Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

apal100

New member
Jestem posiadaczem Panasonic TX-L47ET60E i muszę stwierdzić ,że telewizor jest ok jeśli ktoś wykorzystuje go głównie do oglądania tv. Jakość obrazu bardzo dobra ,dźwięk wbrew opiniom innych użytkowników zadowalający. Natomiast smart w porównaniu z moim 4letnim samsungiem 32650 to porażka -youtube zacina się tak ,że nic nie można obejrzeć, ani posłuchać -na samsungu śmiga aż miło ,ipla-stara wersja, brak vod-tv ,ogólnie mała ilość aplikacji darmowych. Przeglądarka internetowa-bez klawiatury lepiej wcale nie korzystać,bo pisanie na pilocie wkurzające. Zastrzeżenia też mam do pilota -zbyt blisko niektóre przyciski ,aby coś zrobić trzeba bardzo precyzyjnie przycisnąć odpowiedni przycisk tak aby nie dotknąć sąsiedniego. Spodziewałem się, że spełni on moje oczekiwania,ale w tej chwili żałuję że nie wybrałem samsunga.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przeglądarkę internetową możesz obsłużyć w Panasonicu nawet z poziomu Siri czyli głosowo. Wystarczy skorzystać z aplikacji Viera Remote i wówczas można sobie śmigać w internecie ile dusza zapragnie.

Natomiast znów nie rozumiem czemu się zacina Youtube, u mnie się nie zacina. Nawet kilka razy dziennie korzystamy z pokazów na różnych telewizorach Panasonica i wszystko gra jak należy.

Dźwięk wbrew opinii innych. Sam widzisz to co Tobie odpowiada nie zawsze odpowiada innym. I będą pluć na Ciebie że nie masz pojęcia o tym telewizorze. Selavi ....

Ale na pilota to jeszcze nigdy nikt nie narzekał i powiem że musisz mieć duże palce, bo ten pilot jest intuicyjny i jest od lat bo jest czysty w swojej prostocie.
 

bugbug1

New member
co do yt to również mnie denerwuje że wrzuca hd/fhd (nie wiem jak sprawdzić) bo mam 3mb i tnie. Buforu jako takiego nie zauważyłem ;/ a szkoda.

Co do pilota jedyny i największy problem to przycisk home, który można omyłkowo wdusić chcąc wdusić strzałkę w górę.

Skoro kupujesz TV dla smarta to coś nie tak.
Do tego kup sobie starego lapka i kabel za 20 zł i masz full smart :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Musisz zwiększyć przepływ - dlatego się tnie.
Przycisk Home - to wg mnie trzeba opanować bo u innych jest podobnie.
A z tym laptopem super pomysł !!!
 

tomasz.k

New member
Zama różnica - u mnie na 4,5 Mbps tnie tak samo na laptopie, tablecie itp. Tylko na tych urządzeniach mogę dać pauze i bufor się załaduje a na tv nie.

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 4
 

bugbug1

New member
ja mam puszczone po kablu. Strasznie brakuje buforu. rozumie że może tv nie mieć pamięci ale powinna być opcja buforu np z pendrive :)
 

baasior

New member
Panowie mam pytanie, czy ten tv bez problemu czyta każdy duży plik MKV z dts? Czy ogólnie jesteście zadowoleni z obrazu. Czy porównywał go ktoś do serii np F6500 SAMSUNGA.
 

artektorun

New member
ja mam puszczone po kablu. Strasznie brakuje buforu. rozumie że może tv nie mieć pamięci ale powinna być opcja buforu np z pendrive :)

Ja mam wifi i też zacina i to jest chyba wina tego że wybiera wysokie rozdzielczości, pytanie czy lepiej będzie na kablu czy to bez różnicy ?

Można jakoś zmienić jakośc/ rozdzielczość na youtube na tym telewizorze ? Nowe filmy i w ogóle nowe materiały najczęściej mają nawet 720.
 

mich83

New member
Telewizor kupiłem rodzicom jakieś 3 miesiące temu i mam takie spostrzeżenia.

W cyfrowym UPC kanały HD nagrane w dobrej jakości mają świetną głębie obraz nie jest płaski bardziej przypomina to 3D. Natomiast czasem przy ruchach kamery obraz jakby za nią nie nadążał, brakuje płynności. Nie próbowałem jeszcze zmieniać nic w ustawieniach, wszystko jest jak po wyjęciu z pudełka.

Co do youtuba. Mam internet UPC 25 Mb, i szczerze powiem ze nie spodziewałem się tak dobrej jakości , nowe teledyski np. lady gagi maja niesamowitą głębie.

Negatywnie natomiast zaskoczyła mnie IPLA. Niektóre materiały są odtwarzane poprawnie, w niektórych dźwięk jest opóźniony w stosunku do obrazu , a np. w Swiecie według Kiepskich na których oglądaniu zależało by mi najbardziej przez IPLE jakość jest fatalna. Obraz regularnie się zatrzymuje, co jakieś 2 sekundy, czyli takie przeskoki. JAK U WAS ODTWARZA SIE TEN SERIAL ? Dodam ze TV mam podłączony do routera kablem.


Mam laptopa z WINDOWSEM 8. TV podłączony do routera kablem, laptop z routerem po wifi. Czy da się udostępnić filmy z laptopa na TV bez dodatkowego oprogramowania czy musze przez jakiś dodatkowy program ? Chodzi oczywiście o DLNA.
 

artektorun

New member
Podłączyłem laptop do tego tv panasonica i niestety przy 1080p obcina mi boki.

Zrobiłem korektę poprzez :panel sterowania NVidia/ Display/ Adjust desktop size and position/ resize/

Ustawiłem tam rozdzielczość 1862x1048

Czy tak można robić? Czy czegoś nie zepsuje ?:)
 

zbych400

New member
Może ktoś mi podpowie, jak z tego telewizora przesłać sygnał audio do wzmacniacza. W Philipsie miałem kablem koaksjalnym, a jak w tym przypadku?
 

Neqrim

New member
Podłączyłem laptop do tego tv panasonica i niestety przy 1080p obcina mi boki.

Zrobiłem korektę poprzez :panel sterowania NVidia/ Display/ Adjust desktop size and position/ resize/

Ustawiłem tam rozdzielczość 1862x1048

Czy tak można robić? Czy czegoś nie zepsuje ?:)

Witam

Miałem podobny problem, z tym że ucinało mi górę i dół. Swój problem rozwiązałem tym, że w opcjach TV włączyłem piksel w piksel.
 

artektorun

New member
Ponawiam pytanie.

1. Co można zmienić w ustawieniach telewizora aby ten nie wybierał wysokich rozdzielczości na youtube ?
2. Do jakich rozdzielczości na youtube daje rade wasz tv panasonic, oczywiście przy szybszych łączach ?
-------------------------------

U mnie wybiera 720p lub wyzej.

W tv sony podobno można wybierać w ustawieniach tv hd lub sd i wtedy nie ma problemu z wyświetlaniem filmów z youtube.
Wtedy przy sd wybiera niską rozdzielczość i filmy nie zacinają .
 
Ostatnia edycja:
Do góry