Panasonic TX-P42GT20

krys1972

New member
Witam Wszystkich interesuje mnie zakup Panasonic VIERA TX-P42GT20, ale na obecną chwilę nie mogę poszukać w necie interesujących testów na temat tej plazmy. Może ktoś z Was jest szczęśliwym posiadaczem tego cudeńka i może podzielić się spostrzeżeniami. A szczególnie interesuje mnie konwersja z 2D do 3D oraz czy wypada lepiej od plazm Samsunga 3D. Pozdrawiam
 

galpa

New member
Ja juz zamówiłem tą plazmę (TX-P42GT20) i czekam z niecierpliwością. :) Informacji na jej temat jak na lekarstwo. Mam mieć ją w piatek, więc może w weekend coś napiszę o niej.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Test

Witam Wszystkich interesuje mnie zakup Panasonic VIERA TX-P42GT20, ale na obecną chwilę nie mogę poszukać w necie interesujących testów na temat tej plazmy. Może ktoś z Was jest szczęśliwym posiadaczem tego cudeńka i może podzielić się spostrzeżeniami. A szczególnie interesuje mnie konwersja z 2D do 3D oraz czy wypada lepiej od plazm Samsunga 3D. Pozdrawiam
Panasonic TC-P42GT25 3D Plasma HDTV Review - TelevisionInfo.com
Witam,tu jest co prawda GT25 wersja na USA,ale moze sie przyda ten Test;
 

slimak

New member
Bez reklam
Jaki jest sens kupować P42GT20?

P42GT20=3800zł
P42VT20=5100zł – 500zł okulary – 500zł okulary – 350 WiFi = 3750zł.

Teoretycznie po sprzedaniu dodatków z VT lub dokupieniu tych samych dodatków do GT mamy obydwa telewizory w tej samej cenie, ale VT ma dużo lepszą czerń, dodatkowy głośnik basowy i funkcję PIP.
 

galpa

New member
1. Okulary dostaje gratis (1szt.) do telewizora w jednym ze sklepów internetowych.
2. Kupuje telewizor głównie dla filmów i TV w 2D, bo 3D traktuję jako nowinkę, która może się rozwinie na przyszłość, a wtedy okulary napewno bedą tańsze. W którymś sklepie internetowym widziałem po 313zł.
3. Mój budżet na nowy TV był do 3000zł, więc i tak przekroczyłem granicę troszkę. To jest max co teraz mogę wydać. Lepszy Panas GT20 niż jakiś LCD.
 

krys1972

New member
Galpa zgadzam się z Tobą w 100% plazma to jest to o co mi chodzi. Jak kupisz podziel się wrażeniami będę wdzięczny pozdrawiam
 

slimak

New member
Bez reklam
Jak dodatkowo w promocji dodają okulary to już trochę lepiej, ale….


2. Kupuje telewizor głównie dla filmów i TV w 2D.


Jak 3D nie jest priorytetem, to lepszy obraz będzie na:

P42V20 za 4000zł z dużo lepszą czernią, dodatkowym głośnikiem basowy i funkcją PIP.


Test p42gt20 w odniesieniu do g20, v20 i vt20
http://translate.google.com/transla....dk/test.php?subaction=showfull&id=1285749000

http://translate.google.com/transla....dk/test.php?subaction=showfull&id=1279623146
 
Ostatnia edycja:

galpa

New member
Po zakupie GT20 jestem pozytywnie zaskoczony rewelacyjnym sygnałem SD ze zwykłego dekodera cyfry+ (Phillips + talerz 60cm).
Szczególnie kanały TVP1, TVN, POLSAT i kilka innych. Oczywiście są kanały słabej jakości, ale i tak lepiej radzi sobie GT20 niż np LCD podobnej wielkości. Co do sygnału HD to jeszcze nie mam kanałów HD, ale mam podpięty komputer z TV za pomocą HDMI. Filmy MKV sciągnięte z internetu wygladają miód malina, ale pewnie na LCD też tak wygladają. Odtwarza divx + txt z USB, również MKV z USB ale coś gdy film ma inny format niż 16:9 to rozciąga go w pionie. Może to tylko kwestia ustawień, ale ja jeszcze tego nie znalazłem. Posiada wbudowany tuner satelitarny. 3D nie sprawdzone, ponieważ wybrałem ofertę bez okularów. Okulary bedą dokupione w przyszłości. Głównie TV służy do Cyfry+ SD i filmów w HD i Dvix. Na resztę możliwości musze poczekać. Polecam tym, którzy nie chcą się rozczarować sygnałem SD, bo HD wszędzie wygląda dobrze. TV oglądam z odległości 2,5-2,8. Przesiadłem się z CRT 29 cali. Pozdrawiam wszystkich.
 

krys1972

New member
Galpa przykro mi ale nabili Ciebie w butelkę do każdego modelu gt para okularów jest w zestawie za free. Niestety nasze sklepy chcą zarobić na wszystkim i wyciągają okulary z pudełek. Przejdź się do sklepu gdzie kupiłeś i postrasz ich że jeżeli nie dadzą Tobie okularów to założysz im sprawę, albo zrobisz z tego inny pożytek.:hihi:
 

galpa

New member
krys1972 - w sklepie firmowym Panasonica były okulary, tyle że za TV musiałem zapłacić po rabacie 5300zł. W sklepie nie dla idiotów ten TV był za 6200zł! (nie pytałem czy mają okulary). Dziekuję za info że mnie oszukali, ale i tak jestem zadowolony, bo ma go za 3800zł a okulary na portalu aukcyjnym są po 300zł. Jeśli w ofercie sprzedaży była informacja, że telewizor jest sprzedawany bez okularów, to ja kupiłem go godząc się na tą ofertę. Pozdrawiam.
 

user1515

New member
Po zakupie GT20 jestem pozytywnie zaskoczony rewelacyjnym sygnałem SD ze zwykłego dekodera cyfry+ (Phillips + talerz 60cm).
Szczególnie kanały TVP1, TVN, POLSAT i kilka innych. Oczywiście są kanały słabej jakości, ale i tak lepiej radzi sobie GT20 niż np LCD podobnej wielkości. Co do sygnału HD to jeszcze nie mam kanałów HD, ale mam podpięty komputer z TV za pomocą HDMI. Filmy MKV sciągnięte z internetu wygladają miód malina, ale pewnie na LCD też tak wygladają. Odtwarza divx + txt z USB, również MKV z USB ale coś gdy film ma inny format niż 16:9 to rozciąga go w pionie. Może to tylko kwestia ustawień, ale ja jeszcze tego nie znalazłem. Posiada wbudowany tuner satelitarny. 3D nie sprawdzone, ponieważ wybrałem ofertę bez okularów. Okulary bedą dokupione w przyszłości. Głównie TV służy do Cyfry+ SD i filmów w HD i Dvix. Na resztę możliwości musze poczekać. Polecam tym, którzy nie chcą się rozczarować sygnałem SD, bo HD wszędzie wygląda dobrze. TV oglądam z odległości 2,5-2,8. Przesiadłem się z CRT 29 cali. Pozdrawiam wszystkich.

GALPA jesteś pewien, że TX-P42GT20 posiada tuner satelitarny, jest w nim wejście na antenę satelitarną?
 

Stanley

Member
Bez reklam
GALPA jesteś pewien, że TX-P42GT20 posiada tuner satelitarny, jest w nim wejście na antenę satelitarną?

Witam

Tak, ten model posiada tuner satelitarny, co zresztą jest napisane w specyfikacji na stronie producenta:
Telewizory - Telewizory NeoPDP 3D - TX-P42GT20 - specifications - Panasonic Polska
(zintegrowane tunery: ...DVB-S/S2...)
Można też pobrać instrukcję i poczytać.

Natomiast tutaj znalazłem recenzję:
Panasonic TX-P42GT20E - test - Budowa zewnętrzna - Testy - Swiatobrazu.pl

Przy okazji wbudowanego w telewizor tunera sat (dotyczy również serii VT), jak to właściwie jest: czy mogę korzystać z popularnych w Polsce platform, np. CP, n, Cyfra (zamiast dedykowanego tunera mogę nabyć moduł CI?), czy też w praktyce pozostają tylko kanały FTA?

Pozdrawiam -

Stanley
 
Ostatnia edycja:

sezam

New member
Szanowni Państwo jestem zainteresowany kupnem TV tx42gt20E, tyle tylko że opinie są tak różne na jego temat, że już sam nie wiem czy kierować się opiniami czy też kupić i sprawdzić organoleptyczne w zaciszu domowym czy ten zakup był trafny.
 
Do góry