Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

ciara69

New member
Witam

Ponawiam pyt.

Mam pytanie przymierzam sie do kupna tegoż modelu w euro jest teraz w promocji za 2600 zl i moje pytanie czy warto doplacic 520 zl za dodatkowa gwarancje na 5 lat

A gdzie kupowales?? Kurde juz mnie wystraszyles

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

pebe86

Member
Bez reklam
Witam

Ponawiam pyt.

Mam pytanie przymierzam sie do kupna tegoż modelu w euro jest teraz w promocji za 2600 zl i moje pytanie czy warto doplacic 520 zl za dodatkowa gwarancje na 5 lat

A gdzie kupowales?? Kurde juz mnie wystraszyles

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Zastanów się najpierw nad sensem tego pytania- być może zrozumiesz, dlaczego nikt nie odpowiedział.
To, czy warto, czy nie, to sprawa indywidualna- i sam musisz ocenić czy chcesz dopłacać ponad 500 zł żeby mieć spokój przez 5 lat, czy nie. Przecież nikt w Twojej głowie nie siedzi.

A 100% odpowiedź na to pytanie poznasz 5 lat po zakupie tego tv...
 

ciara69

New member
Zadalem to pytanie bo byc moze ktos korzystal z tej opcji duzo wczesniej i ma jakies doswiadczenie jak to pozniej jest z ta niby gwarancja czy to dziala czy potem jest problem z naprawa, a chodzi mi rowniez o to czy faktycznie jest tak ze nowy sprzet nie dziala dluzej jak 3 lata po czym sie psuje

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie prawda, znam sprzęty od lat i odradzam kupowania przedłużanej gwarancji. Z całą pewnością nie dotyczy to Panasonica.
 

ciara69

New member
A mozecie mi jeszcze powiedziec czy duzo gorszy jest sony KDL42W655 od w/w panasonica bo jest w tej samej cenie co panasonic i wiem ze nie ma 3d co akurat dla mnie jest bez znaczenia

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

TV3D

New member
Bez reklam
A mozecie mi jeszcze powiedziec czy duzo gorszy jest sony KDL42W655 od w/w panasonica bo jest w tej samej cenie co panasonic

ale kombinujesz ;) -bierz Panasa i będziesz zadowolony:smile:

Czy ktoś sprawdzał obsługę strony weeb tv i ogólnie przeglądarkę - jest szybsza niż w zeszłorocznej serii?

Ten temacik jak działa u Was?


Ps: ewentualnie ue40F6500 - reszta na PW;)
 
Ostatnia edycja:

navwiedzony

New member
Z tego co wyczytałem w specyfikacji to masz w kinie wejście koaksjalne- sprawdź, czy nie masz go też w dekoderze, wtedy mógłbyś puścić jeszcze dźwięk tą drogą.

Inna sprawa że mi na dźwięku z kina w telewizji nie zależało, dlatego nawet swojego nie podpinałem pod tv. Za każdym razem włączając tv musiałbym też włączać kino, co przy zwykłej telewizji i częstym włączaniu/wyłączaniu telewizora (np rano) chyba by mnie denerwowało :)

Więc u mnie wygląda to tak:
PS3, Xtreamer, oraz samo kino- podpięte do tv przez HDMI.
Dźwięk z PS3 do kina poprzez kabel optyczny.
Dźwięk z odtwarzacza do kina poprzez kabel koaksjalny.
Dekoder (czas przeszły, bo teraz mam moduł CI+ :)) był normalnie podłączony HDMI, a dźwięk z telewizora.

U mnie z pozoru sytuacja była prostsza, bo mam w kinie 2 wejścia i 1 wyjście HDMI, tyle że: podłączając PS3 do kina nie obsługiwało 3d (PS3 je obsługuje, ale mój bluray jeszcze nie), a przy podłączeniu odtwarzacza (Xtreamer) poprzez HDMI do kina miałem duże problemy z dźwiękiem przestrzennym- więc musiałem kombinować tak jak wyżej. Podobnie jak Ty :)

Dzięki wielkie za zainteresowanie moją sprawą. Będę kombinował i może ogarnę, a jak nie to trzeba będzie zakupić porządne kino z duuużą ilością wejść i wyjść HDMI.. Bo jednak dźwięk z głośników telewizora faktycznie jest lichy - w porównaniu do starego LCD-ika Philipsa wręcz mizeria.

Na razie wyciągnąłem TV-ka z pudła i go uruchomiłem. Podłączyłem tylko PS3 (za pomocą HDMI) by sprawdzić czy w ogóle sprzęt gada. No i ładnie się przestraszyłem... Otóż dźwięki były tylko w menu PS'a, natomiast po włączeniu jakiejkolwiek gry głucha cisza. Pozmieniałem ustawienia w PS3 dotyczące dźwięku (zaznaczyłem wszystko co się dało), no i problem zniknął, ale nie całkiem. W grze FIFA 13 nie ma głosu komentatorów. WTF?? Innych gier dokładnie nie obczaiłem, ale jakieś dźwięki na pewno się pojawiają (czy wszystkie jeszcze nie wiem).
 

lefff

New member
Może w PS3 masz ustawione by dźwięk szedł w 5.1 a przecież ten panas ma głośniki stereo więc może dlatego "obcina" ci komentatora. Jak dobrze pamiętam z własnego testowania filmów z 5.1 standardowo TV nie miksuje kanałów. Ale nie pamiętam teraz czy wystarczy coś zmienić w ustawieniach dźwięku by słyszeć wszystko.

A co do do przedłużonej gwarancji również odradzam ale... to indywidualna potrzeba bezpieczeństwa klienta więc jak już ktoś wspomniał od niego zależy czy chce spać beztrosko czy nie :)
 

pebe86

Member
Bez reklam
Z gwarancjami to jest temat bardziej złożony- jeśli przedłużoną gwarancję oferuje producent (tak jak ostatnio w promocji robiło Sony) to moim zdaniem jest to warte rozważenia. Natomiast te wszystkie przedłużenia gwarancji w MM czy EURO, to są jakieś pseudo-polisy ubezpieczeniowe, i sporo było w sieci artykułów, że jak przychodzi co do czego to są z tym duże problemy...


A co do kina domowego- zdecydowanie warto :)
Ja nie jestem w tej kwestii ekspertem, bo mój obecny zestaw to również pierwsze moje kino, ale frajda i przeskok olbrzymi :)
 

cuba1986pl

New member
Szukałem informacji o martwych pikselach w TV LED Panasonica [google, FAQ na ich stronie WWW], ale znalazłem informacje jedynie o plazmach. Na infolinii nikt mi nie odebrał telefonu.

Może Koleżanki i Koledzy wiedzą coś więcej? Piksel w lewym górnym rogu, kolor czerwony. Model: Panasonic TX-L42ET60E

Pozdrawiam
 

matiEX

New member
A ja mam pytanie z innej beczki, posiadam stare kino domowe Samsung HT-DS900 z niedziałającym DVD, ale głośniki są spoko i chciałbym dźwięk z TV przez nie puścić. Czy kablem optycznym da radę? Tak wygląda z tyłu to DVD:
pc234628.jpg
 

matiEX

New member
A czy dało by radę puścić też dźwięk z PS3 fat tym wejściem? Bo chciałbym kupić PS3 zamiast odtwarzacza Blu-ray tylko nie wiem czy to by zdało egzamin i funkcjonowało tak jak powinno...

Wysyłane z mojego HTC Sensation za pomocą Tapatalk 2
 

lefff

New member
PS3 też możesz tu podłączyć ale dwa urządzenia na raz.
Tzn albo TV albo PS3
Nie wiem czy są jakieś switch'e optyczne by połączyć dwa wyjścia optyczne w jedno wejście. Poszukaj na sieci.
 

Maciej87

New member
Witam,
ostatecznie jestem posiadaczem tego Panasonica od dwóch dni. Zauważyłem natomiast pewien problem. Otóż telewizor co kilkanaście minut wydaje z siebie niepożądany dźwięk - pstryknięcie, tak jakby się włączał bądź wyłączał. Czym może być to spowodowane? Może wadliwy egzemplarz? Proszę o pomoc
 

matiEX

New member
Ja osobiście nie zauważyłem żadnego niepokojącego dźwięku podczas pracy TV.

Wysyłane z mojego HTC Sensation za pomocą Tapatalk 2
 

shreek

New member
Witam.

Czy ktoś z kolegów pomoże w odpowiedzi na pytanie dlaczego tv nie chce wyświetlać obrazu z laptopa (Samsung R522) na ekranie??
Połączenie przez kabel HDMI. Laptop wykrywa TV, ale na tym się ich współpraca kończy i TV za nic nie chce wyświetlić pulpitu :/ Kabel działa bo z DVD na TV idzie obraz i dźwięk. Sterowniki do k. graficznej dzisiaj instalowane najnowsze. Ja natomiast już nie mam pomysłu co jest nie tak.

Za każdą Waszą sugestię będę wdzięczny,
pozdr.
 
Do góry