Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

electro69

New member
Miałem kupować 47DT50, ale jakoś nie widzę na niego obniżek. Tak się stało że mam ciekawą ofertę, ważną tylko dziś do 18, na 47ET60. Jako że wygląda podobnie, brak mu praktycznie tunera dvb-s, ale w zamian są okularki, to jestem w stanie pomyśleć nad tą ofertą. Ciekawi mnie czy w tym modelu jest matryca Panasonica, czy LG? Czy jest ktoś w stanie udzielić info na ten temat? Czy ten model ma 2-rdzeniowy procesor?
Na pewno ten model nie ma 2 rdzeniowego procesora dopiero od serii FT60 jest ... natomiast co do matrycy to nie jestem pewien jest to IPS więc raczej jest ona od LG.
Pozdrawiam
 

yash

New member
Dokładnie jest tak jak napisałem. Imput lag nie występuje w matrycach IPS. Taką matrycę ma model ET60. Natomiast imput lag występuje w plazmie, i właśnie o tym tam piszą. Imput lag występuje w ST60 (plazma). Jeżeli chodzi o gry na pewno w ET 60 nie ma imput lag ( matryca IPS) a będzie imput lag w ST 60 (plazma). Zwróć uwagę, że oni tam piszą, że jest to główna wada właśnie ST60 (plazmy) a nie ET60 (IPS). Jeszcze raz powtórzę: ET 60 ma matryce IPS i nie ma imput lag.

Oczywiście masz rację, już po prostu dużo czytałem i mi sie pomyliło.

Ja tylko jeszcze dodam od siebie, że kilka dni temu porównywałem Philipsa 42pfl6007 z Panasem 47ET60 (IPS ;) i niestety przy filmie testującym ostrość (fullhd), który puściłem z dysku przenośnego Philips miał zdecydowanie lepszy obraz. Nie jestem ekspertem i nie nazwę tego, ale przy scenach gdzie był pokazywany sufit jakiejś katedry było wyraźnie widać że krawędzie skośnych elementów były wypikselowane (jak schodki).

Nawet sprzedawca, który od początku philipsa mi odradzał przyznał że 6007 miała lepszy obraz. Na plus 6007 przemawiało tez to, że mogłem zobaczyć trailer z fast and furious (*.mov) - ale tutaj z kolei coś dziwnie sporo było artefaktów przy dynamiczniejszych scenach (facio powiedział, że może nie odczytuje na czas z dysku o_O - film miał 2 minuty i ważył 180 mb więc raczej nie o to chodziło).
 

xavanger

New member
Panasonic też produkuje matryce IPS, Samsung także.

produkować sobie może

ale te są od LG w 100% bo mają ich pasywne 3D :)

a co do zacinania DLNA ja używam Mezzmo i polecam w 100% zero lagów i filmy 1080p SBS 3D z DTS śmigają :) ale to wszystko oczywiście po kabelku leci. Po wifi nie testowałem :p
 

Adax01

Member
Panasonic TX-L42ET60E -jaki uboższy model?

Witam, Pozwólcie, że tutaj się podłączę w sprawie alternatywy. Panowie obeznani w modelach: szukam Panasonica o takim właśnie konstrukcji, wyglądzie i jakości obrazu, ale totalnie bez dodatków, czyli bez 3D i bez internetu, ew. ready...

Panasonic TX-L42ET60E przypadł mojej rodzinie do gustu, ale wydaje się nam, że nie potrzebujemy 3D (wolimy kino od czasu di czasu :) ) więc poradźcie, który model to spełni? Jeśli zaś różnica w cenie nie byłaby duża, to może .... ten.
 

stefann21

New member
Witam od niedawna jestem posiadaczem tego tv. Telewizor super czerń bardzo dobra kolory idealne jak dla mnie, tylko irytuje mnie jedna rzecz jak mam wpięty np tuner dvb-s lub komputer przez hdmi i jest to urzadzenie właczone ze daje sygnał na tv to zasieg sygnału dvbt w tv spada mi automatycznie prawie do zera. Mogłby to ktos dla mnie sprawdzic czy ma tak samo ?


pozdrawiam
 

popi1977

New member
popi1977 -dzięki, widzę kilka mutacji tego E6, np. TX-L39B6E-S, itp. czy to ma być czysta nazwa TX-L39B6E ?

Ja pisałem o TX-L39E6E lub TX-L42E6E bo one są srebrne tak jak Et60. Te co podałeś są czarne.Możesz trochę przyoszczędzić jak nie zależy Ci na 3d bo 42E6E są od ok 2100zl a 42ET60 to ok 3000zl.Tylko E6e ma matryce samsunga va a ET60 ips od LG,co ma swoje zalety jak i wady. Zajrzyj do wątku o E6 tam się dowiesz może więcej.
 
Ostatnia edycja:

Turek121

New member
Witam Wszystkich,
Mógłbym się ktoś wypowiedzieć na temat wrażeń z gier na pc podłączonym do tego tv przez hdmi ? Przewertowałem wszystkie strony tego wątku, oprócz tego, że tv ma mały input lag nic więcej nikt nie napisał. Jak się prezentuje czerń, czy nie występują jakieś problemy ? Mile widziane obiektywne jak i subiektywne wrażenia. Poszukuję tv głównie do oglądania filmów z lapka oraz konsoli, w mniejszym stopniu do telewizji. Jeżeli ktoś miał styczność z grami 3d i nie tylko na ps3 to byłbym wdzięczny za informacje. Pozdrawiam :)
 

xavanger

New member
Witam Wszystkich,
Mógłbym się ktoś wypowiedzieć na temat wrażeń z gier na pc podłączonym do tego tv przez hdmi ? Przewertowałem wszystkie strony tego wątku, oprócz tego, że tv ma mały input lag nic więcej nikt nie napisał. Jak się prezentuje czerń, czy nie występują jakieś problemy ? Mile widziane obiektywne jak i subiektywne wrażenia. Poszukuję tv głównie do oglądania filmów z lapka oraz konsoli, w mniejszym stopniu do telewizji. Jeżeli ktoś miał styczność z grami 3d i nie tylko na ps3 to byłbym wdzięczny za informacje. Pozdrawiam :)

1. Praktyczny brak input laga. Grałem z pc w Black Ops 2 i nie zauważyłem ścinek czy smużeń :)
2. Filmy polecam oglądać przez mezzmo ew. serviio lub inny serwer DLNA :) ładnie śmiga
3. 3D działa tak samo dobrze jak w LG. :popcorn:
4. Konwersje z 2D do 3D uznaj za ciekawostkę.
5. Konsoli żadnej nie mam więc nie wiem.

Generalnie za te pieniądze nic ciekawszego nie znajdziesz.

ps. Jak będziesz miał możliwość obejrzenia przed zakupem to zobacz czy clouding nie będzie w tym konkretnym TV co kupisz. Bo to loteria z tego co słyszę. Mój na szczęście jest wolny od tego...
 

Since

New member
czy probowaliscie podlaczyc ten tv do laptopa po hdmi ? znajomi tak probowali i nic z tego.. sprawdzane na dwoch roznych kablach.
 

Buttdozer

New member
Witam wszystkich. Troszkę ponad tydzień temu sprawiłem sobie TX-47ET60E. Nie ukrywam, że tym modelem zainteresował mnie tutejszy test, choć oczywiście przejrzałem też inne recenzje i zważyłem różne za i przeciw - tych pierwszych było znacznie więcej. W sklepie oczywiście TV oglądałem, bawiłem się pilotem, sprawdzałem co i jak. Wszystko wydawało się być w porządku. Z TV (inny egzemplarz niż na wystawce) mam jednak jeden, aczkolwiek chyba poważny problem.

Otóż o ile do jakości obrazu nie mam żadnych zarzutów. Nie obserwuję też praktycznie jakiegokolwiek cloudingu, co w przypadku krawędziowo podświetlanych LCD warto uznać oczywiście za szczęście. Problem mam z czymś co bym opisał wręcz jako odwrotność cloudingu. Zauważyłem to już drugiego dnia od zakupu (nastąpił wieczorem), ale wtedy wydawało mi się, że to wina konkretnej treści w filmie. Teraz wiem na pewno, że jest to wada telewizora. Objawia się ona tym, że na ekranie widzę troszeczkę przyciemnione obszary, w postaci kilku pionowych pasów, o różnych szerokościach, lecz nie mniejszych niż parę centymetrów. Od samej góry do samego dołu. Najbardziej widoczne są przy jasnej, niezbyt skomplikowanej treści (np. widoku pogodnego nieba) lub przy jednokolorowym, w miarę jasnym obrazie. Im dłużej mam telewizor tym bardziej mnie te bloki zwyczajnie irytują.

Ponadto przyglądając się matrycy z bliska zauważyłem coś niepokojącego, a mianowicie to, że matryca w obu dolnych rogach jest... delikatnie zagięta do wewnątrz, tzn. widać, że przy samych rogach, gdzieś od odległości 3~4 centymetrów od nich,stopniowo zwiększa się dystans pomiędzy powierzchnią matrycy, a wewnętrzną stroną ramki ekranu. Czy ktoś zauważył coś takiego w swoim egzemplarzu? Zaznaczam że mój był fabrycznie zapakowany, więc czyjaś "ingerencja" raczej w grę nie wchodzi.

No i najważniejsze - czy mam szansę na powodzenie w reklamowaniu TV, ze względu na te przyciemnione (zaznaczam, że na ogół niewidoczne, ale w konkretnych sytuacjach grają mi na nerwach) bloki? W załączniku dodaję obrazek poglądowy. Specjalnie nie robiłem tych pasów jakichś mocnych, aby nie tworzyć jakiejś sztucznej dramaturgii. Mam nadzieję, że jednak są widoczne i można na podstawie obrazka zrozumieć, co miałem na myśli opisując te pasy. Tego jasnego rogu z lewej proszę nie brać pod uwagę - obrazek wziąłem z neta i tylko dorzuciłem wspomniane, ciemne obszary.
 

Attachments

  • tv.jpg
    tv.jpg
    20,9 KB · Wyś: 1480
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To się nazywa Banding. Jest to cecha telewizorów Edge Led. Ostatnimi czasy rzadko się spotyka tak duży jak tu podałeś. Najlepiej sprawdzić przed zakupem i nie ma żadnych problemów.
Oczywiście wezwałbym serwis i poczekał na ich opinię.
Jeśli jest mały to nie masz szans. Łatwiej trzeba było wymienić w sklepie.
Nie sprawdzałem odchodzenia matrycy od ekranu ale to nie jest przyczyna tego co podałeś.
To jest tylko sprzęt - ja bym zgłosił do serwisu Panasonica szczególnie ze Cię denerwuje.
 

Since

New member
Witam wszystkich. Troszkę ponad tydzień temu sprawiłem sobie TX-47ET60E. Nie ukrywam, że tym modelem zainteresował mnie tutejszy test, choć oczywiście przejrzałem też inne recenzje i zważyłem różne za i przeciw - tych pierwszych było znacznie więcej. W sklepie oczywiście TV oglądałem, bawiłem się pilotem, sprawdzałem co i jak. Wszystko wydawało się być w porządku. Z TV (inny egzemplarz niż na wystawce) mam jednak jeden, aczkolwiek chyba poważny problem.

Otóż o ile do jakości obrazu nie mam żadnych zarzutów. Nie obserwuję też praktycznie jakiegokolwiek cloudingu, co w przypadku krawędziowo podświetlanych LCD warto uznać oczywiście za szczęście. Problem mam z czymś co bym opisał wręcz jako odwrotność cloudingu. Zauważyłem to już drugiego dnia od zakupu (nastąpił wieczorem), ale wtedy wydawało mi się, że to wina konkretnej treści w filmie. Teraz wiem na pewno, że jest to wada telewizora. Objawia się ona tym, że na ekranie widzę troszeczkę przyciemnione obszary, w postaci kilku pionowych pasów, o różnych szerokościach, lecz nie mniejszych niż parę centymetrów. Od samej góry do samego dołu. Najbardziej widoczne są przy jasnej, niezbyt skomplikowanej treści (np. widoku pogodnego nieba) lub przy jednokolorowym, w miarę jasnym obrazie. Im dłużej mam telewizor tym bardziej mnie te bloki zwyczajnie irytują.

Ponadto przyglądając się matrycy z bliska zauważyłem coś niepokojącego, a mianowicie to, że matryca w obu dolnych rogach jest... delikatnie zagięta do wewnątrz, tzn. widać, że przy samych rogach, gdzieś od odległości 3~4 centymetrów od nich,stopniowo zwiększa się dystans pomiędzy powierzchnią matrycy, a wewnętrzną stroną ramki ekranu. Czy ktoś zauważył coś takiego w swoim egzemplarzu? Zaznaczam że mój był fabrycznie zapakowany, więc czyjaś "ingerencja" raczej w grę nie wchodzi.

No i najważniejsze - czy mam szansę na powodzenie w reklamowaniu TV, ze względu na te przyciemnione (zaznaczam, że na ogół niewidoczne, ale w konkretnych sytuacjach grają mi na nerwach) bloki? W załączniku dodaję obrazek poglądowy. Specjalnie nie robiłem tych pasów jakichś mocnych, aby nie tworzyć jakiejś sztucznej dramaturgii. Mam nadzieję, że jednak są widoczne i można na podstawie obrazka zrozumieć, co miałem na myśli opisując te pasy. Tego jasnego rogu z lewej proszę nie brać pod uwagę - obrazek wziąłem z neta i tylko dorzuciłem wspomniane, ciemne obszary.


Mozesz kolego sprawdzić czy załącza Ci się obraz z laptopa po hdmi ?
 
Do góry