Panasonic TX-P42GT20

Flame

New member
Witam,

mam kłopoty z odtwarzaniem filmu avi zapisanego na usb bądź SD.

Przesyłam dwa opisy filmów.

White Collar odtwarza bez najmniejszego problemu:

General
Complete name : J:\white.collar.s02e16.hdtv.xvid-asap.avi
Format : AVI
Format/Info : Audio Video Interleave
File size : 351 MiB
Duration : 42mn 22s
Overall bit rate : 1 158 Kbps
Writing application : Some super fast AVI muxer

Video
ID : 0
Format : MPEG-4 Visual
Format profile : Advanced Simple@L5
Format settings, BVOP : Yes
Format settings, QPel : No
Format settings, GMC : No warppoints
Format settings, Matrix : Default (H.263)
Codec ID : XVID
Codec ID/Hint : XviD
Duration : 42mn 22s
Bit rate : 990 Kbps
Width : 624 pixels
Height : 352 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Compression mode : Lossy
Bits/(Pixel*Frame) : 0.188
Stream size : 300 MiB (86%)
Writing library : XviD 70

Audio
ID : 1
Format : MPEG Audio
Format version : Version 1
Format profile : Layer 3
Codec ID : 55
Codec ID/Hint : MP3
Duration : 42mn 22s
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 152 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 48.0 KHz
Compression mode : Lossy
Stream size : 45.9 MiB (13%)
Alignment : Aligned on interleaves
Interleave, duration : 24 ms (0.58 video frame)
Interleave, preload duration : 37 ms



natomiast z NCIS w ogóle sobie nie radzi ( po sekundzie filmu urywa)

General
Complete name : J:\NCIS.Los.Angeles.S02E17.HDTV.XviD-LOL.avi
Format : AVI
Format/Info : Audio Video Interleave
File size : 350 MiB
Duration : 43mn 23s
Overall bit rate : 1 127 Kbps
Writing application : transcode-1.0.6

Video
ID : 0
Format : MPEG-4 Visual
Format profile : Advanced Simple@L5
Format settings, BVOP : Yes
Format settings, QPel : No
Format settings, GMC : No warppoints
Format settings, Matrix : Default (H.263)
Codec ID : XVID
Codec ID/Hint : XviD
Duration : 43mn 23s
Bit rate : 992 Kbps
Width : 624 pixels
Height : 352 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Compression mode : Lossy
Bits/(Pixel*Frame) : 0.188
Stream size : 308 MiB (88%)
Writing library : XviD 1.2.1 (UTC 2008-12-04)

Audio
ID : 1
Format : MPEG Audio
Format version : Version 1
Format profile : Layer 3
Mode : Joint stereo
Mode extension : MS Stereo
Codec ID : 55
Codec ID/Hint : MP3
Duration : 43mn 23s
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 128 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 38.1 MiB (11%)
Alignment : Aligned on interleaves
Interleave, duration : 24 ms (0.58 video frame)
Writing library : LAME3.98r
Encoding settings : -m j -V 4 -q 3 -lowpass 17 --abr 128



W czym tkwi problem i czy ktoś zna rozwiązanie co zrobić? Proszę o pomoc.

Próbowałem konwertować RipBotem do AVCHD, ale opisuje że za mała rozdzielczość i mam problem.:/
 

songoc

New member
Witam,
Mam pytanie dotyczących dysku HDD,
Jakie modele są kompatybilne z tym tv by móc bez przeszkód oglądać filmy oraz nagrywać programy tv.
Kolejny problem to odbiór programów przy pomocy anteny analogowej.
Część programów( 1,2,polsat) odbieram znośnie, a reszta jest dramatyczna, zaśnieżony obraz. Po podłączeniu innego tv(kineskopowy) jest ok, wszystkie kanały chodzą przyzwoicie, czy są jakieś ustawienia w tv by to rozwiązać?
Dzięki
Paweł
 

matys1

New member
Mam takie pytanko, jak uruchomic 3d filmu avatar w formacie wmv frame sequential, film mam na pendrive jak wiadomo tv nie otworzy wmv ale mam ps3 i tam dziala tylko, ze tv tak jak by nie widzial tego 3d(ust. na auto w tv)
Jeszcze jedno pytanko, czy ten tv ma jakies preferowane gniazdo hdmi do 3d czy obojetnie do jakiego podlacze.
 
Ostatnia edycja:

jack005

New member
witam Spróbuj 3d wlaczyc recznie tj konfiguracja,3d.Jezeli chodzi o programy analogowe z siatki to w w funkji obraz jest funkcja odszumianie daj na maxa moze troche pomoze czytac instrukcje
 

SpeeDyLOCO

New member
To twój pierwszy TV po CRT?
Pytam ponieważ wydaje mi się że widzisz normalny obraz na dużym ekranie cyfrowym, oczywiście jeżeli podłączasz antenę pokojową czy też z dachu. Trochę lepiej będzie to wyglądać z analogowej kablówki ale cudów się nie spodziewaj bo TV nie podbija obrazu do wyższej rozdzielczości tylko to rozciąga.
Jedyne co możesz zrobić to włączyć autoformatowanie obrazu tak żeby tv ustawiało nadawany przez stację format a nie dopasowywało do ekranu (zmiana proporcji rozciąganie ekranu itp). Dzięki temu zabiegowi uzyskasz IMO zadowalający obraz. Najlepiej jednak przesiąść się na coś cyfrowego.
 
Ostatnia edycja:

mariuszp19

New member
Sprobuj jednej rzeczy ktora moze pomóc aby tv przestal syczec , z tylu obudowa przy lewej dolnej śrubie jest bardzo miekka i elastyczna latwo sie wgina w srodek tv, sprobuj ja troche poruszac aby jak najbardziej odskoczyla od wnetrza tv .. najlepiej sprawdzic to przy wlaczonym tv na żywca majac ustawiony tryb dynamiczny i panel media serwera , wtedy najbardziej slychac roznice

Przy lewej dolnej śrubie stojąc do ekranu przodem, czy do pleców TV przodem? Może jakąś fotkę byś strzelił?

Pozdrawiam
 

guzer

New member
Witam

Sluchajcie udalo mi sie uruchomic filmy 3d oraz inne na tv ale problem jest taki ze niewiem jak wgrac napisy ? ma ktos na to jakis patent ?
 

basa

New member
Przy lewej dolnej śrubie stojąc do ekranu przodem, czy do pleców TV przodem? Może jakąś fotkę byś strzelił?

Pozdrawiam

Stojac przodem do tylu telewizora czyli patrzac na tyl telewizora lewa dolna sruba plastik od prawej strony tej sruby jest miekki i lubi sie wgiac do srodka i nie odskoczyc :) Nie mam teraz jak fotki zrobic niestety
Witam Sluchajcie udalo mi sie uruchomic filmy 3d oraz inne na tv ale problem jest taki ze niewiem jak wgrac napisy ? ma ktos na to jakis patent ?
Podaj wiecej szczegulów , jaki format pliku , na czym odtwarzane i format obrazu 3D
 

sezam

New member
Ja natomiast mam malutki problem z filmami 3D przez laptopa po HDMI, mam obraz iso Avatara na dysku twardym oraz PawerDVD 10 z obsługą Blu-Ray 3D otwiera mi obraz ale ni czorta nie chce odtworzyć obrazu 3D jak już mi się uda otworzyć to idzie piękne HD ale nie 3D. Może ktoś podpowie mi jakie programy wgrać żebym mógł cieszyć się obrazem 3D.

p/s nie wiem czy interesują Was mecze ale w połowie kwietnia C+ sport ma nadawać mecz Barc v Real właśnie w 3D.
 

songoc

New member
Już wszystko się wyjaśniło. Problem w przewodzie łączący tv z gniazdem tv.
Wymieniłem przewód i wszystko teraz jest ok.
Dzięki za zainteresowanie
Pozdrawiam
Paweł
 

songoc

New member
A jak wygląda sprawa złącza internetowego w tym tv.
Jest możliwość zrobienia sieci domowej tv-router-pc tak by na pc i na tv był internet. A da się tak zrobić by filmy hd zapisane na pc można było odtwarzać na tv. Zależy mi na tym rozwiązaniu bo pojawiają się filmy z systemem audio dts, który nie jest odtwarzany przez tv.

Pozdrawiam
Paweł
 

guzer

New member
Sluchajcie co zrobic jak niektore filmy mam rozmyte w 3d tzn widze zarowno na lewym oko delikatnie obraz z prawego i wicewersa ?
 

maderos

Member
Bez reklam
Z napisami? Nie zdazylo mi sie jeszcze :D. Generalnie bajki dla dzieci z dubbingiem, albo filmy z lektorem. A napisy, mozna wmuxowac, ale nie wiem jak to bedzie wygladalo na 3D...
 

guzer

New member
Z napisami? Nie zdazylo mi sie jeszcze :D. Generalnie bajki dla dzieci z dubbingiem, albo filmy z lektorem. A napisy, mozna wmuxowac, ale nie wiem jak to bedzie wygladalo na 3D...

mam wersje beta gry crysis 2 ma opcje #d SBS ale rowniez na niej widac to co pisalem wczesniej na lewej stronie prawa i wicewersa. moze ktos probował ? czy tylko jest tak u mnie ?
 

sezam

New member
Odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie!!!
Problem z odtwarzaniem 3D na TV z lapka powodowała karta grafiki, niestety musi być bardzo dobra i ze wsparciem 3D (moja Giforce) musi być Radeon inna nie działa. Filmy 3D mkv działają z karty SD rewelacja. Jak coś to mam 3D film o kosmosie siede by side "matroska" niestey tylko w języku angielskim.
 
Do góry