Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

maciejda

New member
Witam ponownie. Chciałem się podzielić jeszcze raz moimi spostrzeżeniami odnośnie podświetlenia matrycy, mianowicie w lewym dolnym rogu widoczna dość mocno biała poświata. Sprawdziłem w mojej miejscowości trzy egzemplarze w MediaExpert i ten nieprzyjemny efekt niestety występuje w kolejnych sprawdzanych modelach.
Może to być wadliwa partia tych 47-calowych telewizorów w tym markecie.
Na pewno 42-calowe TV nie posiadają tego efektu. Sprawdziłem również 50-tkę i też w porządku, czerń jak ta lala.
Mam prośbą, sprawdzilibyście w swoich egzemplarzach (tylko 47-calowe) czy występuje opisany efekt na n/w ustawieniach, ale zróbcie ten test w ciemnym pomieszczeniu:

1. Ustawiamy na tryb obrazu dynamiczny (ustawienia domyślne)
2. Menu, obraz, sterowania adept. podświetlenia: WYŁĄCZONY
3. Menu, obraz, czujnik otoczenia: WYŁĄCZONY

Przy tych ustawieniach tylko lewy dolny róg TV jest bardzo rozjaśniony i nawet przy średnio ciemnych obrazach widoczny. Bardzo proszę o wykonanie tego sprawdzenia i podzielenia się swoimi opiniami. Dziękuje pozdrawiam.

W istocie lewy dolny róg jest trochę bardziej podświetlony. Myślę, że i górny też ale mniej widać ponieważ najczęściej na dolne rogi patrzymy lekko z góry i dlatego przy dolnym, to bardziej widać. Poza tym przy lewych bardziej bo ten model ma ledy tylko z lewej strony. Kupiłem kilka dni temu 42ET60 itrochę się załamałem odpaliwszy w domu. Ale potem zobaczyłem w ustawieniach, że mam podświetlenie włączone na makas czyli wartość 100. Po zmniejszeniu podświetlenia czyli jasności świecenia ledów do połowy efekt jest prawie niewidoczny i czerń jest prawie jak w plazmie. Tyle, że cały obraz mniej jasno świeci więc trzeba trochę podciągnąć parametry takie jak jasność i kontrast. Coś za coś.

Pozdr,
 

wojuwoju

New member
:) Tydzień to na ten TV za mało. Po miesiącu wraz z wertowaniem pełnej instrukcji obsługi (strona panasonica) będziesz już trochę więcej wiedział :)

Co do twojego przypadku z 3D:
Jeżeli podłączasz dysk do odtwarzacza to on (a nie TV) jest odpowiedzialny za dekodowanie materiału i przesyłanie obrazu przez HDMI. Widocznie twój odtwarzacz dekodując film z dysku pomija (nie czyta/nie umie) informacji w dekodowanym materiale o tym że film jest w 3D i przesyła go jako zwykły.

W takim przypadku jak widzisz na TV oddzielne ramki to po naciśnięciu na pilocie TV przycisku 3D wciśnij "czerwony" i wybierz ręcznie tryb 3D (SBS -obok siebie lub OU - góra dół)

Sprawdziłem, niestety przy podłączeniu przez pleyera Asusa i wyświetlaniu podwójnego obrazu na TV "czerwony przycisk" jest niefunkcyjny :( sprawdzę jeszcze kabel
hdmi.
 

lefff

New member
Dziwne że nie działa czerwony (w trybie pełnoekranowym najpierw przycisk 3D a potem kiedy widać menu [w prawym górnym rogu ekranu] wciskasz czerwony na pilocie i powinny pojawić się dodatkowe ustawienia - tryb ręczny 3D ).
Sprawdzę u siebie. Co prawda mam inny player (Goclever) ale zasada powinna być taka sama.
Ewentualnie sprawdź każde gniazdo HDMI w TV.

Edit:
Sprawdziłem na moim odtwarzaczu. Mam możliwość ręcznego wyboru 3D nawet jak w odtwarzaczu ustawie najgorszą jakość 720i50Hz. Niemniej akurat nie za bardzo dekompresuje ten mój odtwarzacz - jakość obrazu nie za bardzo.

Mam duży dystans do wybierania kabla: droższy (bo złote końcówki) - tańszy (bo niklowane). To nie ma żadnego znaczenia ... ale podobno kabel HDMI wg specyfikacji ma jeszcze wersję (choć nie do końca wiem na czym to polega). Przyznam że mój kabel kupowałem z allegro bodajże w wersji 1.4 ale nie pamiętam czy a czy b - jutro może sprawdzę (jest dość gruby), a zgodnie z wikipedią tylko ten przenosi 3D.
Ale zaznaczam nie wiem na czym polegają wersje kabla więc nie dam głowy że o to chodzi.

Zapytam jeszcze jaką masz wersję oprogramowania w TV - moja to 3.672 (3672-10102)
 
Ostatnia edycja:

kaziulysy

New member
po kilku dniach testow stwierdzilem ze zostawiam plazme 50 st60 pomimo ze obraz w 47 et60 wcale nie jest gorszy i nawet czern w lcd nie jest wyraznie gorsza niz w st60 to jednak 50 cali zdecydowanie pomimo tylko 3 cali roznicy przyjemniej sie oglada wiec jesli ktos jest zainteresowany kupnem Panasonica 47 ET60 prosze o kontakt na priv.
 

wojuwoju

New member
Dziwne że nie działa czerwony (w trybie pełnoekranowym najpierw przycisk 3D a potem kiedy widać menu [w prawym górnym rogu ekranu] wciskasz czerwony na pilocie i powinny pojawić się dodatkowe ustawienia - tryb ręczny 3D ).
Sprawdzę u siebie. Co prawda mam inny player (Goclever) ale zasada powinna być taka sama.
Ewentualnie sprawdź każde gniazdo HDMI w TV.

Edit:
Sprawdziłem na moim odtwarzaczu. Mam możliwość ręcznego wyboru 3D nawet jak w odtwarzaczu ustawie najgorszą jakość 720i50Hz. Niemniej akurat nie za bardzo dekompresuje ten mój odtwarzacz - jakość obrazu nie za bardzo.

Mam duży dystans do wybierania kabla: droższy (bo złote końcówki) - tańszy (bo niklowane). To nie ma żadnego znaczenia ... ale podobno kabel HDMI wg specyfikacji ma jeszcze wersję (choć nie do końca wiem na czym to polega). Przyznam że mój kabel kupowałem z allegro bodajże w wersji 1.4 ale nie pamiętam czy a czy b - jutro może sprawdzę (jest dość gruby), a zgodnie z wikipedią tylko ten przenosi 3D.
Ale zaznaczam nie wiem na czym polegają wersje kabla więc nie dam głowy że o to chodzi.

Zapytam jeszcze jaką masz wersję oprogramowania w TV - moja to 3.672 (3672-10102)

Też ze zdrowym rozsądkiem podchodzę do jakości kabli, ale również poczytałem o ich oznaczeniach, dlatego mając już stary;) czteroletni kabel dokonałem zakupu w rtv adg za 49 zł z oznaczeniem 3D. Niestety nic nie pomogło. Tak jak sugerowałeś wcześniej, wina leży po stronie pleyera, ktory nie wysyła info o 3D do TV.
Oprogramowanie muszę sprawdzić, ale 3D puszczane z usb bez problemów działa i przycisk (czerwony aktywny - możliwość manualnej zmiany rodzaju 3D )
Dzięki za pomoc i zainteresowanie pozdrawiam
 

Apofis

New member
Tak się zastanawiam - ET60 nie posiada funkcji nagrywania na USB ani HDD, ale czy można w jakiś inny sposób nagrać program bez posiadania zewnętrznego dekodera ? Obecnie mam moduł CAM DVB-C w CI TV.
 

asial

New member
A co z tym grzaniem się telewizora po lewej stronie ( jest wręcz gorący). Bardzo mnie to niepokoi (temperatura jest niedobra dla elektroniki). Inne marki nie maja z tym problemu m, czy po gwarancji nie wysiądzie.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Było już wielkokrotnie o tym na forum. Nagrzewanie z lewej strony jest spowodowane faktem, że ten model ma ledy tylko po tej stronie.
 

wojuwoju

New member
Witam
Czy ktoś z Was korzysta z tego TV przez DVB-C moduł CI jeżeli tak to czy Wyświetlają Wam się polskie znaki w EPG
Ja w Inea Poznań ni jak nie mogę tego osiągnąć. TV jest możliwość wyboru rodzaju tekstu
Zachodni
Wschodni1
Wschodni2
Wybór poszczególnych nic nie zmienia
Jest na to jakaś rada?
 

Apofis

New member
Witam
Czy ktoś z Was korzysta z tego TV przez DVB-C moduł CI jeżeli tak to czy Wyświetlają Wam się polskie znaki w EPG
Ja w Inea Poznań ni jak nie mogę tego osiągnąć. TV jest możliwość wyboru rodzaju tekstu
Zachodni
Wschodni1
Wschodni2
Wybór poszczególnych nic nie zmienia
Jest na to jakaś rada?
Ja mam kablówkę przez kartę CI i nie mam żadnych problemów z językiem. Ustawiony mam Wschodni2
 

jerryx

New member
Witam,

Od poniedzialku 47ET60 stoi u mnie w domu. Ogolnie wrazenia pozytywne. Przesiadalem sie z plazmy V10 wiec miale sporo obaw ale obraz jest w porzadku poza jedna rzecza. Niestety matryca nie jest podswietlona rownomiernie a dokladniej lewy dolny rog swieci przy ciemnych kolorach jak latarka. Pozostale rogi sa bez zarzutów i nawet czerń jest akceptowalna ale ten jeden to przy ciemnym ekranie porazka. Zastanawiam sie czy ten typ tak ma :-( czy moze warto sie do Panasonica zglosic z reklamacja.
 

bob1969

Member
Bez reklam
Pewnie będą się wykręcać, ten typ tak ma, taka technologia, to cecha a nie wada, powoływać na bliżej nieokreślone normy, itp ...
 

Korbol

New member
Witam
mam takie pytanko chce kupić ten telewizor po przejrzeniu setek stron na forum odnośnie rożnych modeli ten jakoś najmniej mnie przeraża zaznaczam, że budżet do 4500

- czy warto brać 50cali czy różnica będzie duża pomiędzy 47 odległość od tv około 3m.
-brałem pod uwagę jeszcze modele Philipsa 6008 (tu liczyłem na test Kikiego ale od wczoraj nie mogę wejść w zakładkę Philipsa) i 7008 (ale tu na pewno 47 bo ceny)
-zależy mi na pasywnym 3d (wiec samsungi odpadają), na aktywnym żonie pękają naczynka w oku po 5min oglądania
-mam wykupioną nc+
-sporo oglądam filmów w mkv

a może coś jeszcze polecicie co przeoczyłem

teraz miałem samsunga Le40r8 -nie narzekałem jakoś strasznie

z góry dzięki za pomoc
 
Ostatnia edycja:

didadida

New member
Kiki trzy szybkie pytania:

1) Co warto wziac dla rodziców szukam 46-47 cali i poczatkowo nie chciałem przekraczac kwoty 3 tys. Glownie ogladaja HD i SD z kabla z Multimedii obecnie na LCD Panasonica 32 cale. Po przewertowaniu forum zweryfikowałem ze docelowo zainteresowany byłbym Panasonic 47ET60 lub Philips FL 6008H. Czy mozna byloby cie prosic o podeslanie oferty na te dwa TV?

2) Czy zaobserwowałeś że panasonic ma duzy problem z przegrzewaniem sie w miejscu usytuowania ledów i czy rzeczywiscie wieczorem jest problem z podswietlaniem ktore dla niektorych jest nieakceptowalne?

3) Czy Philips FL 5008 jest warty wziecia pod uwage w twojej opini - oczywiscie prosba o propozycje cenowa z twojej strony

4) Co ewentualnie poleciłbys do kwoty 2.5-3tys. jako alternatywe powyzszych TV
 
Do góry