Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

TV3D

New member
Bez reklam
PANASONIC TX-L42ET60E a TV-weeb.tv

Panowie jak w L42ET60 działa TV-internetowa weeb.tv?
płynnie czy się obraz przycina?

Obraz programów nadawanych z weeb.tv w ET60E macie na calym Ekranie TV?
czy na samym dole wyświetla się taki pasek nawigacyjny do szybkiego uruchamiania od weeb.tv?

-Jest on widoczny przez cały czas? czy po chwili znika?


Ważne : ten PANASONIC TX-L42ET60E jest dwurdzeniowy?
pozdro
 
Ostatnia edycja:

zbyniu4

New member
Pytanie do znawców tematu. Jak i z której strony-może z obydwu stron- jest podświetlana matryca w TX-L50ET60? Czy w modelach 50 calowych podświetlenie jest "równomierne"?
ps
sprzedawca w jednym ze sklepów stwierdził że w 50" podświetlenie jest z dwóch stron ale nie mieli go na sklepie i nie można była sprawdzić
 

TV3D

New member
Bez reklam
Możecie jeszcze mi powiedzieć jak w L42ET60 działa TV-internetowa weeb.tv? płynnie czy obraz się przycina?


Programy nadawane z weeb.tv w ET60E macie na calym Ekranie TV?
czy na samym dole wyświetla się pasek nawigacyjny do szybkiego uruchamiania od weeb.tv?

-Jest on widoczny przez cały czas? czy po chwili znika?

Jest dwurdzeniowy.
Piloty dodawane są do modeli od serii DT60

W takim razie nie ma możliwości dokupienia Pilota to L42ET60?
 
Ostatnia edycja:

navwiedzony

New member
Witajcie.

Wczoraj stałem się (mam nadzieję) szczęśliwym posiadaczem tego telewizorka (TX-L42ET60E), jednak nie miałem czasu nawet zaglądnąć do pudełka. Wygląda mi jednak na to, że ktoś już to pudło otwierał i w związku z tym moje pytanie (laik ze mnie totalny, więc z góry proszę o wybaczenie): jak można sprawdzić czy telewizor już pracował? Ponoć w menu serwisowym jest jakaś możliwość sprawdzenia "przebiegu", tylko proszę mnie uświadomić jak tam wejść i co dalej uczynić.

Kolejna sprawa to już poważniejsza rzecz. Mam ten TV, mam kino Philipsa HTS9140/12, do tego PS3 i dekoder HD Cyfrowego Polsatu. Jak to wszystko ze sobą połączyć, by miało ręce i nogi?

:blagam: pomocy!

Pozdrawiam,
Kamil
 

lefff

New member
Wczoraj stałem się (mam nadzieję) szczęśliwym posiadaczem tego telewizorka (TX-L42ET60E), jednak nie miałem czasu nawet zaglądnąć do pudełka. Wygląda mi jednak na to, że ktoś już to pudło otwierał i w związku z tym moje pytanie (laik ze mnie totalny, więc z góry proszę o wybaczenie): jak można sprawdzić czy telewizor już pracował? Ponoć w menu serwisowym jest jakaś możliwość sprawdzenia "przebiegu", tylko proszę mnie uświadomić jak tam wejść i co dalej uczynić.

Jeżeli pudełko było oklejony oryginalną taśmą to nie powinieneś mieć wątpliwości.
TV musiał już trochę pracować nawet w celu jego sprawdzenia w fabryce.

Ale jeżeli chcesz koniecznie wiedzieć ile czasu i ile razy był włączany wejdź w tryb serwisowy. Tylko uważaj bo wszelkie inne zmiany (wprowadzone nawet nieświadomie) mogą wpłynąć na działanie/uszkodzenie TV - Ten tryb nie oferuje "wyjścia bez zapisu"

Sprawdzenie ilości włączeń i godzin pracy:
1. Po prawej stronie telewizora (z tyłu) naciskamy i trzymamy przycisk "VOL -" i z pilota naciskamy 3 razy przycisk "i".
2. Powinno uruchomić się menu serwisowe, kolejne czynności wykonujemy już pilotem
3. Naciskamy Przycisk "2" i "O.K."
4. Schodzimy strzałkami na pozycję PTCT (Jak dobrze pamiętam nazwa jest dłuższa ale w nazwie "funkcji" jest to "PTCT") i przechodzimy strzałką w prawo na puste pole.
5. Przytrzymujemy 3 sek. przycisk MUTE (wyciszenie) i pojawi nam się info o ilości godzin pracy i włączeń telewizora.
6. Wychodzimy z menu serwisowego przytrzymując przez 3 sek. przycisk EXIT.



Kolejna sprawa to już poważniejsza rzecz. Mam ten TV, mam kino Philipsa HTS9140/12, do tego PS3 i dekoder HD Cyfrowego Polsatu. Jak to wszystko ze sobą połączyć, by miało ręce i nogi?
Przecież TV ma 3 wejścia HDMI w tym jedno z ARC (zwrotne audio). Podłącz wszystko kablami HDMI. Przy czym do HDMI z ARC podłącz kino a reszta obojętnie.
 

navwiedzony

New member
Bardzo dziękuję za szybki odzew i dokładną odpowiedź :)

Z tym menu serwisowym wszystko kumam, ale co do tych kabli HDMI mam wątpliwości. Po prostu połączyć tak?
TV - HDMI Arc - Kino
TV - HDMI - Dekoder
TV - HDMI - PS3

I wszystko będzie ze sobą połączone i np. dźwięk z PS3 będzie płynął poprzez kino?
 

lefff

New member
Jeżeli dźwięk z PS3 chcesz puszczać poprzez kino to tak jak radził poprzednik połącz dodatkowo kablem optycznym PS3 z Kinem.
 

navwiedzony

New member
Czyli wynika z tego, że muszę PS3 podłączyć do TV za pomocą HDMI i z kinem za pomocą optyka.
No i pewnie dokładnie tak samo musi być w przypadku dekodera CP, tak? Żeby dźwięk z programów Cyfrowego Polsatu szedł przez kino muszę też połączyć jakoś (kino ma tylko jedno wejście optyczne) dekoder z kinem?
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
Wszystkie sprzęty łączysz z telewizorem kablami HDMI. Jeśli chodzi o PS3 to łączysz je z TV po HDMI, dodatkowo kablem optycznym z kinem (nie zapomnij ustawić tego wejścia audio w ustawieniach konsoli, nie wykryje go automatycznie). Ponadto pamiętaj, że jesli zależy Ci na obsłudze 3d przez PS3 musisz kupić kabel HDMI 1.4.
 

ciara69

New member
Witam

Mam pytanie przymierzam sie do kupna tegoż modelu w euro jest teraz w promocji za 2600 zl i moje pytanie czy warto doplacic 520 zl za dodatkowa gwarancje na 5 lat

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

navwiedzony

New member
Jakie to "kino'? Wszystko laczysz kablami HDMI, wpuszczasz do kina, a jednym wychodzisz na tv, to wszystko.
To byłoby zbyt piękne i proste. Kino pisałem jakie, a tu jego specyfikacja Philips HTS9140/12 - Zestaw kina domowego SoundBar
Zajmuje mało miejsca, ale możliwości podłączeniowe też są niewielkie.. :cry:

Wszystkie sprzęty łączysz z telewizorem kablami HDMI. Jeśli chodzi o PS3 to łączysz je z TV po HDMI, dodatkowo kablem optycznym z kinem (nie zapomnij ustawić tego wejścia audio w ustawieniach konsoli, nie wykryje go automatycznie). Ponadto pamiętaj, że jesli zależy Ci na obsłudze 3d przez PS3 musisz kupić kabel HDMI 1.4.
A co w tym przypadku z dekoderem Cyfrowego Polsatu - dźwięk z niego będzie tylko w głośnikach TV?
 

pebe86

Member
Bez reklam
Z tego co wyczytałem w specyfikacji to masz w kinie wejście koaksjalne- sprawdź, czy nie masz go też w dekoderze, wtedy mógłbyś puścić jeszcze dźwięk tą drogą.

Inna sprawa że mi na dźwięku z kina w telewizji nie zależało, dlatego nawet swojego nie podpinałem pod tv. Za każdym razem włączając tv musiałbym też włączać kino, co przy zwykłej telewizji i częstym włączaniu/wyłączaniu telewizora (np rano) chyba by mnie denerwowało :)

Więc u mnie wygląda to tak:
PS3, Xtreamer, oraz samo kino- podpięte do tv przez HDMI.
Dźwięk z PS3 do kina poprzez kabel optyczny.
Dźwięk z odtwarzacza do kina poprzez kabel koaksjalny.
Dekoder (czas przeszły, bo teraz mam moduł CI+ :)) był normalnie podłączony HDMI, a dźwięk z telewizora.
 

pebe86

Member
Bez reklam
U mnie z pozoru sytuacja była prostsza, bo mam w kinie 2 wejścia i 1 wyjście HDMI, tyle że: podłączając PS3 do kina nie obsługiwało 3d (PS3 je obsługuje, ale mój bluray jeszcze nie), a przy podłączeniu odtwarzacza (Xtreamer) poprzez HDMI do kina miałem duże problemy z dźwiękiem przestrzennym- więc musiałem kombinować tak jak wyżej. Podobnie jak Ty :)
 
Do góry