TX-P42GT20

TomRom

New member
Dzięki za info.

Ponieważ Twonky też nie zadziałał, więc moja irytacja sięgnęła zenitu :) i ... doznałem olśnienia.
Winny były ustawienia routera, a dokładnie miałem wyłączone UPnP.
Po włączeniu wszystko śmiga.

Pozdr.
 

songoc

New member
Witam
Opóźnia mi dźwięk, na kompie odtwarza bez zarzutów, a przez USB w tv już się pojawiają takie hece.
Przez co tak może być?

Paweł
 

dEs31

New member
witam mam takie pytanko:

ponieważ po podłączeniu przez usb dysku z filmem w br telewizor wlączał dodatkowy tryb taki jak"prawdziwe kino", natomiast jak połączyłem tv z kompem ( hdmi-dvi ) i włączam chociażby ten sam film to już tv nie włącza tego trybu a w info mam podaną rozdzielczość i 60hz ( takie maxs odświerzanie ma mój monitor )

Macie jakieś pomysły?
 

dEs31

New member
dzieki za sprostowanie. Czyli w tym momencie aby wykorzystać max. możliwości tv to albo podpinać się przez usb lub zakupić odtwarzacz BR i np podpinać się bezpośrednio pod niego aby uniknąć stosowania płyt.
 

sezam

New member
Pobieżnie sprawdziłem aktualizację i napiszę, że jestem prawie zadowolony. Jest trochę więcej funkcji, nie wiem tylko po co Facebook ale to już kwestia gustu. Żałuję tylko że Panowie technicy nie pomyśleli o rozbudowaniu obsługi dysku twardego z FAT 32 do NTFS, cóż może następnym razem.
 

SpeeDyLOCO

New member
Wysłałem pytanie do pomocy technicznej w sprawie listy zmian w stosunku do poprzedniej. Dzisiaj jak wrócę sam sprawdzę co się zmieniło:)
Dostałem odpowiedź niestety wymijającą:

"Witamy! Uprzejmie informujemy, że Producent nie precyzuje zmian wprowadzanych przez aktualizacje. Nie mają one wpływu na specyfikację TV Viera.
Pozdrawiam, Sebastian Staniszek Info / Panasonic "

;/ Ale z tego co widzę to jak wyżej pisaliście zmianie uległ tylko viera cast. Szkoda że nie zmienili oprogramowania tv pod kątem menu (jak w nowych bardziej miłe dla oka + przezroczyste) nie zintegrowali guide z podglądem w czasie rzeczywistym, nie poprawili nawigacji odtwarzania filmów, muzyki zdjęć... No i dalej w viera cast nie da się wejść w ustawienia w menu tak żeby włączyć timer:) Ciekawe komu zgłaszać info o poprawkach;]
 

SpeeDyLOCO

New member
Czy ktoś ma jakiś sensowny kontakt z supportem Panasonica i mógłby się dowiedzieć czy ta seria TV ma przewidziane jakieś aktualizacje?

Szczerze mierzi mnie fakt ograniczenia funkcjonalności TV takiej jak:
- stary mało funkcjonalny/przejrzysty interfejs (tak jak by nie mogli wprowadzić aktualizacji która zbliżała by interfejs do tego z nowej serii)
- mediaplayer brak obsługi NTFS, problemy z czytaniem napisów do filmów 3d + problemy z filmami które mają kilka ścieżek audio brak dodatkowych opcji ustawień
- 3d bardzo słabo rozbudowana konfiguracja w porównaniu do konkurencji
- DLNA podstawowa funkcjonalność i znowu w porównaniu do konkurencji jest ona ograniczona (powinna działać minimum jak mediaplayer czyli obsługiwać pozostałe formaty video, napisy itp)

Pisze o tym bo kupiłem TV później od mojego brata który w przeciwieństwie do mnie zainwestował w LCD samsunga 3D i naprawdę jego TV oferuje więcej, a dodatkowo od czasu gdy go zakupił wyszło kilka poważnych aktualizacji tzn. takich które podnoszą funkcjonalność urządzenia.
Wczoraj kupiliśmy ojcu blu-ray samsunga z serii D6900 i urządzenie oferuje jeszcze więcej w tym DLNA czyta wszystkie najbardziej popularne formaty plików video oraz napisy...

Niestety wydaje mi się że producent nie uczy się na błędach konkurencji. Samsung swego czasu stosował taki patent w tv: oprogramowaniem ograniczał funkcjonalność swoich modeli jak odtwarzanie filmów z usb. Gdy dopłaciłeś do modelu wyżej to już to miałeś. A wystarczyło w modelu który niby nie może czytać filmów wejść do menu serwisowego i odblokować tą funkcję...A teraz mają porządne oprogramowanie które często aktualizują i wszyscy użytkownicy są happy:).
 

Osssama

New member
panas

Koledzy szanowni - wgrałem kilka dni temu nowy soft i zauważyłem, że jednak grzebali trochę w standardzie odtwarzania formatów video przez telewizor. Wgrali nowsze lub uzupełnili o brakującą paczkę kodeki transportera MKV, ale bez obaw -nie wgrali najnowszych i wszystkich istniejących ;) W wyniku aktualizacji odpala mi teraz połowa filmów MKV z tych, które nie chodziły lub odtwarzały się nieprawidłowo. Ponadto mam nieodparte wrażenie, iż podkręcili też podstawowe tematy obrazu telewizora - są jaśniejsze i troszkę bardziej wykontrastowane - nie ma takiej dużej różnicy między tymi dynamicznym a pozostałymi jak to było wcześniej.

A tak na marginesie - kupiłem niedawno kamerkę Panasa HDC-SD90 i mam do kolegów pytanie, czy może próbował ktoś zrywać materiał z karty na dysk twardy telewizora z równoczesną zamiana formatu obrazu z AVCHD na MKV bez jakiejkolwiek straty jakości (tylko zamiana kontenera) Robię wszystko jak w instrukcji na youtube czyli demux TSMUXERem o następnie muxing MKVMergerem i powstaje bezstratny MKV ale nasz Panas go nie odtwarza :/ Kurcze słyszałem, że LGkom i Samsungom wystarczy tylko rozszerzenie zmienić z AVCHD na mkv zwykłym TC i już wszystko hula ale niestety nie u nas - no chyba, że coś żle robie. Przegrywanie całej struktury plików AVCHD na dysk mnie nie interesuje - próbowałem, działą ale nie o taki efekt mi chodzi. Nie chce mieć na dysku setek plików opisanych tylko datami bez możliwości ich połączenienia. Jak się nie znajdzie nic lepszego to na tę chwilę pozostaje mi czasochłonny konverting materiału na mkv Freemake Video Converterem w najnowszej odsłonie - przekonvertowane nim pliki AVCCH na mkv chodzą od ręki bez bólu na Panasku ;) trzeba tylko zmiejszyć ilość odtwarzanych klatek z 50p na 25p ;)

może ktoś pomoże?
 
Ostatnia edycja:

jackar

New member
Jako, że to mój pierwszy post na tym Forum, to witam wszystkich jego Użytkowników. Teraz przechodzę do meritum sprawy. Zaktualizowałem sobie dzisiaj firmware do wersji 2.609 który pobrałem ze strony panasonic.jp/support/global/cs/tv/ czyli tej która jest podana w instrukcji obsługi. Proces aktualizacji od początku do końca przebiegał bez żadnych problemów. Niestety, nie ma róży bez kolców. O ile na dotychczasowym firmware (2.600) po naciśnięciu na pilocie Viera Cast otwierały się funkcje multimedialne, nawet bez podłączenia TV do Internetu, tak po aktualizacji po naciśnięciu tego przycisku przez ułamek sekundy mignie mi tylko: Rozpoczęcie... Proszę czekać. EXIT: Kasowanie. Nie mam w tej chwili jak go podłączyć do Internetu żeby zweryfikować działanie tej funkcji. I teraz nie wiem, czy mam już się martwić i szukać kontaktu z serwisem, czy też takie zachowanie bez podłączonego Internetu po tej aktualizacji jest normalne, a działać jak należy będzie dopiero po podłączeniu Internetu? Za odpowiedzi z góry dziękuję.
 

don111

Banned
Pisze o tym bo kupiłem TV później od mojego brata który w przeciwieństwie do mnie zainwestował w LCD samsunga 3D i naprawdę jego TV oferuje więcej, a dodatkowo od czasu gdy go zakupił wyszło kilka poważnych aktualizacji tzn. takich które podnoszą funkcjonalność urządzenia.
.
jeśli zależało Ci na multimediach a mniej na obrazie to nie powinieneś kupować Panasonica, to od zawsze były dość surowe telewizory w tej kwestii, łatwiej będzie kupić zewnętrzny player za 250zł, połączyć przez wifi lub lan i problem z głowy
 

Filip88

New member
Ja mam pytanie odnośnie tejże plazmy. Mój obraz HD jest brzydki i 8 bitowy. Czy to jest wina kabla HDMI??? Bo podobno różne rodzaje kabla pozwalają na przesyłanie różno bitowej palety barw. Czy ja mam jakiś stary gówniany kabel czy to już taki w tym tv obraz 8 bitowy jest bo aż trudno uwierzyć.
 

SpeeDyLOCO

New member
jeśli zależało Ci na multimediach a mniej na obrazie to nie powinieneś kupować Panasonica, to od zawsze były dość surowe telewizory w tej kwestii, łatwiej będzie kupić zewnętrzny player za 250zł, połączyć przez wifi lub lan i problem z głowy

Może powiem tak, nie wiedziałem dopóki się nie przekonałem.
Nie zawsze wychodzi to od razu. Ale biorąc pod uwagę że po 2 miesiącach od zakupu TV wyszedł nowy model z nowym interfejsem który równie dobrze mogliby być zaimplementować jako aktualizacje dla tego TV, to czuje się zawiedziony.

Oprogramowanie ma błędy tyle że producenta już to nie interesuje...
Wiadomo o co chodzi jak z niektórymi markami telefonów ale producenci w tym temacie się uczą i widzą, że tego rodzaju zabiegi tylko odpychają użytkowników.
Mam nadzieje że to się poprawi. Uważam że obraz jest bd z tym że w moim przypadku musiałem się przestawić i o tym przekonać, bo na pierwszy rzut oka nie wyglądało to tak dobrze;)
TV do tej pory sprawuje się super większość problemów powiedzmy że zatarło się z czasem.
Ale dalej uważam że producenci powinni podawać głośność pracy TV jako parametr w specyfikacji =]
 
Do góry