Panasonic TX-P42GT20

sezam

New member
Panowie, kanały ustawione (masakra to ustawianie) ale wszystko pięknie śmiga. Muszę tylko poszukać Eurosport2 HD a tak to wszystkie HD działają. Dodam że mam pełen pakiet C+.

p/s BASA, posłucham dzisiaj TV czy buczy i jutro napiszę czy mój ma takie objawy. Do tej pory nie zastanawiałem się na buczeniem, dodam że buczy ale jak ucho do niego zbliżę to coś tam słychać jak by prąd przepływał. Kurczę zrobiłem odkrycie stulecia, mój TV jest na prąd :)
 
Ostatnia edycja:

maderos

Member
Bez reklam
Posiadam GT20 od dwóch miesięcy , jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu , dobrego 3d , ale jest jedna rzecz ktora mnie irytuje od pocz atku , nie wiem czy tylko ja tak mam czy może mam zbyt przeczulone ucho.
Chodzi o nieszczęsne syczenie plazmy zwłaszcza przy jaśniejszych scenach, strasznie lubi mój tv posyczeć nie zawsze ale jednak w wiekszości przypadków. Już kilka razy przechadzałem się po sklepach podsłuchując inne modele na wystawie i na nich tego nie słychac co u mnie. Nie wiem czy jest to podstawa do reklamacji czy może musi się tv dotrzeć :>

W każdymbadź razie strasznie mnie irytuje kiedy chcę sobie ciszej posłuchac tv a tu słysze te "bzyczenie". Może da sie tego jakoś pozbyć? , mimo wszystko wysyłanie go do serwisu nie bardzo mi sie uśmiecha raz że przykręcony mocno w ścianę dwa ze ciężki , ledwo co go do domu wniosłem nie mówiąc już o katuszach przy wieszaniu :)

Co do minusów to jeszcze bym uznał brak NTFS w obsłudze dysków USB - to już tak na marginesie


U mnie tez bzyczki się zalęgły...identyczne objawy, ale jakoś przymykam na to "ucho" :D
 

sezam

New member
Posłuchałem mój TV "Plazmek" i niestety słychać syczenie, nie przeszkadza mi to gdy oglądam TV lecz faktycznie słychać szczególnie jak jest bardzo jasne tło.
p/s słyszę chyba dlatego, że się na tym skupiam.
 

Bacek95

New member
Panowie, kanały ustawione (masakra to ustawianie) ale wszystko pięknie śmiga. Muszę tylko poszukać Eurosport2 HD a tak to wszystkie HD działają. Dodam że mam pełen pakiet C+.

p/s BASA, posłucham dzisiaj TV czy buczy i jutro napiszę czy mój ma takie objawy. Do tej pory nie zastanawiałem się na buczeniem, dodam że buczy ale jak ucho do niego zbliżę to coś tam słychać jak by prąd przepływał. Kurczę zrobiłem odkrycie stulecia, mój TV jest na prąd :)

A jak z EPG? Jest po polsku czy są krzaczki. W polsacie wyświetla krzaki zamiast polskich ogonków.
 

sezam

New member
Niestety EPG ma krzaki na wszystkich kanałach. Od siebie dodam, że i tak jest to tania alternatywa dekodera sat HD, można się do krzaczków przyzwyczaić.
 

basa

New member
Posłuchałem mój TV "Plazmek" i niestety słychać syczenie, nie przeszkadza mi to gdy oglądam TV lecz faktycznie słychać szczególnie jak jest bardzo jasne tło.
p/s słyszę chyba dlatego, że się na tym skupiam.

Po emailowej poradzie firmy Panasonic , wypełnilem formularz zgłoszeniowy naprawy , niech serwisant przyjedzie i popatrzy a przy okazji żeby na darmo nie jechał zgłosiłem usterkę którą mam od nowości a mianowicie z portu HDMI 1 idzie strasznie zakłócony obraz przy innych portach jest ok a przy pierwszym są spore szumy.

Wracając do syczenia naprawde stało się to już bardzo irytujące , zwłaszcza teraz kiedy są MŚ w narciarstwie wiadomo dużo białego na ekranie , więc syczenie mocno daje się we znaki , a nie mam zwyczaju słuchać głośno tv by to zagłuszyć , dla testu przełączyłem na tryb dynamiczny , wtedy to już wogóle prawie nie da sie oglądać.

Też się zastanawiam czy to czasem nie moje przewrażliwienie ze usłyszałem raz i teraz się wsłuchuje i ciągle to słysze , jednak przy zakupie tego nie było a i w sklepie jak podszedłem do grającej plazmy gt20 na wystawie - zupełna cisza. Więc chyba coś jest nie tak - znajomy podpowiada że to wina budżetowego modelu 3d jaki zrobił panas wkładając tanie chińskie tranzystorki które zaczynają buczeć.
Zobaczymy czy wogóle serwis jakiś zdecyduje sie przyjechać sprawdzić te objawy.
 

jack005

New member
witam Trafil Ci sie trefny egzemplarz u mnie GT20 przy max kontrastach przy wylaczonym glosie! tv ledwo slyszalny! z 10.. 15cm.Ja bym powiedzial ze GT 20 jest bardziej zblizony do VT42 tylko bez filtra ekranu Profi!
 

basa

New member
Udało się zdiagnozować problem , już miałem wysyłać do serwisu zdjęłem z wieszaka i sie okazało że po zdjęciu wszystko ok. Po dogłębnej analizie okazało się że problem powoduje lewa dolna śruba która po wkreceniu robi jakieś przebicie , teraz wisi na trzech śrubach i wszystko jest ok :)
 

marmiz86

New member
witam
czy podczas oglądania filmów czy tez bajek z dysku zewnętrznego rozmywa się wam obraz???
bo ja mam taki właśnie dziwny problem i nie wiem od czego to zalezy
 

basa

New member
A takie czerwone kropeczki jak patrzy sie z bliska na czarnym tle przy niektorych filmach to normalka przy plazmach ? z daleka tego nie widac , ale z bliska dziwi ze nie ma zylety tylko obraz "kropkuje"
 

SpeeDyLOCO

New member
Udało się zdiagnozować problem , już miałem wysyłać do serwisu zdjęłem z wieszaka i sie okazało że po zdjęciu wszystko ok. Po dogłębnej analizie okazało się że problem powoduje lewa dolna śruba która po wkreceniu robi jakieś przebicie , teraz wisi na trzech śrubach i wszystko jest ok :)
Cześć ja właśnie w piątek kupiłem ten model i niestety ale ten dźwięk jest dla mnie straszny TV nie zamontowane na wieszaku wolno stojące. Chciałem się dowiedzieć czy jeszcze ktoś zaobserwował taką "wadę"?
Więcej z testów porównawczych opiszę w nocy.
 

sezam

New member
Panowie, wróciłem po urlopie i mam zamiar przetestować mój TV i opisać co i jak. Jak na razie jest tak, oglądanie filmów z komputera poprzez Wild Media Serwer filmów z lektorem jest bez problemów, obraz żyleta(zależy od filmu) odnośnie hałasu(syczenia) w tej chwili podszedłem do TV i słychać ale z bliska. Filmy 3D z komputera będę testował dopiero w tej chwili gdyż z uwagi na ograniczenia sprzętowe osobistego lapka (celeron 1,4 mhz) okazały się dobre ale dla GG a nie filmów 3D. Po nabyciu 2,2 Ghz z wyjściem HDMI i zmontowaniu wirtualnego napędu będę się bawił i opiszę co i jak.

Już teraz mogę napisać że C+ z modułem pracuje bez problemu tylko trochę wolno przy przełączaniu kanałów. Kanały HD śmigają bez zacięć.
 

basa

New member
Cześć ja właśnie w piątek kupiłem ten model i niestety ale ten dźwięk jest dla mnie straszny TV nie zamontowane na wieszaku wolno stojące. Chciałem się dowiedzieć czy jeszcze ktoś zaobserwował taką "wadę"?
Więcej z testów porównawczych opiszę w nocy.

Sprobuj jednej rzeczy ktora moze pomóc aby tv przestal syczec , z tylu obudowa przy lewej dolnej śrubie jest bardzo miekka i elastyczna latwo sie wgina w srodek tv, sprobuj ja troche poruszac aby jak najbardziej odskoczyla od wnetrza tv .. najlepiej sprawdzic to przy wlaczonym tv na żywca majac ustawiony tryb dynamiczny i panel media serwera , wtedy najbardziej slychac roznice
 

SpeeDyLOCO

New member
Właśnie dzwoniłem do Panasonica i zamówiłem wizytę technika w celu weryfikacji czy da się coś z tym zrobić.
Miłym zaskoczeniem było jak po 30 min oddzwonił do mnie technik aby się umówić i dopytać się o szczegóły dotyczące usterki.
Najwyraźniej nie jest to jednostkowa sprawa bo wydawał się znać temat i gdy powiedziałem że dźwięk dochodzi z tylu z górnej środkowej części gdzie są jakieś układy to powiedział że może to być zasilacz i że przyjadą i wymienią, ale nie gwarantują że to zniknie bo plazmy działają głośniej; /
Do tej pory miałem LCD KDL-40W4500 który jest bezgłośny. Dodam że z kolega kupiliśmy razem tv i u niego występuje ten sam objaw. Aby się upewnić że nie jestem przewrażliwony zaprosiłem w weekend kilku znajomych i zapytałem czy coś słyszą, dla jednego to było nie do przyjęcia w takiej klasie TV.

Za wyjątkiem tej jednej ukrytej wady uważam że TV ma dobrą naturalną jakość obrazu, nie jest to mocno żywy kolor ale to nie wada a bardziej zaleta bo przyzwyczajeni jesteśmy po LCD to wyostrzonych barw a raczej przekłamanych sztucznych barw. Zaznaczę jednak dla osób które plazm nie kupowały że biel jest bielą szarą i że w filmach HD szczegółowość będzie nieco niższa niż w LCD (cały czas porównuję z moim W4500). Obraz jest mniej świecący/kontrastowy pomimo deklarowanych parametrów które jakoś ciężko przyrównywać LCD=/ Plazma

SONY-> Dynamiczny współczynnik kontrastu 50 000:1
Panasonic -> Kontrast (w zaciemnionym pomieszczeniu) Infinite Black (5,000,000:1 Statyczny)
Specyfikacja paneli:
TX-P42GT20 - specifications - Panasonic Polska
KDL-40W4500 (KDL40W4500) : Podstawowe informacje : Telewizory i zestawy kina domowego : Sony
Oczywiście ciężko jest tu przyrównywać te wartości

Dodam że siedziałem powyżej 7 godzin i testowałem w różnych warjantach (ten sam sygnał z komputera filmy HD; zmiany parametrów wyświetlania w starym i nowym TV; dopasowanie tak parametrów żeby TV świeciły podobnie i potem test jakości; podłączanie pod PS3 i BD; ten sam sygnał z DVB-T...itp).

Nie rozkminiłem jeszcze nagrywania na usb (probówałem na penkach sformatowanych pod FAT32 i exFAT) i TV nie chciało mi zarejestrować urządzenia ale myślę że jak sprawdzę w instrukcji która jest na płytce to się wyjaśni.
cdn...
 

guzer

New member
Witam

mam ten tv ale mam problem nie moge bezposrednio z dysku czy tez z pendriva czytac filmow 3d. Jest mozliwosc updatu oprogramowania DIVX? albo jakis inny patent ? czy tylko PC podpiety pod hdmi i tyle ?
 

SpeeDyLOCO

New member
Witam

mam ten tv ale mam problem nie moge bezposrednio z dysku czy tez z pendriva czytac filmow 3d. Jest mozliwosc updatu oprogramowania DIVX? albo jakis inny patent ? czy tylko PC podpiety pod hdmi i tyle ?
1. upewniasz się że plik jest w jednym z obsługiwanych formatów ->VIERA Image Viewertak (AVCHD/SD-VIDEO/DivXHD/MKV/JPEG/MP3/odtwarzanie AAC)
2. pendrive/dysk nie mogą być sformatowane w systemie plików NTFS bo nie zostaną wykryte/rozpoznane przez TV
3. jeżeli oba warunki są spełnione to powinno działać chociaż niektórych mkv tv nie czyta w wolnej chwili wyszukam info o konkretnych kodekach czy też plikach jakie TV powinno czytać.
 
Do góry